در این مطلب روش‌های مختلف تبلیغات برای کلاس های تابستانی را می‌نویسیم، که با هوشمندی می‌توانید تبلیغاتی هدفمند برای جذب دانش‌آموزان داشته باشید.

جلب‌نظر دانش‌آموزان و والدین برای کلاس‌های تابستانی آسان نیست، زیرا آن‌ها انتظار دارند برای تابستان در کلاسی شرکت کنند، که سرگرم کننده باشد و در عین‌حال مهارت جدیدی را هم کسب کنند. دانش‌آموزان کلاس‌های تابستانی شما را از اینستاگرام، دوستان و آشنایان خود یا از جستجو در گوگل پیدا می‌کنند؟ شما به عنوان صاحب آموزشگاه، برای متقاعد کردن دانش‌آموزان و والدین از چه روش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنید؟

روش‌های موثر تبلیغات برای کلاس های تابستانی

قبلاً که والدین می‌خواستند بچه‌ها در کلاس‌های تابستانی ثبت‌نام کنند، از خاله، عمه یا همسایه‌ها می‌پرسیدن که کدام موسسه کلاس‌های خوبی دارد و بچه‌ها را به همان موسسه یا کلاس می‌فرستادند، که در واقع از روش بازاریابی دهان به دهان استفاده می‌کردند. گاهی اوقات هم خانواده‌ها بروشور جذابی را روی دیوار یا داخل حیاط خانه می‌دیدند و از آن استفاده می‌کردند.

دیگر تبلیغات چاپی و بروشوری کمتر باعث جذب مشتری می‌شود و همهٔ کسب‌وکارها از ابزارهای دیجیتال برای اطلاع‌رسانی، ارتباط و تبلیغ استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از طریق سایت، تبلیغات در گوگل یا شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ و جذب مشتری استفاده کنید، که در ادامه هر کدام را بیشتر توضیح می‌دهیم.

تبلیغات برای کلاس های تابستانیبرای کسب‌وکارتان سایت داشته باشید

یکی از اصول اساسی در تبلیغات برای کلاس های تابستانی این است، که سایت راه‌اندازی کنید. اگر وب‌سایت داشته باشید، هر ساعتی از روز یا هفته می‌توانید تبلیغات و اطلاعیه کلاس‌ها را منتشر کنید. همچنین مطالب و مقالات آموزشی در قسمت وبلاگ سایت به اشتراک بگذارید.

اطلاعات کامل مربوط به برگزاری، هزینه و زمان شروع کلاس‌ها را بارگذاری کنید. در مورد معلمان و کادرآموزش توضیحات لازم را بنویسید و کلی اطلاعات دیگر که مربوط به کلاس‌هاست، را منتشر کنید.

اگر سایت دارید، می‌توانید در گوگل تبلیغات انجام دهید.

از گوگل ادز استفاده کنید

گوگل منبع معتبری برای پرسیدن هر سوالی است. هر زمان که آدرسی، مقاله‌ای، آموزش خاصی و … نیاز داریم، در گوگل جستجو می‌کنیم.

گوگل‌ادز یکی از امکانات گوگل است که می‌توانید در آن تبلیغات انجام دهید. یعنی اگر صاحب وب‌سایت باشید، می‌توانید به گوگل پول بدهید تا سایت شما را در تبلیغات برای کلاس های تابستانی کمک کند. مثلاً می‌خواهید هر کاربری که کلاس‌های تابستانی را جستجو کرد، سایت شما اول از همهٔ سایت‌ها برای کاربر نمایش داده شود، به گوگل پول می‌دهید تا هنگام جستجو صفحه شما بالاتر از همهٔ صفحات‌ قرار دهد. بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک در گوگل تبلیغات انجام می‌دهند و بازخوردهای خوبی می‌گیرند.

حالا اگر سایت نداشته باشید، چطور تبلیغات انجام دهید

تبلیغ کلاس‌ در شبکه‌های اجتماعی

اگر سایت ندارید تا تبلیغات انجام دهید، از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. شبکه‌های اجتماعی و مخصوصاً اینستاگرام در ایران، بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات برای کلاس های تابستانی است. صفحه‌ای در اینستاگرام ایجاد کنید، آدرس و شماره تماس را برای کاربران بنویسید. با استفاده از پست و استوری، از کلاس‌های بچه‌ها عکس و فیلم تهیه کرده و به اشتراک بگذارید. امکانات آموزشگاه را معرفی کرده، از نظرات دانش‌آموزان در مورد کلاس‌ های تابستانی فیلم تهیه و منتشر کنید.

مثلاً اگر کلاس‌های موسیقی برگزار می‌کنید، از آموزش و ساززدن شاگردان به صورت لایو (زنده) فیلم گرفته و منتشتر کنید، تا مخاطبان با فضای آموزش موسیقی آشنا شوند.

غیر از داشتن صفحه اختصاصی آموزشگاه در اینستاگرام، می‌توانید تبلیغات هم داشته باشید. تبلیغات در اینستاگرام به این صورت است که شما به صفحه‌هایی که فالوور زیاد دارند یا به اینفلونسرها (اشخاص معروف) پول می‌دهید و آن‌ها صفحه شما را به مخاطبان و کاربران معرفی می‌کنند.

برای تبلیغ کلاس باید از ابزارهای آنلاین استفاده کرد؟

تبلیغات برای کلاس های تابستانی را با سامانه پیامکی ارسال کنید

مرکز کامپیوتر جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران: ثبت‌نام ترم تابستان کامپیوتر.
شروع دوره: ۲۹تیرماه
تلفن: ۸۴۶۵۰-۸۴۶۵۱۲۳
تا اینجا در مورد تبلیغات آنلاین صحبت کردیم، حالا در مورد تبلیغات برای کلاس های تابستانی با استفاده از سامانه پیامکی صحبت می‌کنیم. پیامک‌های مثل پیام بالا از طریق سامانه برای مخاطبان ارسال می‌شود. سامانه پیامکی، نرم‌افزاری آنلاین است که می‌توانید از طریق آن پیامک انبوه را به کاربران ارسال کنید و همچنین از طرف کاربران اس ام اس دریافت کنید. سامانه پیامکی برای تبلیغ کلاس‌های تابستانی مزیت‌های زیادی دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم.

تبلیغات برای کلاس‌ های تابستان با ارسال تبلیغ از روی نقشه

کلاس‌های تابستان شروع شد
با معرفی هر نفر ۱۰ درصد تخفیف بگیرید.
برای ثبت‌نام با شماره تلفن زیر تماس بگیرید:
۲۲۴۵۵۵۶۲

با استفاده از امکان پیامپ سامانه ملی پیامک، به شاگردان اطراف آموزشگاه پیام ثبت‌نام در کلاس‌ها را ارسال کنید. مثلاً در استخر فدک خیابان مدنی، کلاس‌های تابستانی شنا برگزار می‌کنید. وارد سامانه پیامکی شده و سپس از بالای صفحه روی گزینه پیامپ کلیک کنید. نقشه به صورت پیش‌فرض روی شهر تهران است، استخر فدک را پیدا کرده و روی مناطق اطراف کلیک کنید. تعداد کاربران همراه اول و ایرانسل نمایش داده می‌شوند، هر کدام را که خواستید، تیک بزنید. پیام را بنویسید و سپس ارسال کنید.

پیام به کاربران ساکن در این محله، فرستاده می‌شود که بسیار هدفمند است و باعث جذب شاگردان جدیدی که در همین نزدیکی زندگی می‌کنند، می‌شود.

ارسال پیام به بانک اصناف و مشاغل

با استفاده از امکان ارسال پیام براساس بانک اصناف و مشاغل به کاربران اس ام اس انبوه بفرستید. مثلاً با کمی دقت در اطلاعات ثبت‌نام کنندگان دوره‌های قبلی متوجه این موضوع می‌شوید که اکثر آنها از قشر مرفه و دارای توانایی مالی بالا هستند. پس جامعه هدف میتوانید پزشکان، مهندسین یا وکلا و… باشد. حالا وارد سامانه پیامکی شوید و روی گزینه منطقه هدفمند کلیک کنید. در صفحه باز شده، روی گزینه ارسال جدید کلیک کرده تا صفحه بانک شماره‌ها را ببینید. از قسمت بانک مشاغل، شغل موردنظر را انتخاب کرده و سپس متن پیامک را بنویسید و ارسال کنید.

بعد از ثبت‌نام دانش‌آموزان، باید تاریخ شروع کلاس‌ها را یادآوری کنید.

اطلاع‌رسانی به شاگردان با دفترچه تلفن

بعد از اینکه شاگردان در کلاس شرکت کردند شماره تلفن‌های آن‎‌ها را در دفترچه تلفن ذخیره کنید. دانش‌آموزان را براساس کلاس دسته‌بندی کنید مثلاً کلاس معرق‌کاری خانم زمانی، کلاس کامپیوتر آقای اصلانی، کلاس فتوشاپ خانم تیموری، کلاس مجسمه‌سازی آقای ولی‌نژاد و …، سپس به‌راحتی تاریخ شروع و ساعت کلاس را با پیامک اطلاع دهید.

دسته‌بندی شاگردان در سامانه، به صرفه‌جویی وقت کمک می‌کند و برای ارسال پیام کاربردی است.

یادآوری پرداخت شهریه

شهریه کلاس‌های تابستانی اصولاً به صورت اقساطی پرداخت می‌شود. در سامانه ملی پیامک، با استفاده از ابزار ارسال زماندار می‌توانید پیامک یادآوری برای شاگردان بفرستید. شماره تلفن شاگردان را که در سامانه ذخیره کردید، مشخص کنید تا به صورت ماهانه برای دانش‌آموز پیام یادآوری پرداخت هزینه ارسال شود. مثلاً اگر بخواهید فقط برای چهار یا پنج کلاس یادآوری شهریه با اسم دانش‌آموز بفرستید، آیا با سامانه امکانپذیر است؟

با سامانه پیامکی می‌توان به چند نفر به صورت هم‌زمان اس ام اس با متن جداگانه ارسال کرد.

ارسال متناظر برای فرستادن پیام‌های مختلف 

ارسال متناظر ابزار خوبی برای ارسال پیام به چند کاربر به صورت هم‌زمان و شخصی سازی شده (با نام و اطلاعات شخصی دانش‌آموز) است. مثلاً می‌خواهید به شاگردان مختلف کلاس نقاشی پیام دهید، که برای مسابقات پذیرفته شده‌اند، از چه راهی استفاده می‌کنید؟

خانم مریم فرح‌بخش طرح شما برای مسابقات نیمه‌نهایی استان تهران انتخاب شده است.
خانم نسترن فرخی طرح شما برای مسابقات نیمه‌نهایی استان تهران انتخاب شده است.
برای فرستادن پیام‌های بالا کافیست تا نام شاگردان را در فایل اکسل یا فایل به صورت متن آماده کرده و در سامانه پیامکی بارگذاری کند. اس ام اس‌ها به صورت هم‌زمان برای شاگردان مختلف ارسال می‌شود.

نظرسنجی از شاگردان

دانستن نظر شاگردان کمک می‌کند تا موسسه کمبودها را جبران کند و کلاس‌های با کیفیتی برگزار کرده و شاگردان بیشتری را جذب کند. با استفاده از قابلیت نظرسنجی در سامانه ملی پیامک، نظر دانش‌آموزان را در مورد کیفیت کلاس‌ها، عملکرد معلمان و … بپرسید، تا کمبودها را جبران کنید.

جمع‌بندی در مورد روش‌های تبلیغات برای کلاس های تابستانی

در این مطلب با روش‌های تبلیغ و همچنین کاربردهای مهم سامانۀ پیامکی برای کلاس‌های تابستانی آشنا شدید. احتمالاً الان به این نتیجه رسیدید، که داشتن یک سامانۀ پیامکی برای هر موسسه‌ یا مدرسه‌ای ضروری است. پس با انتخاب یک سامانۀ پیامکی خوب هم در وقت صرفه‌جویی کرده و هم راندمان کاری موسسه را بالا ببرید.

برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ملی پیامک به شماره ۰۲۱۶۳۴۰۴ تماس بگیرید.

روش‌های تبلیغات برای کلاس های تابستانی
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید