27% ترافیک بیشتر یک فروشگاه آنلاین با بازاریابی پیامکی

27% ترافیک بیشتر یک فروشگاه آنلاین با بازاریابی پیامکی

Engagements Icon
0


ارسال پیامک برای فروشگاه آنلاین

هیچ چیز بهتر از این نیست که شاهد بازخورد و آمار خوبی باشید که کسب و کارها از طریق بازاریابی پیامکی به دست می‌آورند. ما از صمیم قلب دوست داریم تا با ارائه خدمات پیامکی خود بتوانیم به رشد کسب و کارهای مختلف کمک کنیم. تا به اینجا هم سعی کرده‌ایم در وبلاگ خود به طرح کاربردها و روش‌های درست استفاده از پیامک بپردازیم. اما بد نیست اگر ببینیم که کسب و کارهای مختلف در عمل چگونه از بازاریابی پیامکی برای موفقیت خود استفاده کرده‌اند. این می‌تواند کمک کند تا درک بهتری از این روش بازاریابی داشته باشیم و ببینیم در چه تجارت‌هایی می‌تواند مفید واقع شود. البته در کشور خودمان نمی‌توان نمونه‌های چندانی از استفادۀ درست پیامک را یافت. بنابراین تمرکز اصلی ما بروی کسب و کارهای خارجی خواهد بود تا ببینیم پیامک به عنوان یک ابزار ارتباطی جهانی چه تاثیری بروی دنیای تجارت گذاشته است. در ادامۀ این مطلب به بررسی نقش بازاریابی پیامکی در موفقیت یک فروشگاه لباس اینترنتی می‌پردازیم.

شاید بد نباشد اگر برای شروع کمی بیشتر با این فروشگاه آشنا شویم. Mainline Menswear یک فروشگاه لباس است که کار خود را در سال 2002 شروع کرد و در سال 2004 نیز وب‌سایت فروشگاه خود را نیز راه‌ انداخت. البته سه سال طول کشید تا این وب‌سایت بتواند جایگاه خود را در شبکۀ جهانی اینترنت پیدا کند. این فروشگاه در ابتدا کار خود را با شش نفر آغاز کرد و فقط لباس‌های دوازده برند را عرضه می‌کرد. اما در حال حاضر به فروش محصولات هفتاد برند مطرح دنیا در زمینۀ لباس می‌پردازد و با بیش از چهل کارمند به کار خود ادامه می‌دهد. رشدی که این تجارت از طریق وب‌سایت خود داشته است، آنها را تبدیل به یکی از بزرگترین فروشندگان مستقل لباس کرده است.

ماهیانه صدها هزار نفر از وب‌سایت این فروشگاه دیدن می‌کنند و این آمار بازدید با سرعت بالایی هم در حال افزایش است. خود این شرکت نیز به طرق مختلفی به بازاریابی سایت خود می‌پردازد تا مطمئن باشد این آمار هیچوقت فروکش نخواهد کرد. بازاریابی پیامکی تا به اینجا یکی از راه‌های خوب این شرکت برای جذب مشتریان بیشتری به وب‌سایت خود و فروش بیشتر بوده است. در کریسمس سال 2013 آنها یک برنامۀ تبلیغات پیامکی را آغاز کردند که کمک کرد ترافیک کلی سایت آنها 27%، ترافیک مستقیم سایت آنها 45% و البته ترافیک موبایل سایت آنها 93% نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد. به جرأت می‌توان گفت که به دست آوردن چنین آماری از هیچ طریق دیگری ممکن نبوده است و نخواهد بود.

البته استفاده از پیامک تنها به فروش محدود نیست و از طریق آن می‌توان خدمات مختلفی را به مشتری ارائه داد تا کسب و کار شما از بین سایر رقبا متمایز شود. فروشگاه اینترنتی Mainline Menswear نیز یک راه خوب دیگر برای استفاده از پیامک پیدا کرده است. وقتی که مشتریان اینترنتی محصولی را خریداری می‌کنند ممکن است به مشکلات مختلفی برخورد کنند. برای مثال اطلاعات نادرستی را وارد کنند و در نتیجه خرید آنها کامل نشود. در اینگونه مواقع یک پیامک از طرف فروشگاه به مشتری ارسال می‌شود تا او را از این موضوع مطلع کند. بدین ترتیب، این فروشگاه آنلاین موفق شده است یک سوم از سفارشاتی که ناقص ثبت شده را زنده کند و سود عایده خود را افزایش دهد. به علاوۀ اینکه مشتریان نیز رضایت بیشتری از خدمات این فروشگاه خواهند داشت.

با توجه به آنچه در این مطلب گفته شد، دور از واقعیت نیست اگر بگوییم که بازاریابی پیامکی می‌تواند در رشد یک تجارت اینترنتی تاثیر بسزایی داشته باشد. در مطالب بعدی به بررسی کاربردهای پیامک برای فروشگاه‌های آنلاین می‌پردازیم و البته نمونه‌هایی از کسب و کارهای دیگر معرفی می‌کنیم که از پیامک برای ترقی خود استفاده کرده‌اند. پس پیشنهاد می‌کنیم وبلاگ ما را دنبال کنید. یا اینکه همین امروز با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید و با مسئولان ما در مورد روش‌های رشد تجارت خود با استفاده از پیامک صحبت کنید. 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید