شماره دهی

اگر بخواهید مشتری‌های شما در ازای ارسال مقادیر یا کلمات از شما نوبت و یا شماره‌ای دریافت کنند، باید چه کرد؟ مثلا تصویر کنید شما کلینیک زیبایی دارید و می‌خواهید برای حضور مراجعین خود شماره تعیین کنید. در این نوشته قصد داریم شما را با ماژول شماره دهی آشنا کنیم. همراه ما باشید. پیش از هرچیز توصیه می‌کنیم ویدئو ایجاد سیستم نوبت دهی پیامکی با امکان شماره دهی را در کانال ملی پیامک مشاهده کنید.

ماژول شماره دهی چیست؟

اگر شما صاحب کسب‌وکاری باشید که برای حضور مشتریان و مراجعان خود به ارسال نوبت نیاز داشته باشید، به کمک ماژول شماره دهی به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. شما می‌توانید ابتدا یک پیامک انبوه برای مخاطب‌های خود ارسال کنید که مثلا برای دریافت نوبت، عدد 8 را برای شما ارسال کنند. وقتی سامانه عدد 8 را دریافت کند، یک نوبت برای مخاطب شما ارسال خواهد کرد و یک نوبت به آن اختصاص می‌دهد.

کاربردهای ماژول شماره دهی چیست؟

ممکن است شما بخواهید نوبت یا شماره‌ای را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. تصور کنید شما یک کلینیک دارید و از افراد می‌خواهید برای دریافت نوبت، عدد 1 را برای شما ارسال کنند تا نوبت آن‌ها ثبت شود. هر شماره موبایلی که عدد 1 را برای شما ارسال کند، سامانه به صورت خودکار نوبتی برای آن در نظر می‌گیرد. بدین ترتیب نیازی نیست تا افراد مدام با شما تماس بگیرند. پنل اس ام اس شما به راحتی و در عرض چند دقیقه این کار را برای شما انجام می‌دهد. این کار هم در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند و هم به ارتباط شما را با مخاطب سرعت بیشتری می‌بخشد.

آموزش استفاده از قابلیت شماره دهی

برای اینکه ببینیم چطور باید از این قابلیت استفاده کنیم، تا انتهای این راهنما همراه ما باشید.

مرحله اول: ایجاد شماره دهی و تنظیمات اولیه

برای ایجاد شماره دهی ، از منوی سمت راست پنل خود وارد بخش «امکانات» شوید و سپس گزینه «شماره دهی» را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، روی «+ درج شماره دهی جدید» کلیک کنید.

ماژول شماره دهی پنل اس ام اس ملی پیامک

شکل 1 - ماژول شماره دهی پنل اس ام اس ملی پیامک

سپس پنجره‌‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این قسمت را برای شما توضیح می‌دهیم.

 ثبت رکورد شماره دهی

شکل 2 - ثبت رکورد شماره دهی

عنوان

عنوان در متن نوشته و پیامک شما تاثیری ندارد. اما سعی کنید عنوانی انتخاب کنید که بعدا بتوانید این شماره دهی را از سایر شماره دهی‌های خود تشخیص دهید.

گیرنده

شماره اختصاصی خود که قصد دارید پیامک‌های دریافتی مخاطبان به آن ارسال شود را انتخاب کنید.

فرستنده

شماره اختصاصی پنل پیامکی خود که قصد دارید اس ام اس از آن شماره برای مخاطب شما ارسال شود را انتخاب کنید.

نکته) برای مشاهده لیست خطوط اختصاصی پنل پیامکی‌تان وارد منوی «تنظیمات» و سپس ماژول «شماره‌ها» شوید.

از تاریخ/ تا تاریخ

برای اینکه بازه زمانی فعال بودن این شماره دهی را تنظیم کنید، باید از این بخش استفاده کنید. اگر می‌خواهید این شماره دهی برای همیشه فعال باشد، به تنظیمات تاریخ دست نزنید.

مقدار اولیه

می‌خواهید اولین شماره‌ای که برای مخاطب شما ارسال شود چه عددی باشد و در اصل شماره دهی شما با چه شماره‌ای برای اولین بار شروع شود؟ آن عدد را در این قسمت وارد کنید.

گام پرش

در این بخش باید تعیین کنید که قصد دارید شماره‌های شما چندتا چندتا ارسال شوند. برای مثال اولین شماره ما 20 است و برای اولین نفری که پیامک بفرستد ارسال خواهد شد. نفر بعدی که برای پنل پیامک ارسال کند، عدد 25 را دریافت می‌کند. زیرا ما مقدار پرس را عدد 5 قرار دادیم.

مقدار پایانی

در این بخش تنظیم کنید که شماره دهی شما به چه عددی رسید باید متوقف شود. ما عدد 50 را در نظر گرفتیم. یعنی آخرین شماره ما 50 است و بعد از آن اگر سامانه پیامکی دریافت کند، شماره‌ای برای آن نخواهد فرستاد.

پس اگر تا اینجا بخواهیم به عملکرد ماژول شماره‌دهی نگاهی بیاندازیم، شماره‌ها و نوبت‌هایی که این ماژول تولید خواهد کرد، شامل اعداد 20، 25، 30، 35، 40، 45 و 50 خواهد بود.

متن ارسالی (درصورت اتمام کد ها)

اگر کدهای شما به پایان رسیده باشد و مخاطب برای پنل، پیامکی ارسال کند، این اس ام اس برای او ارسال خواهد شد. یعنی زمانی که فردی بعد از آخرین نفر، کلیدواژه را ارسال کند، این پیامک به ایشان فرستاده خواهد شد.

متن ارسالی( شماره تکراری)

اگر مخاطب شما 2 بار و یا بیش از 2 بار کلیدواژه را برای شما ارسال کند، این پیامک برای او فرستاده می‌شود.

متن ارسالی

وقتی مخاطب شما کلیدواژه را برای شما ارسال می‌کند، این پیامک برایش فرستاده خواهد شد. شما می‌توانید متن خود را در این بخش تنظیم کنید. ولی نباید مقدار #code# را تغییر دهید. زیرا در این بخش مطابق تنظیمات شما، به صورت خودکار نوبت مخاطب قرار خواهد گرفت.

وضعیت

برای اینکه شماره دهی شما به کار خود ادامه دهد، باید وضعیت را روی «فعال» تنظیم کنید. هر زمان که خواستید عملکرد ماژول متوقف شود، کافی است، این گزینه را روی «غیرفعال» قرار دهید.

شماره تکراری مجاز

اگر این گزینه را فعال کنید، در صورت دریافت هر پیامک از شماره تکراری، هر بار یک شماره جدید برای او ارسال خواهد شد. در صورت غیر فعال کردن این گزینه، پیامکی که در بخش «متن ارسالی(شماره تکراری)» تنظیم کردید برای مخاطب ارسال خواهد شد.

محدود به اعضای دفترچه تلفن

با فعال کردن این گزینه، فقط افرادی که عضو دفترچه تلفن شما هستند می‌توانند از شما شماره و نوبت دریافت کنند.

توجه! برای آشنایی بیشتر با عملکرد ماژول دفترچه تلفن، راهنمای دفترچه تلفن پنل پیامکی را بخوانید.

فرستنده پاسخ به دفترچه تلفن اضافه شود

اگر این گزینه را فعال کنید، هر شماره‌ موبایلی که برای شما پیامک بفرستد، به صورت خودکار در ماژول دفترچه تلفن شما ذخیره خواهد شد.

با زدن گزینه «ثبت»، رکورد شما در صفحه جدیدی قرار می‌گیرد.

بررسی، دانلود گزارش و حذف شماره دهی

پس از اینکه رکورد خود را ثبت کردید، در همان صفحه وضعیت آن قابل مشاهده است. در این قسمت عنوان، شماره فرستنده، تاریخ شروع و پایان شماره دهی شما مشخص شده است. در ادامه به چند بخش مهم این قسمت اشاره می‌کنیم.

گزارش ماژول شماره دهی

شکل 3 - گزارش ماژول شماره دهی

پاسخ ها

اگر بعد از تنظیم این رکورد پیامکی از جانب مخاطب‌های شما ارسال شد، در این بخش می‌توانید آن را مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید اولین شماره ما که عدد 20 بود، برای مخاطب ارسال شده است.

شکل 4 - پاسخ های دریافتی از مخاطب

ویرایش

اگر بخواهید تغییراتی در شمارده دهی خود اعمال کنید، باید از این قسمت کمک بگیرید.

حذف

برای پاک کردن شماره دهی خود، از گزینه حذف استفاده کنید.

سخن آخر

در این نوشته سعی کردیم تا ماژول شماره دهی را به شما آموزش بدهیم و نحوه کار با آن را به صورت تصویری برای شما شرح دهیم. اگر در این مسیر سوالی داشتید و یا نیاز داشتید تا در بخش‌های مختلف پنل مشاوره دریافت کنید، کافی است از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما در اولین فرصت با شما ارتباط خواهند گرفت.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی