به طور مختصر خط خدماتی به خطی گفته می‌شود که در هر ساعات شبانه روز امکان ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات را دارد و صرفا جهت اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها مورد استفاده قرار میگیرد.

خیلی‌ها این سوال رو دارند که ما چجوری می‌توانیم به کسانی که تبلیغات خود را مسدود کرده‌اند و اصطلاحا در لیست سیاه مخابرات هستند، تبلیغات پیامکی ارسال کنیم. برای این کار بایستی از خط خدماتی برای ارسال پیامک استفاده کنیم. اما خط خدماتی چیست؟

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

خط خدماتی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

طبق ابلاغیه شرکت ارتباطات سیار ایران، خطوط ارسال پیامک‌ها به دو بخش خدماتی و تبلیغاتی تقسیم می‌شوند.

خطوط خدماتی برای شرکت هاو سازمان‌هایی است که پیامک‌هایشان محتوای اطلاع‌رسانی و ارائه‌ی خدمات به افرادی که تمایل به دریافت پیامک را دارند، ارسال می‌شود. هرگونه ارسال پیامک که بدون رضایت صاحب شماره‌ی گیرنده و بدون اطﻼع آن صورت گیرد، جز دسته‌ی دوم یعنی پیامک‌های  تبلیغاتی محسوب می‌گردد و ارسال  این تبلیغات برای افرادی که خود خواستار لغو وعدم دریافت این دسته از پیامک‌ها هستند تخلف می‌باشد و این ارسال‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.

خط خدماتی یک حالتی از خط اختصاصی است که با دریافت یک سری مدارک حقوقی و شرکتی اپراتور خط اختصاصی را به خط خدماتی تبدیل می‌کند.

توجه نمایید که با خط خدماتی ارسال تبلیغات، ارسال پیامک‌های تبریک و تسلیت، اعلام برنده شدن در مسابقه‌ها، مناسبت‌ها، اس‌ام اس‌های تخفیفات ممنوع است و صرفا ارسال پیامک‌های اطلاع‌رسانی امکان‌پذیر است.

کاربردهای خط خدماتی چیست؟

برای مثال پیامک‌های واریز و برداشت بانک‌ها برای مشتریان از طریق همین خطوط امکان ارسال دارد. برای ارسال اطلاع‌رسانی مشتریان سایت‌های فروشگاهی مثل ارسال نام کاربری، رمز عبور، پاسخگویی تیکت ها، اعلام وضعیت سفارش، کد پیگیری، تغییر وضعیت سفارش، ارسال کد مرسوله و موارد این چنینی توسط خطوط خدماتی انجام‌پذیر است.

احسان عزیز:
سفارش گردنبند پروانه طلایی شما ثبت شد.
با تشکر از خرید شما
zicoop.com

مثال واضح‌تر برای اینکه بدانید خط خدماتی چه کاربردی دارد؟

اگر دانشگاهی یا مدرسه‌ای خط اختصاصی خود را به خط خدماتی تبدیل کند می‌تواند پیامک‌های اطلاع‌رسانی زمان‌بندی کلاس‌ها را به دانشجویان و دانش آموزان اطلاع‌رسانی کند.

فرض کنید شرکت‌های بیمه برای اطلاع‌رسانی زمان سررسید بیمه‌ها به مشتریان با خط خدماتی پیامک‌های تاریخ انقضای بیمه نامه‌ها را به لیست سیاه مشتریان ارسال می‌کند.

پیامک‌های تبلیغاتی مثل تبلیغات بیمه نامه‌ی آتش سوزی، تخفیف بیمه‌ی شخص ثالث و… ممنوع است و تخلف محسوب می‌گردد.

شرایط دریافت خطوط خدماتیخط خدماتی چیست

حال که فهمیدیم خط خدماتی چیست؟ و چه کاربردی دارد میخواهیم به بررسی شرایط خدماتی نمودن خطوط بپردازیم. به طور کلی سه راه برای خدماتی کردن خط وجود دارد تا بتوانید کلیه اطلاع رسانی های لازم و مهم برای کسب و کارتان را به افراد ارسال کنید و از بلک لیست عبور کنید.

خط خدماتی اختصاصی

این خطوط به اشخاص حقیقی داده نمی شود و تنها به موسسه و سازمان های حقوقی اعطا می گردد..پس حتما باید ثبت شرکت کرده باشید. توجه داشته باشید  که حدودا 2 تا 6 ماه زمان می برد تا خط شما خدماتی شود.و با دریافت مدارک لازم جهت تبدیل خط اختصاصی به خط دائمی این امکان صورت می گیرد. توجه داشته باشید پس از خدماتی کردن خطوط اختصاصی هرگز نباید محتواهای تبلیغاتی را ارسال نمایید زیرا این کار باعث بسته شدن خط شما می شود. محتواهای تبلیغاتی مثل : تخفیفات، قرعه کشی ها و مسابقات را نمی توانید ارسال نمایید.

خط خدماتی اشتراکی

حالت دوم برای افرادی است که شرکت ثبت شده ندارند و تنها سایت یا اپلیکیشن و نرم افزاری دارند که  می خواهند پیامک های اطلاع رسانی خود را به کاربران ارسال کنند و با مشتریان خود ارتباط داشته باشند.پیامک هایی مثل ثبت نام،ورود، ارسال کد تایید،پیامک های مربوط به خرید و پیگیری خرید،ارسال کد مزسوله را برای مشترکین خود بفرستید. با داشتن خط های اشتراکی ملی پیامک این مشکل حل شده است این خطوط اختصاصی نیستند و شما با این خطوط می توانید برای لیست سیاه مخابرات هم پیامک ارسال کنید.

اما شرط استفاده از ارسال پیامک بر اساس پترن این است که باید در ابتدا پیامک خود را برای کارشناسان ملی پیامک ارسال کنید تا الگوی شما را بررسی کنند ، اگر مغایر با قوانین نبود پیامک شما تایید می شود و می توانید ارسال نمایید.

استفاده از خط خدماتی سامانتل

همانطور که در بالا گفتیم برای ارسال پیامک به خطوط لیست سیاه مخابرات اول داشتن خط خدماتی با شرکت ثبت شده است.دوم استفاده از خطوط اشتراکی برای افرادی که سایت یا اپلیکیشن دارند و اما حالت سوم ارسال پیامک برای لیست سیاه مخابرات با خطوط سامانتل امکان پذیر است.

خطوط سامانتل پیشماره جدید 9999 بدون ارائه سفته برای اشخاص حقیقی هستند که شرایط کمتری نسبت به خطوط خدماتی دارند:

این خطوط به اشخاص حقیقی دارای جواز کسب، دارای نماد اعتماد و یا هر نوع جواز صنفی نیز ارائه می گردد و می توانید به عنوان شخص حقیقی از این خطوط استفاده نمایید.

توجه :

  •  خطوط سامانتل بصورت غیر سفارشی(ارقام بصورت رندوم) ارائه می شود پس امکان انتخاب ارقام وجود ندارد.
  •  این خطوط فقط بصورت 10 رقمی ارائه می گردد.
  •  مدت زمان خدماتی و فعال شدن خط سامانتل حداقل یک هفته کاری می باشد.

سخن پایانی

خط خدماتی چیست

حالا که با پنل پیام کوتاه و اینکه خط خدماتی چیست و چه کاربردی دارد آشنا شدیم بهتر است هر چه سریع‌تر تبلیغات هدفمند خود را شروع کنید که رشد زیادی برای فروش شما به همراه دارد فقط کافیه وارد سایت ملی پیامک شوید و با پر کردم فرم مشاوره اقدام به ثبت نام کنید یا با شماره گیری ۰۲۱۶۳۴۰۴ با همکاران بخش پشتیبانی و فروش ارتباط برقرار کنید و از یک مشاوره‌ی رایگان در زمینه بازاریابی کاری خود لذت ببرید.

در ضمن تیم فنی ما همه روزه از ساعت 8 صبح تا 10 شب و در ایام تعطیل از ساعت 9 صبح تا 5 عصر در پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما آماده هستند.

خط خدماتی چیست؟ و شرایط استفاده از آن چگونه است؟
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید