دنیای امروز ما دنیای ارتباطات نام گذاری شده است و بسیاری از کسب و کارها و شرکت ها برای این که بتوانند تعامل مناسبی با مشتریان خود داشته باشند، از راه های ارتباطی مختلفی استفاده می کنند. یکی از بهترین راه های تعاملی با مشتریان، استفاده از پنل پیامکی می باشد که به صورت گسترده بسیاری از کسب و کارها از آن استفاده می کنند. بهره گیری گسترده از این ابزار نشان دهنده بهره وری بسیار بالای این روش می باشد. اما چیزی که امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کارها را دچار دو دلی در استفاده از این ابزار کرده است، استفاده از پنل پیامکی یا ذخیره شماره موبایل مشتریان می باشد.

در این پست شما را با این دو روش بیشتر آشنا خواهیم نمود و به شما خواهیم گفت که برای کدام کسب و کارها پنل پیامکی برای ذخیره شماره موبایل مشتریان مورد استفاده است و در کدام کسب و کارها می توانید برای راحتی کار از دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان استفاده نمایید. همچنین به بررسی مزایا و معایت دستگاه ذخیره شماره مشتریان خواهیم پرداخت و در کل، به بررسی راهکارهای مناسب برای جمع آوری مشتریان خواهیم پرداخت.

تفاوت دستگاه و پنل ذخیره شماره موبایل مشتریان

پنل ذخیره سازی شماره مشتریان یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای ذخیره، برقراری ارتباط و تعامل با مشتریان خود از آن استفاده کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از پنل ذخیره سازی شماره مشتریان را می توان توانایی برقراری ارتباط تعاملی دانست. برای مثال در صورتی که پنل پیامکی شرکت ملی پیامک را خریداری نمایید، می توانید در برخی از طرح ها امکاناتی را فراهم آورید تا مشتریان با ارسال کد های از پیش تعیین شده، اطلاعات مورد نیاز را در مورد کسب و کار، وب سایت و حتی آدرس شبکه های اجتماعی دریافت نمایند و یا برای مثال در صورتی که دارای کسب و کاری در زمینه کارهای خدماتی می باشید، می توانید کدی را برای ارجاع به بخش تعمیرات و یا کدی را برای ارجاع به بخش فروش در نظر بگیرید تا مشتریان سردرگم نشوند و همچنین میزان تماس های تلفنی غیر ضروری شما کاهش داشته باشد. به مثالی که در ادامه می زنیم توجه داشته باشید :

"شرکت A در زمینه تعمیرات و فروش موبایل در حال فعالیت است و شخصی به نام John می خواهد موبایل خود را تعمیر کند. این شخص می توانید با کاتالوگی که از شرکت A دارد متوجه می شود که برای تعمیر موبایل سامسونگ و دریافت تعرفه تعمیرات باید عدد 3 را به شماره 10997000 ارسال نماید. John با استفاده از این روش می تواند تعامل مثبتی را با کسب و کار خدماتی A برقرار نماید و در ضمن نیاز به حضور در شرکت برای دریافت تعرفه تعمیرات نخواهد داشت."

استفاده از پنل پیامکی همچنین می تواند در کاهش هزینه های غیر ضروری شما و مشتریان شما کمک کرده و به همین سبب می تواند در گسترش کسب و کار و افزایش مشتری تاثیرگذار باشد. کسب و کاری را تصور کنید که با استفاده از تبلیغات و ایجاد حس نیاز در مشتری و دریافت شماره موبایل مشتریان بالقوه می تواند بانک اطلاعاتی بسیار گسترده ای از کسانی داشته باشد که به زمینه کسب و کار این شرکت علاقه مند می باشند و در کل مشتریان بالقوه به شمار می روند، این شرکت می تواند با ارائه اطلاعات به صورت پیامکی به مشتریان، در جذب مشتری و افزایش مشتری بسیار تاثیر گذار باشد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از پنل پیامکی را می توان توانایی برقراری ارتباط و ارسال اطلاعات دانست. برای مثال اگر صاحب کسب و کاری هستید که در زمینه فروش بلیط هواپیما در حال فعالیت می باشد، می توانید با خرید پنل پیامکی، با مشتریانی که در گذشته از شما خرید داشته اند و یا کسانی که قبلا اطلاعات تماس خود را برای شما ارسال کرده اند، ایجاد ارتباط موثر داشته باشید و در صورتی که پیشنهاد وسوسه کننده ای برای تعطیلات دارید، از طریق اس ام اس به اطلاع مشتریان برسانید. لازم به ذکر است که اس ام اس یا پیامک بیشتر از سایر روش های برقراری ارتباط می تواند تاثیرگذار باشد.

تفاوت دستگاه و پنل ذخیره شماره موبایل مشتریان

دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل مشتریان

دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل مشتریان در واقع دستگاهی مانند کارت خوان های فروشگاهی (POS) می باشد و بیشتر برای کسب و کارهای فروشگاهی، فروشگاه های سنتی و فیزیکی دارای کاربرد است. این دستگاه دارای مزایا و معایب خاص خودش است ولی شاکله اصلی آن اتصال به پنل پیامکی فروشگاه می باشد. در واقع دیگر نیازی نیست که مشتری برای شما کدی ارسال کند و یا شاید اگر دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل مشتریان را خریداری کنید در واقع پنل پیامکی شما دیگر قادر به ایجاد تعامل به صورتی که در بخش پنل پیامکی گفتیم نیست. این دستگاه برای مشتریان حضوری دارای کاربرد می باشد و اگر از آن استفاده نمایید، تنها قادر به ارسال پیامک به کسانی هستید که مشتریان قبلی شما بوده اند و یا حداقل به فروشگاه شما سر زده اند.

دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل مشتریان اگر چه گران است ولی می تواند جامعه ای را به عنوان هدف به شما معرفی کند که قطعا علاقمند به کسب و کار شما هستند ولی امکان استفاده از این ابزار برای شرکت ها، فروشگاه های آنلاین، مراکز خدمات رسانی و آژانس های مسافرتی یا اصلا وجود ندارد و یا اگر هم وجود دارد زمان بسیار زیادی می گیرد که بتوانید جامعه و بانک اطلاعاتی گسترده ای داشته باشید. در ضمن شما نمی دانید که هدف مشتری از عضویت در خبرنامه پیامکی شما چیست و مجبور می شوید که تعداد بسیار زیادی از پیامک را برای مشتریان خود ارسال کنید که همین امر می تواند سبب ریزش شماره هایی شود که در بانک اطلاعاتی شما ثبت نام کرده اند.

معرفی و بررسی تخصصی دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان

فرض کنید فروشگاهی دارید که می خواهد اطلاعات مربوط به فروش فوق العاده خود را به مشتریان ابلاغ نماید، باشگاه مشتریان داشته باشد و بانک اطلاعاتی مناسبی از شماره موبایل مشتریان برای ارائه خدمات داشته باشد. در این صورت نیاز به دستگاه ذخیره شماره موبایل مشتریان در فروشگاه شما احساس می شود. این دستگاه ظاهری مانند دستگاه های کارت خوان بانکی (POS) داشته و کار با این دستگاه بسیار راحت می باشد. ارتباط موثری بین دستگاه و پنل پیامکی شما در صورت پشتیبانی از دستگاه شکل می گیرد و شما می توانید به راحتی دستگاه ذخیره ساز شماره موبایل مشتریان را راه اندازی و استفاده نمایید. ولی مانند بسیاری دیگر از ابزارهای در دسترس، دستگاه ذخیره ساز شماره موبایل مشتریان دارای مزایا و معایبی می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم :

مزایا

 1. ایجاد حس اعتماد در مشتری
 2. کارکرد بسیار آسان
 3. تسهیل در امر دریافت شماره موبایل
 4. ایجاد آسان باشگاه مشتریانی که سابقه خرید از شما دارند
 5. ایجاد بانک اطلاعاتی از شماره موبایل مشتریان
 6. ارسال راحت پیامک از طریق پنل به کسانی که مشتری شما بوده اند.

معایب

 1. ابزاری گران قیمت
 2. مورد استفاده در شرکت ها، فروشگاه های آنلاین و در کل کسب و کارهایی که مراجعه حضوری ندارند، ندارد
 3. عدم ایجاد تعامل با مشتریان از طریق کدهای دستوری
 4. هزینه پنل پیامکی این دستگاه ها معمولا گران قیمت است
 5. بسیاری از مشتریان به دلیل دریافت بیش از حد پیامک شماره خود را از دسترس پنل شما قطع خواهند کرد
 6. عدم ارتباط مشتری به دپارتمانی که نیاز دارد

نتیجه گیری استفاده از دستگاه ذخیره موبایل مشتریان

در کل می توان گفت که پنل پیامکی دستگاهی است که بیشتر برای فروشگاه های محلی و نه آنلاین مورد استفاده است. کسانی که از این فروشگاه ها خرید می کنند، کمتر به پیامک های دریافتی اهمیت می دهند و بیشتر علاقمند به دریافت پیامک هایی باب میل خود هستند. البته باز هم استفاده از این دستگاه می تواند در افزایش میزان مشتریانی که قبلا از شما خرید کرده اند و باز هم وارد باشگاه مشتریان شما می شوند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. در صورتی که کسب و کار محلی شما به صورت چند شعبه ای در حال فعالیت است، باید هزینه بسیار زیادی برای خرید دو یا چند دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل هزینه کنید. در ادامه به بررسی تخصصی پنل پیامکی، مزایا و معایب استفاده از این طرح و نتیجه گیری کلی در مورد پنل پیامکی می کنیم که می تواند برای شما اگر قصد خرید دستگاه ذخیره سازی شماره موبایل را دارید، مفید واقع شود.

تفاوت دستگاه و پنل ذخیره شماره موبایل مشتریان

معرفی و بررسی استفاده از پنل پیامکی تعاملی

همان طور که از نام پنل پیامکی تعاملی پیداست، این پنل برای تعامل شما با مشتریان دارای کاربرد می باشد و شما می توانید از آن استفاده نمایید. پنل پیامکی تعاملی برای آن دسته از کسب و کارهایی می تواند مفید باشد که گسترده هستند و از چندین دپارتمان تشکیل شده اند. در صورتی که می خواهید مشتریان شما دقیقا اطلاعاتی دریافت کنند که نیاز دارند، استفاده از پنل پیامکی می تواند گزینه ای بهتر برای شما باشد. در پنل پیامکی تعاملی، شما می توانید از کسانی که به نحوی با کسب و کار شما در ارتباط هستند، برای دریافت اطلاعات مورد نظر خود کد دستوری مورد نظر را ارسال کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایند. مانند مثالی که در بخش های پیشین معرفی پنل پیامکی تعاملی زدیم، برای مثال شرکت های تجاری، تعمیرات، فروش و غیره می توانند برای ارتباط با دپارتمان خود کد دستوری مشخصی را به مشتریان خود اعلام کرده و از آن ها بخواهند با کسب و کارشان در تماس باشند. در این نوع از پنل پیامکی توانایی ارسال نظرات و انتقادات نیز بر روی مشتریان شما باز خواهد بود. اگر بخواهیم مزایا و معایب استفاده از پنل پیامکی تعاملی را خیلی مختصر توضیح دهیم باید به موارد زیر بپردازیم.

مزایا

 1. بانک اطلاعاتی گسترده نسبت به روش دستگاه ذخیره شماره مشتریان
 2. افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها با ارسال پیامک به صورت هدفمند
 3. ارسال اطلاعات و کدهای دستوری
 4. عدم نیاز به حضور مشتری برای ثبت شماره تلفن
 5. دسترسی گسترده برای همه اقشار جامعه از سراسر کشور
 6. توانایی استفاده از این روش در وبسایت های فروشگاهی و فروشگاه های آنلاین
 7. اعتماد مشتری به کسب و کار شما با مشخص شدن راه های ارتباطی

معایب

 1. عدم توجه برخی از اقشار جامعه به شماره های پیامکی
 2. ایجاد هزینه برای مشتری جهت ارتباط با شما

همان طور که مشاهده می کنید، معایب استفاده از پنل پیامکی نسبت به مزایای آن بسیار کم و ناچیز بوده و قطعا می تواند روش بسیار مناسبی جهت برقراری ارتباط با کسب و کار شما به شمار رود. ملی پیامک به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده خدمات پنل پیامکی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بهترین باشگاه مشتریان را راه اندازی کرده و مدیریت نمایید. این باشگاه مشتریان می تواند در افزایش بهره وری کسب و کار شما بسیار تاثیرگذار باشد و همچنین دارای تاثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد مشتری به کسب و کار شما می شود. پس به خصوص اگر کسب و کار شما ارباب رجوع زیادی ندارد و یا فروشگاه اینترنتی دارید، استفاده از پنل پیامکی می تواند بسیار بهتر از دستگاه ذخیره سازی شماره مشتریان به شمار رود که با هزینه ای بسیار مناسب در دسترس شما بوده و می توانید نسبت به خریداری آن از سایت ملی پیامک اقدام نمایید.

نتیجه گیری کلی

روش های مختلفی برای تعامل با مشتری و ارتباط با مشتریان بالقوه وجود دارد که ارسال پیامک تبلیغاتی را می توان یکی از بهترین آن ها عنوان نمود. با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود با تقریبا تمامی کسانی که در جامعه هدف فروش شما هستند ارتباط برقرار کرده و فروش بیشتری داشته باشید.

در این پست به معرفی دو روش از ارسال پیامک و ایجاد بانک اطلاعاتی شماره موبایل مشتریان پرداختیم که هر کدام از آن ها بسته به نوع محلی که می خواهید برای ایجاد پنل پیامکی استفاده کنید دارای مزایا و معایبی می باشند. دستگاه های ذخیره سازی شماره موبایل مشتریان در کنار روش دیگری که وجود دارد یعنی پنل پیامکی تعاملی می توانند برای شما مناسب باشند. شما می توانید از پیامک برای ایجاد روش های دیگر ارتباطی استفاده کرده و برای مثال از آن برای ارسال آدرس پیج شبکه های اجتماعی استفاده نمایید. برای دریافت راهنمایی بیشتر در این خصوص و مشاوره رایگان می‌توانید با شماره تلفن 63404-021 تماس گرفته یا با مراجعه به صفحه تعرفه‌ها بهترین بسته سامانه پیامک موجود را بسته به امکانات و نیازهایی که دارید انتخاب و از آن استفاده کنید.

در صورتی که شما در زمینه مدیریت پنل یا استفاده از دستگاه های ذخیره سازی شماره سوال یا تجربه ای دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با ما و سایر مخاطبین در میان بگذارید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید