آیا خرید پنل اس ام اس و یک سامانه پیامکی برای شما هم به معمای بزرگ قرن تبدیل شده؟ نمی‌دانید چه سامانه پیامکی را انتخاب کنید؟ کدام سامانه برای کسب و کار شما مناسب‌تر است؟

پاسختان "بله" است؟ مبارک است. این مقاله برای شما نوشته شده است.

اگر پیش از انتخاب پنل مناسب می‌خواهید کمی بیشتر از بازاریابی پیامکی و فواید داشتن یک سامانه پیامکی بدانید کافی است به مقالۀ چگونه با بازاریابی پیامکی مشتریان خود را درگیر کنیم در وبلاگ ملی پیامک مراجعه کنید.

اما برای اینکه بیشترین نتیجه را از بازاریابی پیامکی خود بگیرید، لازم است ساده‌ترین و در عین حال کارآمدترین سامانه پیامکی را انتخاب کنید. احتمالا عبارت "سامانه پیامکی" را در گوگل سرچ کرده‌اید و در میان انواع اقسام پیشنهادات سامانه‌ های پیام کوتاه مختلف گیج شده‌اید. چرا که گوگل از کجا بداند کدام سامانه برای شما مناسب است؟ در ادامه من در 7 قدم به شما آموزش می‌دهم که چگونه بهترین سامانه پیامکی را برای خود انتخاب کنید.

7 قدم برای انتخاب بهترین سامانه پیامکی

خواهید دید که اگر قدم به قدم با من پیش بروید کلاف سردرگم ذهن شما آرام آرام باز می‌شود و با خیال راحت می‌توانید سامانه پیام کوتاه مناسب برای بیزینس خود پیدا کنید.

1- سامانه پیامکی شما باید تمام اپراتورهای قانونی مخابرات را پوشش دهد

سامانه‌های پیامکی مانند پلی میان شما و مخابرات عمل می‌کنند. در حقیقت مخابرات به اپراتورهایی مانند ایرانسل و هراه اول امکان پیش شماره‌هایی برای ارسال پیامک تخصیص می‌دهد.

برای انتخاب سامانه پیامکی اولین چیزی که باید به آن دقت کنید، این است که سامانه مورد نظر تمام اپراتورهای قانونی ایران را پوشش دهد و از اپراتورهای غیرمجاز و غیر قانونی تغذیه نشود. برای اینکه با اپراتورهای مختلف و تفاوت‌هایشان آشنا شوید می‌توانید به مقالۀ تفاوت خطوط متفاوت برای ارسال پیامک در وبلاگ ما مراجعه کنید.

بنابراین بهتر است برای پیشگیری از ضرر و زیان خدمات پیام کوتاه را فقط از شرکت های معتبر و ثبت شده بگیرید. چراکه در صورتی که شرکت مورد نظر به صورت قانونی ثبت شده باشد، شما این امکان را دارید که درباره اطلاعات ثبتی شرکت و شناسه ملی اشخاص آن شرکت به طور کامل تحقیق کنید.

2- ویژگی‌های سامانه را بررسی کنید

شما از هر کس دیگری مشتریانتان را بهتر می‌شناسید. بنابراین شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که چه سرویس‌هایی برای بازاریابی پیامک خود نیاز دارید. مثلا کسب و کار شما ممکن است به امکاناتی نظیر نظرسنجی، قرعه کشی و چیزهای دیگری از این قبیل نیاز داشته باشد. در برخی از سامانه‌های پیامکی برای این امکانات هزینه‌های جداگانه دریافت می‌شود.

یکی از مهم‌ترین عناصر بازایابی پیامکی شما دیتابیس Database مشتریان شماست. بنابرین دقت کنید که سامانه پیامکی انتخابی شما قابلیت اتصال به وبسرویس شما را داشته باشد تا بتوانید به راحتی به اطلاعات و شماره‌های مشتریان خود دسترسی داشته باشید.

یکی از بهترین راه‌هایی که بتوانید ویژگی‌های سامانه‌های مختلف را بررسی کنید و پنل مورد نظر خود را انتخاب کنیدف استفاده از نسخۀ تست رایگان آنهاست. در بیشتر سامانه‌ها این امکان وجود دارد. برای مثال ما در ملی پیامک امکان سه روز تست رایگان برای شما گذاشته‌ایم تا شما فرصت داشته باشید تمام زوایا و امکانات پنل اس ام اس خود را بررسی کنید، فقط کافی است در پنل ملی پیامک ثبت نام کنید.

امکانات بهترین سامانه پیامکی

3- هزینه‌ها و تعرفه‌های سامانه های پیامکی مختلف را بررسی کنید

شاید ندانید اما خرید پنل اس ام اس رایگان گران‌ترین انتخاب شماست. اگر یک بازۀ طولانی‌مدت را در نظر بگیرید، پنل اس ام اس رایگان بیشتر از پنل‌های پولی برای شما هزینه دارد. چراکه تعرفۀ پیامک این سامانه‌ها عموما بالاتر از تعرفۀ پیامک پنل‌های پولی است و معمولا هزینۀ پیامک‌های ارسال نشده (لیست سیاه مخابرات) را به شما باز نمی‌گردانند.

بنابرین تنها به ارزان بودن و کم قیمت بودن سامانه‌ها دقت نکنید. چراکه اکثر این هزینه‌ها صرف به‌روزرسانی‌های سیستم می‌شود و این به روزرسانی اهمیت بسیار زیادی برای شما دارد.

قیمت و نحوه واگذاری شماره ها را در سرویس دهنده های مختلف مقایسه کنید. واگذاری شماره پیام کوتاه توسط اپراتورهای همراه اول دائمی است، اما به دلیل ماهیت مجازی این شماره ها سندی مبنی بر مالکیت آن ها صادر نمی شود. راه حل این است که از سرویس دهنده بخواهید مالکیت شماره را در قرارداد به شما واگذار کند تا هر زمان خواستید آن را به سرویس دهنده دیگری منتقل کنید.

قیمت شماره‌های بر اساس پیش شماره آن ها کمی متفاوت است اما دانستن قیمت واگذاری دائم شماره های مجازی با پیش شماره ۳۰۰۰ کمک خواهد کرد شماره ها را با قیمت مناسبی تهیه کنید.

هزینه ارسال پیام کوتاه یک هزینه جاری است از این رو تعرفه ارسال پیامک در تعداد بالا روی هزینه ها تاثیر زیادی دارد. اغلب سرویس دهنده ها تعرفه ارسال پیام کوتاه را بر اساس میزان پیش خرید کاربر تعیین می کنند به این شکل که با پیش خرید بیشتر، تعرفه ارسال پیامک کاهش خواهد یافت. برای مقایسه تعرفه ابتدا متوسط تعداد پیامکی که در هر ماه ارسال خواهید کرد برآورد کرده و بر اساس آن تعرفه ای که سرویس دهنده ها تعیین کرده اند را مقایسه کنید.

حداقل میزان پیش خرید پیامک را بررسی کنید. سرویس دهنده ها به دلخواه مبالغی را به عنوان حداقل شارژ تعیین می کنند که کاربر در هر بار پیش خرید، باید مبلغی بیش از حداقل تعیین شده را پرداخت نماید. طبیعی است که حداقل شارژ هر قدر کمتر باشد بهتر است.

4- توجه ویژه‌ای به بحث پشتیبانی داشته باشید

خیلی وقت‌ها پیش می‌اید که پیامک شما با تاخیر به مشتریان می‌رسد، یا اصلا به دست آنها نمی‌رسد. بحث پشتیبانی خیلی خیلی خیلی برای شما مهم است. هر سیستم اینترنتی ممکن است ایرادات و به اصطلاح باگ‌هایی داشته باشد. این ایرادات به خودی خود چندان مهم نیستند، چیزی که مهم است، این است که سیستمی انتخاب کنید که در سریع‌ترین زمان ممکن بتواند ایرادات و باگ‌ها را برطرف کند.

دقت کنید که سامانه پیامکی شما پشتیبانی قوی و پاسخگو داشته باشد که در تمام روزهای هفته و تعطیل به شما پشتیبانی دهد. چرا که شما قرار نیست فقط در ساعات اداری پیامک‌های خود را ارسال کنید. پشتیبانی ما در ملی پیامک در روزهای معمولی از 9 صبح تا 10 شب و روزهای تعطیل از 9 صبح تا 5 بعداز ظهر است.

انتخاب بهترین سامانه پیامکی

5- پنل اس ام اس شما باید یک بانک قوی و کامل داشته باشد

یکی از راه‌های شما برای بازاریابی پیامکی ارسال پیامک به بانک شماره‌های مختلف از قبیل بانک مشاغل، اصناف و ... است. بنابرین سامانه شما باید یک بانک کامل و جامع داشته باشد که شما بتوانید بر اساس بیزینس خود از بانک شماره‌های مختلف استفاده کنید. ما در ملی پیامک علاوه بر بانک شماره‌های مختلف، یک روش ارسال به نام پیامپ داریم که شما بر اساس منطقه‌ای که فعالیت می‌کنید، می‌توانید ارسال خود را انجام دهید. این روش ارسال پیامک برای کسب و کارهای کوچک معجزه می‌کند. برای آشنایی با این روش می‌توانید مطلب پیامپ، ارسال از روی نقشه را مطالعه کنید.

حرف آخر

شرکت‌هایی زیادی هستند که خدمات سامانه پیام کوتاه و پنل اس ام اس ارائه می‌کنند. در سایت بیشتر این مقاله‌ها بیشتر امکاناتی که در بالا گفته‌ایم به چشم می‌خورد. اما بسیاری از این خدمات و امکانات واقعی نیستند و صرفا جنبۀ تبلیغات و بازاریابی دارند، اما هنگامی که با آن سامانه‌ها کار می‌کنید ناامید می‌شوید و می‌بینید که واقعا آنطورها هم نیست. به پشتیبانی سامانه پیامکی اهمیت ویژه‌ای بدهید. این یکی از مهم‌ترین راهنماهای شما در خرید سامانه‌ پیامکی است. می‌توانید به وبلاگ آنها مراجعه کنید و بسنجید که تا چه حد مطالب آنها آموزنده‌اند و چقدر به آموزش به شما اهمیت می‌دهند.

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

 

برچسب ها 0 تا 100 راه اندازی پنل اس ام اس و ارسال پیام کوتاهارسال پیامک از شماره 2000ارسال پیامک از شماره 5000ارسال پیامک با c#ارسال پیامک با phpارسال پیامک با vb.netارسال پیامک با پیش شماره 1000ارسال و دریافت اس ام اس آنلاین (از طریق اینترنت)بهترين و معتبر ترين سامانه ارسال پيام كوتاه كدام شركت است؟پنل اس ام اس ایرانسلپنل اس ام اس مخابراتپنل دریافت اس ام اس (سامانه و پنل دریافت پیامک)پیش شماره 2000چگونه اس ام اس انبوه بفرستیم؟چگونه اس ام اس بفرستیم؟چگونه اس ام اس تبلیغاتی بفرستیم؟چگونه اس ام اس تخفیف بفرستیم؟چگونه پنل اس ام اس بخریم ؟چگونه سامانه پیامک تهیه نماییم؟خرید بسته های اس ام اس تبلیغاتیخرید دستگاه ارسال پیامکخطوط پیامکی با پیش شماره های 3000دستگاه ارسال اس ام اسروش های ارسال اس ام اس تبلیغاتیروش های راه اندازی سامانه پیامکسامانه اس ام اس بیرجندسامانه پیام کوتاه در شیرازسامانه پیامک برای لباس فروشی هاقویترین سامانه و سیستم ارسال اس ام اس و پیام کوتاه بشناسید!نحوه کار با پنل اس ام اس و سامانه ارسال پیامکنرم افزار و سیستم ارسال اس ام اس پیامک (+بهترین و قیمت)
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید