تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها

پیامک یادآور زماندار

حتما برای تمام ما پیش آمده که کار مهمی داشته باشیم و آن را فراموش کنیم. اما امروزه با وجود گوشی‌های هوشمند و ابزارهای مختلف آنلاین، می‌توانیم برای خودمان یادآور و آلارم تنظیم کنیم تا دیگر کارهای مهم را فراموش نکنیم. ماژول پیامک یادآور زماندار دقیقا چنین کاربردی دارد و در این مقاله قرار است این قابلیت پنل پیامکی در سامانه ملی پیامک را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

ماژول پیامک یادآور زماندار چیست؟

پیامک یادآور زماندار یکی از قابلیت‌های ملی پیامک است که کاربردی شبیه به آلارم گوشی دارد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد به هر تعداد که لازم داشته باشید، برای خود پیامک یادآوری زمان‌بندی شده تنظیم کنید.

قبل از اینکه به سراغ کاربردهای ارسال اس ام اس یادآوری زمان بندی شده برویم، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی آموزشی ارسال پیامک یادآوری زماندار را از کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

کاربرد اس ام اس یادآور زماندار چیست؟

مهم‌ترین کاربرد پیامک یادآور زماندار، همانگونه که از نام آن مشخص است، ارسال پیامک یادآوری در یک زمان به خصوص است. به‌طور مثال می‌توانید موعد مصرف داروها یا پرداخت قبوض و اقساط را با ماژول اس ام اس یادآور زماندار تنظیم کنید.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در این ماژول هم می‌توانید برای خود یادآوری ثبت کنید و هم برای تعدادی از مخاطبان خود.

آموزش استفاده از پیامک یادآور زماندار

اگر شما هم دوست دارید کار با ماژول پیامک یادآور زماندار را یاد بگیرید در این راهنما با ما همراه باشید.

چنانچه می‌خواهید صرفا پیامک‌های خود را به صورت زمان بندی شده ارسال کنید و نیازی به عملکرد مشابه ماژول «ارسال پیامک یادآوری زماندار» ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ «آموزش ماژول ارسال پیامک زماندار» بروید.

درج یادآور جدید

برای شروع ابتدا وارد پنل کاربری خود شویم. سپس از منوی سمت راست وارد بخش «ارسال زماندار»شوید. سپس روی «یادآوری زماندار» کلیک کنید. در این مرحله وارد صفحه یادآور زماندار می‌شوید و باید روی دکمه سبزرنگ سمت چپ «درج یادآور جدید» کلیک کنید.

درج یادآوری زماندار جدید

شکل 1- درج یادآوری زماندار جدید

حالا یک صفحه pop-up مطابق شکل زیر برایتان باز می‌شود که باید فیلدها را براساس ترجیحات خود کامل کنید.

تنظیمات اولیه یادآور زماندار

شکل 2- تنظیمات اولیه یادآور زماندار

موضوع/ عنوان

در این فیلد باید یک عنوان برای ارسال پیامک انتخاب کنید. این عنوان یا موضوع در متن پیامک نشان داده نمی‌شود. اما اگر بعدا بخواهید دوباره این ارسال را پیدا کنید، یک عنوان مناسب می‌تواند به شما کمک کند ارسال‌های متفاوت را به راحتی از هم تفکیک کنید. بنابراین در این قسمت کلمه یا عبارتی بنویسید که بعدا بتوانید آن را تشخیص دهید.

فرستنده

شماره اختصاصی خود را که می‌خواهید پیامک با آن ارسال شود را انتخاب کنید.

نکته) برای مشاهده خط اختصاصی و شماره‌های فرستنده پیامک اختصاصی خودتان، وارد منوی «تنظیمات» و سپس ماژول «شماره‌ها» شوید.

گیرنده

هنگامی که مخاطب یا خود شما پیامکی برای snooz یا انصراف یادآوری ارسال می‌کنید، توسط پنل دریافت می‌شود. بنابراین در قسمت گیرنده هم باید یک شماره اختصاصی وارد کنید که بتوانید پیامک را دریافت کنید.

کلیدواژه

یک کلیدواژه مانند 1234 برای خود تنظیم کنید.

نکته) کلیدواژه انتخابی شما باید حداقل 4 کاراکتر و عددی باشد.
نکته) توصیه می‌شود کلیدواژه‌ از اعداد لاتین باشند. انتخاب کلیدواژه‌هایی با رسم‌الخط فارسی یا عربی، ممکن است مشکلاتی را در سیستم یادآور شما به وجود آورد.

کلیدواژه snooz

حتما شما هم در زنگ گوشی خود با علامت اسنور یا همان به وقفه انداختن مواجه شده‌اید. کلیدواژه snooz هم دقیقا همان کاربرد را دارد. با استفاده از این کلیدواژه شما یادآوری را به تاخیر می‌اندازید تا دوباره مثلا بعد از 10 دقیقه پیامکی برایتان ارسال شود. برای به وقفه انداختن یادآوری باید طبق الگوریتم زیر عمل کنید.

@reminder@key@snooz or cancel@snooz time

کلید انصراف

هنگامی که دیگر نمی‌خواهید پیامک یادآوری آن نوبت را دریافت کنید باید کلیدواژه انصراف را طبق الگوریتم زیر به شماره گیرنده که بالاتر توضیح دادیم، ارسال کنید.

@reminder@1234@cancel

تعداد یادآوری

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید چه تعداد یادآوری برای دریافت کننده پیامک یادآوری زماندار، ارسال شود.

یادآوری بعد از

حالا که تعداد یادآوری را مشخص کردید، می‌توانید مشخص کنید هر پیامک یادآور زماندار چند دقیقه پس از پیامک قبلی به دریافت کننده پیامک، ارسال شود.

متن پیامک

محتوای پیامکی را که قصد دارید به صورت زماندار برای مخاطب یا مخاطبین شما یادآوری شود را باید در این قسمت بنویسید.

در قسمت پایین کادر متن پیامک یک گزینه به نام «انتخاب پیش نویس» وجود دارد. یا کلیک کردن روی آن یک منوی کوچک برایتان باز می‌شود. با انتخاب «مدیریت متون سریع» وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در آن می‌توانید متن‌هایی که قبلا نوشته بودید را انتخاب کنید. اگر هم گزینه «درج متن به متون سریع» را انتخاب کنید، محتوایی که در کادر «متن پیامک» نوشته‌اید ذخیره می‌شود تا بعدا بتوانید از آن به عنوان پیش نویس استفاده کنید.

مدیریت متن پیامک

شکل 3- مدیریت متن پیامک

زمان ارسال

در این قسمت می‌توانید زمان ارسال پیامک را با جزئیات کامل تنظیم کنید. در ادامه تاریخ ارسال، ساعت ارسال و دوره‌های ارسال را توضیح می‌دهیم.

تاریخ ارسال

جلوی قسمت «زمان ارسال» یک تاریخ می‌بینید. این تاریخ را اگر تغییر ندهید، تاریخ روزی که درج یادآور جدید کرده‌اید تنظیم می‌شود. اگر می‌خواهید تاریخ را برای روزهای بعدی بگذارید هم می‌توانید به صورت دستی کارد تاریخ را تغییر دهید و هم از آیکون تقویمی که سمت چپ کادر تاریخ وجود دارد استفاده کنید.

دوره‌های ارسال

در این قسمت 5 دوره ارسالی متفاوت شامل یکبار، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه وجود دارد. روی هر کدام از این دوره‌های ارسال که کلیک کنید، تنظیمات خاص خودش پدیدار می‌شود. مثلا با کلیک روی دوره هفتگی، روزهای هفته در یک منوی کشویی برایتان نمایش داده می‌شود و می‌توانید مشخص کنید در چه روزی از هفته پیامک یادآور زماندار فرستاده شود.

ساعت

در این کادر باید ساعت ارسال پیامک را تنظیم کنید. کارد سمت چپی مربوط به ساعت و کادر سمت راستی مربوط به دقیقه است.

گیرندگان

در این قسمت باید شماره موبایل گیرندگان پیامک را وارد کنید. البته دقت کنید که این گیرندگان را با «گیرنده» که در قسمت بالا توضیح دادیم اشتباه نگیرید. این گیرندگان افرادی هستند که پیامک یادآور زماندار را دریافت می‌کنند. حالا این گیرندگان در پاسخ به پیامک، یک اس ام اس می‌فرستند که در پیام‌های دریافتی در پنل قابل مشاهده است. بنابراین باید یک شماره گیرنده اختصاصی برای دریافت پیامک روی پنل وارد کنید.

تنظیمات پیامک یادآور زماندار

شکل 4- تنظیمات پیامک یادآور زماندار

در این ماژول به چهار مدل مختلف می‌توانید شماره گیرندگان را وارد کنید. در ادامه هر چهار روش را توضیح خواهیم داد.

اکسل

یکی از راه‌های فرستادن پیامک یادآور زماندار، قرار دادن شماره موبایل‌ها در یک فایل اکسل و بارگذاری آن در پنل است. برای بارگذاری فایل هم باید ابتدا روی «اکسل» کلیک کنید و سپس روی choose File بزنید.

نکته) بهتر است ابتدا فایل نمونه داخل پنل را دانلود کنید و سپس شماره موبایل‌های خود را در همان فایل اکسل قرار دهید.
آپلود فایل اکسل شماره گیرندگان پیامک

شکل 5- آپلود فایل اکسل شماره گیرندگان پیامک

متنی

اگر می‌خواهید گیرندگان خود را در یک فایل متنی قرار دهید، باید فایلی با پسوند txt یا dat را در پنل آپلود کنید. برای این کار، روی گزینه Choose File بزنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته) شماره موبایل‌هایی که در فایل متنی می‌نویسید باید بدون صفر ابتدایی و کد 98+ باشند.
نکته) اسم فایل متنی باید به انگلیسی باشد.
آپلود فایل متنی شماره دریافت کنندگان پیامک

شکل 6- آپلود فایل متنی شماره دریافت کنندگان پیامک

دفترچه تلفن

یکی دیگر از راه‌های تنظیم گیرندگان پیامک، انتخاب آن‌ها از دفترچه تلفن پنل است. در این قسمت می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبانی که در دفترچه تلفن ذخیره کرده بودید را انتخاب کنید.

انتخاب شماره گیرندگان از دفترچه تلفن

شکل 7- انتخاب شماره گیرندگان از دفترچه تلفن

وارد کردن شماره موبایل‌ها

در نهایت می‌توانید شماره موبایل‌ها را به صورت دستی خودتان در کادر گیرندگان تایپ کنید.

نکته) شماره موبایل‌ها را بدون کد +98 بنویسید. همچنین نوشتن صفر ابتدای شماره اجباری نیست، اما می‌توان آن را نوشت.
نکته)  شماره‌ها را زیر هم به صورت مجزا بنویسید.
وارد کردن شماره موبایل‌ها

شکل 8- وارد کردن شماره موبایل‌ها

تنظیمات پیشرفته

اگر دقت کنید پایین کادر گیرندگان یک نوشته سبز رنگ به نام «تنظیمات پیشرفته» وجود دارد. با کلیک کردن روی آن یک منوی کوچک برایتان باز می‌شود که می‌توانید آن‌ها را تیک بزنید یا تیک آن‌ها را بردارید.

پس از اینکه از روش دلخواه شماره موبایل گیرندگان را وارد کردید، باید روی دکمه «ثبت» کلیک کنید.

جستجو

در صفحه پیامک یادآوری زماندار می‌توانید در میان پیامک‌های خود جستجو کنید. برای این کار گام به گام با ما همراه باشید.

با کلیک کردن روی دکمه خاکستری «جستجو» منو به صورت کشویی برایتان باز می‌شود. در این قسمت می‌توانید با تنظیم مولفه‌های گوناگون سرچ خود را محدود کنید تا سریع‌تر به نتیجه دلخواه برسید.

وضعیت ارسال

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید پیامکی که به دنبال آن هستید در چه وضعیت ارسالی قرار دارد. ارسال شده، در حال ارسال، حذف شده و غیره.

وضعیت

فعال یا غیر فعال بودن پیامک را هم می‌توانید در این فیلد مشخص کنید.

کلید واژه

در این کادر کلیدواژه پیامکی که به دنبال آن هستید را تایپ کنید تا نتیجه جستجو برایتان سریع‌تر و بهینه‌تر باشد.

شماره

در این قسمت دو کادر وجود دارد. کادر اولی برای تمام شماره‌ها است و در کادر دوم می‌توانید یک شماره به‌خصوص را تایپ و سپس جستجو کنید.

تاریخ

یک بازه زمانی برای جستجوی خود تعریف کنید. این بازه زمانی شامل ساعت و دقیقه هم می‌شود. به این صورت که کادر اول و دوم از سمت راست مربوط به دقیقه و ساعت می‌شوند و کادر سوم، مربوط به تاریخ. تاریخ را هم می‌توانید به صورت دستی وارد کنید و هم از آیکون تقویم سمت چپ کادر، یک تاریخ را انتخاب کنید.

در نهایت روی دکمه «جستجو» کلیک کنید.

جستجو در میان پیامک‌های یادآور زماندار

شکل 9- جستجو در میان پیامک‌های یادآور زماندار

مشاهده رکورد پیامک یادآور زماندار و دریافت گزارش

رکورد پیامک یادآور زماندار در همان صفحه ایجاد می‌شود. در این قسمت می‌توانید جزئیات متفاوتی مانند تعداد یادآوری، تعداد شماره‌ها و غیره را درباره ارسال خود مشاهده کنید.

ویرایش و حذف

اگر نیاز داشتید پیامک یادآور زماندار خود را ویرایش و یا حذف کنید، می‌توانید طبق تصویر زیر، از صفحه یادآور زماندار این کار را انجام دهید.

ویرایش و حذف پیامک یادآور زماندار

شکل 10- ویرایش و حذف پیامک یادآور زماندار

عملیات

در همین قسمت یک دکمه به نام «عملیات» وجود دارد. یا کلیک کردن روی آن می‌توانید از رکورد ارسال پیامک خروجی اکسل بگیرید، اگر به چاپگر متصل باشید از رکورد ارسال پرینت بگیرید و در نهایت آن را حذف نمایید.

انجام عملیات روی پیامک یادآور زماندار

شکل 11- انجام عملیات روی پیامک یادآور زماندار

مشاهده پیامک یادآور زماندار در پیام‌های ارسالی

برای مشاهده رکورد پیامک یادآور زماندار می‌توانید به قسمت پیام‌های ارسالی نیز مراجعه کنید. ابتدا از همان منوی سمت راست روی «پیام‌ها» کلیک کنید. گزینه «ارسالی» را انتخاب کنید. حالا وارد قسمت پیام‌های ارسال شده خود می‌شوید. در قسمت سمت چپ، همانطور که در تصویر مشخص شده، چند آیکون وجود دارد. این آیکون‌ها به ترتیب «ارسال این پیامک به دیگران»، «ارسال مجدد ارسال نشده‌ها» و «جزئیات/ پاسخ» نام دارند.

مشاهده پیامک یادآور زماندار در پیام‌های ارسالی

شکل 12- مشاهده پیامک یادآور زماندار در پیام‌های ارسالی

جمع‌بندی پیامک یادآور زماندار

در این راهنما سعی کردیم ماژول یادآور زماندار را با جزئیات کامل برایتان شرح دهیم. اگر درباره این ماژول و ارسال پیامک یادآوری با مشکلی مواجه شدید یا سوالی داشتید، از داخل پنل کاربری خود و از بخش پشتیبانی برایمان تیکت ارسال کنید. همچنین می‌توانید با شماره‌گیری 02163404 با کارشناسان پشتیبانی ملی پیامک صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی