اهمیت زمان‌ ارسال در بازاریابی پیامکی

اهمیت زمان‌ ارسال در بازاریابی پیامکی

Engagements Icon
67


اگر سراغ اس ام اس مارکتینگ آمدید، حتماٌ با مزایا و تاثیر ارسال پیامک هم آشنا هستید. اما چقدر درباره بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی می‌دانید؟

اگر جوابتان خیر است، وقت آن رسیده که کمی در این باره بیشتر بدانید تا با رعایت نکاتی ساده پیامک را به یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی تبدیل کنید. خیلی راحت بگویم، زمان‌بندی ارسال پیامک خیلی خیلی اهمیت دارد، پس با من همراه شوید تا در ادامه زمان‌ طلایی ارسال پیامک تبلیغاتی را بشناسید.

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

پیدا کردن بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی از آن جزئیاتیست که می‌تواند تاثیر بازاریابی پیامکی را چندین برابر کند. تحقیقات نشان داده که مردم معمولاً ظرف 3 دقیقه پیامک دریافتی را می‌خوانند. بنابراین زمان‌بندی درست می‌تواند تاثیر پیامک روی مشتریان را افزایش دهد و فروش بهتری همراه بیاورد. فقط کافیست که بهترین زمان ارسال پیامک را بر اساس نوع کارتان پیدا کنید و بعد برای ارسال پیامک تبلیغاتی برنامه‌ریزی کنید. برای اینکه بهتر منظور ما را متوجه شوید، در ادامه یک مثال می‌آوریم:

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی فرض کنید که برای تبلیغ رستوران خود، پیشنهاد ویژۀ شام را ساعت 7 شب برای مشتریان می‌فرستید، اما در همین زمان دربی استقلال و پرسپولیس در جریان است. به نظر شما چند نفر بواسطۀ پیامک ارسالی شما سراغ رستوارن  می‌آیند؟ احتمالا تعدادشان از انگشتان دست هم کمتر است! چون در زمان و وقت مناسبی سراغ دعوت کردنشان نرفتید!

سه بازه زمانی برای ارسال پیامک

 بگذارید با همان فرض رستوران پیش رویم. همانطور که گفتم یک رستوران دارید و می‌خواهید پیشنهاد ویژه‌ای برای نهار به مشتریان بدهید. برای بیشترین تاثیر می‌توانید این پیشنهاد را راس ساعت 11:30 صبح برای آن‌ها ارسال کنید.

این بازۀ زمانی وقتیست که کارمندان و مدیران معمولاً به این فکر می‌کنند که برای نهار چه چیزی بخورند و پیشنهاد شما برای آنها به منزلۀ یک فرصت استثنائی خواهد بود. فقط کافیست تصور کنید که این تبلیغ اگر در زمان مناسش ارسال شود، چقدر تاثیر بیشتری خواهد داشت تا به اهمییت بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی پی ببرید.

در واقع شما باید پیامک‌های خود را در زمانی ارسال کنید که ارزش پیشنهاد مطرح شده در آن لحظه برای مشتریان بیشتر از همیشه باشد تا مخاطب بیشتر با پیامک شما ارتباط برقرار بکند، در موردش فکر کند و بلاخره تصمیمش را برای خرید بگیرد.

حالا در ادامه می‌خواهم چند نکتۀ کلی را در مورد زمان ارسال پیامک تبلیغاتی را بگویم که در هر کسب‌وکاری می‌تواند در نظر گرفته شود:

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی

شروع روز زمان مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتیست. در این زمان مردم کنجکاوند که روزشان را با دریافت اخبار جدید از اینترنت و خواندن پیام‌های دریافتی آغاز کنند. پس در حالت کلی می‌توانید روی این ساعات از روز حساب دیگری باز کنید.

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی قبل از ظهر ساعت 8 صبح تا 12 ظهر است. در این مدت بسیاری از کارمندان در راه رسیدن به محل کارشان با موبایل سرگرمند، ایمیل‌هایشان را چک می‌کنند، پیام‌های مختلف را می‌خوانند و احتمال اینکه پیام شما را ببینند، زیاد است.

نیمه دوم روز، از 17:00 تا 21

اگر کسب‌وکارتان در نیمه دوم روز بیشتر فعال است، توصیه می‌کنم اس ام اس تبلیغاتی‌تان را بین 5 عصر تا 8 شب ارسال کنید. در این زمان بیشتر مردم در حال استراحت هستند، پس احتمال اینکه گوشی به دست باشند و پیامتان را ببینند، بیشتر است.

ارسال پیامک تبلیغاتی از ساعت 9 شب به بعد اصلاً نتیجه خوبی ندارد و توصیه نمی‌شود. در این بازۀ زمانی بیشتر مردم در حال تماشای تلویزیون، شام خوردن و معاشرت با دیگران هستند و بعد از آن آمادۀ خواب می‌شوند. در نتیجه پیامتان نوعی مزاحمت است، خوانده نمی‌شود یا فردا صبح که مخاطب از خواب بیدار شود، خیلی چیزی یادش نیست و این یعنی شما عملاً از ارسال پیامک تبلیغاتی سود نبردید.

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

بهترین زمان ارسال در تعطیلات آخر هفته

مردم جمعه‌ها به دلیل تعطیلی ادارات و شرکت‌ها، اوقات فراغت بیشتری دارند و یشتر وقتشان را با گوشی موبایل می‌گذرانند. در این‌جا سه پیشنهاد برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی در روزهای تعطیل داریم.

نکاتی مهم برای استفاده از پیامک در فروشگاه های اینترنتیحتما بخوانید: نکاتی مهم برای استفاده از پیامک در فروشگاه های اینترنتی

هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی این نکته را در نظر بگیرید که بیشتر مردم روزهای تعطیل دیر از خواب بیدار می‌شوند و بعد از آن هم معمولاً سرگرم خانواده و دوستانشان هستند و خیلی به پیامک‌هایی که برایشان ارسال می‌شود، روی خوشی نشان نمی‌دهند. پس روزهای تعطیل را نمی‌توانیم تایم طلایی ارسال پیامک بدانیم، اما اگر اصرار به ارسال پیام دارید، بهتر است بعدازظهر را انتخاب کنید.

این زمان متعلق به افرادیست که کارهای روزانه‌شان را انجام دادند و حالا وقت استراحت کردنشان است، در این ساعات بیشتر به کارهای شخصی می‌پردازند، بنابراین احتمال دست گرفتن گوشی توسط آن‌ها و دیدن پیامک بالاست.

بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی

جمع‌بندی

حالا که با اهمیت زمان‌بندی در ارسال پیام و بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی آشنا شدید، توصیه می‌کنم حتماً با نحوۀ نگارش متن پیامک تبلیغاتی هم آشنا شوید تا بتوانید کمپین بازاریابی پیامکی خود را عالی برگزار کنید و در آن موفق شوید. همچنین برای نوشتن پیامک جذاب و تاثیرگذار می‌توانید از راهنمای نوشتن بهترین متن‌های تبلیغاتی برای پیامک‌استفاده کنید.

در صورتی که همچنان نیاز به مشاوره بیشتر دارید، با 02183404 تماس بگیرید و با تیم پشتیبانی صحبت کنید، البته می‌توانید در انتهای همین متن هم سوال‌هایتان را بنویسید تا به آن‌ها فورا پاسخ دهیم.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
23دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  صنایع چوب اسمارت

  21 دی 1402، 19:10

  سلام وقتتون بخیر بنده کابینت ساز هستم از نظر شما بهترین زمان ارسال پیامک چه زمانی هست و اینکه از کدام روش ارسال استفاده کنیم بهتر است و اخرین سوالمم اینه که فرق داره از چه شماره ای برای ارسال پیامک استفاده می کنیم…ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   23 دی 1402، 15:50

   درود بر شما،
   بهترین زمان ارسال برای کابینت‌سازان دو سه ماه قبل از عید به نظرم خیلی مناسبه. چون همه در هیاهوی عوض کردن خونه و … هستند. برای ارسال هم ابتدا روش ارسال منطقه‌ای رو امتحان کنید که بتونید مشتریانی جذب کنید که در محدوده خودتون هستند.
   حقیقت اینه که فرقی نداره از کدام اپراتور پیامکی استفاده می‌کنید، مهم اینه که مشتری هدف رو درست انتخاب کنید و متن جذابی بنویسید.
   اگر از ما پنل بخرید یک شماره اختصاصی بهتون هدیه میشه.

 • Gravatar Icon

  یلدا یابنده

  12 دی 1402، 11:37

  با سلام
  برای آموزش زبان انگلیسی و فروش پک های آموزشی چه توصیه ای میکنید . ساعات طلایی تبلیغات یا ارسال پیامک در این حیطه چی میتونه باشه؟
  با سپاس

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   12 دی 1402، 12:34

   سلام دوست عزیز،
   زمان ارسال برای مخاطبان مختلف تفاوت داره. مثلا اگر بیشتر بزرگسالان مخاطب شما هستند، بهتره که عصرها پیامک ارسال کنید که این افراد از سرکار برگشتن و دیگه می‌خوان یا استراحت کنن یا به آموزش خودشون برسن. مثلا حدود ساعت 5 تا 8
   اگر مخاطبان شما دانش‌جویان هستند، نزدیک زمان امتحانات میتونه زمان خوبی برای ارسال تبلیغات باشه.

 • Gravatar Icon

  سروش

  27 مهر 1402، 13:28

  من تو کار سلامتی و لاغری هستم
  محصولاتم روغن های گیاهی و سلامتی و دمنوش و اینجور چیزاست
  چه زمانی مناسب ارسال اس ام اس هستش ؟

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   15 آبان 1402، 17:10

   سلام سروش عزیز؛ به طور کلی افراد نزدیک مناسبت‌های خاص مثل عید نوروز و شب یلدا جذب محصولات لاغری و سلامتی میشن. فکر می‌‌کنم بهتره یک متن پیامک مثل: «تا عیده نشده لاغر شو» بنویسید و پیامک رو یک ماه قبل از نرووز و یلدا و مناسبت‌های این چنینی ارسال کنید.

 • Gravatar Icon

  مزروعی

  01 خرداد 1402، 10:55

  سلام خسته نباشید
  من کسب و کارم فروش مواد غذایی (عسل) است بهترین زمان برای ارسال پیامک چه موقع است؟
  باتشکر

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   16 آبان 1402، 16:31

   سلام وقتتون بخیر.
   برای فروش مواد غذایی بهتره صبح بین ساعت 10 تا 12 و عصرها بین 5 تا 7 پیامک بفرستید. اگر سایت دارید حتما لینک سایتتون رو تو پیامک بذارید که افراد بتونن مستقیم وارد بشن و خرید کنن. هر چی فرآیند خرید رو براشون راحت‌تر کنید، احتمال موفقیت بیشتره.

 • Gravatar Icon

  علی

  11 خرداد 1401، 04:57

  عالی و جامع

 • Gravatar Icon

  زمان

  29 آذر 1400، 18:40

  فوق العاده عالی وکاربردی بود فقط برای فروش لوازم خودرو پیشنهادتون چیه چه ساعتی ارسال پیامک انجام بشه وچه متنی بنویسیم که ترغیب بشه مخاطب
  ممنون

 • Gravatar Icon

  شقایق مومن آبادی

  08 آذر 1400، 11:28

  سلام برای مطب دندانپزشکی بهترین ساعت به نظرتون کی میتونه باشه

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   16 آبان 1402، 16:34

   سلام خانم مومن آبادی؛ در روزهای کاری صبح تا ظهر پیامک بفرستید و پنجشنبه و جمعه عصرها بین 3 تا 7 زمان خوبی برای مطب دندانپزشکیه. سعی کنید پیامک‌ها رو منطقه‌ای بفرستید که کسانی که نزدیک مطب شما هستند پیامک رو دریافت کنن و بتونن خیلی راحت برای درمان پیش شما بیان.

 • Gravatar Icon

  بیوآربه

  12 مهر 1400، 22:22

  سلام ممتون از شما من کسب و کارام مراقبتی و ارایشی پوست و مو است میشه زمان ارسال پیامک تبلیغاتی چه زمانی و چه ساعتیر

  • Gravatar Icon

   زهره تاجیک

   15 آبان 1402، 17:11

   سلام وقت شما بخیر. بهترین زمان برای ارسال پیامک برای شما می‌تونه صبح ها ساعت 11 و عصرها بین 5 تا 7 باشه. البته یادتون باشه که روی مناسبت‌های خاص هم حتما دقت کنید و قبل از اعیاد که افراد بیشتر محصولات پوست و مو می‌خرن پیامک تبلیغاتی بفرستید.

 • Gravatar Icon

  مهدی لاری پور

  12 شهریور 1400، 10:47

  ممنون بابت مطلب خوب اشنایی زمان ارسال پیامک

 • Gravatar Icon

  احمددزیانیان

  25 تیر 1400، 12:58

  استفاده کردیم.ممنون از نگارش این مقاله کاربردی و به جا

 • Gravatar Icon

  مريم مطلبيان

  08 دی 1399، 19:39

  عالى بود متشكرم 🌹🙏🏻

 • Gravatar Icon

  محمد

  02 شهریور 1399، 10:15

  عالیی

  • Gravatar Icon

   آرمین طلوعی

   19 اردیبهشت 1400، 15:48

   بسیار عالی،ممنون از مطالب مفید و ارزشمندتان🌷🌹

 • Gravatar Icon

  میثم

  01 دی 1397، 18:36

  عالی و مفید بود، ممنوووون

  • Gravatar Icon

   سمیرا سرباز

   02 دی 1397، 09:49

   خوشحالم که مفید بوده؛ موفق باشید 🙂

 • Gravatar Icon

  نمايشگاه جهيزيه

  28 اردیبهشت 1393، 09:23

  سلام
  مطالب آموزنده اي داريد؛ بنده از قبل پنل پيامك دارم ولي ليست شماره تلفن ندارم.
  چطور ميشه ليست شماره همراه جمع آوري يا خريداري نمود؟

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   28 اردیبهشت 1393، 20:12

   آقای فیض‌الهی، بابت لطفتون ممنونیم. در مطالب دیگر وبلاگ می‌تونید در مورد اشتراک پیامکی بیشتر بخونید. در مورد کاربرد پیامک برای فروشندگان (منجمله فروشندگان آنلاین) نیز بزودی مطلبی میذاریم. با اینحال بد نیست همینجا یه توضیح مختصر در این مورد بهتون بدیم. شما نیازی به خرید لیست شماره ندارید برای اینکه روی خود سامانه امکان ارسال به مناطق و اصناف مختلف وجود داره. اما این فقط یک راه‌حل موقته و در نهایت به اندازۀ جمع‌آوری شماره توسط خودتون بازدهی نداره. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که به مشتریان خودتون انتخاب دریافت پیامک‌هاتون رو بدید.

   سامانه ارسال پیامک رو می‌تونید جوری تنظیم کنید که وقتی مخاطب یک کلمه رو برای شما ارسال می‌کنه شماره (و حتی نامش) در یک دفترچه شماره ثبت می‌شه. بعد از این می‌تونید با استفاده از پیامک انبوه این اشتراک خودتون رو تبلیغ کنید. برای نمونه چنین پیامکی بفرستید: “10% تخفیف سایت جهیزیه با ارسال کلمه جهاز” اینجوری مشتریان بالقوۀ شما ترغیب به ارسال پیامک میشن.

   کار دیگه‌ای که می‌تونید بکنید اینه که هنگام کامل کردن سفارش به مشتری امکان این رو بدید که برای اشتراک پیامکی شما هم ثبت‌نام کنه. نکته مهم اینه که مخاطب باید متوجه بشه که این اشتراک پیامکی چه مزیت‌هایی براش داره و چه پیشنهاداتی از این طریق در اختیارش قرار می‌گیره. همانطور که گفتیم، همۀ این موارد به طور کامل‌تر در مطالب وبلاگ توضیح داده شده است.

   با تشکر

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید