30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

ارسال تدریجی

اگر دوست دارید پیامک‌های انبوه یا منطقه هدفمند خود را در بازه‌های زمانی مشخصی ارسال کنید، می‌توانید از ماژول ارسال تدریجی در پنل کاربری ملی پیامک استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این ماژول تا انتهای این راهنما با ما همراه باشید.

ارسال تدریجی چیست؟

همان‌طور که از نام آن مشخص است، ارسال تدریجی، فرستادن مدوام و آهسته‌تر اس ام اس‌های منطقه هدفمند و انبوه است. یکی از شیوه‌های محبوب برای کسب‌وکارها، ارسال آهسته اما پیوسته پیامک‌هاست.

برای دست‌یابی به این هدف می‌توانید از امکان کاربردی «ارسال تدریجی» در پنل کاربری ملی پیامک استفاده کنید. این ماژول بیشتر به درد کسب‌وکارهایی می‌خورد که دوست دارند در بازه‌های زمانی مشخصی، مشتریان خود را هدف قرار داده و آن‌ها را از خدمات خود آگاه کنند.

کاربرد ارسال تدریجی

استفاده از ماژول «ارسال تدریجی» برای برخی از صاحبان مشاغل بسیار مهم است و کاربردهای زیادی دارد. در ادامه به مثال‌ها دقت کنید تا از اهمیت این ماژول و استفاده‌های آن آگاه شوید.

کاربرد ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

این نوع از ارسال بیشتر برای کسب‌وکارهایی کاربرد دارد که می‌خواهند در یک منطقه به مرور زمان شناخته شوند. مثلا فرض کنید شما صاحب یک سالن زیبایی هستید و می‌خواهید بانوان را از خدمات خود آگاه کنید. اگر تصمیم بگیرید مثلا 15 هزار پیامک را یک‌جا بفرستید، احتمالا در راضی نگه داشتن و وقت دادن منظم به مشتریان خود شکست خواهید خورد. بنابراین بهتر است پیامک‌ها را در دسته‌های کوچک‌تر بفرستید و رفته رفته خود را به عنوان سالنی منظم و وقت شناس بشناسانید.

کاربرد ارسال تدریجی به صورت انبوه

اهمیت استفاده از ارسال تدریجی به صورت انبوه زمانی مشخص می‌شود که با صف مشتریان مواجه می‌شوید. مثلا فرض کنید یک آژانس هواپیمایی دارید و می‌خواهید 100 هزار پیامک را به صورت انبوه، ارسال کنید. اگر تمام این 100 هزار پیامک به صورت یک‌جا فرستاده شوند، احتمالا بسیاری از تماس‌های مشتریان بی‌پاسخ می‌ماند. به همین دلیل بهتر است این 100 هزار پیامک در دسته‌های مثلا 10 هزارتایی فرستاده شوند تا پرسنل بتوانند به تمام تماس‌ها پاسخ دهند.

آموزش کار با ماژول ارسال تدریجی در پنل ملی پیامک

برای استفاده از ماژول ارسال تدریجی لازم است چند مرحله را طی کنید.

وارد پنل کاربری خود در ملی پیامک شوید و سپس از منوی سمت راست روی «ارسال» کلیک کنید. از منویی که برایتان باز می‌شود، گزینه «ارسال تدریجی» را انتخاب کنید. برای ارسال پیامک‌های جدید، باید روی دکمه سبز رنگ «+ارسال جدید»، کلیک کنید.

ماژول ارسال تدریجی در پنل ملی پیامک

شکل 1 - ماژول ارسال تدریجی در پنل ملی پیامک

ارسال جدید

با کلیک روی دکمه «ارسال جدید» صفحه‌ای به صورت pop-up برایتان باز می‌شود. در این صفحه باید یک سری اطلاعات را وارد و یا انتخاب کنید.

عنوان

اگر پیش از این با پنل کاربری کار کرده باشید، می‌دانید که انتخاب عنوان مناسب می‌تواند در آینده به مدیریت و تشخیص پیامک‌ها از یکدیگر به شما کمک کند. بنابراین در این قسمت عنوانی را انتخاب کنید که بعدا بتوانید آن را به راحتی تشخیص دهید.

فرستنده

در این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی خود، که می‌خواهید با آن پیامک بفرستید، را انتخاب کنید. برای مشاهده شماره‌های اختصاصی، از منوی سمت راست، روی «تنظیمات» کلیک کنید. حالا از زیر منوی باز شده، گزینه «شماره‌ها» را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود می‌توانید لیست تمام شماره‌های خود را ببینید.

عنوان و فرستنده ارسال تدریجی

شکل 2 - عنوان و فرستنده ارسال تدریجی

نوع ارسال

در قسمت نوع ارسال شما دو راه دارید. یا «ارسال منطقه‌ای» را انتخاب کنید و یا «ارسال انبوه».

روش اول: ارسال منطقه‌ای

در ارسال منطقه‌ای وارد بانک شماره‌ موبایل‌های ملی پیامک خواهید شد و می‌توانید از میان مشاغل، جنسیت، محله و غیره، یک شاخه را انتخاب و به آن‌ها پیامک ارسال کنید.

ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

شکل 3 - ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

شاخه

در این قسمت باید از میان شاخه‌های مختلفی که در بانک شماره موبایل‌های سامانه وجود دارد، یکی را انتخاب کنید.

نکته) توجه کنید که باید باز کردن شاخه و زیرشاخه‌ها را تا جایی ادامه دهید که میزان زیر شاخه صفر شود.
شاخه در ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

شکل 4 - شاخه در ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

متن پیامک

پس از انجام مراحل بالا، متن پیامک خود را در این قسمت بنویسید. سپس یک بار «ارسال تست» را انجام دهید تا از صحیح بودن متن پیامک خیالتان راحت شود. در صورتی که از نتیجه تست راضی بودید، روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

متن پیامک

شکل 5 - متن پیامک

تنظیمات

با کلیک روی دکمه «مرحله بعد» وارد بخش تنظیمات می‌شوید.

تعداد شماره‌های موجود

این بخش تعداد شماره‌هایی که در قسمت زیرشاخه، در بانک شماره موبایل‌های سامانه ثبت شده‌اند را، به شما نشان می‌دهد.

تعداد درخواستی

در این قسمت باید تعداد پیامکی که می‌خواهید به شماره موبایل‌های ثبت شده ارسال کنید را بنویسید.

ردیف

پیامک‌ها در ارسال تدریجی به همان ترتیبی که در بانک شماره موبایل‌ها قرار گرفته‌اند فرستاده می‌شوند. بنابراین ردیف را باید به درستی انتخاب کنید.

شروع ارسال

باید تاریخ شروع ارسال را در این قسمت مشخص کنید. برای این کار روی آیکون تقویم سمت چپ فیلد کلیک کنید و یک روز را انتخاب نمایید.

اتمام ارسال

دوباره روی آیکون تقویم کلیک کنید و یک تاریخ برای اتمام ارسال انتخاب کنید. البته تاریخ اتمام اختیاری است و اگر برایتان اهمیت ندارد می‌توانید آن را رها کنید.

تنظیمات ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

شکل 5 - تنظیمات ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای

از ساعت

در این قسمت باید ساعت شروع بازه زمانی را مشخص کنید.

تا ساعت

پس از مشخص کردن ساعت شروع، باید ساعت تمام شدن بازه زمانی ارسال را هم مشخص کنید.

وقفه

معین کنید که بین ارسال بسته‌ها چه مدت وقفه بیفتد. شما می‌توانید وقفه را از یک دقیقه تا 60 روز قرار دهید.

تعداد ارسال هر وقفه

تعداد پیامکی که می‌خواهید بین وقفه‌ها ارسال شود را وارد کنید.

تنظیمات ارسال تدریجی

شکل 6 - تنظیمات ارسال تدریجی

اولین شماره

اگر در این قسمت یک شماره موبایل وارد کنید، با ارسال اولین پیامک از هر بسته، اس ام اسی به دست شما می‌رسد.

آخرین شماره

درست مانند «اولین شماره»، چنانچه شماره موبایلی در این قسمت بنویسید، پیامکی پس از ارسال آخرین اس ام اس هر بسته به دستتان می‌رسد.

روزها

با تیک زدن روزهای هفته می‌توانید مشخص کنید ارسال تدریجی در چه روزهایی انجام شود.

در نهایت اگر از تنظیمات رضایت داشتید، روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید و اگر نیاز به ویرایش اطلاعات داشتید به «مرحله قبل» برگردید.

تنظیمات اولین شماره، آخرین شماره و روزها در ارسال تدریجی

شکل 7 - تنظیمات اولین شماره، آخرین شماره و روزها در ارسال تدریجی

پیش فاکتور

پس از اینکه دکمه «مرحله بعد» را در تنظیمات بزنید، وارد یک صفحه Pop-Up می‌شوید که پیش فاکتور ارسال تدریجی را به شما نشان می‌دهد. در این قسمت می‌توانید جزئیات ارسال مانند هزینه، تعداد پیامک و غیره را مشاهده کنید.

پیش فاکتور ارسال تدریجی

شکل 8 - پیش فاکتور ارسال تدریجی

روش دوم: ارسال انبوه

اگر در این قسمت «ارسال انبوه» را انتخاب کنید، می‌توانید شماره‌ موبایل‌های هدف خود را از فایل اکسل، فایل متنی و یا دفترچه تلفن انتخاب کنید.

گیرندگان

در «ارسال انبوه» می‌توان به چهار روش مختلف شماره موبایل‌های مورد نظر را انتخاب کرد یا نوشت. در ادامه هر چهار روش را برایتان توضیح خواهیم داد.

گیرندگان پیامک انبوه در ارسال تدریجی

شکل 9 - گیرندگان پیامک انبوه در ارسال تدریجی

اکسل

یکی از راه‌های فرستادن پیامک انبوه، نوشتن شماره موبایل‌ها در یک فایل اکسل و سپس بارگذاری آن روی پنل است. برای بارگذاری فایل اکسل، روی دکمه choose File کلیک کنید.

نکته) پیشنهاد می‌شود ابتدا فایل نمونه را دانلود کنید و روی همان ویرایش‌های لازم را انجام داده و در قسمت مشخص شده آپلود کنید.
بارگذاری فایل اکسل در ارسال تدریجی

شکل 10 - بارگذاری فایل اکسل در ارسال تدریجی

متنی

اگر مایل هستید از طریق فایل متنی پیامک‌های انبوه خود را به تدریج ارسال کنید، باید فایلی با پسوند txt یا dat را در پنل آپلود کنید. برای این کار، روی گزینه Choose File بزنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکته) شماره موبایل‌هایی که در این فایل متنی می‌نویسید باید بدون صفر ابتدایی و کد 98+ باشند.
نکته) اسم فایل متنی باید به انگلیسی باشد.
بارگذاری فایل متنی در ارسال تدریجی

شکل 11 - بارگذاری فایل متنی در ارسال تدریجی

دفترچه تلفن

همچنین می‌توان گیرندگان را از قسمت «دفترچه تلفن» پنل انتخاب کرد. در این قسمت می‌توان یک یا چند گروه «مخاطبان» را انتخاب کرده و به آن‌ها به صورت تدریجی پیامک انبوه فرستاد.

ارسال از دفترچه تلفن در ارسال تدریجی به صورت انبوه

شکل 12 - ارسال از دفترچه تلفن در ارسال تدریجی به صورت انبوه

 

وارد کردن شماره‌ها

علاوه‌بر سه روش بالا، می‌توان شماره موبایل گیرندگان را به صورت دستی یکی یکی در کادر آبی رنگی که در تصویر مشاهده می‌کنید، بنویسید.

نکته) شماره موبایل‌ها را بدون کد +98 بنویسید. همچنین نوشتن صفر ابتدای شماره اجباری نیست، اما می‌توان آن را نوشت.
نکته) شماره‌ها را زیر هم به صورت مجزا بنویسید.
وارد کردن دستی گیرندگان در ارسال تدریجی

شکل 13 - وارد کردن دستی گیرندگان در ارسال تدریجی

پس از آپلود یا نوشتن شماره موبایل گیرندگان و نوشتن «متن پیامک»، مانند ارسال تدریجی به صورت منطقه‌ای، به صفحه تنظیمات هدایت می‌شوید. اطلاعاتی که باید در این بخش وارد کنید، درست مانند بخش بالایی است و تفاوت خاصی ندارد.

تنها تفاوت بخش تنظیمات بین منطقه‌ای و انبوه، فیلد «ردیف» است. در بخش تنظیمات انبوه لازم نیست فیلد ردیف را پر کنید.

بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال تدریجی

رکورد ارسال تدریجی فرستاده شده، در همان صفحه ایجاد می‌شود. در این قسمت می‌توانید جزئیات متفاوت را درباره ارسال خود مشاهده کنید.

نکته) در ارسال تدریجی به صورت انبوه، قسمت «شاخه» خالی است. این قسمت فقط مختص ارسال تدریجی به صورت منطقه هدفمند است.

توقف/ اجرا

آیکون اول از سمت راست، آیکون «توقف/ اجرا» است. با کلیک روی آن می‌توانید ارسال را متوقف کنید و سپس آن را اجرا کنید. این دکمه مانند دکمه پخش و توقف موسیقی کار می‌کند.

جزئیات ارسال

با کلیک روی آیکون «جزئیات ارسال»، اطلاعاتی که در مراحل قبل تنظیم کرده بودید را به شما نشان می‌دهد. این اطلاعات شامل تعداد درخواستی، تعداد پیامک ارسالی، تعداد موفق، تعداد ناموفق، تعداد بسته‌ها و غیره می‌شود.

مشاهده ارسال‌ها

پس از تمام شدن فرآیند ارسال تدریجی، می‌توانید فایل گزارش را دانلود کنید.

حذف

با کلیک روی آخرین آیکون از سمت راست، تمام پیامک‌های تدریجی پاک می‌شوند.

بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال تدریجی

شکل 14 - بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال تدریجی

جمع‌بندی

با خواندن این راهنما حتما توانسته‌اید پیامک‌های منطقه هدفمند و انبوه خود را با موفقیت به صورت تدریجی ارسال کنید. اما اگر در این راه به مشکلی برخوردید و یا سوالی ذهنتان را مشغول کرد، می‌توانید با ثبت تیکت از همکاران ما در بخش پشتیبانی کمک بگیرید و یا به شماره 02163404 زنگ بزنید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی