30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

پیامک اعتباری

آیا شما اطلاعات ارزشمندی درباره موضوعی خاص دارید که مخاطبان دوست دارند در ازای هزینه‌ای آن اطلاعات را در قالب پیامک دریافت کنند؟ این کار را می‌توان با استفاده از ماژول پیامک اعتباری پیاده‌سازی کرد. در این راهنما قرار است ماژول پیامک اعتباری را به صورت کامل توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

ماژول پیامک اعتباری چیست؟

پیامک اعتباری یکی از قابلیت‌های جالب ملی پیامک است. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید یک پیامک به افراد بفرستید و هزینه را از مخاطب کسر کنید. البته دقت کنید که ارسال پیامک از این ماژول تنها به مخاطبین دفترچه تلفن شما انجام می‌شود. یعنی از جمله ماژول‌های ارسال انبوه به بانک شماره، ارسال پیامک از روی نقشه و غیره نیست. افرادی که پیامک شما را دریافت می‌کنند، باید رضایت کامل از دریافت پیامک و کسر هزینه داشته باشند. در نظر بگیرید که در ادامه به شما یاد می‌دهیم که چطور هزینه را از آن‌ها، کسر کنید. پس تا آخر مطلب، همراه ما باشید.

کاربرد ماژول پیامک اعتباری چیست؟

پیامک اعتباری می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد. به‌طور کلی اگر شما محتوایی دارید که مخاطب حاضر باشد برای خواندن آن هزینه بپردازد، می‌توانید از این ماژول استفاده کنید. مثلا فرض کنید شما یک استاد زبان ایتالیایی هستید و زبان‌آموزان شما دوست دارند هر روز یک کلمه یا عبارت ایتالیایی را آموزش ببینند. در این حالت شما می‌توانید یک کلمه را با تلفظ صحیح و ترجمه فارسی در یک جمله آموزشی برای آنان ارسال کنید و هزینه را زبان‌آموزان بپردازند.

یا مثلا فرض کنید مشتریان شما تمایل دارند هر روز قیمت یک فلز با ارزش یا کالای نایاب را بدانند. در این حالت نیز می‌توانید با ارسال پیامک اعتباری، قیمت کالا را به آنان اعلام کنید.

آموزش استفاده از پیامک اعتباری

بالاتر گفتیم که ارسال پیامک اعتباری فقط به مخاطبان دفترچه تلفن شما امکان‌پذیر است. بنابراین قبل از هر کاری باید در پنل پیامکی خودتان و از قسمت دفترچه تلفن، مخاطبانی داشته باشید. پس حتما ابتدا مطمئن شوید افرادی که می‌خواهید به آنان پیامک بفرستید، در دفترچه تلفن شما هستند.

برای استفاده از ماژول پیامک اعتباری ابتدا باید از منوی سمت راست پنل کاربری در صفحه نخست، روی «ارسال زماندار» کلیک کنید. حالا گزینه «پیامک اعتباری» را انتخاب کنید. سپس روی دکمه سبز رنگ سمت چپ صفحه یعنی «+ ارسال جدید» کلیک کنید.

استفاده از ماژول پیامک اعتباری

شکل 1- استفاده از ماژول پیامک اعتباری

ارسال جدید

با کلیک روی «ارسال جدید» یک صفحه POP-UP برایتان باز می‌شود که باید تنظیمات لازم را در آن اجرا کنید و فیلدهای مختلف را پر کنید.

شماره فرستنده

در این فیلد باید شماره اختصاصی یا همان خط اختصاصی خود را انتخاب کنید.

نکته) برای مشاهده خط اختصاصی و شماره‌های فرستنده پیامک اختصاصی خودتان، وارد منوی «تنظیمات» و سپس ماژول «شماره‌ها» شوید.

متن پیامک

محتوای اس ام اس خود را باید در کادر «متن پیامک» بنویسید. یادتان باشد که در انتهای متن پیامک، حتماً از عبارت «لغو11» استفاده کنید.

اگر دقت کنید، پایین کادر متن پیامک یک گزینه به نام «انتخاب پیش نویس» وجود دارد. با کلیک کردن روی این گزینه، یک منوی کوچک برایتان باز می‌شود. اگر روی گزینه «مدیریت متون سریع» وارد صفحه دیگری می‌شوید که در آن می‌توانید متن‌هایی که قبلا نوشته بودید را انتخاب کنید. اگر هم گزینه «درج متن به متون سریع» را انتخاب کنید، محتوایی که در کادر «متن پیامک» نوشته‌اید، ذخیره می‌شود تا بعدا بتوانید از آن به عنوان پیش نویس استفاده کنید.

متن sms و متون سریع در پنل پیامکی

شکل 2- متن sms و متون سریع در پنل پیامکی

ارسال به صورت فلش

با زدن تیک گزینه «ارسال به صورت فلش» پیامک شما مثل یک پاپ آپ روی گوشی موبایل گیرندگان ظاهر می‌شود. این پیامک پس از مشاهده ذخیره نمی‌شود و در گوشی افراد نمی‌ماند. به خاطر داشته باشید که این قابلیت، موقتاً غیرفعال است.

مخاطبین

در این قسمت باید مخاطبین دفترچه تلفن را انتخاب کنید. گروه‌های مخاطبان شما در دفترچه تلفن به صورت یک لیست قابل مشاهده هستند و شما می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبین را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید گروه مخاطبان را در دفترچه تلفن باز کنید و هر یک از افراد را تک‌تک تیک بزنید.

کادر جلوی مخاطبین فضایی است که در آن می‌توانید مخاطب را جستجو کنید. جستجو را می‌توانید هم با نام مخاطب انجام دهید و هم با شماره موبایل او.

پس از اینکه تمام این مراحل را انجام دادید، باید روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

درخواست برای ارسال اس ام اس که از موجودی مخاطب، اعتبار آن را کسر کند.

شکل 3- ارسال جدید اس ام اس اعتباری

در صورت تمایل می‌توانید به مخاطبان خود در دفترچه تلفن، هر تعداد پیامک که دوست داشته باشید اختصاص دهید. برای این کار باید وارد منوی «امکانات» شوید و روی اولین گزینه یعنی «دفترچه تلفن پنل پیامکی» کلیک کنید. حالا مطابق تصویر، روی آیکون «تغییر اعتبار» کلیک کنید.
نحوه اضافه کردن اعتبار به مخاطبان در دفترچه تلفن

شکل 4- نحوه اضافه کردن اعتبار به مخاطبان در دفترچه تلفن

پس از اینکه روی این آیکون کلیک کنید، یک صفحه pop-up برایتان باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید به تعداد دلخواه پیامک به اعتبار مخاطب خود اضافه کنید.

اضافه کردن اعتبار پیامکی به مخاطب

شکل 5- اضافه کردن اعتبار پیامکی به مخاطب

پیش فاکتور پیامک اعتباری

در مرحله بعدی یک pop-up دیگر برایتان باز می‌شود که نوعی پیش فاکتور شماست. در اینجا می‌توانید اطلاعاتی مانند تعداد مخاطبین، تعداد بخش‌های پیامک و غیره را مشاهده می‌کنید.

زمان ارسال

در همین قسمت پیش فاکتور، زمان ارسال را هم می‌توانید تنظیم کنید. دو کادر سمت راستی مربوط به ساعت و دقیقه و کادر سمت چپی مربوط به تاریخ ارسال پیامک می‌شود. برای تنظیم تاریخ هم می‌توانید به صورت دستی تاریخ را وارد کنید و هم با کلیک روی آیکون تقویم در گوشه سمت چپ، تاریخ ارسال را تنظیم کنید.

پس از مشاهده پیش فاکتور و تنظیم زمان ارسال، اگر از ارسال پیامک اعتباری اطمینان دارید، روی گزینه «ارسال» کلیک کنید و در صورتی که نیاز به ویرایش متن پیامک و دریافت کنندگان و غیره را دارید، روی دکمه «مرحله قبل» کلیک کنید.

پیش فاکتور و تاریخ ارسال پیامک اعتباری

شکل 6- پیش فاکتور و تاریخ ارسال پیامک اعتباری

میزان کسر اعتبار مخاطب

پیش از این گفتیم که هزینه پیامک اعتباری را مخاطبان می‌پردازند. اما با چه تنظیماتی باید از اعتبار مخاطب کسر کرده و هزینه پیامک را پرداخت کرد؟ برای این کار باید ابتدا از سمت راست منو روی تنظیمات و زیر منوی تنظیمات، مطابق شکل زیر، کلیک کنید.

در صفحه تنظیمات می‌توانید از گزینه اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری، هزینه‌ای که می‌خواهید از کاربر کم شود را وارد کنید.

میزان کسر اعتبار مخاطب در تنظیمات پنل پیامکی

شکل 7- میزان کسر اعتبار مخاطب در تنظیمات پنل پیامکی

دریافت گزارش و حذف رکورد پیامک اعتباری

پس از اینکه پیامک اعتباری خود را ارسال کردید، می‌توانید اس ام اس ارسالی را بررسی یا حذف کنید. برای این کار در همان صفحه پیامک اعتباری می‌توانید با تیک زدن پیامک‌ها و سپس کلیک روی گزینه «عملیات گروهی» گزارش‌گیری و حذف پیامک را انجام دهید.

برای گرفتن گزارش باید روی گزینه «خروجی اکسل» کلیک کنید تا گزارش پیامک در قالب یک فایل اکسل برایتان دانلود شود. اگر سیستم شما به چاپگر متصل باشد، با کلیک روی «چاپ» می‌توانید گزارش را پرینت بگیرید.

اگر تمایل دارید رکورد پیامک اعتباری را حذف کنید نیز دو راه دارید. راه اول این است که از همین دکمه «عملیات گروهی» روی گزینه آخر یعنی «حذف» کلیک کنید یا اینکه از آیکون حذف انتهای سمت چپ رکورد پیامک استفاده کنید.

دریافت گزارش و حذف

شکل 8- دریافت گزارش و حذف

خلاصه و جمع‌بندی

در این راهنما سعی کردیم ماژول پیامک اعتباری را با جزئیات کامل توضیح دهیم. امیدوارم با خواندن این مطلب توانسته باشید پیامک‌های خود را با موفقیت ارسال کنید. اما اگر برای ارسال پیامک اعتباری به مشکلی برخوردید یا سوالی ذهنتان را درگیر کرد، می‌توانید از داخل پنل کاربری خود و از قسمت پشتیبانی برایمان تیکت ارسال کنید. همچنین می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی به شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی