30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها
راهنمای کامل ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل

راهنمای کامل ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل

45

بعد مدت‌ها سختی و تلاش سوپر مارکتم را به هایپرمارکت بزرگی تبدیل کردم و حالا با این همه خرج، دغدغۀ مشتری بیشتر دارم. با افراد مختلفی برای بازاریابی مشورت کردم، راجع به شبکه‌های اجتماعی تحقیق کردم و فکر راه‌اندازی وب‌سایت بودم که چشمم به اس ام اس‌های تبلیغاتی‌ام و ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل افتاد.

ایده ارسال همین پیامک‌های تبلیغاتی در ذهنم جرقه زد و باید شروع به تحقیق می‌کردم. به دنبال شرکت‌هایی بودم که شرایط ارسال اس ام اس را برایم فراهم کنند و ایده‌های استفاده از پیامک را در اختیارم قرار دهند.

حالا که در حال نوشتن تجربه‌ام برای کسب‌وکارها هستم، از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنم و باشگاه مشتریان هم دارم. روش‌های مختلفی را در این راه امتحان کردم که هیچ کدام اندازه ارسال پیامک از روی نقشه و ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل به من کمک نکرد. با من همراه باشید تا تجربیاتم را به شما هم بگویم.

دریافت پنل ارسال پیامک

اول از همه در شروع مسیر ارسال پیامک تبلیغاتی، برای دریافت پنل درخواست دادم. پنل پیامکی نرم افزاری آنلاین و تحت وب است که برای مدیریت، ارسال و دریافت پیامک استفاده می‌شود.

من روی صفحه اصلی ملی پیامک ثبت‌نام کردم و بعد از ارائه مدارک رمز عبور و نام کاربری‌ام تائید شد و شروع به استفاده از پنل کردم. از طریق خبرنامه پیامکی باشگاه مشتریان راه‌اندازی کردم تا کدهای تخفیف و ارسال رایگان را برای بعضی از مشتریان وفادار فعال کنم. در این مسیر دو ابزار بیشتر از همه به من کمک کرد که می‌خواهم به شما هم معرفی کنیم.

ابزار ارسال از روی نقشه

ابزار ارسال از روی نقشه که به آن پیامپ هم می‌گویند، به شما این امکان را می‌دهد تا روی هر منطقه از شهر که می‌خواهید کلیک کنید تا تعداد شماره‌های همراه و ایرانسل را به شما نشان دهد. حالا به تفکیک برای هر دو اپراتور می‌توانید پیامک بفرستید و کارتان را تبلیغ کنید. البته این ابزار فعلاً فقط در کلانشهرهایی مثل تهران، مشهد و تبریز فعال است.

ارسال پیامک برای اصناف و مشاغلارسال پیامک برای اصناف و مشاغل

دومین ابزاری که در این مقاله می‌خواهم معرفی کنم، ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل است. وقتی پشتیبان ملی پیامک این ابزار را به من معرفی کرد، اولین واکنشم این بود که واقعاً می‌شود با یه پیامک ساده هم تبلیغ  کنم، هم تخفیف‌های خوب داشته باشم و هم برای بعضی از گروه‌های شغلی که محصولاتم را بیشتر لازم دارند، بازاریابی کنم؟

یادتان باشد اصل اول در کسب درآمد، بازاریابی است. تجربه و نتایج تحقیقات رسمی نشان می‌دهد که بازاریابی پیامکی بهترین و کاربردی‌ترین روش برای اغلب کسب‌وکارهاست. این روش ساده‌،کم‌هزینه‌ و سریع است و توانسته به نتایج خوبی در چندبرابر کردن رشد فروش برسد.

ارسال پیامک به گروه‌ها شغلی با سامانه ملی پیامک

البته پنل‌های اس ام اسی امکان ارسال پیامک به بانک مشاغل را دارند، ولی من بر اساس تجربه‌ای که از کار کردن با پنل ملی پیامک دارم می‌خواهم روند کار را برایتان توضیح دهد.

یکی از مزایای مهم پنل، ارائۀ بانک شمارۀ مشاغل در قسمت ارسال هدفمند است. اول از همه یادتان باشد که این ابزار را باید زمانی استفاده کنید که می‌خواهید برای گروه شغلی خاصی تبلیغ کنید. مثلاً من از این پنل برای ارسال پیامک به رستوران‌داران، شرکت‌های خصوصی، بوفۀ مدارس و بیمارستان‌ها که بیشتر به محصولاتم نیاز داشنند، استفاده کردم.

ارسال هدفمند پیامک

برای شروع ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل باید وارد پنل شوید و روی منطقه هدفمند کلیک کنید. حتماً در صفحۀ جدید توضیحات لازم را بخوانید و بعد شروع به ارسال پیام کنید. حالا روی ارسال جدید بزنید تا پنجرۀ جدیدی باز شود.

در قسمت عنوان، کلمه‌ای را انتخاب کنید که در دسته‌بندی پیام به شما کمک کند. عنوان برای مشتری ارسال نمی‌شود و می‌توانید هر سرنخی را اینجا بنویسید. بعد از قسمت فرستنده، شماره خطتان را انتخاب کنید. حالا هم باید ارسال را به صورت تربیتی با تصادفی انتخاب کنید. اما ارسال ترتیبی و تصادفی چه فرقی باهم دارند؟

ارسال ترتیبی و تصادفی

ارسال تصادفی یعنی اینکه اگر در منطقه فقط 3000 شماره باشد، به صورت تصادفی برای 1000 شماره پیام ارسال شود. معمولاً اگر فقط یکبار بخواهید از این ابزار استفاده کنید، ارسال تصادفی پیشنهاد می‌شود.

ارسال ترتیبی دقیقاً چیزی برعکس این مورد است و به صورت ترتیبی برای شما پیام ارسال می‌کند. به عنوان مثال دفعه اول 1000 پیام و دفعه دوم 1000 پیام دیگر را می‌فرستد و دیگر برای شماره‌های تکراری چیزی را ارسال نمی‌کند. پس اگر می‌خواهید چندین و چند بار از این ابزار استفاده کنید و نمی‌خواهید پیام تکراری بفرستید، چارۀ کارتان ارسال پیامک به صورت ترتیبی است.

بانک کامل شماره‌های ایرانسل و همراه اول

بانک مشاغل سامانه ملی پیامک، ویژگی جالب دیگری هم دارد. سامانه ملی پیامک به کاربرانش بانک کاملی از شماره‌های مشاغل مختلف را به تفکیک ایرانسل و همراه اول هم ارائه می‌دهد. حالا اگر این فیلتر هم مدنظرتان باشد، می‌توانید برای ارسال پیامک از آن استفاده کنید.

بانک شماره‌های مشاغل ملی پیامک مداوم آپدیت و به‌روزرسانی می‌شود. پس هر موقع که قصد ارسال پیام دارید، می‌توانید مطمئن باشید که اس ام اس شما فقط برای شماره‌های به‌روز ارسال می‌شود.

معرفی کامل 11 نرم ‌افزار ارسال ایمیل انبوهحتما بخوانید: معرفی کامل 11 نرم ‌افزار ارسال ایمیل انبوه

مشاغل موجود در سامانه ملی پیامک

بانک مشاغل موجود در سامانه ملی پیامک

در آخرین قسمت ارسال هم خوب است بدانید که بانک مشاغل ملی پیامک تمامی شماره‌های مرتبط با ساختمان، ابزار فروشی، کادر درمان، آتلیه‌داران و عکاسان، حوزه نساجی و پوشاک، بیمه و نمایندگی‌های بیمه، تشریفات، موسسات آموزشی، آژانس‌های گردشگری، رانندگان و فعالان حوزه حمل‌ونقل و بسیاری از مشاغل دیگر را به کاربران ارائه می‌دهد.

حالا شاید بپرسید که چرا باید حتماً به شماره‌های مشاغل دسترسی داشته باشیم؟

بانک شماره‌ها

آخرین مورد مهم این بخش هم بانک شماره‌های جامع و به‌روز است که می‌خواهیم مفصل درباره‌اش صحبت کنیم.

ملی پیامک برای کاربران و صاحبان پنل، بانک شماره‌ها را به دو صورت تفکیک شده استان و تفکیک شده مشاغل ارائه کرده است تا برای هر نوع کمپین تبلیغاتی و استراتژی ارسال پیام کوتاه بتوانید از آن استفاده کنید.

بانک شماره مشاغل

در قسمت بانک شماره مشاغل شما می‌توانید، هر گروه شغلی که مدنظرتان است مثل مهندسان، وکلا و پزشکان را انتخاب کنید. هر کدام از این مشاغل به چند زیر شاخه تقسیم می‌شود تا جامعه هدفتان را دقیق و کوچک کند و پیامتان دقیقاً به دست کسی برسد که به آن نیاز دارد. مثلاً اگر گروه شغلی مهندسین را انتخاب کنید، زیر شاخه ارسال پیامک بر اساس نظام مهندسی، بر اساس رشته تحصیلی و بر اساس شهر به شما نمایش داده می‌شود تا پیامتان را برای هر کدام که می‌خواهید بفرستید.

بانک شماره مشاغل به تفکیک استانبانک شماره تفکیک شده اصناف کشور

اگر کسب‌وکارتان در سطح کشور گسترده است و به تبلیغ در استان‌های مختلف نیاز دارید، در بانک شماره اصناف و مشاغل می‌توانید به تفکیک استان هم به ارسال پیامک داشته باشید. این قسمت از پنل به هفت گروه شغلی خدمات، لوازم، املاک، آموزش، اتوموبیل، ارتباطات و بازار کار تقسیم می‌شود که خود باز مجدد چندین زیرشاخه دارد.

مثلاً شما می‌توانید استان تهران را انتخاب کنید و با انتخاب گروه شغلی املاک به تمام یا چند مورد از زیرشاخه‌هایش در سطح استان پیامک ارسال کنید.

در مرحله بعد باید متن جذاب و البته کوتاهی را بنویسید و روی ارسال تائید کلیک کنید. معمولاً بین 15 تا 20 دقیقه زمان برای تائید اپراتور نیاز دارید و با تائید شدن متن پیامک، مخاطب اس ام اس شما را دریافت خواهد کرد.

اهمیّت ارسال پیامک برای اصناف و مشاغلاهمیّت ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل

بعضی از شغل‌ها فقط با گروه خاصی همکاری دارند و بعضی از اصناف با عموم مردم سروکار دارند. برای همین لازم است تا شما به عنوان صاخب کسب‌وکار بتوانید استراتژی تبلیغات داشته باشید و بیشتر برای گروه شغلی که بازار هدفتان است، به صورت برنامه‌ریزی‌شده تبلیغات کنید.

مثلاً چاپخانه‌ها بیشتر از همه با کارخانۀ تولید کاغذ، مدارس و آموزشگاه در ارتباطند، یا دفاتر بیمه با رانندگان، شرکت‌ها و کلینیک‌ها بیشتر کار می‌کنند. حتی در شغل من، بیشترین ارتباط با رستوران، شرکت‌ها و سوپرمارکت‌های کوچک است.

با ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل فقط روی گروه موردنظرمان تبلیغات می‌کنیم تا هم نتیجه بهتری داشته باشد و هم هزینۀ کمتری پرداخت شود. اما از بین همۀ روش‌های تبلیغاتی، مزایای استفاده از پنل پیامکی و ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل چیست؟ به شما می‌گویم.

مزایای پنل و استفاده از فیلتر اصناف و مشاغل

استفاده از فیلتر اصناف مشاغل هزینۀ تبلیغات شما را تا حد زیادی کم می‌کند و پیام تبلیغاتی‌تان را درست به دست مخاطب می‌رساند.

از طرف دیگر ارسال پیامک سرعت بالایی دارید و تقریباً بیشتر مردم هم پیام‌هایشان را می‌خوانند پس با این روش، درست به قلب هدف زدید. حالا وقتی فقط برای شغلی که بازار هدفتان است تبلیغ کنید، پیام شما به دست کسی رسیده که دقیقاً به محصولات و خدماتتان نیاز دارد.

شاید بگویید با دیگر روش‌های بازاریابی هم می‌توانید در بین اصناف و مشاغل تبلیغ کنید. به نظر من هم درست است. راه‌اندازی وبسایت، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، پخش تراکت و ارسال آن برای گروه شغلی موردنظرتان هم روش‌های خوبیست اما هزینه بالایی دارد، سرعتش پایین است و بازهم فقط در گروه شغلی مدنظر شما تبلیغات نمی‌کند و گروه‌های دیگری را هم شامل می‌شود.

پنل اس ام اس – راهکاری طلایی برای آموزشگاه های کنکورحتما بخوانید: پنل اس ام اس – راهکاری طلایی برای آموزشگاه های کنکور

شاید فکر کنید اغراق می‌کنم اما تقریباً هیچ روشی به اندازه استفاده از سامانه پیامکی و ابزار ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل پیام شما را دقیقا به همان گروهی که لازمش دارید، نمی‌رساند. برای تسلط کامل استفاده از این ابزار و ارسال پیامک به اصناف و مشاغل می‌تواند ویدئوی آموزشی زیر را نیز تماشا کنید:

نتیجۀ مثبت ارسال پیامک برای اصناف و مشاغلمشاغل موجود در سامانه ملی پیامک

ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل برای کسب‌وکار من نتیجه مثبتی داشت و در حال حاضر می‌خواهم به افتتاح شعبۀ جدید هم فکر کنم.

من بر اساس تجربه‌ام این را به شما می‌گویم که اگر با برنامه‌ریزی دقیق و هدف‌گذاری درست برای کارتان تبلیغات کنید، از تمام ابزارهای موجود بهترین استفاده را داشته باشید و قبل از هر استراتژی تبلیغاتی خوب درباره‌اش تحقیق کنید قطعاً به نتایج مثبتی خواهید رسید.

ابزار ارسال پیامک برای اصناف و مشاغل به من کمک کرد تا برای گروه‌های شغلی مرتبط با کارم بیشتر تبلیغ کنم و بعد با ابزارهای دیگری مثل خبرنامه پیامکی، ارسال کد تخفیف و جشنواره فروش از یک هایپر معمولی به یک هایپر خاص و همیشه شلوغ تبدیل شوم.

اگر خواستید از پنل پیامکی در کسب‌وکارتان استفاده کنید، در صفحه اصلی سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید تا تیم پشتیبانی با شما تماس بگیرد و بتوانید بعد از تائید مدارک بتوانید در مدت کوتاهی نتایج مثبت بازاریابی پیامکی را ببینید. امیدوارم کسب‌وکارتان زودتر از آنچه فکر می‌کنید، رونق بگیرد.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
2دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

  • مهیار نصیری

    29 دی 1399، 08:57

    دسته بندی اصناف عالیه

  • رها

    29 دی 1399، 08:57

    مقاله ی جامعی بود

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید