تبلیغاتی محلی یا Local Advertising، بخش مهمی از استراتژی‌های بازاریابی را تشکیل می‌دهند. مطمئناً کسب و کار جدیدی که در یک منطقه راه‌اندازی می‌شود، علاقه دارد خود را به بهترین شکل به اهالی یا رهگذران آن منطقه معرفی کند. مشتریان محلی، از چند جهت مزیت دارند و ترغیب کردن آن‌ها به استفاده از خدمات‌تان برای شما مفید خواهد بود.

اولین مزیت این است که مشتریان محلی در مجاورت کسب و کار شما زندگی می‌کنند. به همین ترتیب به راحتی ترغیب می‌شوند تا برای رفع نیازهایشان به کسب و کار شما مراجعه کنند. همین موضوع باعث گسترش روابط و مراودات با مشتریان می‌شود. شاید تعجب کنید، اما بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از آرایشگاه، باشگاه، فروشگاه، رستوران و امکانات موجود در محل زندگی خودشان، خدمات دریافت کنند. یک آرایشگاه به راحتی می‌تواند با تبلیغات محلی درست، مشتریان خود در آن منطقه را افزایش دهد.

دومین مزیتی که در تبلیغات محلی وجود دارد این است که با تبلیغات درست در یک محدوده می‌توانید تعداد مشتریان دائمی خود را افزایش دهید. بهتر است بدانید که خرید یک محصول یا استفاده از یک خدمات توسط مشتری اتفاق بسیاری خوشایندی است، اما نکته‌ای که شما را به یک کسب و کار موفق تبدیل می‌کند، تکرار خرید مشتریان است. مطمئن باشید هیچ چیز مانند مشتریان وفادار به کسب و کار شما کمک نمی‌کند.

سومین مزیت، استفاده بهینه از هزینه‌ی تبلیغات است. دسترسیِ هدفمند به مشتریان با مشخص کردنِ مکان جغرافیایی در بازاریابی محلی، به کسب‌و‌کارها کمک می‌کند تا به جای راه‌انداختن یک کمپین بازاریابی عمومی، متناسب با کاربران آن ناحیه، بازاریابیِ شخصی‌تری انجام دهند. با این روش شما کاملاً هدفمند هزینه‎ی تبلیغات خود را ساماندهی می‌کنید.

همانطور که میدانید یکی از راه‌های تبلیغات محلی، استفاده از پنل پیامک است. با استفاده از یک پنل اس ام اس شما به راحتی می‌توانید استان‌ها، شهرها و حتی مناطق مختلف را برای ارسال پیامک تبلیغاتی هدف قرار دهید. در این مقاله قصد داریم یکی از روش‌های ارسال پیامک که می‌تواند هدفگیری و دقت تبلیغات پیامکی شما را دو چندان کند را به شما معرفی کنیم.

این روش ارسال پیامک چیز نیست جز پیامپ!

پیامپ چیست؟

اگر از پنل ملی پیامک استفاده کرده باشید، می‌دانید که چندین روش برای ارسال پیامک در آن وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید پیامک‌های خود را به تفکیک استان، شهرستان، منطقه یا حتی کدپستی ارسال کنید. برای انجام این کار، پس از ورود به پنل باید نوع ارسال خود را مشخص کنید. سپس باید از بانک‌های شماره موجود، یک یا چندین بانک شماره را جهت ارسال انتخاب کنید. اما این تنها راه ارسال پیامک برای تبلیغاتی محلی نیست! روش دیگری به نام پیامپ نیز در سامانه ملی پیامک وجود دارد که روند ارسال منطقه‌ای را بسیار آسان کرده است!

در روش ارسال پیامپ (ارسال پیامک از روی نقشه) تنها کافیست که شهر مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب کنید. سپس کافیست مناطق مورد نظر خود در آن شهر را از روی نقشه انتخاب کنید. با انتخاب هر محدوده بر روی نقشه، می‌توانید تعداد مشترکین همراه اول و ایرانسل را به تفکیک بر روی نقشه مشاهده نمایید.

در واقع، از آنجاییکه ممکن است پیدا کردن کدپستی محدوده‌ی موردنظر و ارسال از ماژول‌های کدپستی ایرانسل و همراه اول برای کاربران کمی سخت به نظر بیاید، در روش پیامپ شما دسترسی به بانک کامل شماره‌های همراه اول و ایرانسل کل کشور به تفکیک کدپستی دارید و می‌توانید به راحتی پیامک‌های خود را به شماره های ایرانسل و همراه اول آن محدوده ارسال کنید.

تفاوت پیامپ با روش‌های دیگر ارسال چیست؟

زمانی که وارد سامانه ملی پیامک می‌شوید، متوجه می‌شوید که روش‌های مختلفی برای ارسال پیامک وجود دارد: ارسال انبوه، ارسال هوشمند، ارسال متناظر، ارسال منطقه‌ای هدفمند، ارسال زماندار، ارسال تدریجی و ... . پیامپ نیز یکی از روش‌های ارسال پیامک است که چند وقتی است که به سامانه اضافه شده است.

شاید بتوان گفت مزیت اصلی پیامپ، نسبت سایر روش‌های ارسال پیامک راحتی استفاده از آن و دسترسی آسان به بانک شماره‌ها به تفکیک منطقه است. همانطور که در بالا اشاره کردیم، اگر قصد دارید برای محدوده خاصی اس ام اس ارسال کنید، نیاز به کد پستی آن منطقه و محدوده را دارید. سرویس پیامپ به شما امکان می‌دهد تا با انتخاب شهر و محدوده مورد نظر، و بدون داشتن کد پستی، پیامک‌های خود را ارسال نمایید.

البته روش ارسال پیامک از روی نقشه یک مشکل نیز دارد و آن، محدود بودن تعداد شهرهای تحت پوشش آن است. برای مثال در حال حاضر، پیامپ تنها برای شهرهای بزرگ و مرکزی ایران در دسترس قرار دارد و امکان ارسال از روی نقشه برای سایر شهرستان‌ها ممکن نیست. امیدواریم که این قابلیت به صورت کامل برای تمام شهرهای ایران اجرا شود.

مراحل ارسال پیامک از پیامپ

1- برای شروع بر روی آیکون "پیامپ" واقع در منوی ارسال کلیک نمایید تا صفحۀ زیر به شما نمایش داده شود.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک فهرست کشویی شامل نام شهرها، در این قسمت قرار دارد. با کلیک کردن بر روی کشو، فهرست کامل شهرهای تحت پوشش پیامپ به شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب هر یک از شهرها، نقشه کامل آن شهر برای شما باز خواهد شد.

پیامپ

2- پس از بارگذاری کامل نقشه، برای انتخاب محدوده‌ی مورد نظر کافیست بر روی آن محدوده، در نقشه کلیک کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید با کلیک بر روی هر محدوده ، چند رقم ابتدایی کد پستی آن محدوده به همراه تعداد شماره‌های ایرانسل و همراه اول آن محدوده به شما نمایش داده خواهد شد.

در ارسال پیامپ نیز مانند ارسال منطقه‌ای هوشمند این امکان را دارید که از شماره‌های موجود در آن محدوده، تعداد دلخوا‌هتان را انتخاب کرده و مشخص کنید که قصد دارید به مشترکین کدام اپراتور پیامک شما را دریافت کنند؛ ایرانسل یا همراه اول؟ پس از وارد کردن این اطلاعات، گزینه ثبت در لیست را بزنید.

پیامپ - ارسال پیامک از نقشه

3- پس از انتخاب گزینه ثبت در لیست، صفحه‌ای مانند تصویر زیر مقابل شما باز می‌شود. از کشوی بالای این صفحه می‌توانید خط و شماره‌ای که قصد دارید پیامک‌تان را با آن ارسال کنید را انتخاب نمایید. در بخش متن پیامک، محتوای پیامک خود را وارد نمایید. در بخش عنوان ارسال، عنوانی جهت ذخیره پیامک در سامانه وارد می‌کنید. در قسمت نحوه ارسال شما می‌توانید روش ارسال خود را به شکل تصادقی یا ترتیبی قرار دهید.

پیامپ - ارسال پیامک از نقشه

4- پس از انجام تنظیمات و کلیک بر روی دکمه "تایید" صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید تعداد شماره‌های درخواستی و ردیف انتخابی را در صورت لزوم ویرایش کنید. پس از انجام تمامی تنظیمات بر روی دکمه "مرحله بعد" کلیک کنید.

پیامپ - ارسال پیامک از نقشه

در نهایت اطلاعات کامل ارسال، مانند متن پیامک، تعداد شماره‌های صحیح، ردیف ارسالی و هزینه ارسال به شما نمایش داده خواهد شد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید می‌توانید از این قسمت، زمان ارسال پیامک ها را مشخص نمایید. پس از تایید، ارسال شما در وضعیت "منتظر تایید" قرار خواهد گرفت و رکورد مرتبط به ارسال در لیست ارسال‌های انبوه نمایش داده خواهد شد.

پیامپ - ارسال پیامک از نقشه

پس از آنکه پیامک‌ها برای مخاطبان ارسال شد، وضعیت آن‌ها از منتظر تایید، به ارسال شده تغییر خواهد کرد و تمام!

نتیجه گیری

شخصی بودن ذاتی پیامک آن را به یک کانال بازاریابی ایده آل برای دسترسی و ارتباط با جامعه محلی شما تبدیل می‌کند. از طریق پیامک، مشتریان محلی خود را به رویدادها، کارگاه‌های آموزشی، حراج‌های بزرگ و فرصت‌های طلایی‌تان دعوت کنید. از آنها بخواهید نزد شما بیایند و از نزدیک با کسب و کار شما آشنا شوند. مخصوصاً اگر شما شرکت و یا هر موسسه جدیدی تاسیس نموده‌اید و یا مرکز خدماتی دارید، بهترین حالت تبلیغات برای شما فقط در منطقه و یا محدوده مشخص شده‌ای از محل کار شماست.

سرویس پیامپ سامانه ملی پیامک، قابلیت آسان و کاربردی است که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی برای مشترکین موجود در یک شهر و منطقه، پیامک ارسال کنید. ارسال از پیامپ، نیازی به بانک شماره و دردسرهای بارگذاری آن ندارد و کافیست، در آن مناطق مورد نظر خود و اوپراتورهای تلفن همراه مشتریان را انتخاب کنید. تمام!

***

اگر علاقه دارید یک کمپین پیامک تبلیغاتی راه اندازی نمایید، با ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارت شما برای شما، روش و شیوه های تبلیغاتی تعیین نمایند و برای کسب درآمد بیشتر شما را یاری کنند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱63404 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید