ملی پیامک

مستندات وب‌سرویس پیامک

ملی پیامک

مستندات وب‌سرویس پیامک

ملی پیامک

مستندات وب‌سرویس پیامک

انتقال پیام دریافتی

آخرین به روز رسانی: 6 سپتامبر 2022

انتقال پیام یا ترافیک دریافتی

در صورتیکه تمایل دارید یک نسخه از تمامی پیامک‌های دریافتی بر روی پنل کاربری خود را بر روی یک آدرس اینترنتی (URL) مشخص داشته باشید، آنها را در پایگاه داده ذخیره نموده، آنرا تحلیل نموده و در ازای هر پیامک دریافتی پاسخ آن‌را به فرستنده آن ارسال کنید. این ماژول پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. برای این کار در پنل کاربری پیامکی خود از مسیر پشتیبانی -> تنظیمات بخش انتقال ترافیک را انتخاب کنید.
انتقال ترافیک

انتقال ترافیک

در صفحه انتقال ترافیک با کلیک بر روی گزینه درج انتقال ترافیک جدید وارد بخش تنظیمات این سرویس خواهید شد.
تنظمیات انتقال ترافیک

تنظمیات انتقال ترافیک

در شکل زیر، یک عنوان اختیاری برای این سرویس انتخاب نمایید. در بخش گیرنده در صورتیکه سرشماره اختصاصی پنل پیامکی را انتخاب نکنید، تمامی خطوط اختصاصی پنل کاربری شما در این سرویس برای انتقال ترافیک درنظر گرفته خواهند شد. و در صورد عدم تغییر اعمال بازه زمانی سرویس شما تا زمانی که پنل کاربری پیامکی شما منقضی نشود، فعال خواهد بود. همانطو که در ابتدا عنوان شد، در این روش یک نسخه از هر پیامک دریافتی به آدرس URL مورد نظر شما انتقال داده خواهد شد. در تنظیمات پنل، آدرسی از وبسایت خود جهت پذیرش اطلاعات پیام دریافتی وارد نمایید. مثل نمونه زیر: http://www.yoursite.com/getsms.Php
تنظیم آدرس انتقال ترافیک

تنظیم آدرس انتقال ترافیک

که مطاب با تصویر فوق در بخش آدرس اینترنتی دریافت (URL) میتوانید آدرس را وارد فرمایید. اطلاعات توسط متد GET از ملی پیامک به URL شما و با فرمت زیر ارسال می‌شود: http://www.yoursite.com/getsms.aspx?to=$TO$&body=$TEXT$&from=$FROM$ از پارامتر های "$TEXT$" و "$TO$" و "$FROM$" به ترتیب برای متن پیامک، شماره گیرنده و شماره فرستنده استفاده می‌شود. قابلیت افزودن اطلاعات بیشتر نیز وجود دارد که بصورت دنباله ای از پارامترها به فراخوانی اضافه می‌شود. مانند : http://www.yoursite.com/getsms.aspx?to=$TO$&body=$TEXT$&from=$FROM$&name=yourname&app=sms در استفاده از این تکنیک به موارد زیر دقت فرمایید:
  • در وارد کردن آدرس اینترنتی دقت کنید، در صورت اشتباه بودن سرویس غیر فعال خواهد شد
  • آدرس را به همراه "http://" و "www" در تنظیمات پنل وارد نمایید
  • میتوان چند URL را با کاراکتر جداکننده مانند "; , |" جدا نموده تا پیامک برای چند آدرس به صورت همزمان ارسال شود
  • URL شما باید در بازگشت یک پاسخ مانند OK برگرداند، در غیر این صورت این بخش عمل نخواهد کرد