پیام صوتی متنی

تا به حال شده گوشی موبایل شما زنگ بخورد و یک پیام صوتی برای شما پخش شود؟ این قابلیت ارسال پیام صوتی متنی است که به کمک پنل اس ام اس می‌توان به راحتی آن را فعال کرد. برای آموزش این ماژول تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

برای آشنایی بیشتر با این ماژول به شما توصیه می‌کنیم ویدئو آموزش ارسال پیام صوتی انبوه و تبلیغاتی را در کانال آپارت ملی پیامک مشاهده کنید. جزئیات کامل این نحوه ارسال تصویری آموزش داده شده است.

پیام صوتی متنی چیست؟

گاهی ممکن است بخواهید به جای اینکه یک اس ام اس برای مشتری‌های خود ارسال کنید، کمی خلاقیت به خرج دهید و از پیام صوتی استفاده کنید. یعنی موبایل مشتری زنگ بخورد یک پیام صوتی برای فرد خوانده شود. به این ترتیب شما یک پیام صوتی برای آن‌ها ارسال کرده‌اید. پیام‌های صوتی به دو روش قابل ارسال هستند. پیام صوتی متنی و پیام صوتی فایلی. در این نوشته درباره پیام صوتی متنی با شما صحبت می‌کنیم.

کاربردهای پیام صوتی متنی

هر ماژولی کاربردهای فراوانی دارد و هر شخصی متناسب با نیاز خود می‌تواند از آن استفاده کند. در ادامه برخی از کاربردهای اصلی و مهم این ماژول را برای شما بیان خواهیم کرد.

اهداف تبلیغاتی

گاهی برای اینکه یک تبلیغ را با روش‌های جدیدتری به گوش مخاطب برسانید، استفاده از پیامک صوتی بسیار مناسب است. مثلا به جای اینکه یک متن ثابت را برای همه بفرستید، همان را با کمک پیام صوتی برای مشتری خود ارسال کنید.

ارسال پیام صوتی برای موارد مهم و ضروری

تصور کنید یک اتفاق مهم افتاده است و نمی‌خواهید به ارسال پیامک آن را اطلاع‌رسانی کنید. چون ممکن است مردم آن را نبینند. در این زمان پیامک صوتی بیشتر به کار شما می‌آید. ارسال اطلاع‌رسانی‌های مهم و ضروری به این شیوه بسیار مرسوم است.

پیام‌های صوتی کد تایید اپلیکیشن‌ها

حتما شما هم با این مورد برخودر کرده‌اید که وقتی برای نصب اپلیکیشن نیاز به کد تایید دارید، چند گزینه برای شما قرار می‌دهند. یکی از این روش‌ها، ارسال کد تایید به وسیله پیام صوتی است. یعنی بعد از وارد کردن شماره موبایل خود، از طرف پنل پیامکی یک پیامک صوتی دریافت می‌کنید که کد تایید شما را اعلام می‌کند. این قابلیت برای افراد کم بینا بسیار کاربرد دارد. زیرا شما به این روش به راحتی می‌توانید کد تایید را برای آن فرد به صورت صوتی ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت پیام صوتی متنی

در این راهنما سعی داریم هر آنچه برای آموزش ارسال اس ام اس صوتی نیاز دارید را مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

مرحله اول: ایجاد ارسال پیام صوتی متنی و تنظیمات اولیه

برای شروع ارسال، از سمت راست پنل پیامکی خود وارد بخش «پیام صوتی» شوید و گزینه «پیام صوتی متنی» را انتخاب کنید. سپس برای ایجاد رکورد، روی «+ ارسال جدید» کلیک کنید.

ماژول پیام صوتی متنی در پنل اس ام اس

شکل 1 - ماژول پیام صوتی متنی در پنل اس ام اس

سپس پنجره‌ای به شکل زیر برای شما باز خواهد شد. در ادامه تمامی بخش‌های آن را بررسی خواهیم کرد.

تنظیمات ماژول پیام صوتی متنی

شکل 2 - تنظیمات ماژول پیام صوتی متنی

عنوان

عنوان صرفا برای این است که بتوانید ارسال‌های مختلف خود را از یک دیگر تفکیک کنید و تاثیری در متن پیام شما ندارد. ولی اگر یک عنوان مناسب انتخاب کنید بعدا می‌توانید آن را راحت‌تر پیدا کنید.

متن پیامک

در این قسمت باید متنی که قرار است سیستم به صورت صوتی بخواند را وارد کنید. سیستم به صورت خودکار این متن را برای شماره شما می‌خواند. پس برای اینکه بتواند آن‌ها را درست و صحیح بخواند، از اعراب‌هایی که بالای صفحه قرار دارد کمک بگیرید.

گیرندگان

شما به 4 روش می‌توانید گیرندگان پیام صوتی خود را تعیین کنید.

اکسل

اگر بخواهید از طریق فایل اکسل شماره‌های خود را قرار دهید، مطابق شکل 4، روی گزینه «اکسل» کلیک کنید، دانلود فایل نمونه را بزنید و شماره‌های خود را در همین فایل دانلود شده، وارد کنید. سپس کافی است این فایل اکسل را از بخش Choos File انتخاب و بارگذاری کنید.

نکته) نام فایل اکسل شما نباید فارسی باشد و حتما باید از نام انگلیسی برای آن استفاده کنید.
فایل متنی

برای استفاده از فایل متنی یا همان فایل تکست با پسوند txt یا dat، گزینه «متنی» را انتخاب کنید. سپس فایل نمونه را دانلود کرده و شماره‌های خود را در آن وارد کنید. در آخر گزینه Choos File را انتخاب کنید و فایل متنی خود را آپلود کنید.

دفترچه تلفن

شما می‌توانید از شماره‌هایی که در «دفترچه تلفن» پنل خود ذخیره کرده‌اید، برای ارسال پیامک صوتی استفاده کنید. شما این امکان را دارید که یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه، تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب خواهند شد.

وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

در آخر می‌توانید در کادر موجود شماره‌ها را به صورت دستی وارد کنید.

نکته) دقت کنید حداقل شماره‌هایی که باید برای آن‌ها پیام صوتی ارسال کنید، 10 شماره است. پس اگر فقط می‌خواهید برای یک شماره موبایل ارسال داشته باشید، حداقل 10 بار شماره را به صورت تکراری وارد نمایید.

ارسال تست

شما می‌توانید برای اینکه این ماژول را پیش از ارسال امتحان کنید، از گزینه ارسال تست استفاده کنید. بدین صورت خواهید دید آیا لحن رباتی که پیام شما را می‌خواند را دوست دارید و یا اصلا کلمات شما را درست بیان می‌کند یا نه. بعد از مطمئن شدن از تنظیمات خود، با خیال راحت ارسال خود را انجام دهید.
نکته) پیام تست به شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام پنل خود وارد کرده‌اید ارسال خواهد شد.
سپس گزینه مرحله بعد را بزنید تا پیش فاکتور مثل شکل 3 برای شما صادر شود.
پیش فاکتور

شکل 3 - پیش فاکتور

شماره‌های صحیح،تکراری و نادرست

در این قسمت شماره موبایل‌های صحیح، تکراری و نادرستی که در مخاطبین شما وجود دارد، نشان داده خواهد شد. ممکن است شما به‌جای شماره موبایل، شماره تلفن ثابت وارد کرده باشید یا هر چیزی که نادرست باشد. در این صورت این شماره نادرست خواهد بود. حتی ممکن است یک شماره 2 بار در لیست گیرندگان شما باشد. در این صورت این شماره تکراری خواهد بود.

تعداد بخش‌ها

تعداد بخش‌های پیام صوتی شما در این قسمت نشان داده می‌شود.

نکته) مانند پیامک‌های دیگر، در این ماژول نیز اگر پیامک ارسالی شما کم‌تر از 70 کاراکتر باشد یک بخشی و اگر بیشتر از 70 کاراکتر باشد 2 یا 3 بخشی خواهد شد. یعنی پیامک 2 بخشی شما، در واقع 2 پیامک محسوب می‌شود و هزینه آن هم دو برابر محاسبه می‌شود.

نوع پیامک

در این قسمت انگلیسی یا فارسی بودن پیام شما نشان داده می‌شود.

تعداد تلاش تماس

تعداد دفعاتی که سیستم با شماره های شما تماس برقرار کرده است را نمایش می‌دهد.

ضریب خط

اپراتورهای مختلف سرشماره‌های مختلفی نیز دارند. همه سرشماره‌ها از ویژگی‌ها، تعرفه و سرعت ارسال متفاوتی برخوردارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله انواع اپراتورهای پیامکی را مطالعه کنید.

ضریب تلاش تماس

اگر شما بخواهید تعداد دفعات تلاشی که برای تماس گرفتن می‌کند، بیشتر شود، ضریب آن نیز در همین بخش برای‌تان نمایش داده خواهد شد.

هزینه ارسال

در این قسمت تعداد پیام‌ها و هزینه ارسال خود را مشاهده کنید. ضریب خط شما در این بخش لحاظ می‌شود.

زمان ارسال

در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که ارسال شما در چه زمان و تاریخی انجام شود. در صورتی که می‌خواهید ارسال شما همان لحظه انجام شود، به این تغییرات دست نزنید.

اگر این موارد درست بود روی گزینه «ارسال» بزنید تا پیام شما فرستاده شود.

بررسی، دانلود گزارش و حذف پیام صوتی متنی

پس از ارسال، رکورد شما در همان صفحه نمایش داده خواهد شد. در این قسمت کد ارسال، زمان درخواست شما، زمان ارسال و تعداد درخواست شما نمایش داده می‌شود. همچنین وضعیت ارسال، ارسال شده و ارسال نشده‌ها شما مشخص است. به کمک تو آیکونی که در سمت چپ رکورد شما قرار دارد، می‌توان این رکورد را حذف کرد و یا گزارش آن را دانلود نمود.

گزارش ماژول پیام صوتی

شکل 4 - گزارش ماژول پیام صوتی

سخن پایانی

امیدواریم برای ارسال پیام‌های صوتی خود بتوانید به راحتی از این ماژول استفاده کنید و با مخاطبان خود ارتباط موثری برقرار کنید. برای ارتباط با ما در مورد مشکلاتی که با پنل دارید و یا دریافت راهنمایی از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی