30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

پاسخ زماندار

اگر بخواهید در برابر دریافت کلیدواژه‌ای که از مشتری خود دریافت می‌کنید، متناسب با زمان دریافت آن پیامک، پاسخ متفاوتی برای آن‌ها ارسال کنید، باید از ماژول پاسخ زماندار استفاده کنید. بیایید در این نوشته بیشتر با این ماژول و کاربردهای آن آشنا شویم.

ماژول پاسخ زماندار چیست؟

پاسخ زماندار به شما این امکان را می‌دهد تا متناسب با زمانی که مخاطب برای شما کلیدواژه‌ای که خودتان تعیین کرده‌اید را ارسال می‌کند، به آن پاسخ‌های متفاوتی بدهید. برای مثال مخاطب عددی که شما در پنل ذخیره کرده‌اید را ارسال می‌کند. اگر ساعت 8 تا 12 صبح باشد جواب پنل «شرکت باز است» خواهد بود. اگر همان کلید واژه را ساعت 12 تا 14 ارسال کند، پنل «تایم ناهار و نماز است» را برایش ارسال می‌کند. پس در مقابل یک کلید واژه واحد، در زمان‌های مختلف پاسخ‌های مختلفی را ارسال می‌کند.

قبل از اینکه به سراغ کاربردها و آموزش ماژول پاسخگوی خودکار در بازه زمانی برویم، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی آموزشی پاسخگوی خودکار پیامک دریافتی در زمان های مختلف | پاسخگوی پیامکی شبیه تلفن گویا را در کانال آپارات ملی پیامک تماشا کنید.

کاربرد ماژول پاسخ زماندار چیست؟

اصلی‌ترین کاربرد این ماژول کمک به کسب‌وکارها برای اعلان حضور، تایم‌های کاری و...به مشتریانشان است. آن‌ها به راحتی و با تنظیم یک کلید واژه و بازه زمانی، می‌توانند زمان‌های حضور در شرکت، تایم ناهار، زمان‌های تعطیل و... را با کمک اس ام اس برای مخاطبان خود ارسال کنند و ارتباط سریع‌تری با آن‌ها برقرار کنند. بدین صورت دیگر لازم نیست مخاطب‌ها برای دانستن این موارد با سازمان تماس بگیرند. کافی است یک پیامک بفرستند و اطلاعات را دریافت کنند.

عملکرد پاسخ زماندار پیامکی مشابه با تلفن گویا!

این ماژول بسیار شبیه تلفن گویا عمل می‌کند با این تفاوت که ماژول پاسخ زماندار، به‌صورت پیامکی کار می‌کند. در تلفن گویا نیاز هست که شما مثلاً با شماره 02163404 تماس بگیرید تا یک صوت از قبل آماده شده، به شما گزینه‌های مختلف و داخلی‌های مختلف یک شرکت یا سازمان را معرفی کند. حال اگر در ساعت‌های مختلف شبانه‌روز با این شماره تلفن گویا تماس بگیرید، با پاسخ‌های مختلفی روبرو خواهید شد.

مثلاً بازه زمانی و ساعات کاری ملی پیامک شنبه‌ها از ساعت 8 صبح الی 22 شب است و در بازه زمانی 13:30 الی 14:00 وقت استراحت و ناهار همکاران ملی پیامک است. شما اگر از ساعت 08:00 الی 13:30 و از ساعت 14:00 الی 22:00 تماس بگیرید، یک صوت آماده به شما شماره داخلی بخش‌های مختلف را معرفی می‌کند. اگر از ساعت 13:30 الی 14:00 تماس بگیرید، به شما اعلام می‌کند که هم‌اکنون زمان ناهار و استراحت است. در نهایت اگر از ساعت 22:00 الی 08:00 روز بعد تماس بگیرید، به شما اعلام خواهد کرد که ساعت پاسخگویی تلفنی مجموعه به اتمام رسیده و خواهشمند است در ساعات کاری با ملی پیامک و داخلی مورد نظر تماس بگیرید. پاسخ زماندار نیز می‌تواند همین کار را به صورت پیامکی برای شما انجام دهد.

پس برای آموزش استفاده از ماژول «پاسخ زماندار» در ادامه مطلب، همراه ما باشید.

آموزش استفاده از قابلیت پاسخ زماندار

برای آشنایی با این ماژول، در این راهنما همراه ما باشید تا به صورت تصویری تمامی مراحل را با هم طی کنم.

مرحله اول: ایجاد پاسخ زماندار و تنظیمات اولیه

برای شروع از قسمت راست پنل خود وارد بخش «ارسال زماندار» شوید و سپس روی «پاسخ زماندار» کلیک کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز شد، بخش «+ درج موضوع جدید» را انتخاب کنید.

ماژول پاسخ زماندار پنل اس ام اس ملی پیامک

شکل 1 - ماژول پاسخ زماندار پنل اس ام اس ملی پیامک

در صفحه‌ای به صورت Pop-up که برایتان باز شد، تنظیمات را مطابق شکل زیر و توضیحات انجام دهید.

ثبت رکورد پاسخ زماندار

شکل 2 - ثبت رکورد پاسخ زماندار

موضوع/عنوان

موضوع در متن ارسال شما تاثیری ندارد. ولی برای اینکه بتوانید رکوردهای خود را از هم به راحتی تفکیک کنید، عنوان مناسبی انتخاب کنید.

فرستنده

شماره اختصاصی پنل خود که می‌خواهید پیامک‌های شما با آن ارسال شود را انتخاب کنید.

نکته) برای مشاهده خط اختصاصی و شماره‌های فرستنده پیامک اختصاصی خودتان، وارد منوی «تنظیمات» و سپس ماژول «شماره‌ها» شوید.

گیرنده

شماره اختصاصی پنل اس ام اس خود که می‌خواهید پیام‌های مخاطبان به آن ارسال شود را انتخاب کنید.

کلید واژه

مقداری که قصد دارید مشتری با ارسال آن بتواند از ساعات و وضعیت سازمان شما باخبر باشد را وارد کنید.

نکته) کلید واژه باید به صورت عددی باشد و حتما شامل 4 عدد هم باشد.

توضیحات

برای اینکه بدانید این کلید واژه عددی را به چه منظوری در قسمت پاسخ زماندار ثبت کرده‌اید، برای خود توضیحاتی بنویسید.

از تاریخ/تا تاریخ

در این قسمت تعیین کنید این ماژول و رکورد تا چه زمانی فعال باشد. در صورت تعیین نکرده زمان خاص، همیشه فعال خواهد بود.

فرستنده پاسخ به دفترچه تلفن اضافه شود

اگر این گزینه را فعال کنید، هر شماره موبایلی که کلید واژه را برای شما ارسال کند، به صورت خودکار عضو دفترچه تلفن پنل پیامکی شما نیز خواهد شد.

فرستنده محدود به دفترچه تلفن باشد

با فعال کردن این گزینه، فقط افرادی که عضو دفترچه تلفن شما باشند می‌توانند کلید واژه را برای شما ارسال کنند.

پشتیبانی

اگر می‌خواهید نسخه‌ای از پیامک‌های دریافتی خود را به صورت پیامک و یا ایمیل دریافت کنید، در این بخش ایمیل و شماره موبایل خودتان و یا فرد مورد نظرتان را وارد کنید. با این کار هر پیامی که از مخاطب برای شما ارسال شود، یک نسخه از آن نیز به این شماره و ایمیل فرستاده خواهد شد.

با زدن گزینه «ثبت»، رکورد شما در همان صفحه ثبت می‌شود.

بررسی، ویرایش و حذف پاسخ زماندار

پس از کلیک روی دکمه «ثبت»، رکورد شما در همان صفحه ثبت خواهد شد. شما می‌توانید جزئیاتی که تنظیم کرده‌اید را ببینید. در نظر داشته باشید که لازم است بازه‌های زمانی با پیامک‌های متفاوت خود را در قسمت «بازه زمانی» تنظیم کنید. در ادامه به توضیح تنظیمات اصلی این بخش می‌پردازیم.

شکل 3 - رکورد ارسال پاسخ زماندار

مرحله دوم: بازه زمانی

برای اینکه پنل بتواند با دریافت کلیدواژه، پاسخ‌های متناسب ارائه کند، باید بازه زمانی تعیین کنید.

تنظیم بازه زمانی برای پاسخ زماندار

شکل 4 - تنظیم بازه زمانی برای پاسخ زماندار

متن پیامک

دراین قسمت پیامکی که قرار است در یک ساعت خاص در پاسخ به پیام مخاطب شما ارسال شود را وارد کنید.

از تاریخ/تا تاریخ

در این بخش تعیین کنید در مقابل دریافت کلید واژه در چه ساعاتی به طور مثال متن پیامک «تایم ناهار است» برای مخاطب شما ارسال شود. یعنی اگر مخاطب بین ساعت 12 تا 14 کلیدواژه 1234 را برای شما ارسال کنید، پیامکی دریافت می‌کند که در آن نوشته شده «تایم ناهار است». بدین معنی که کسی در سازمان نمی‌تواند در این تایم کار شما را انجام دهد.

پاسخ ها

هر کلیدواژه‌ای که برای شما ارسال شود، در این قسمت قابل مشاهده است. مطابق شکل 5، مخاطب طبق زمانی که پیام خود را ارسال کرده، پاسخی نیز دریافت کرده است.

پاسخ ها

شکل 5 - پاسخ ها

ویرایش

اگر می‌خواهید تغییراتی در رکورد خود ایجاد کنید، از بخش ویرایش این کار را انجام دهید.

حذف

برای پاک کردن کلی رکورد، گزینه حذف را بزنید.

حرف آخر

سعی کردیم در این نوشته درباره استفاده و کاربردهای پاسخ زماندار با شما صحبت کنیم. اگر برای خرید پنل و یا تنظیمات هر بخش از پنل خود سوالی داشتید، از بخش پشتیبانی، تیکت بفرستید و یا با شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما ارتباط بگیرند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی