فایل های صوتی

تا به حال شده گوشی تلفن را بردارید و یک پیام ضبط شده بشنوید؟ و یا یک تبلیغ که شما را برای خرید تشویق کند؟

در این نوع از پیام‌ها از ماژول پیام صوتی استفاده می‌شود. جهت استفاده از این ماژول باید فایل‌های صوتی را در سامانه خود ثبت و ذخیره کنید. ما در این آموزش نحوه بارگذاری فایل صوتی در سامانه را به شما یاد می‌دهیم.

برای آشنایی بیشتر با این ماژول و استفاده از آن بهتر است در ابتدا ویدئو آموزش ارسال پیام صوتی انبوه و تبلیغاتی را در کانال آپارات ملی پیامک مشاهده کنید.

فایل های صوتی چه هستند؟

همانطور از نام این ماژول پیداست، محل ثبت و نگه‌داری فایل‌های صوتی پنل شماست. احتمالا شما هم با پیام‌های صوتی مختلفی مواجه شدید. به این صورت که گوشی موبایل شما زنگ می‌خورد و یک صدای ضبط شده برای شما پخش می‌شود. برای آشنایی با این ماژول تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

کاربرد فایل های صوتی

گاهی اوقات گوشی موبایل شما زنگ می‌خورد و یک صدای ضبط شده می‌شنوید که یا اطلاع‌رسانی است یا تبلیغ کالا و یا خدمات. این یک نوع بازاریابی پیامکی است که شما به جای خواندن یک متن و دریافت آن به صورت اس ام اس، به صورت شنیداری به آن دسترسی دارید.

نکته مهم این است که شما به دو روش می‌توانید پیام صوتی ارسال کنید که شامل پیام صوتی متنی و پیام صوتی فایلی است. ما در نوشته‌ای به صورت جدا درباره پیام صوتی متنی به تفصیل سخن گفتیم. اما برای ارسال پیام صوتی به صورت فایل، شما نیاز دارید متنی که قرار است برای مشتری ارسال شود را بخوانید به صورت فایل‌ صوتی در این ماژول ذخیره کند. سپس برای ارسال از آن استفاده کنید. در اصل ماژول فایل‌های صوتی، پیش نیازی برای ارسال پیام صوتی است.

آموزش استفاده از فایل های صوتی

برای اینکه بتوانید فایل‌ صوتی خود را در پنل بارگذاری کنید، توضیخاتی که در ادامه ارائه می‌شود را مطالعه کنید.

مرحله اول: ایجاد فایل های صوتی و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای کار با این ماژول از منوی سمت راست پنل خود وارد بخش «پیام صوتی» شوید. سپس روی «فایل های صوتی» کلیک کنید و گزینه «+ بارگذاری فایل صوتی» را انتخاب کنید.

تنظیمات اولیه ماژول فایل های صوتی

شکل 1 - تنظیمات اولیه ماژول فایل های صوتی

سپس  پنجره pup-up زیر برای شما باز خواهد شد.

بارگذاری فایل صوتی

شکل 2 - بارگذاری فایل صوتی

عنوان

عنوان فقط برای تفکیک است و در متن ارسال شما تاثیری ندارد. ولی بهتر است برای اینکه بعدا بتوانید به راحتی این رکورد را پیدا کنید، عنوانی برای آن انتخاب کنید که برای خودتان راحت‌تر است.

فایل

در این قسمت باید فایل صوتی خود را آپلود کنید. در اصل باید متنی که قرار است برای مشتری‌های خود بفرستید را ضبط کنید و فایل صوتی را در این بخش آپلود کنید.

نکته) فرمت فایل‌های صوتی باید wave باشد و حجم آن نیز نباید بیشتر از 5 مگابایت باشد.

پس از تایید، پیش نویسی از بارگذاری نمایش داده خواهد شد که عنوان و طول فایل را مشخص کرده است.

پیش‌نویس بارگذاری فایل صوتی

شکل 3 - پیش‌نویس بارگذاری فایل صوتی

با کلیک کردن روی گزینه «ذخیره فایل»، رکورد شما ثبت خواهد شد.

بررسی، دانلود فایل و حذف فایل های صوتی

پس از ذخیره، رکورد فایل‌های صوتی شما در همان صفحه قرار می‌گیرند.

رکورد فایل های صوتی

شکل 4 - رکورد فایل های صوتی

پخش فایل صوتی

برای اینکه ببینید فایل صوتی شما درست آپلود شده است یا نه، می‌توانید از این بخش به آن گوش کنید.

ویرایش

از این بخش می‌توانید فایل صوتی را خود را به حالت فعال و یا غیر فعال در بیاورید. اگر نمی‌خواهید از این فایل صوتی استفاده کنید، بهتر است آن را غیر فعال کنید.

حذف

اگر نمی‌خواهید این فایل صوتی در رکوردهای شما باشد، از این قسمت فایل را حذف کنید.

در نهایت شما بعد از ثبت فایل‌های صوتی خود، باید با استفاده از ماژول ارسال پیام صوتی، آن‌ها را برای مشتری‌ها و مخاطب‌های خود ارسال کنید.

سخن آخر

امیدواریم با این ماژول آشنا شده باشید و بتوانید به راحتی فایل‌های صوتی خود را برای ارسال به مشتری‌ها و مخاطبان خود در سامانه ذخیره کنید.

نکته) در ادامه و پس از بارگذاری فایل خود، باید به منوی «پیام صوتی» و سپس ماژول «ارسال پیام صوتی» مراجعه کنید. برای مشاهده آموزش ماژول «ارسال پیام صوتی» کلیک کنید.

اگر هم در ارسال خود مشکلی داشتید و یا نیاز به مشاوره تلفنی داشتید می‌توانید از بخش پشتیبانی، تیکت درخواست خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی