30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

لاگ فراخوانی وبسرویس

وقتی از وبسرویس پیامکی و یا افزونه‌های پیامکی استفاده می‌کنید، ممکن است در مواردی با خطا رو‌به‌رو شوید. ماژول لاگ فراخوانی وبسرویس این خطاها را به شما نشان می‌دهد. در این راهنما قصد داریم درباره این ماژول صحبت کنیم.

لاگ فراخوانی وبسرویس چیست؟

ممکن است زمان‌هایی در استفاده از وبسرویس پیامکی یا هر متد و افزونه‌ای دچار مشکل شوید. برای اینکه بتوانید مشکلات وب سرویس خود را ببینید و در صدد رفع آن بر بیایید، می‌توانید از ماژول لاگ فراخوانی استفاده کنید. این ماژول که به تازگی و در سال 1402 به پنل اضافه شده است، 200 خطای آخر وبسرویس شما را نمایش می‌دهد. به همین ترتیب می‌توانید علت هرکدام از آن‌ها را ببینید و رفع‌شان کنید.

در هنگام استفاده از وب سرویس پیامکی، ممکن است با خطاهای مختلفی روبرو شوید. این خطاها می‌توانند به دلایل گوناگونی مانند مشکلات فنی، تنظیمات نادرست و یا عدم فعال بودن خط اختصاصی رخ دهند. برای آشنایی با لیست کامل خطاهای وب سرویس پیامکی به مقاله «لیست خطاهای وبسرویس پیامکی» مراجعه کنید.

آموزش استفاده از لاگ فراخوانی وبسرویس

برای استفاده از این قابلیت از سمت راست منوی خود وارد بخش «توسعه دهندگان» شوید. سپس گزینه «لاگ فراخوانی وبسرویس» را انتخاب کنید.

ماژول لاگ فراخوانی وبسرویس

شکل 1 - ماژول لاگ فراخوانی وبسرویس

مطابق شکل 2، تعداد خطاهایی که در وب سرویس شما رخ داده است، در این صفحه قابل مشاهده است.

توضیحات بخش‌های مختلف لاگ

شکل 2 - توضیحات بخش‌های مختلف لاگ فراخوانی وب سرویس

شناسه لاگ

این بخش شناسه لاگ شما را نشان می‌دهد که به ازای هر خطا، مقدار آن یکتا و منحصربه‌فرد است. به کمک این شناسه، می‌توانید ریشه دقیق مشکل را از کارشناسان فنی ملی پیامک پیگیری کنید.

زمان فراخوانی

زمان دقیق وقوع خطا شامل تاریخ و ساعت، در این بخش قابل مشاهده است.

نوع وبسرویس

نوع وبسرویس شما که soap یا rest است در این بخش مشخص می‌شود.

نام متد

اسم متدی که خطای شما در فراخوانی آن متد رخ داده شده است، را نمایش می‌دهد.

شرح خطا

توضیحی کوتاه و کلی از خطای وب سرویس پیامکی در این قسمت ذکر شده است.

جزئیات لاگ

در این بخش جزئیات بیشتر از خطای لاگ خود را مشاهده می‌کنید. اگر شما از وب سرویس rest استفاده کنید، مقادیر ورودی و خروجی برای شما نمایش داده می‌شود. اما در وب سرویس soap، چزئیات کمتری قابل مشاهده است.

جزئیات لاگ

شکل 3 - جزئیات لاگ فراخوانی وب سرویس

سخن پایانی

در این راهنما سعی کردیم تا درباره خطاهای وب سرویس و مشکلات آن صحبت کنیم. به کمک ماژول لاگ فراخوانی وب سرویس می‌توانید چالش‌های وبسرویسی خود را مشاهده کنید و سپس آن‌ها را رفع کنید. اگر در این مسیر سوالی داشتید، از بخش پشتیبانی برای ما تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی فنی، شما را راهنمایی کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی