پنل تلفن گویا

پس از ورود به سامانه پیام کوتاه و انتخاب آیکون مشخص شده از بالای صفحه، وارد پنل تلفن گویا خواهید شد.
voip-01

02-title گزارشات(صفحه نخست):

voip-02

صفحه ای که بصورت پیشفرض، پس از ورود به پنل تلفن گویا، آن را مشاهده خواهید نمود، صفحه نخست یا گزارشات می باشد.

 1. الای صفحه سطری از امکانات وجود دارد که در تمامی صفحات پنل قابل دسترس می باشد. پس از کلیک روی امکانات موجود و ورود به صفحه مربوط به هریک، به منظور بازگشت به صفحه نخست کافیست روی آیکن گزارشات، کلیک نمایید.
 2. در این صفحه، اطلاعیه هایی در خصوص امکانات جدید اضافه شده و یا تغییرات اعمال شده در امکانات این پنل، مشاهده می شود.
 3. از قسمت راهنمای سامانه، با کلیک روی دانلود راهنما، فایل راهنمای این پنل بصورت یک فایل با فرمت pdf، قابل دانلود و استفاده می باشد.
 4. گزارش ورود و خروج، آخرین تاریخ و ساعت ورود شما به سامانه را نمایش خواهد داد.
 5. از قسمت خلاصه گزارش سامانه تلفن گویا، اطلاعاتی نظیر تعرفه دایورت خط در هر دقیقه، تعرفه کنفرانس در هر دقیقه، تعرفه پخش منوی صوتی و تعداد فایل های صوتی، کل تماس های ورودی و تماس های ورودی امروز نمایش داده می شود.
  خطوطی که بواسطه آنها می توان از امکانات پنل تلفن گویا، فکس و پیامک صوتی استفاده نمود، خطوط صوتی مجازی می باشند. این خطوط در حقیقت یک DID از خطوط نوع E1 بوده و دارای ۳۰ کانال ورودی اشتراکی می باشند. پیش شماره این خطوط ۲۴۵۲۱ می باشد.
  برخی از قابلیت های این خطوط عبارت است از:

  • قابلیت ایجاد منوی صوتی دلخواه
  • قابلیت انتقال مکالمه به تلفن شهری و موبایل (دایورت)
  • ارسال پیامک صوتی
  • ارسال و دریافت فکس
  • ضبط صدای مخاطب
  • و...

  بنابراین به منظور پاسخگویی به تماس های ورودی از این خطوط، لازم است آن را روی شماره موبایل یا روی شماره ثابت، دایورت نمایید که تعرفه دایورت خط برای هر دقیقه روی شماره موبایل ۷٫۷ پیامک، روی شماره ثابت تهران ۰٫۵ پیامک و روی شماره ثابت شهرستان ۷٫۷ پیامک می باشد. لازم به ذکر است با استفاده از این خطوط نمی توان تماس خروجی برقرار نمود.
  با راه اندازی تلفن گویا، به ازای ۳۰ تماس اولی که در طول روز، منوی صوتی بارگذاری شده در پنل، پخش می شود، هزینه ای از موجودی پنل کسر نمی شود اما به ازای پخش هر بار منوی صوتی بعد از این ۳۰ بار، به اندازه ۳ پیامک از موجودی کسر خواهد شد.
  با ایجاد کنفرانس تلفنی، هنگامی که از آن استفاده شود، به ازای هر دقیقه، ۱۰ پیامک از موجودی پنل کسر خواهد شد.

11-titleتلفن گویا

در این قسمت روش های راه اندازی تلفن گویا معرفی شده است.
روش اول: خرید خط صوتی مجازی و منوسازی آنلاین
این روش در واقع همین روشی می باشد که در این پنل قصد معرفی و پیاده سازی آن را داریم.
در این روش کافیست از طریق بخش "خط مجازی"، یک خط صوتی مجازی با پیش شماره ۲۴۵۲۱ تهیه نمایید. سپس از طریق بخش "منوی صوتی" به صورت آنلاین و ظرف چند دقیقه یک تلفن گویا ایجاد نمایید. برخی از قابلیت های این سیستم به شرح زیر است:

 • پخش منوی صوتی
 • دایورت خط به شماره ثابت یا همراه (سیستم قابلیت دایورت همزمان به بیش از یک شماره را دارا میباشد)
 • دریافت فکس
 • تنظیم بازه زمانی جهت اجرای منوی صوتی (سیستم قابلیت اجرای منوی های مختلف را در ساعات مختلف روز دارا میباشد)
 • ضبط صدای مخاطب
 • ثبت تمامی عملیات انجام شده توسط تماس گیرنده
 • اتصال به سیستم پیامک صوتی
 • خواندن عدد، تاریخ و زمان

روش دوم: خرید سورس سامانه تلفن گویا و راه اندازی تلفن گویا به صورت فیزیکی در محل
دقت نماییدکه روش اول فقط برای اشخاص حقیقی و یا شرکت های کوچک کاربرد دارد، برایشرکت هایی با تعداد پرسنل بیش از ۳ نفر، یا تماس های ورودی بیش از ۵۰ تماس در روز، اکیداًروشدوم پیشنهاد میگردد.
در این روش یک نسخه از سامانه بر روی یک سرور اختصاصی نصب شده و در محل خریدار قرار میگیرد، این روش امکانات بیشتری نسبت به روش اول در اختیار شما قرار میدهد و بابت عملیاتی که صورت می گیرد نیز هزینه ای کسر نمی شود. مثلاً بابت پخش منوی صوتی یا دایورت خط هزینه جداگانه پرداخت نخواهد شد. چرا که سیستم به خطوط تلفن خریدار متصل میگردد و نیازی به انجام دایورت برای دریافت تماس های ورودی نخواهد بود.
این روش نیازمند یک سری سخت افزار و نرم افزار می باشد که هزینه آن به صورت زیر برآورد می گردد:

 1. خط تلفن به تعداد موردنیاز ( خط آنالوگ یاE1). قیمت خطوط آنالوگ حدوداً ۵۰ هزار تومان و خطوط E1، حدوداً ۳ میلیون تومان میباشد کهلازم است برای تهیه آنها، از طریق مخابرات اقدام نمایید.
 2. خرید کارت مبدل (بسته به تعداد خطوط تلفن قیمت متفاوت است)، از ۵۰۰ هزار تومان به بالا
 3. یک سرور یا یک کامپیوتر متوسط از لحاظ سخت افزاری جهت نصب Voip Server
 4. نرم افزار سورس تلفن گویا که ۳ میلیون تومان به همراه یک سال پشتیبانی رایگان می باشد.

08-titleخط مجازی

از این قسمت می توان خط صوتی مجازی، جهت راه اندازی تلفن گویا به روش اول را سفارش داد. همانطور که عنوان شد، پیش شماره این خطوط ۲۴۵۲۱ می باشد و با توجه به تعداد ارقام و نیز رند یا غیررند بودنآنها، تعرفه متفاوتی خواهند داشت. در حال حاضر این خطوط، بصورت هشت رقمی ارائه می شوند. جهت اطلاع از تعرفه این خطوط به بخش تعرفه خطوط اختصاصی مراجعه نمایید. حداقل موجودی پنل جهت سفارش خط صوتی ۱۰۰ هزار تومان می باشد.
جهت ثبت خط مجازی وجود مدارک زیر در بخش مدارک الزامی میباشد:

 • تعهدنامه خرید خط مجازی؛ این تعهد نامه از همین قسمت قابل دانلود می باشد. لازم است، تعهدنامه در دفترخانه اسناد رسمی گواهی امضا گردد.
 • تصویر کارت ملی خریدار
 • تصویر قبض تلفن ثابت یا موبایل به نام شخص که دارای آدرس وکدپستی باشد.
  پس از تکمیل مدارک و بارگذاری آنها از طریق قسمت ارسال مدارک موجود در پنل اصلی، در قسمت خط درخواستی، سه رقم بعد از ۲۴۵۲۱را در کادر مربوط وارد نموده و روی تایید کلیک نمایید.

12
سپس با این پیغام مواجه خواهید شد:
13
پس از انتخاب گزینه بله، در صورت کافی نبودن موجودی پنل، پیغام زیر را مشاهده خواهید نمود:
14
در غیراینصورت، سفارش شما جهت بررسی و فعالسازی، در بخش سفارش شماره موجود در پنل اصلی ثبت شده و قابل پیگیری خواهد بود.
پس از ثبت خط و قبل از ایجاد منوی صوتی، اگر با شماره صوتی خود تماس بگیرید، بصورت پیش فرض، بوق فکس می شنوید. به منظور درج منوی صوتی، قسمت منوی صوتی را مطالعه نمایید.

15منوی صوتی:

از این قسمت، شما میتوانید یک منوی صوتی ساخته و برای آن به تعداد نامحدود، زیر منو ایجاد نمایید.
در صورتی که میخواهید ابتدا یک منوی صوتی پخش شده و سپس با فشردن کلیدهای مختلف عملیات متنوع انجام شود، باید ابتدا یک منو از نوع پخش صدا ایجاد نموده،سپس برای این منو، زیر منو ایجاد نمایید.
همچنین اگر بخواهید در ساعاتی از روز، منو های مختلف ارائه شود، میتوانید بازه زمانی تعریف نمایید.
قبل از درج منوی مورد نظر، لازم است از بخش فایل های صوتی، فایل مورد نظر خود را بارگذاری نمایید.
16

 • حجم فایل نباید بیش از ۱ مگابایت باشد.
 • فرمت فایل صوتی باید به شکل زیر باشد در غیر این صورت پخش نخواهد شد:
  • نوع فایل WAV
  • فرمت PCM
  • بیت ریت: ۸۰۰۰Hz,16Bits, Mono

برای ضبط فایل صوتی میتوانید از نرم افزارWavePadSoundاستفاده کنید که از همین قسمت نیز قابل دانلود و نصب می باشد.
با اجرای برنامه شکل زیر را مشاهده خواهید نمود:
17
گزینه NewFileرا انتخاب نمایید.بر روی گزینه(Record) کلیک نموده و فایل صوتی خود را ضبط نمایید. پس از اتمام بر روی گزینه (Stop)کلیک نموده تا ضبط صدا متوقف گردد.
سپس بر روی SaveFileکلیک نمایید. در این بخش فرمت فایل صوتی باید به شکل زیر باشد در غیر این صورت پخش نخواهد شد.
18
روی Ok کلیک نموده و فایل ضبط شده را ذخیره نمایید.
برای بارگذاری فایل، ابتدا در قسمت عنوان، عنوای مناسبی برای فایل خود وارد نمایید. سپس با انتخاب Browse فایل مورد نظر خود را انتخاب و با انتخاب بارگذاری، آن را در سامانه بارگذاری نمایید.
19
رکورد مربوط به فایل بارگذاری شده در همین صفحه نمایش داده خواهد شد.
20
پس از بارگذاری فایل صوتی، به صفحه قبل برگشته و برای درج منو، روی درج منوی جدید کلیک نمایید.
پنجره زیر را مشاهده خواهید نمود:
21

 1. خط صوتی: از این بخش می توانید خط صوتی که در بخش خط مجازی تهیه نمودیدرا انتخاب نمایید
 2. عنوان منو: از این بخش می توانید یک عنوان برای منوی خود درج نمایید.
 3. کلید: منوی اصلی نیازی به کلید ندارد، بنابراین این فیلد در منوی اصلی غیرفعال می باشد اما در مورد زیر منوها، این فیلد باید برای هر زیر منو، با عددی مقداردهی شود که در منوی صوتی برای اجرای آن اعلام شده است. به عنوان مثال:"برای ارتباط با بخشفروش عدد ۱ را انتخاب نمایید."
  پس در این بخش، کلید را بر روی عدد ۱ قرار می دهیم، زمانی که مخاطب با شماره صوتی مجازی شما تماس می گیرد، با زدن گزینه ۱ به بخش فروش متصل می شود.
 4. نوع منو/ مقدار: با انتخاب نوع منوی خود، گزینه¬ی مقدار جهت مقداردهی متناسب با نوع منوی انتخابی فعال می شود و می توانید مقداررا متناسب با نوع منو،تنظیم نمایید. نوع منو شامل یکی از موارد زیر می باشد:
  • پخش صدا: با انتخاب این منو در قسمت مقدار، نام فایلهای صوتی ایجاد شده در بخش فایل های صوتی، به صورت لیست نمایش داده می شود که میتوانید، فایل صوتی مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • دایورت خط: با انتخاب این منو در قسمت مقدار، شماره موبایل یا تلفن ثابتی که می خواهید به آن دایورت انجام شود را وارد نمایید.
   میتوانید چند شماره را با کاراکتر کاما از هم جدا نمایید، سیستم به صورت همزمان با کلیه شماره ها تماس گرفته، پس از برداشتن گوشی توسط اولین نفر، سایر تماس ها قطع میگردد.
   برای فعال کردن دایورت هر یک از شماره موبایل های وارد شده باید از هر شماره موبایل وارد شده، متن divert:ok را به شماره پیشفرض سامانه ارسال نمایند تا عمل دایورت روی آنها اعمال شود. در صورتی که شماره وارد شده، شماره ثابت باشد باید از طریق تیکت درخواست فعال سازی شماره صادر گردد.
  • خواندن عدد: با انتخاب این منو، در قسمت مقدار هر عددی را وارد نمایید، پس از تماس با خط مجازی و انتخاب کلید تنظیم شده برای این قسمت، عدد درج شده در این بخش خوانده می شود، مثلاعدد ۱۴۲۵۸۷
  • خواندن تاریخ: با انتخاب این منو در قسمت مقدار، می توانید تاریخ شمسی مورد نظر را انتخاب نمایید. مثلا۸/۶/۱۳۹۳٫ پس از تماس با خط مجازی و انتخاب کلید تنظیم شده برای این قسمت، تاریخ درج شده در این بخش خوانده می شود.
  • خواندن تاریخ: با انتخاب این منو در قسمت مقدار، می توانید تاریخ شمسی مورد نظر را انتخاب نمایید. مثلا۸/۶/۱۳۹۳٫ پس از تماس با خط مجازی و انتخاب کلید تنظیم شده برای این قسمت، تاریخ درج شده در این بخش خوانده می شود.
  • خواندن زمان: با انتخاب این منو در قسمت مقدار، می توانید زمانمورد نظر را وارد نمایید. مثلاً ۱۰:۱۰٫ پس از تماس با خط مجازی و انتخاب کلید تنظیم شده برای این قسمت، ساعت درج شده در این بخش خوانده می شود.
  • دریافت فکس: با انتخاب این منو، پس از تماس با شماره مجازی و وارد نمودن کلید تعریف شده، مخاطب، مستقیماً به فکس متصل شده و می تواند فکس خود را به سامانه شما ارسال نماید. این قسمت احتیاج به مقداردهی ندارد.
  • فاصله: در صورتی که مایل باشید بین پخش دو منو، فاصله باشد میتوانید از گزینه فاصله استفاده کرده و میزان آن را بر حسب ثانیه وارد نمایید.
  • پیامک صوتی: انتخاب این منو نیز همانند دریافت فکس نیازی به مقداردهی ندارد. پس از تماس با خط مجازی و انتخاب کلید تعریف شده برای این قسمت، به صورت اتوماتیک به سامانه پیامک صوتی متصل می شوید و می توانید نسبت به ارسال پیامک صوتی به مخاطبین، اقدام نمایید.
  • قطع مکالمه: همیشه در انتها یک منو ایجاد کرده و نوع آن را روی قطع ارتباطقراردهید تا در انتهای کار، ارتباط به صورت کامل قطع گردد. این منو نیز احتیاج به مقداردهی ندارد.
  • ضبط پیام: با انتخاب این منو، پس از تماس با شماره مجازی و وارد نمودن کلید تعریف شده، مخاطبمی تواند پیغام خود را ضبط نماید. در این قسمت نیز مقداردهی انجام نمی شود.
  • سالن کنفرانس: با انتخاب این منو و تعریف نمودن کلید برای آن، مخاطبین می توانند پس از تماس با خط مجازی، با شماره گیری کلید تعریف شده وارد سالن کنفرانس شوند. این نوع منو نیز احتیاج به مقداردهی ندارد.
 5. کاراکترهای پرش:
  این بخش فقط در منو از نوع "پخش صدا" کاربر دارد، اگر مایل هستید که مخاطبدر زمان پخش صدا بتواند کلید ورود به زیرمنوها را بفشارد باید کلید های متناظر با هر زیرمنو را در این قسمت وارد نمایید. مثلاً اگر میخواهید در هنگام پخش منو، مخاطب بتواند کلیدهای ۱، ۲ و ۳ را بفشارد تا به زیر منوهای ایجاد شده وصل شود، همین مقادیر را بدونفاصلهوبدونکاراکترهایمابین(،. - / و ...) واردنمایید.
  بدین شکل: ۱۲۳
 6. ساعت شروع وخاتمه:
  درصورتیکه بخواهید منو فقط درساعت مشخصی ازروزعمل نماید ساعت شروع وپایان را تنظیم کنید،اگرساعت شروع وپایان یکی باشد یعنی درکل روزمنوعمل می نماید.
  پس از کلیک بر روی ثبت منو،رکوردی ایجاد می شود.

22

 • ترتیب/ تغییر ترتیب: عدد موجود درترتیب، نشان دهنده ترتیب ایجاد هر منو می باشد. درصورت داشتن چند منو، میتوانید محل آنها را با انتخاب گزینه بالا و پایین از قسمت تغییر ترتیب، تغییر دهید.
 • نام منو: نام منو، همان نامی می باشد که زمان ایجاد منو در قسمت عنوان منو مشخص نموده اید.
 • نوع: نوع منوی انتخابی زمان ایجاد منو، در قسمت نوع نمایش داده می شود.
 • زیرمنوها:این قسمت شامل "افزودن زیر منو" و "مدیریت زیرمنو" می باشد.
  برای این که پس از پخش شدن منوی صوتی، بافشردن کلیدهای مختلف عملیات متنوع انجام شود،میتوانیدازبخش"افزودن زیرمنو"اینکارراانجام دهید .
  باانتخاب"مدیریت زیرمنو"،تمامی زیرمنوهای ساخته شده رامیتوانید مشاهده،ویرایش وحذف نمایید.
 • ویرایش:از قسمت ویرایش در سطر مربوط به هر منو یا زیر منو میتوانید منو یا زیرمنوی ایجاد شده را ویرایش نمایید
 • حذف:از قسمت حذف در سطر مربوط به هر منو یا زیر منونیز میتوانید منو یا زیرمنوی خود را حذف نمایید .

ازساخت منوهای موازی که عملیات مختلف انجام می دهند خودداری نمایید،مثلاًدرج یک منو برای پخش صدا، یک منوی موازی برای دریافت فکس و ... .اینکار، اشتباهاست،شما باید ابتدا یک منوبرای پخش صدا ایجاد کرده وسپس دریافت فکس رابه صورت زیرمنوبرای این منو تعریف نمایید.
نمونه منو و زیرمنوی ایجاد شده دربخش منوی صوتی:
برفرض شما میخواهید ،زمانیکه مخاطبین باشماره مجازی شما تماس میگیرند،منوی زیر پخش شود و با انتخاب هر گزینه به بخش مربوطه متصل شوند:

با سلام به شرکت ... خوش آمدید. برای ارتباط با واحد فروش عدد ۱، برای اطلاع از آخرین قیمت ها عدد ۲، برای ارسال فکس عدد ۳، برای گذاشتن پیغام خود عدد ۴ و برای اتصال به سامانه پیامک صوتی عدد ۵ را وارد نمایید.

ابتدا بر روی درج منوی جدید کلیک نموده ومطابق توضیحات زیرعمل نمایید:

 1. خط صوتی: دراین قسمت،خط صوتی که دربخش خط مجازی تهیه نمودید را انتخاب نمایید.
 2. عنوان منو :دراین بخش میتوانید یک عنوان مناسب برای منوی خود درج نمایید. برای مثال: تست
 3. کلید: منوی اصلی نیازی به کلید ندارد.
 4. نوع منو: از لیست موجود در این قسمت،پخش صدا را انتخاب نمایید.
 5. مقدار: پس ازضبط متن نوشته شده در کادر بالا، عنوان یا نام فایل صوتی بارگذاری شده را انتخاب نمایید. (برای اطلاعات بیشترمیتوانیداز بخش ابتدایی منوی صوتی توضیحات مربوط به فایل صوتی رامطالعه نمایید).
 6. کاراکترهای پرش: اعدادی که مخاطب با شماره گیری آنها به زیرمنوها وصل می شود را در این قسمت بدون فاصله و یا کاراکترهای جداکننده می نویسیم. در مثال ما این اعداد بدین شکل وارد می شوند: ۱۲۳۴۵٫ مخاطب می تواند قبل از اتمام پخش منوی صوتی، عدد متناظر با قسمت مورد نظر خود را وارد نموده تا ارتباطش با آن برقرار شود. در صورت خالی گذاشتن این قسمت، لازم است کاربر منتظر اتمام پخش منوی ضبط شده بماند، سپس عدد مربوط برای ارتباط با قسمت مورد نظر را انتخاب نماید.
 7. ساعت شروع و خاتمه: درصورتی که بخواهید منو فقط درساعت مشخصی از روز عمل نماید،ساعت شروع وپایان را تنظیم کنید،اگرساعت شروع وپایان یکی باشد یعنی درکل روزمنوعمل می نماید.
  پس ازثبت منو یک رکورد در بخش "شاخه اصلی"،ایجادمیشود.

23
24
از این رکورد، گزینه"افزودن زیرمنو"راانتخاب نمایید.
مطابق مثال، فرض کنید می خواهید باانتخاب هرکدام ازگزینه های نامبرده،منوی شمابامقادیرزیرعمل نماید:

 • واحدفروش ،عدد۱ : یعنی مخاطب با انتخاب عدد۱ به بخش فروش متصل گردد.
  برای نمونه عنوان را " فروش" قراردهید.
  سپس دربخش کلید عدد۱راواردنمایید.
  نوع منوی خودرا برروی دایورت خط قراردهید.
  دربخش مقدارشماره موبایل یا تلفن ثابتی که میخواهید به آن دایورت شود را با توجه به توضیحاتی که قبلاً ارائه شد، درج نمایید.
  یک رکورد بانام " فروش" در مسیر "شاخه اصلی>تست"،برای شما ایجاد میشود. برای مشاهده آن در رکورد تست روی "مدیریت زیرمنو" کلیک نمایید.

  25

 • واحدقیمتها، عدد ۲: یعنی مخاطب باانتخاب عدد۲، متن صوتی زیربرایش پخش شود تابتواند مجدداً داخلی موردنظرخودرا انتخاب نماید.
  برای اطلاع از آخرین قیمت های گروه A، عدد ۱، گروه B، عدد ۲ و گروه C، عدد ۳ را وارد نمایید.

برای نمونه، عنوان را " قیمت " قراردهید.
سپس دربخش کلید عدد ۲راوارد نمایید.
نوع منوی خود را بر روی پخش صدا قراردهید.
دربخش مقدار،پس ازضبط متن کادر فوق،عنوان یانام فایل صوتی این پیغام را که دربخش فایل های صوتی بارگذاری نمودید،انتخاب نمایید.
دربخش کاراکترهای پرش،اعداد۱۲۳راواردنمایید.
یک رکورد دیگربا نام " قیمت " درمسیر "شاخه اصلی>تست"،برای شما ایجاد میشود.
26
حال شما می بایست دررکورد قیمت،روی "افزودن زیرمنو" کلیک نمایید،و مجدد برای داخلیهای۱ ، ۲ و ۳ زیرمنو های دلخواه رادرج نمایید.

 • واحد ارسال فکس، عدد۳: یعنی مخاطب باانتخاب عدد۳ بتواند فکس خودرا ارسال نماید .
  برای نمونه عنوان را " فکس" قراردهید.سپس دربخش کلید عدد۳ راواردنمایید.نوع منوی خود را برروی دریافت فکس قراردهید.سپس یک رکورد دیگربانام " فکس" درمسیر "شاخه اصلی>تست"، برای شما ایجاد می شود.

27

 • واحد درج پیام، عدد ۴: یعنی مخاطب باانتخاب عدد۴ بتواند پیغام خود را برای شما ارسال نماید.
  برای نمونه عنوان را " پیغام" قراردهید.سپس دربخش کلید عدد۴ راوارد نمایید.نوع منوی خود را برروی ضبط پیام قراردهید.سپس یک رکورد دیگربا نام " پیغام" درمسیر "شاخه اصلی > تست"، برای شما ایجاد می شود.

28

 • واحد سامانه پیامک صوتی،عدد ۵: مخاطب باانتخاب عدد۵ به سامانه پیامک صوتی متصل گردد .برای نمونه عنوان را " پیامک صوتی " قراردهید.سپس دربخش کلید عدد۵ راوارد نمایید.نوع منوی خود رابرروی پیامک صوتی قراردهید.
  سپس یک رکورد دیگربا نام " صوتی" درمسیر "شاخه اصلی > تست"، برای شما ایجاد می شود.

29
نکات:

 • شما میتوانید بااستفاده از راهنمای موجود دربالای صفحه ی منوی صوتی ،به منو یا زیرمنوهای ایجاد شده قبلی بازگردید.

3

 • دقت نمایید برای درج زیرمنویا منوی جدید،شاخه مورد نظرتان را انتخاب کرده باشید. برفرض برای درج گروه B در بخش قیمت، باید ابتدا روی "تست" کلیک نموده. سپس در رکورد "قیمت"، روی "افزودن زیرمنو" کلیک نمایید و منوی گروه B را ایجاد نمایید.

30استدیو ضبط:

ضبط و بارگزاری صدا در این سامانه به صورت کلی رایگان میباشد. شما میتوانید از بخش "منوی صوتی>فایل های صوتی"، فایل خود را ضبط و بارگذاری نمایید، اما در صورتی که بخواهید از صدای گویندگان ما استفاده نمایید میتوانید به شکل زیر عمل نمایید:

 • این بخش برای ضبط صدای با کیفیت و بهتر برای منوی صوتی تلفن گویای شما فراهم گردیده است.
 • ضبط صدای منوی صوتی شما در استدیوی ضبط صدای دیجیتال و توسط گویندگان مطرح و شناخته شده انجام می گیرد. این گویندگان با فن بیان و وضوح گفتار خود، کیفیت و جذابیت منوی صوتی شما را چند برابر میکنند. حضور صدابردار در استدیو برای ضبط صدا و رفع اشکالات موجود در صدا و همچنین تدوین فایل های صوتی پس از ضبط، از ویژگی های این بخش می باشد.
 • برای سفارش ضبط صدای منوی صوتی خود، ابتدا می بایست کد یکی از نمونه صدا های موجود را انتخاب و سپس متن مورد نظر و کد گوینده را از طریق بخش پشتیبانی اعلام نمایید.
 • فرایند ضبط صدا در استدیو حداکثر یک هفته به طول می انجامد.
 • تعرفه ضبط منوی اصلی با صدای یک گوینده، ۱۰۰۰۰۰ تومان می باشد.

نمونه منوی اصلی: با سلام ، به شرکت .... خوش آمدید با هدف افزایش رضایت وپاسخگویی بهتر به شما عزیزان کلیه گفتگو ها با شما ضبط می گردد. برای ارتباط با واحد فروش عدد ۱،واحد فنی عدد ۲ و واحد مالی اداری عدد ۳ را وارد نمایید.

 • تعرفه ضبط هر زیر منو با صدای همان گوینده منوی اصلی، ۱۰۰۰۰ تومان میباشد.

نمونه زیر منوها:

 • داخلی مورد نظر مشغول می باشد.
 • لطفا چند لحظه صبر نمایید.
 • کلمه‌ی عبور وارد شده صحیح نمی‌باشد.
 • تعرفه ضبط اعداد و تاریخ به صورت یک سری کامل، ۵۰۰۰۰ تومان میباشد.

ملاحظات:

 • در صورتی که مایل باشید زیر منو ها با صدایی متفاوت از منوی اصلی ضبط گردد، مبلغ ۴۰۰۰۰ تومان به طور جداگانه از تعرفه منوها و زیر منو ها دریافت می گردد.
 • تمامی متون منوی صوتی جهت ضبط صدا می بایست طی یک مرحله ارائه گردد و در صورت درخواست تغییرمجدد متن، تمامی هزینه ها مجدد دریافت می گردد.
 • در صورتی که صدای ضبط شده گوینده، دارای مشکل و مغایر با متن اصلی باشد، می توانید ظرف مدت یک هفته از تاریخ دریافت صداها، نسبت به درخواست اصلاح آن اقدام نمایید، در غیر این صورت هزینه ضبط یک منوی صوتی کامل دریافت می گردد

31گزارش تماس:

در این قسمت رکورد کلیه تماس های ورودی به خط مجازی ثبت خواهد شد. در هر رکورد اطلاعاتی از قبیل شماره موبایل تماس گیرنده، شماره دریافت کننده، نوع منوی انتخابی، عملیات انجام شده، ساعت تماس و ... مشخص می شود.
32
در قسمت جستجو نیز می توان بر اساس هر یک از موارد نامبرده، بین تماسهای دریافتی، جستجو انجام داد.
33

34پنل فکس:

با کلیک روی این آیکن وارد سامانه فکس خواهید شد.

35پیامک صوتی:

با کلیک روی این آیکن وارد سامانه پیامک صوتی خواهید شد.

09-title پنل اصلی:

با کلیک روی این آیکن وارد سامانه پیامک خواهید شد.

10-titleخروج:

برای خروج از سامانه کافیست روی این آیکن کلیک نمایید.

راهنمای پنل کاربری

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی