دنیای امروز ما دنیای ارتباطات نام‌گذاری شده است و بسیاری از کسب‌و‌کارها برای این‌که بتوانند با مشتریان خود تعامل مناسبی داشته باشند، از راه‌های ارتباطی مختلفی استفاده می‌کنند. اما یکی از بهترین راه‌های تعامل با مشتریان، استفاده از پنل پیامکی می‌باشد، که به صورت گسترده برای تبلیغات و معرفی خدمات کسب‌و‌کارها از آن استفاده می‌شود.

اما برای اینکه دقیقا بدانید پنل پیامکی یا همان پنل اس ام اس چیست؟ و چه کاربردهایی دارد، طی مقاله‌ی دیگری در وبلاگ سایت "ملی پیامک" مفصلاً توضیح داده‌ایم تا در این مقاله بیشتر بر روی معرفی دستگاه‌های ارسال پیامک تمرکز کنیم.

چراکه اگر با انواع دستگاه ارسال اس ام اس آشنا شوید، بسیار راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که برای جذب مشتری و فروش بیشتر، کدام دستگاه متناسب با کسب‌و‌کار شماست. برای تعامل با مشتری، به ابزاری نیاز دارید تا شماره موبایل مشتریان شما را ذخیره کند.

دو دستگاه پنل پیامکی و دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان، هردو ذخیره شماره موبایل رو به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌دهند. در این مقاله شما را با این دو روش؛ آشنا خواهیم نمود تا با توجه به مزایا و معایب و تفاوت هریک از این روش‌ها، بهترین شیوه را برای ارتباط و تعامل با مشتریان خود، انتخاب کنید.

تفاوت دستگاه و پنل ذخیره شماره موبایل مشتریان

پنل ذخیره‌سازی شماره مشتریان یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید برای ذخیره، برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان خود از آن استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از پنل ذخیره‌سازی شماره مشتریان، توانایی برقراری ارتباط و تعاملی دوطرفه است.

برای مثال در صورتی‌که پنل پیامکی "ملی پیامک" را خریداری نمایید، می‌توانید با استفاده از امکانات منحصر به فرد دستگاه ارسال پیامک یا همان پنل پیامکی، اطلاعات کسب‌و‌کار، وب‌سایت و حتی آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را برای مشتریان ارسال نمایید.

حتی در صورتی‌که کسب‌و‌کار شما، خدماتی را ارائه می‌دهد، می‌توانید از طریق پنل اس ام اس، برای ارتباطی نزدیکتر و مدیریت شده با مشتریان، کدی را برای ارجاع به بخش تعمیرات، کدی را برای ارجاع به بخش فروش و یا حتی کدهایی را برای پیگیری سفارشات و... در نظر بگیرید. در این صورت خواهید دید که میزان تماس‌های غیرضروری به شما، چقدر کاهش خواهد داشت. برای روشن شدن موضوع، به مثال زیر توجه کنید:

"شرکت A در زمینه تعمیرات و فروش موبایل در حال فعالیت است. شخصی به نام John می‌خواهد موبایل خود را تعمیر کند. این شخص می‌تواند با پیامکی که از شرکت A دارد، برای تعمیر موبایل سامسونگ و دریافت تعرفه تعمیرات عدد 3 را به شماره 10997000 ارسال نماید. با این روش، John دیگر نیاز به حضور در شرکت و یا تماس تلفنی، برای دریافت تعرفه تعمیرات نخواهد داشت."

بنابراین استفاده از پنل پیامکی می‌تواند در کاهش هزینه‌های غیرضروری شرکت شما و مشتریان موثر باشد. کسب‌و‌کاری را تصور کنید که با استفاده از تبلیغات و ایجاد حس نیاز در مشتری، اقدام به دریافت و جمع‌وری شماره موبایل مشتریان بالقوه و تکمیل بانک اطلاعاتی از کسانی‌که به زمینه کسب‌و‌کار این شرکت، علاقه‌مند هستند، می‌نماید.

این شرکت پس از مدتی می‌تواند با استفاده از بانک داده‌هایی که جمع‌آوری نموده است، به بازاریابی پیامکی پرداخته و در جذب، افزایش و حفظ مشتری، موفق عمل نماید، چراکه از طریق این نوع بازاریابی، می‌توان با تعداد بسیار زیادی از مخاطبان بازار هدف، ارتباط برقرار کرد.

دستگاه ذخیره‌سازی شماره موبایل مشتریان

دستگاه ذخیره‌سازی شماره موبایل مشتریان در واقع دستگاهی مانند کارت‌خوان‌های فروشگاهی (POS) است که بیشتر برای فروشگاه‌های سنتی یا به اصطلاح فیزیکی کاربرد دارد. این دستگاه دارای مزایا و معایب خاص خود است ولی شاکله اصلی آن، اتصال به پنل پیامکی فروشگاه می‌باشد.

در واقع در صورت خرید دستگاه ذخیره‌سازی شماره موبایل مشتریان، مشتری شما دیگر قادر به ایجاد تعامل به صورتی‌که در بخش پنل پیامکی گفتیم نخواهد بود.

هرچند این دستگاه برای ارتباط با مشتریان حضوری کسب‌و‌کارهای فیزیکی، دارای کاربردهای زیادی می‌باشد،.

اما اگر از آن استفاده نمایید، تنها قادر به ارسال پیامک به کسانی هستید که مشتریان قبلی شما بوده‌اند و یا حداقل به فروشگاه شما مراجعه کرده‌اند. از مهم‌ترین معایب دستگاه ذخیره‌سازی شماره موبایل مشتریان، می‎توان به هزینه بالای خرید آن، و عدم امکان استفاده از این ابزار برای کسب‌و‌کارهای آنلاین، مراکز خدمات رسانی مثل آژانس‌های مسافرتی و... می‌توان نام برد.

حتی اگر هم این امکان وجود داشته باشد، زمان زیادی طول خواهد کشید تا بتوانید جامعه و بانک اطلاعاتی گسترده‌ای را جمع آوری کنید. در ضمن شما نمی‌دانید که هدف مشتری از عضویت در خبرنامه پیامکی شما چیست؟ بنابراین مجبور می‌شوید که تعداد زیادی پیامک برای او ارسال کنید، همین امر می‌تواند سبب ریزش شماره‌هایی شود که در بانک اطلاعاتی شما ثبت‌نام کرده‌اند.

 • بررسی تخصصی دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان

فرض کنید فروشگاهی دارید و می‌خواهید فروش فوق‌العاده و تخفیف خود را به اطلاع مشتریان برسانید، پس باید باشگاه مشتریان داشته باشد تا از طریق بانک اطلاعاتی کسب‌و‌کار خود و با تعامل مناسب با مشتریان، آنها را به مشتریان وفادار برند خود، تبدیل کنید.

در این‌صورت وجود دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان در فروشگاه شما، ضروری است. این دستگاه ظاهری مانند دستگاه‌های کارت خوان بانکی (POS) دارد و استفاده از آن، بسیار آسان است. البته که اتصال بین دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان و پنل پیامکی امکان‌پذیر است.

دستگاه ذخیره ساز شماره موبایل مشتریان دارای مزایا و معایب دیگری نیز می‌باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مزایا

 1. ایجاد حس اعتماد در مشتری
 2. محیط کاربری ساده
 3. تسهیل در امر دریافت شماره موبایل
 4. ایجاد باشگاه مشتریان 
 5. ایجاد بانک اطلاعاتی از شماره موبایل مشتریان
 6. ارسال پیامک از طریق پنل به کسانی‌که مشتری شما بوده‌اند

معایب

 1. هزینه خرید بالا
 2. مورد استفاده، تنها در شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهایی که مراجعه حضوری دارند
 3. عدم ارتباط دوسویه با مشتریان
 4. هزینه‌ی بالای اتصال پنل پیامکی به این دستگاه
 5. احتمال بالای ریزش شماره‌ها

به‌طور کلی استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان، علاوه بر تحمیل هزینه خرید و راه‌اندازی بالا، در مقابل پنل پیامکی که دستگاهی است سودمند برای فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌و‌کارهای آنلاین که به راحتی به وبسایت و سایر برنامه‌ها متصل می‌شود، بازده بسیار کمی دارد.

کسانی‌که از فروشگاه‌های آنلاین خرید می‌کنند، با عضویت در خبرنامه‌ها، به وسیله پیامک، به راحتی از تخفیفات و فروش‌های ویژه و... مطلع می‌شوند و حتی می‌توانند، مراحل ثبت تا دریافت سفارش خود را به صورت آنلاین پیگیری نمایند. همچنین در صورتی‌که کسب‌و‌کار محلی شما دارای چند شعبه فعال باشد، هزینه بسیار زیادی را برای خرید دو یا چند دستگاه ذخیره‌سازی شماره موبایل باید صرف کنید.

این در حالی است که با خرید پنل پیامکی، به تمام مشتریان فروشگاه خود دسترسی خواهید داشت. در ادامه به بررسی تخصصی پنل پیامکی، مزایا و معایب استفاده از آن میپردازیم تا بتوانید انتخاب شیوه کسب‌و‌کار خود را برای جذب و حفظ مشتریان، نهایی سازید.

پنل پیامکی 

پنل پیامکی، وسیله‌ای پیشرفته و همگام با تکنولوژی است که برای بازاریابی پیامکی و تعامل کسب‌و‌کارها با مشتریان کاربرد دارد. این پنل برای هر کسب‌و‌کاری، علی‌الخصوص برای آن دسته از کسب‌و‌کارهایی که در حال توسعه و دارای چند شعبه هستند، نیز بسیاز کاریردی است.

در صورتی‌که می‌خواهید با مشتریان خود تعامل و ارتباطی دوسویه داشته باشید، یعنی علاوه بر ارسال پیامک، بتوانید از جانب مشتریان نیز پیامک دریافت کنید، خدمات و محصولات خود را به جامعه بزرگتری از مشتریان بالفعل خود معرفی نمایید، استفاده از پنل پیامکی، انتخاب مناسبی برای شماست.

در واقع می‌توان گفت با استفاده از پنل پیامکی، می‌توانید "اس ام اس" را تبدیل به یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی و تبلیغات خود نمایید؟ آیا می‌دانید پیام کوتاه چگونه به فروش‌های بزرگ منجر می‌شود؟‌ یک پنل اس ام اس خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ با پنل اس ام اس "ملی پیامک"، پاسخ تمامی این سوالات را با آموزش اصول بازاریابی پیامکی، دریافت خواهید کرد.

با پنل پیامکی، می‌توانید از کسانی‌که به نحوی با کسب و کار شما در ارتباط هستند، برای دریافت اطلاعات مورد نظر خود کد دستوری مورد نظر را ارسال کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایند. برای مثال شرکت‌های تجاری، تعمیرات، فروش و... می‌توانند برای ارتباط با دپارتمان خود کد دستوری مشخصی را به مشتریان خود اعلام و از آن‌ها بخواهند تا بدین صورت تعامل مشتری با کسب‌و‌کار ایجاد شود.

پنل پیامکی دارای امکانات بی‌نظیر دیگری من جمله ارسال نظرات، انتقادات و پیشنهادات، امکان قرعه‌کشی و مسابقه اس ام اسی نیز می‌باشد که تاثیر ارتباط با مشتریان را دوچندان می‌کند.

اگر بخواهیم بخشی از مزایای استفاده از پنل پیامکی را به صورت مختصر، توضیح دهیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

مزایا

 1. بانک اطلاعاتی کامل و به‌روز از شماره مشتریان
 2. امکان ارسال پیامک به صورت هدفمند، در نتیجه افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه
 3. امکان ارسال و دریافت پیامک حاوی اطلاعات و کدهای دستوری
 4. عدم نیاز به حضور مشتری و ثبت شماره تلفن به صورت خودکار
 5. دسترسی و امکان استفاده از پنل بدون محدودیت جغرافیایی
 6. امکان اتصال پنل پیامکی به وبسایت‌های فروشگاهی و اپلیکیشن‌ها (وب‌سرویس پیامکی)
 7. ایجاد اعتماد در مشتری با مشخص شدن راه‌های ارتباطی بیشتر

همان‌طور که مشاهده می کنید، مزایای استفاده از پنل پیامکی بسیار زیاد است و قطعا می‌تواند روش بسیار مناسبی جهت برقراری ارتباط مشتریان با کسب‌و‌کار شما باشد. همچنین می‌توانید با مراجعه به وبسایت "ملی پیامک" به آدرس www.melipayamak.com، از منوی بالای وبسایت، قسمت "امکانات" با این سامانه پیامکی بی‌نظیر، بیشتر آشنا شوید.

"ملی پیامک" به عنوان یکی از برترین شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های ارسال پیامک، می‌تواند در راه‌اندازی باشگاه مشتریان و مدیریت آنها، به شما کمک نمایید، تا علاوه بر افزایش بهره‌وری کسب‌و‌کارتان در کنار صرف هزینه‌ای بسیار ناچیز، اعتماد مشتریان را نیز به خود جلب نمایید.

"ملی پیامک" یک سامانه پیامکی معمولی نیست! ابزاری است قدرتمند، برای آنکه مشتری را جذب و او را حفظ کنید، یک رابطه پایدار بسازید و خدماتی بهتر به مشتریان خود، ارائه دهید.

سخن آخر

در این نوشتار با روش‌های مختلفی برای تعامل و ارتباط با مشتریان بالقوه خود آشنا شدید و با مقایسه نقاط قوت و ضعف هریک از این روش‌ها، حتما متوجه شده‌اید که ارسال پیامک تبلیغاتی، یکی از بهترین روش‌ها برای جذب مشتریان بیشتر است.

با استفاده از بانک اطلاعات پنل پیامکی، شما قادر خواهید بود کسب‌و‌کارتان را به تمامی کسانی‌که شامل جامعه هدف فروش‌تان هستند به راحتی معرفی نموده و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.

به شما توصیه می‌کنیم، اگر می‌خواهید از بانک شماره‌های موجود در پنل پیامکی "ملی پیامک" برای جذب مشتری و توسعه کسب‌و‌کارتان استفاده کنید، ولی نمی‌دانید کدام‌یک از پنل‌های ملی پیامک، متناسب با کسب‌و‌کار شما طراحی شده و نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید، با شماره 63404-021 داخلی 1، تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان تیم ملی پیامک، به صورت کاملاً رایگان، بهره‌مند شوید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید