30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

ارسال درخواست تیکت

احتمالا برای شما هم پیش آمده که نیاز به مشاوره داشتید. شاید هم در حال انجام برخی تنظیمات در پنل پیامکی و حساب کاربری خود در ملی پیامک، دچار مشکل شده‌اید و برای حل مشکل نیاز به کمک مختصص داشته‌اید. در این مطلب شما را با ماژول ارسال درخواست تیکت آشنا می‌کنیم. پس بیایید با این ماژول و کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم.

ارسال درخواست تیکت پشتیبانی چیست؟

همانطور که از نام این ماژول پیداست به کمک آن می‌توانید تیکت‌ها، درخواست‌ها، سوالات و مشکلات خود را در قالب یک پیام متنی در سامانه ارسال کنید. یعنی اگر شما در استفاده از پنل پیامکی خود دچار مشکل شدید و یا نیاز داشتید تنظیماتی برای شما فعال شود باید از بخش پشتیبانی سایت برای کارشناسان سامانه، تیکت ارسال کنید تا کارشناسان ملی پیامک در اسرع وقت آن‌ها را بررسی کنند.

ارسال درخواست تیکت پشتیبانی چه کاربردهایی دارد؟

هر ماژولی کاربردهای مخصوص به خود را داد. بیایید با کاربردهای ارسال درخواست تیکت بیشتر آشنا شویم.

بارگذاری مدارک

ممکن است نیاز باشد تا شما برخی از مدارک هویتی و کاری خود را برای ملی پیامک ارسال کنید. برای ارسال مدارک خود باید از ارسال درخواست تیکت استفاده کنید.

طرح سوال‌ها و ابهام‌ها

طبیعی است وقتی شما از پنل اس ام اس استفاده می‌کنید در بخش‌هایی از آن دچار مشکل شوید و یا با تنظیمات بخش‌های مختلف آشنایی نداشته باشید. برای این کار هم می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید و هم تیکت ارسال کنید.

درخواست ارتقا و تمدید سامانه

ممکن است بخواهید پنل پیامکی خود را به پنل‌های بالاتر که دارای امکانات بیشتری هستند، ارتقا بدهید. برای این کار لازم است به بخش پشتیبانی سامانه، تیکت خود را ارسال کنید. همچنین از آنجایی که پنل‌ها به صورت سالانه ارائه می‌شوند، علاوه‌بر امکان تمدید خودکار سامانه، می‌توانید از بخش تیکت نیز درخواست خود را برای تمدید حساب کاربری پنل پیامکی به پشتیبانی ارسال کنید.

امور مالی و صدور فاکتور

برای ارتباط با بخش مالی شرکت و همچنین دریافت پیش فاکتور‌ و فاکتورهای پرداخت شده، می‌توانید با ارسال تیکت، درخواست مکتوب خود را به بخش مالی مطرح کنید.

درخواست بازگشت وجه

یکی از ویژگی‌های ملی پیامک، ضمانت 30 روز بازگشت وجه پنل از لحظه خرید است. ما در برگه قوانین و مقررات استفاده از سامانه پیامکی به این ویژگی اشاره کرده‌ایم. پس ممکن است به دلایلی قصد لغو پنل و بازگشت هزینه را داشته باشید. برای این منظور می‌توانید از بخش پشتیبانی نسبت به ارسال تیکت‌تان اقدام کنید. همچنین گاهی اوقات پیش می‌آید که در هنگام پرداخت وجه و شارژ حساب پنل پیامکی، یک 0 اضافه روبروی مبلغ مورد نظر خود قرار داده باشید. بنابراین می‌توانید برای درخواست بازگشت وجه مابقی مبلغ، به بخش پشتیبانی سامانه، تیکت ارسال کنید.

پشتیبانی فنی

ارسال تصاویر و خطاهای دریافتی شما از سامانه و یا وبسرویس به پشتیبانی، یکی از عوامل تسریع بخش در مراحل پاسخگویی به تیکت‌های شما می‌باشد. هر چه بیشتر در مورد سوال یا مشکل خود، توضیحات بیشتری را ارسال کنید و توضیحات خود را به همراه ارسال عکس خطا یا ارسال ویدئوی مشکل تلفیق کنید، به همان نسبت پاسخگویی و رفع مشکل شما نیز سریع، آسان و دقیق‌تر خواهد بود.

انتقادات و پیشنهادات

شما می‌توانید انتقادات و پیشنهادات خود را نسبت به عملکرد سامانه، کارشناسان و یا مجموعه، از قسمت «پشتیبانی» و سپس «ارسال تیکت»، مطرح نمائید. این نقطه‌نظرات شما در بهبود کیفیت سامانه و ارتقا نحوه پاسخگویی کارشناسان تاثیرگذار هستند.

آموزش ارسال درخواست تیکت پشتیبانی

برای اینکه بتوانید از طریق پنل پیامکی خود تیکت ارسال کنید، در این راهنما همراه ما باشید تا تمامی مراحل آن را با هم بررسی کنیم.

ایجاد درخواست تیکت و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع از سمت راست پنل خود وارد بخش «پشتیبانی» شوید. سپس گزینه «ارسال درخواست (تیکت)» را انتخاب کنید.

ماژول درخواست تیکت

شکل 1 - ماژول درخواست تیکت

سپس پنجره pup-up زیر برای شما باز خواهد شد. در ادامه تمامی بخش‌های این صفحه را بررسی خواهیم کرد.

تنظیمات ماژول ارسال تیکت

شکل 2 - تنظیمات ماژول ارسال تیکت

عنوان

برای ارسال درخواست خود باید عنوانی انتخاب کنید که پشتیبان ملی پیامک بتواند با خواندن آن از موضوع درخواست شما آگاه شود. پس یک عنوان خوب و دقیق برای این بخش انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در هنگام نوشتن عنوان، با محدودیت کاراکتر مواجه هستید، بنابراین تا جای ممکن سعی کنید اصل موضوع تیکت را در قسمت «عنوان» یادداشت کنید.

کاربر

یکی از اکانت‌های کاربری خود که با آن در سایت ملی پیامک ثبت نام کرده‌اید و پنل پیامکی دارید را انتخاب کنید.

نکته) این گزینه بیشتر مخصوص نمایندگان سامانه است. مثلاً ممکن است یکی از کاربران‌تان از شما سوالی پرسیده باشد و برای پاسخگویی به ایشان، نیاز به راهنمائی داشته باشید. برای مثال: یکی از کاربران شما با نام کاربری TESTSMS123 سوال کرده که چرا پیامک انبوه من ارسال نشده است؟! برای این منظور، بهتر است نام کاربری ایشان را انتخاب کنید تا مراحل بررسی و ریشه‌یابی مشکل عدم ارسال پیامک ایشان، سریع و آسان گردد.

بخش

در این بخش باید انتخاب کنید که می‌خواهید تیکت شما برای کدام یک از بخش‌های ملی پیامک ارسال شود و کدام بخش مسئول بررسی آن است. این بخش‌ها مطابق شکل 3 هستند.

تنظیمات بخش

شکل 3 - تنظیمات بخش

فوریت

در این قسمت بر اساس نیاز فوریت خود را انتخاب کنید. درخواست‌های با فوریت بالا زودتر پاسخ داده می‌شوند. به همین دلیل در صورت نیاز از فوریت «زیاد» استفاده کنید.

کارشناسان پاسخگوی پنل پیامکی در تلاش هستند تا در ساعات کاری، در کمتر از 10 دقیقه، یک پاسخ اولیه برای درخواست شما ارسال کنند. البته ممکن است این زمان در ساعات شلوغی کمی بیشتر شود که از صبر و شکیبایی شما سپاسگزاریم.

متن

در این قسمت متن درخواست خود را وارد کنید. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، سعی کنید درخواست‌های خود را تا جای امکان کامل و دقیق بنویسید. به چند نکته زیر توجه کنید.

  • درخواست تیکت مانند یک نامه رسمی است. پس دقت کنید که ادبیات شما نیز باید رسمی و اداری باشد. تا حد امکان از بکار بردن تعداد غیر معمول علامت سوال (؟؟؟؟؟) و یا علامت تعجب (!!!!) خودداری نمایید چرا که متن شما از حالت رسمی خارج شده و تاثیر منفی روی خواننده می‌گذارد.
  • برای متن خود از زبان فارسی استفاده کنید و انگلیسی و یا فینگلیش تایپ نکنید.
  • این موضوع را در نظر بگیرید که واحد پشتیبانی در جریان مشکل شما نیست و شما باید مشکل را به صورت کامل شرح دهید، مثلاً اگر یک پیامک در تاریخ مشخصی ارسال نشده است باید متن پیامک، تاریخ و ساعت و شماره‌ای که از آن ارسال کردید را ذکر نمایید.
  • در صورتی که مایل هستید موضوع جدیدی را از بخش تیکت مطرح کنید، از طرح آن در تیکت‌های موجود خودداری نمایید و برای موضوع جدید درخواست جدید ایجاد نمایید.
  • در صورتی که درخواستی ایجاد کرده‌اید و بخش پشتیبانی پاسخ شما را داده‌اند و مایل هستید مجدداً پاسخ دهید، از ایجاد تیکت جدید خودداری نموده و شما می‌توانید در همان تیکت، درخواست یا پاسخ خود را ارائه نمایید.
  • هنگامی که درخواست شما توسط کارشناسان پاسخ داده شود توسط ایمیل یا پیامک آگاه خواهید شد.
  • برخلاف تماس تلفنی و محاوره شفاهی که قابل استناد و پیگیری نیست، مکاتبات داخل تیکت ثبت و قابل پیگیری هستند.

ضمیمه

فایلی که قرار است در تیکت خود ارسال کنید را از این قسمت ضمیمه کنید. این فایل ممکن است فیش واریزی، درخواست ارسال BTS، LBS و... باشد.

پس از انجام تنظیمات، روی گزینه «ثبت» کلیک کنید.

چگونه از جواب تیکت پشیبانی مطلع شویم؟

زمانی که روی دکمه «ثبت» کلیک کنید، یک رکورد برای شما در صفحه «تیکت‌ها» درج می‌شود. ممکن است بخواهید تیکت خود را از طریق تماس تلفنی نیز پیگیری کنید، بنابراین می‌توانید کد تیکت و یا شماره تیکت خود را به کارشناس پاسخگوی تلفنی ارائه کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد. همچنین شما می‌توانید با کلیک روی دکمه «مشاهده تیکت»، درخواست مکتوب خود را ببینید و یا در صورت نیاز به آن پاسخ دهید.

تیکت پشتیبانی در پنل پیامکی

شکل 4 - تیکت پشتیبانی در پنل پیامکی

در این حالت، شما می‌توانید شماره تیکت، عنوان، تاریخ درج تیکت، اولویت، وضعیت و توضیحات درخواست خود را مشاهده کنید.

توضیحات

در ستون توضیحات، شما می‌توانید از وضعیت مشاهده شدن یا پاسخگویی تیکت خود مطلع شوید.

نکته) یادتان باشد که علامت خط تیره یا همان علامت «-»، به معنای جداکننده وضعیت تیکت از سمت شما و از سمت کارشناس است.

انواع وضعیت‌ها در توضیحات تیکت‌ها

توضیحات  معنی کارشناس دیده است؟ شما دیده‌اید؟
خوانده نشده - خوانده نشده اولین کلمه «خوانده نشده» یعنی تیکت شما هنوز توسط کارشناسان سامانه دیده نشده است.

دومین کلمه «خوانده نشده» نیز یعنی شما تیکت خود را هنوز مشاهده نکرده‌اید.

خیر خیر
ملاحظه شده ، در حال بررسی - خوانده نشده عبارت «ملاحظه شده ، در حال بررسی» یعنی کارشناسان سامانه، تیکت شما را خوانده‌اند و در حال بررسی به درخواست متنی آنلاین شما هستند.

عبارت «خوانده نشده» نیز یعنی شما تیکت خود را هنوز مشاهده نکرده‌اید.

بله خیر
پاسخ داده شده ، در حال پیگیری - خوانده نشده عبارت «پاسخ داده شده ، در حال پیگیری» یعنی کارشناسان سامانه، یک پاسخ اولیه برای درخواست شما ارسال کرده‌اند ولی همچنان موضوع تیکت شما حل نشده و نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

کلمه «خوانده نشده» نیز یعنی شما تیکت خود را هنوز مشاهده نکرده‌اید.

بله خیر
پاسخ داده شده - خوانده نشده عبارت «پاسخ داده شده» یعنی کارشناس پیگیری کننده، به تیکت شما پاسخ داده است.

کلمه «خوانده نشده» نیز یعنی شما هنوز پاسخ ایشان را نخوانده‌ و مشاهده نکرده‌اید.

بله خیر
خوانده نشده - خوانده شده اولین کلمه «خوانده نشده» یعنی تیکت شما هنوز توسط کارشناسان سامانه دیده نشده است.

عبارت «خوانده شده» یعنی شما تیکت خود را مشاهده کرده‌اید.

خیر بله
ملاحظه شده ، در حال بررسی - خوانده شده عبارت «ملاحظه شده ، در حال بررسی» یعنی کارشناسان سامانه، تیکت شما را خوانده‌اند و در حال بررسی به درخواست متنی آنلاین شما هستند.

عبارت «خوانده شده» یعنی شما تیکت خود را مشاهده کرده‌اید.

بله بله
پاسخ داده شده ، در حال پیگیری - خوانده شده عبارت «پاسخ داده شده ، در حال پیگیری» یعنی کارشناسان سامانه، یک پاسخ اولیه برای درخواست شما ارسال کرده‌اند ولی همچنان موضوع تیکت شما حل نشده و نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

دومین کلمه «خوانده شده» نیز یعنی شما تیکت خود را دیده‌ و ملاحظه کرده‌اید.

بله بله
پاسخ داده شده - خوانده شده عبارت «پاسخ داده شده» یعنی کارشناس پیگیری کننده، به تیکت شما پاسخ داده است.

دومین کلمه «خوانده شده» نیز یعنی شما تیکت خود را دیده‌ و ملاحظه کرده‌اید.

بله بله

مدت زمان پاسخگویی به تیکت چقدر است؟

درخواست‌هایی که در بخش تیکت ارسال می‌کنید، به سرعت برای بخش پشتیبانی ارسال می‌شوند و در اولین فرصت به آن‌ها رسیدگی خواهد شد. تیم پشتیبانی ملی پیامک در کمتر از 10 دقیقه سعی دارد تا تیکت‌های شما را پاسخ بدهد. اما گاهی به دلیل ترافیک کاری، ممکن است این زمان کمی طولانی شود.

نکته بسیار مهم درباره مدت زمان پاسخگویی، نحوه نوشتن تیکت توسط شماست. هر چقدر در تیکت خود جزئیات بیشتری را ذکر کرده باشید، کارشناس مربوطه به سرعت و بادقت بیشتری می‌تواند به آن‌ها پاسخ دهد.

نتیجه‌گیری و کلام آخر

امیدواریم توانسته باشید همه سوالات خود را به خوبی با بخش مورد نظر در میان بگذارید. چنانچه سوالی برای‌تان باقی مانده است می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید و سپس با داخلی 1 بخش ملی پیامک صحبت کنید.

سپس برای ارتباط با بخش‌ فروش کلید 1، برای ارتباط با بخش پشتیبانی کلید 2، بخش فنی کلید 3 را شماره‌گیری کنید. برای راحتی کار شما، اگر از همین مطلب می‌خواهید به سراغ ارسال درخواست تیکت بروید، کافی است روی عبارت «ارسال درخواست تیکت» کلیک کنید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی