تا همین چند سال پیش مهدکودک‌ بیشتر برای مراقبت از کودکان خانواده‌های کارمند بود. اما امروزه با رواج علم روانشناسی کودک بین خانواده‌ها، انتخاب مهدکودک مناسب دیگر ربطی به شاغل بودن مادر ندارد. خانواده‌ها برای اجتماعی شدن فرزندان، همبازی شدن با دوستان جدید و البته آموزش به دنبال انتخاب فضایی مناسب هستند. پس به همان اندازه که معنای مهدکودک و آموزش کودکان مدرن شده، روش‌های تبلیغات مهدکودک هم باید پابه‌پای این تغییرات، به‌روز شود.

تبلیغات مهدکودکبه همین بهانه، در این مقاله قصد داریم درباره روش‌های بازاریابی و تبلیغات مهدکودک صحبت کنیم تا بتوانید با خانواده‌ها راحت‌تر ارتباط و تعامل داشته باشید.

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید!

انسان‌ موجودی اجتماعی است. در تصمیم‌گیری‌هایش از تجربۀ معاشرت با دیگران استفاده می‌کند. شبکه‌های اجتماعی هم از همین ویژگی انسان استفاده می‌کنند و تاثیر خوبی در بازاریابی دارند.

با این حال عدۀ زیادی از پیچیدگی شبکه‌های اجتماعی اطلاعی ندارند. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تنها به توییت کردن و پُست گذاشتن در فیسبوک و اینستاگرام محدود نمی‌شود. باید در شبکه‌های اجتماعی، جنبش ایجاد کنید و صدای برندتان را به گوش مشتریان برسانید.تبلیغات پیامکی مهد کودک

امروزه تقریباً همه موبایل هوشمند دارند و عضو حداقل یک شبکه اجتماعی هستند. خب، پس چرا در شبکه های اجتماعی مهدکودک خود را معرفی نکنید؟ می‌توانید در اینستاگرام مهدکودکتان را به خانواده‌ها نشان دهید. آن‌ها را با محیط مهد کودک، مربیان، برنامه‌های آموزشی و تفریحی خود آشنا کنید.

مطمئن باشید تبلیغات مهدکودک در شبکه‌های اجتماعی نتیجه خوبی همراه خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر در مورد تبلیغات تلگرام و اینستاگرام به سایت ما دیدوگرام مراجعه کنید.

سایت و بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا راه دیگری برای تبلیغات مهدکودک و جذب مشتری از طریق تولید محتوای ارزشمند، مفهوم و مرتبط است.

محتوای شما می‌تواند تصویری یا متنی باشد. این محتوا از طریق روش‌های مختلفی به گوش مخاطب می‌رسد ولی بهترین روش راه‌اندازی وب‌سایت است.

شما از طریق سایت می‌توانید انواع آموزش‌ها و نکات تربیتی را برای کودکان منتشر کنید. با این روش تعداد زیادی از خانواده‌ها از طریق گوگل با شما آشنا خواهند شد و در نهایت به مهدکودک شما مراجعه می‌کنند.

راه‌اندازی سایت نیاز به هزینه و تخصص دارد. برای همین پیشنهاد می‌کنم از سایت‌ساز پرتال استفاده کنید. پرتال به شما کمک می‌کند که در زمانی کم و با هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه یک سایت خواهید داشت.

تبلیغات گوگل

تبلیغات مهدکودکبعد از اینکه سایت خود را راه‌اندازی کردید، می‌توانید از گوگول ادز برای تبلیغات مهدکودک استفاده کنید.

با تبلیغات گوگل ادز در ازای پرداخت هزینه، با کلید واژه‌ای متناسب با کسب‌وکار خود (مثلا ثبت نام مهدکودک) سایت شما در لینک‌های اول گوگل به کاربران نمایش داده شود. وقتی یکی از نتایج اول گوگل باشید، احتمال کلیک کردن کاربر روی سایت شما بیشتر هم می‌شود.

تبلیغات گوگل یکی از هدفمندترین روش‌های تبلیغات مهدکودک است که نیاز به تیم تخصصی و حرفه‌ای دارد. برای این بخش می‌توانید به صفحه تبلیغات گوگل نوین مراجعه کنید و از آن‌ها کمک بگیرید.

بازاریابی پیامکی

شاید تا الان نمی‌دانستید که با ارسال پیامک هم می‌توانید تبلیغات مهدکودک داشته باشید. بگذارید خیلی ساده شروع کنم، یک تصور غلط در مورد بازاریابی پیامکی وجود دارد. کاربران فکر می‌کنند که باید روزانه پیام‌های تکراری و کلیشه‌ای برای تعداد زیادی ارسال کنند. همین باعث شده تا خیلی از صاحبان کسب‌وکار، تبلیغات پیامکی را ناکارآمد و بی‌فایده بدانند.

در بازاریابی پیامکی به جای ارسال پیامک‌های بی‌هدف به مخاطبان ناشناس باید لیستی از مشتریان داشته باشید. پیامک‌های خود را در بازه‌های زمانی مناسب به این لیست بفرستید.

همچنین، سرویس‌های پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر اساس شغل یا محل زندگی هم به دیگران پیامک ارسال کنید. برای همین در ادامه مفصل می‌خواهم دربارۀ بازاریابی پیامکی و تبلیغات مهدکودک‌ها صحبت کنم.

مزایای بازاریابی پیامکی در تبلیغات مهدکودک

تبلیغات مهدکودکدر شروع معرفی مزایای بازاریابی پیامکی در تبلیغات مهد کودک می‌خواهم روی تعامل بالا با والدین تاکید کنم، بعد به سراغ سایر موارد بروم.

والدین، به خصوصوالدین شاغل، همیشه نگران فرزندانشان هستند. مزیت ارتباط لحظه‌ای مهم‌ترین کاربرد پنل پیامکی است که تعامل بین مهدکودک و والدین را آسان می‌کند. این ارتباط لحظه‌ای و البته مقرون‌به صرفه، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه می‌گوییم.

سرعت بالای ارسال

ارسال پیامک تبلیغات مهدکودک، در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی مبتنی بر وب، به زمان زیادی نیاز ندارد. در تبلیغات پیامکی این امکان را دارید تا با ارسال چند نوع پیامک متفاوت، میزان اثرگذاری هر یک از متون را بسنجید. پس از مدت زمانی کوتاه، با آزمون و خطا می‌فهمید که کدام یک از پیامک‌های ارسالی‌ نتیجۀ بهتری برایتان به دنبال خواهد داشت تا طیف وسیع‌تری از مخاطبان را جذب ‌کنید.

به این ترتیب شما می‌توانید پیشنهاد جذابی را بنویسید و تنها با فشار دادن یک دکمه، پیامک خود را به هزاران نفر ارسال کنید. پیامک در مدت کوتاهی به دست تمام مخاطبان رسیده و خوانده می‌شود.

جامعه آماری بالا

مزایای سامانه پیامک برای مهدبر اساس تحقیقات انجام‌شده سال ۲۰۱۴ در بریتانیا، حدود ۹۳% بزرگسالان از تلفن همراه استفاده می‌کنند و ۷۲% هم به گوشی‌ هوشمند دسترسی دارند. تبلیغات پیامکی راهی ساده و پربازده برای ارتباط با مشتریانی است که به تلفن‌های همراه خود بیش از هر چیزی توجه می‌کنند.

شاید بگویید خب، این آمار مربوط به بریتانیا است و به ایران چه ارتباطی دارد؟ باید بگوییم در ایران هم وضعیت مشابه است. طبق آمار ایران 98% از پیام‌های ارسالی خوانده می‌شوند و حدود 60% مردم پیام‌های تبلیغاتی‌شان را مسدود نکردند، یعنی منتظر دریافت اخبار و تبلیغات شما هستند.

تحویل و مشاهده سریع

پیامک در مدت زمان کوتاهی به دست گیرندگان می‌رسد. اگر برای تبلیغات مهدکودک از بازاریابی پیامکی استفاده کنید، نه تنها به بانک شماره‌های به‌روز پنل دسترسی خواهید داشت، بلکه تبلیغات شما خیلی سریع به دست مشتری می‌رسد.

هزینه‌ی پایین تبلیغات پیامکی

در مقایسه با بسیاری از روش‌های تبلیغات مهدکودک بازاریابی پیامکی هم از هزینۀ کمتری برخوردار است و هم برای کسب‌وکارهای محلی مانند مهدکودک‌ها، نتایج بهتری خواهد داشت.

شما با ارسال یک پیامک در محدودۀ مهدکودک می‌توانید خود را به اهالی آن منطقه معرفی کنید. همچنین، اگر تمام جلسات و برنامه‌هایتان را از طریق پیامک ارسال کنید، دیگر لازم نیست هزینۀ تلفن هم بدهید.

تبلیغات پیامکی نه تنها به بودجه زیادی نیاز ندارند، بلکه اگر به درستی انجام شوند به‌سرعت شاهد بازگشت سرمایه خواهید بود. البته قیمت مناسب تبلیغات پیامکی نباید شما را در رابطه با نتایج حاصل از آن به اشتباه بیندازد. در این روش تبلیغات شما می‌توانید با مبلغ بسیار کمی، تعداد زیادی از مشتریان خود را هدف قرار دهید. بگذارید یا یک مثال ساده‌تر توضیح دهم. اگر برای هزار نفر پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، هزینۀ تبلیغاتتان تنها 10 هزار تومان می‌شود، هزینه‌ی هر پیامک حدود 10 تومان است. حالا تصور کنید از میان آن هزار نفر، ده نفر ترغیب شوند که فرزندشان به مهدکودک شما بیاید و از این 10 نفر یک نفر در مهدکودتان ثبت‌نام کند. آیا این روند به صرفه نیست؟ آیا سود نکردید؟

اشتراک‌گذاری اطلاعات

تبلیغات مهدکودکهر پدر و مادری نگران فرزندش است. اگر می‌خواهید این نگرانی را رفع کنید، برنامه آموزشی را به اطلاعاشان برسانید و در زمان اجرای هر آیتم، آن‌ها را در حریان قرار دهید، به این اطلاع‌رسانی نیاز دارید.

خب تلفن که هزینه‌اش تقریباً بالاست. ایمیل هم که ممکن است خوانده نشود پس بهتر است سراغ پیامک بروید. خبرنامه پیامکی مخصوص والدین را ایجاد کنید و این اخبار ضروری را به اطلاعشان برسانید. مثلاً پیام زیر را نگاه کنید:

سرکار خانم تبسمی
جلسۀ هم‌اندیشی والدین و مربیان، فردا ساعت 3 در محل مهدکودک برگزار خواهد شد
مهد کودک البرز

این اطلاع‌رسانی‌ها فقط حنبۀ تبلیغات مهدکودک ندارد. بلکه نوعی احترام به والدین و تعامل مستقیم با آن‌هاست. البته برای عضویت والدین در خبرنامه باید هنگام مراجعه، شماره تلفن همراه آن‌ها را بگیرید و از آنها بخواهید در سامانه عضو شوند. همچنین می‌توانید یک بار یک ارسال انبوه در منطقه یا از طریق شبکه‌های اجتماعی از مخاطبان بخواهید که با ارسال عدد یا حرفی مشخص، در صورت تمایل در خبرنامه عضو شوند.

اطلاعیه‌های مهم

تبلیغات مهدکودکاگر اتفاقی غیرقابل پیش‌بینی برای مهدکودک رخ داد که مجبور شدید، برای یک روز آن را تعطیل نمایید یا اگر شهریه مهدکودک قسطی است و نوبت پرداخت را باید به والدین اطلاع دهید، چه راه‌حلی به ذهنتان می‌رسد؟

تمامی این اطلاعیه‌های مهم با ارسال پیامک و هزینۀ بسیار مناسب انجام شدنیست. به عنوان مثال، به پیام زیر دقت کنید:

والدین گرامی، خانواده اخمدی
تسویه حساب ماهانه شما در تاریخ 18 آبان انجام می‌شود
مهد کودک البرز

با این روش هم به اندازه تلفن زدن هزینه نکردید و زمان هدر نرفته است و هم طرف مقابل شما در زمان مناسب، مثلاً یک یا دو روز قبل، اطلاع‌رسانی را دیده و قطعاً آن را فراموش نخواهد کرد.

نظرسنجی

تحقیقات نشان می‌دهد که ۳۱% از مخاطبان با استفاده از گوشی‌های هوشمند به نظرسنجی‌های پیامکی پاسخ می‌دهند. پس شما هم می‌توانید در مورد کیفیت تمام خدماتی که ارائه می‌دهید، نظرسنجی کنید.

تحلیل نتایج نظرسنجی باعث می‌شود کیفیت سرویس‌ خدماتی یا آموزشی خود را بهبود ببخشید. نواقص کار خود را برطرف کنید. مربیان محبوب مهدکودک را شناسایی و تشویق کنید. در صورت نیاز هم به برخی از پرسنل، نکاتی را گوشزد کنید.

به نمونه متن زیر که توسط یکی از مشتریان ما، مهدکودک البرز، ارسال شده دقت کنید:

آیا از برنامه‌های آموزشی مربی فرزند خود راضی هستید؟
در صورت رضایت عدد 1
در صورت نارضایتی عدد 2
ارسال پیشنهادات عدد 3

نیاز به مذاکره با مدیر مجموعه 4

با این روش به والدین نشان می‌دهید که برنامه آموزشی، خدمالت ارائه‌شده و کیفیت تربیتی فرزندانشان برای شما هم الویت دارد. از طرف دیگر با تعامل مستقیم با آن‌ها احترام و حس صمیمیّت بیشتری هم منتقل می‌شود که در بلند مدت تاثیر خوبی در تبلیغات مهدکودک خواهد داشت.

جمع‌بندی

تبلیغات مهدکودکبازاریابی پیامکی ابزار ارتباطی مثبت و نتیجه‌بخشی برای تبلیغات مهدکودک است. البته سامانه پیامکی به تنهایی نمی‌تواند مشتریان زیادی را به سمت کسب‌وکار شما روانه کند. تبلیغات پیامکی باید در کنار دیگر روش‌های تبلیغاتی استفاده شود تا بتوانید بهترین نتیجه را همراه داشته باشد.

اگر به راه‌اندازی کمپین پیامک تبلیغاتی نیاز دارید، در صفحۀ اصلی سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید یا با 02163404 تماس بگیرید و با تیم پشتیبانی صحبت کنید. کارشناسان فنی ملی پیامک می توانند بر اساس نوع فعالیت و تجارتی که دارید، بهترین پنل و روش‌تبلیغاتی را به شما معرفی کنند.

 

بازاریابی و تبلیغات مهد کودک‌: چگونه پدر و مادرها را جذب کنیم؟
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید