فرض کنیم که سرویس موردنظر خود و پنل اس ام اس مناسب را انتخاب کردید. حالا وقت آن رسیده است تا از آن استفاده کنید و با یک تیر چندین نشان بزنید. آیا در این خصوص این سوال برایتان پیش آمده که نحوه ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی چگونه است؟

یکی از بهترین سامانه‌های پیامکی در کشور ما سامانه‌ی ملی پیامک به آدرس اینترنتی https://www.melipayamak.com/ است و من هم به دلیل علاقه‌ی زیادی که به این پنل دارم تمام مراحل آموزش را براساس ملی پیامک جلو می‌برم. اگر شما از تعرفه‌ها و طرح‌های بی‌نظیر این سرویس پیامکی اطلاع ندارید به شما پیشنهاد می‌کنم که به سایت ملی پیامک سر بزنید و همه چیز را درباره‌ی تعرفه‌ها، طرح‌ها و جزئیات دیگر مطالعه کنید.

نحوه ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

حالا که وارد سایت ملی پیامک شدید و طرح پیامکی مناسب خود را خریداری کردید نوبتی هم باشد نوبت ارسال یک پیامک ایده‌آل و جذاب خدماتی است. چطور؟ بلد نیستید؟ این کار اصلا سخت نیست و شما به راحتی آب خوردن می‌توانید کار کردن با یک پنل اس ام اس ارسال پیامک خدماتی را یاد بگیرید. چقدر زمان می‌برد تا یاد بگیرید؟ خب، این هم تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد. ولی اگر فرد باهوشی باشید با خواندن این مطلب همه‌ی راه و چاه کار را یاد خواهید گرفت.

درست است! این پنل‌ها و سرویس‌های ارسال پیام کوتاه خدماتی گزینه‌های زیادی دارند و در نظر اول شما را گیج می‌کنند. اما نه از کوره در بروید و نه ناامید شوید! این را به یاد داشته باشید که همان‌طور که در گوشی موبایل خود یک اس‌ام‌اس ساده را ارسال می‌کنید با یک پنل اس‌ام‌اس هم همین کار را خواهید کرد. ارسال یک پیام کوتاه به چندین شماره‌ی مختلف ظرف چند ثانیه! اگر می‌خواهید درباره‌ی شیوه‌های ارسال پیام کوتاه با شماره‌های خدماتی بیش‌تر بدانید دستتان را به من بدهید و با من همراه باشید.

شماره‌ی خدماتی چیست؟

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

یک شماره‌ی خدماتی در حقیقت شماره‌ای اشتراکی یا اختصاصی است که بعد از خرید پنل اس‌ام‌اس به شما داده می‌شود. این شماره‌ها که با پیش‌شماره‌ای مانند ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و غیره آغاز می‌شوند شماره‌های اپراتورهای مختلف پیامکی برای ارسال پیامک خدماتی‌اند. اگر این شماره‌ها اختصاصی باشند شما علاوه بر ارسال پیام کوتاه می‌توانید پیام کوتاه نیز دریافت کنید ولی اگر اشتراکی باشند فقط قابلیت ارسال پیام کوتاه را دارند. اگر وسوسه شده‌اید و می‌خواهید درباره‌ی خطوط خدماتی و نحوه‌ی تبدیل خطوط از تبلیغاتی به خدماتی بیش‌تر بدانید در سایت ملی پیامک مقاله‌ی مربوط به آن به آدرس اینترنتی https://www.melipayamak.com/khadamati/ را بخوانید تا راحت‌تر تصمیم بگیرید.

روش‌های ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

مهم‌ترین کاری که بعد از خرید یک پنل اس‌ام‌اس باید انجام دهید ارسال یک پیامک تست است. به شما پیشنهاد می‌کنم که این پیام کوتاه تست را فقط برای یک نفر بفرستین تا با شیوه‌‌ی کار آشنا شوید.

اگر می‌خواهید یک پیامک تست را ارسال کنید به بخش ارسال پیامک تکی بروید و با استفاده از گزینه ی ارسال سریع- تست پیامک در سمت چپ مانیتور یک پیامک بفرستید. وقتی می‌خواهید یک پیام کوتاه ارسال کنید باید

  1. متن پیامک خود را مشخص کنید
  2. شماره‌ی فرستنده و شماره‌ی گیرنده را تعیین کنید. توجه داشته باشید که شماره‌‌ی مقصد نباید در لیست سیاه مخابرات باشد (شماره‌های ایرانسل امکان لغو تبلیغات پیامکی ندارند و بهتر است شماره‌ای از این اپراتور انتخاب کنید). در ضمن، تعداد کاراکترهای پیام کوتاه انگلیسی ۱۶۰ و فارسی ۷۰ عدد است پس دقت کنید تا هزینه‌ی شما زیادتر نشود.

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

حالا که خیالتان راحت شد اگر می‌خواهید با شیوه‌های ارسال پیامک با شماره‌ی خدماتی آشنا شوید به ادامه‌ی مطلب توجه کنید.

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

1. ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی به بانک شماره‌ها

اگر می‌خواهید به بانک شماره پیامک تبلیغاتی بفرستید چندین گزینه دارید. اولین گزینه پیامپ است که شما با استفاده از آن از روی نقشه به شماره‌های تلفن همراه محدوده‌ی موردنظرتان دسترسی پیدا می‌کنید و به آن‌ها پیامک می‌فرستید. راه دیگر این است که با استفاده از کدپستی محدوده‌ی مخاطبان خود را مشخص کنید و برای آن‌ها پیامک بفرستید. در این شیوه هر چقدر کدپستی را کامل‌تر و دقیق‌تر وارد کنید شماره‌های محدودتری نمایش داده خواهند شد.

یکی از گزینه‌های جالب منطقه‌ی هدفمند است. شما با استفاده از آن نه تنها منطقه و شهر را انتخاب می‌کنید بلکه شغل موردنظر خود را نیز تعیین می‌کنید و برای قشر خاصی از جامعه پیامک می‌فرستید. ارسال هدفمند پیام کوتاه با استفاده از پیش‌شماره‌ی تلفن همراه نیز امکان‌پذیر است و شما می‌توانید برای مثال فقط به شماره‌هایی که پیش‌شماره‌ی آن‌ها ۰۹۱۲۵ است پیامک بفرستید.

گزینه‌ی دیگر تفکیک ارسال پیامک با توجه به سن و جنسیت است. این روش فقط متعلق به اپراتور خط ۵۰۰۰۱ بوده و شما با استفاده از آن مخاطب خود را براساس سن و جنسیت تعیین می‌کنید. البته، باید بدانید که در این روش بازگشت هزینه و گزارش تفکیکی برای شما ممکن نیست.

روش آخر استفاده از دکل مخابراتی ایرانسل یا BTS است. در این روش شما به تمام افرادی که در محدوده‌ی یک دکل مخابراتی هستند پیام کوتاه می‌فرستید. در این شیوه گزارش تفکیکی ارسال و بازگشت هزینه برای شما ممکن نیست و باید حداقل ۵۰ هزار پیامک بفرستید.

۲. ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی به شماره‌های مشتریان خودتان

اگر می‌خواهید از این شیوه استفاده کنید باید از قسمت ارسال انبوه وارد شوید. در این قسمت شما باید یک فایل متنی یا فایل اکسل ایجاد کنید و شماره‌های مشتریان خود را از این طریق وارد سامانه کنید. یک روش دیگر برای وارد کردن شماره‌های مشتریان استفاده از دفترچه تلفن است که همیشه به آن دسترسی دارید و مشخصات کامل مشتریان را هم می‌توانید در آن وارد کنید.

اگر از دفترچه تلفن استفاده کنید به طور خودکار در روزهایی مانند تولد مشتری برای او پیام تبریک ارسال خواهد شد و یا نام مخاطب در ابتدای متن آورده می‌شود و پیامک ارسالی صمیمانه‌تر خواهد بود. وقتی شماره‌ها را در دفترچه تلفن ذخیره کردید تنها کافیست از بخش ارسال انبوه وارد شوید و لیست مخاطب‌های خود را انتخاب کنید و گزینه‌ی ارسال را بزنید.

آیا دریافت گزارش پیام کوتاه ارسالی و دریافتی لازم است؟

کار شما با ارسال پیام کوتاه به پایان نمی‌رسد. شما باید وضعیت ارسال پیامک‌ها، ساعت ارسال، تعداد شماره‌های استفاده شده، تاریخ ارسال و اطلاعات دیگر را بدانید. دریافت این گزارش اهمیت زیادی دارد و حاوی رکوردی از اطلاعات ارسال شماست.

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

اگر به گزارش دقیق‌تری نیاز دارید تیک گزینه‌ی «دانلود گزارش به همراه گزارش تحویل» را بزنید و بر روی دانلود کلیک کنید.

ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

 

ارسال پیامک تبلیغاتی با ماژول و انواع آن

ارسال پیامک تبلیغاتی با ماژول و انواع آن

اگر از سامانه‌ی ملی پیامک قبلا استفاده کرده باشید حتما می‌دانید که برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از شیوه‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. علاوه بر شیوه‌هایی که در بالا گفته شد راه‌های دیگری نیز برای ارسال پیامک انبوه وجود دارد. در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:

  • ماژول ارسال هوشمند: یکی از شیوه‌های پرکاربرد ارسال پیام کوتاه است که با استفاده از آن شما می‌توانید شماره تلفن با بخشی از متن پیامک را تغییر دهید. برای مثال، اگر نام و نام خانوادگی مشتریان خود را دارید پیام کوتاه ارسالی خود را با نام آن فرد شروع کنید. استفاده از دفترچه تلفن و یا فایل اکسل تماس‌ها راه‌های انجام این کار را آسان‌تر می‌کند.
  • ماژول ارسال متناظر: شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید پیامک‌های متفاوت را به شماره‌های مختلف در کمترین زمان ارسال کنید. برای انجام این کار فقط کافیست یک فایل اکسل از شماره‌های موردنظرتان و پیام کوتاه هر کدام را در سیستم آپلود کنید.
  • ماژول ارسال زماندار: شما با استفاده از این ابزار می‌توانید سامانه را طوری تنظیم کنید که در تاریخ و ساعت معینی پیام کوتاه شما را ارسال کند. این کار نوعی برنامه‌ریزی برای آینده است و شما امروز می‌توانید برای ماه‌ها بعد نیز برنامه‌ریزی کنید.
  • ماژول سررسید: ماژول سررسید دقیقا مانند زماندار عمل می‌کند وتنها تفاوت این دو اینست که ماژول سررسید به صورت متناوب پیام کوتاه ارسال می‌کند و برنامه‌ریزی شما تنها برای یک دفعه نیست. مثلا با استفاده از این ماژول شما می‌توانید تاریخ تولد مشتریان خود را هر سال به آن‌ها تبریک بگویید. در شرکتی مانند شرکت بیمه اتوموبیل شما می‌توانید با استفاده از این ماژول پیش از پایان تاریخ بیمه‌نامه اتوموبیل مشتریان خود را با پیام کوتاه مطلع سازید تا نسبت به تمدید آن اقدام کنند.
  • ماژول کدخوان: این ماژول زمانی بیش‌ترین کارایی را دارد که شما از مشتری خود بخواهید تا یک کد را برای شما ارسال کند (مانند عضویت در یک طرح اپراتوری یا شرکت در قرعه‌کشی). برای این کار باید در یک فایل اکسل تمام کدهای موردنیاز خود را وارد کنید. هنگامی که یکی از کاربرها به پیام کوتاه شما پاسخ دهد هم کد ارسالی و هم شماره تلفن او در سامانه ذخیره خواهد شد و یک پیام از پیش تعیین شده هم برای او ارسال خواهد شد. اگر هر کاربر کد اشتباه یا تکراری برای شما بفرستد یک پیامک اخطار جداگانه برای او ارسال خواهد شد.
  • ماژول انتقال ترافیک: شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید هر پیامکی که با خط اختصاصی خود دریافت می‌کنید را روی خط موبایل خود یا آدرس ایمیل نیز دریافت کنید. بدین ترتیب شما همیشه از پیام‌های دریافتی خود اطلاع دارید.
  • ماژول ارسال از موبایل: اگر به هر دلیلی به پنل خود دسترسی نداشتید و یا ترجیح دادید ارسال‌های تکراری را مدام انجام ندهید با استفاده از رمزگذاری عملیات‌ها می‌توانید کار خود را راحت کنید. بعد از اینکه رمزها را تعریف کردید هر زمان که به ارسال پیامک نیازی بود تنها کافیست رمز را به سامانه ارسال کنید تا عملیات به صورت خودکار انجام شود. البته در نظر داشته باشید که این مورد در سامانه‌ی ملی پیامک وجود دارد و در سامانه‌های دیگر چنین قابلیتی وجود ندارد.

جمع‌بندی

تا به حال حتما به قابلیت‌های سامانه‌ی ملی پیامک ایمان آورده‌اید. خیالتان راحت باشد! اگر این سامانه را برای ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی خود استفاده کنید از مزایا و امکانات بی‌شماری بهره‌مند خواهید شد. با استفاده از راهنمای سامانه می‌توانید درباره‌ی تمام قابلیت‌ها اطلاعات کسب کنید. اگر می‌خواهید از مشاوره‌ی تلفنی بهره‌مند شوید از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و شما بتوانید با استفاده از آن شیوه‌های ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی را فرا بگیرید. تیم ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند پس لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید