30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

لینک ترکر

تا به حال در متن اس ام اس های تبلیغاتی خود از لینک استفاده کرده‌اید؟ چطور باید بفهمید چند نفر روی آن کلیک کرده‌اند و وارد سایت شما شده‌اند؟ لینک ترکر، قابلیت جدیدی در پنل اس ام اس ملی پیامک است که به شما کمک می‌کند بدون دغدغه لینک‌های خود را بررسی کنید و ببینید کمیپن‌های تبلیغاتی شما تا چه اندازه اثربخشی داشته است.

پیشنهاد می‌کنم قبل از مطالعه ادامه مطلب، ویدئوی آموزشی لینک ترکر و نحوه شناسایی و ردیابی کلیکرهای پیامک تبلیغاتی را از کانال آپارات ملی پیامک مشاهده کنید.

لینک ترکر چیست؟

اگر بخواهید میزان اثر بخشی یک کمپین تبلیغاتی و یا تعداد کلیک‌ها بر روی لینک ارسالی خود در متن پیامک تبلیغاتی را بدانید، باید از لینک ترکر استفاده کنید. به کمک این لینک می‌توانید خیلی دقیق ببینید که چند نفر روی لینک شما کلیک کرده‌اند، چند نفر وارد سایت شما شده‌اند و در کل چه فعالیت‌هایی انجام داده‌اند. بدین صورت به راحتی می‌توانید گزارش خوبی از پیامک خود دریافت کنید و عاقبت لینک‌های ارسالی شما مبهم نخواهد ماند.

کاربردهای ماژول لینک ترکر

همانطور که گفتیم لینک ترکر به بررسی رفتار کاربرهای شما کمک می‌کند و به وسیله آن می‌توانید ببینید هر لینکی که برایشان فرستادید، چه سرنوشتی داشته؟ با اقبال رو‌به‌رو بوده است یا نه؟ بیایید ببینیم این قابلیت در چه مواردی کاربرد دارد.

ارسال اس ام اس شخصی‌سازی شده

برای استفاده از این ماژول، باید متغییرهای مربوط به هر مخاطب را در فایل اکسل وارد کنید. به این ترتیب پیامک‌ها به صورت شخصی و با توجه به نام و نام خانوادگی افراد ارسال خواهند شد.

گسترش خبرنامه پیامکی

لینک ترکر در اصل نشان می‌دهد که افراد چقدر به محتوای ارسال شما ری اکشن و واکنش نشان داده‌اند. وقتی یک پیامک حاوی لینک برای مخاطبان خود فرستادید، و گزارش‌ها نشان داد که آن‌ها لینک شما را دیده‌اند، به این معنی است که محصول و خدمات شما برایشان جذاب بوده است. پس به سرعت شماره آن‌ها را در دفترچه تلفن خود ذخیره کنید. سپس در یک موقعیت مناسب از آن‌ها برای عضویت در خبرنامه پیامکی خود دعوت کنید.

گزارش‌گیری سریع و دقیق از روند کمپین‌ها

وقتی پیامک حاوی لینک ترکر را برای مخاطب خود ارسال می‌کنید، پنل اس ام اس گزارش دقیقی از پیام ارسالی شما ارائه خواهد داد. با تحلیل این گزارش دید خوبی از روند بازاریابی پیامکی خود پیدا می‌کنید.

آموزش استفاده از قابلیت لینک ترکر

برای آموزش این قابلیت در ادامه همراه ما باشید تا تمامی مراحل آن را با جزئیات به شما آموزش دهیم. همچنین شما می‌توانید به ویدئوی آموزشی

مرحله اول: ایجاد لینک ترکر و تنظیمات اولیه

برای شروع از منوی سمت راست پنل خود وارد بخش «ارسال» شوید و سپس گزینه «لینک ترکر» را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برای شما باز شده است، روی «+ درج ارسال جدید» کلیک کنید.

ماژول لینک ترکر در پنل اس ام اس ملی پیامک

شکل 1 - ماژول لینک ترکر در پنل اس ام اس ملی پیامک

سپس پنجره pup_up زیر برای شما باز خواهد شد. تنظیمات این بخش را در ادامه توضیح خواهیم داد.

تنظیمات اولیه لینک ترکر

شکل 2 - تنظیمات اولیه لینک ترکر

عنوان

عنوان صرفا برای تفکیک ارسال‌های شماست و تاثیری در متن ارسال شما ندارد. ولی سعی کنید عنوانی انتخاب کنید که بعدا خودتان راحت‌تر بتوانید این رکورد را پیدا کنید.

فایل اکسل

در این بخش باید روی «دانلود فایل نمونه» کلیک کنید و اطلاعاتی که قصد دارید برای مخاطب از طریق اس ام اس ارسال کنید را وارد کنید. سپس فایل را ذخیره و آپلود کنید. در اصل شما باید متغیرهایی که قصد دارید برای هر فرد در متن پیامکش اعمال شود را در ستون‌های اکسل وارد کنید. به نمونه زیر توجه کنید.

شکل 3 - نمونه اکسل

در این اکسل ما قصد داشتیم به 2 شماره موبایل با متغییرهایی مثل «پیشوند»، «نام» و «اعتبار» پیامک بفرستیم. پس بر همین اساس ستوه‌های اکسل را وارد کردیم.

انتخاب دامین

روی این بخش کلیک کنید و گزینه موجود را انتخاب کنید. با این کار اگر آدرس سایت و یا اینستاگرام شما طولانی باشند، در متن پیامک به صورت کوتاه شده قرار می‌گیرد.

آدرس کمپین

قصد دارید لینک چه چیزی را در متن پیامک خود قرار دهید؟ وبسایت؟ اینستاگرام؟ کافی است آدرس را در این بخش وارد کنید تا در متن پیامک شما قرار بگیرد.

پس از تکمیل اطلاعات گزینه «مرحله بعد» را بزنید تا وارد صفحه بعدی و تنظیمات اصلی ارسال خود شوید.

مرحله دوم: ثبت تنظیمات نهایی

برای ثبت نهایی ارسال خود، وارد صفحه زیر خواهید شد.

تنظیمات نهایی ارسال لینک ترکر

شکل 4 - تنظیمات نهایی ارسال لینک ترکر

فرستنده

در این بخش باید خط اختصاصی خود که قصد دارید پیامک شما با آن ارسال شود را انتخاب کنید.

نکته) برای لیست خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود، ابتدا وارد منوی «تنظیمات» شوید و سپس روی ماژول «شماره ها» کلیک کنید.

ستون های موجود در فایل اکسل

ستون‌های فایل اکسلی که در قسمت پیش تکمیل کردید، برای شما نمایش داده می‌شود. بر اساس این متغیرها باید متن پیامک خود را بنویسید. مثلا اگر قرار است در متن خود بنویسید «خانم تاجیک»، دو متغیر «پیشوند» و «نام» را انتخاب کنید تا سیستم با توجه به اکسل شما، برای هر شماره موبایل به صورت خودکار نام و پیشوند را در متن پیامک اعمال کند.

متن پیامک

بر اساس متغیرهای اکسل، متن پیامک را بنویسید. این متن برای مخاطب شما ارسال خواهد شد.

ارسال به شماره‌های تکراری مجاز باشد

اگر در فایل اکسل خود شماره‌های تکراری وارد کرده باشید، در صورت فعال کردن این گزینه، پیامک برای آن‌ها مجددا ارسال خواهد شد.

لینک کوتاه به همراه https در متن درج گردد

اگر این گزینه را فعال کنید، لینک شما همراه با https ارسال خواهد شد و متن شما کمی طولانی می‌شود. اگر می‌خواهید لینک کوتاه‌تری داشته باشید، این گزینه را فعال نکنید. اما دقت داشته باشید در صورت غیر فعال کردن، ممکن است لینک برای برخی از شماره موبایل‌ها نمایش داده نشود.

اگر تمامی تنظیمات این بخش تمام شد، گزینه «ارسال» را بزنید تا پیامک شما به همراه لینک ترکر ارسال شود.

بررسی، ویرایش و حذف لینک ترکر

پس از اینکه تمامی مراحل را طی کردید، رکورد ارسال شما در همان صفحه ثبت خواهد شد.

رکورد ارسال لینک ترکر

شکل 5 - رکورد ارسال لینک ترکر

در این صفحه رکورد ارسال شما نمایش داده خواهد شد.

دانلود گزارش

مطابق شکل 5، گزارش ارسال‌های شما در این بخش قابل مشاهده است. این گزارش به صورت فایل اکسل در اختیار شما قرار می‌گیرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، جزئیات ارسال و حتی سیستم عامل گوشی مخاطب، تعداد کلیک‌ها، بازدیدها و... او به طور دقیق ثبت شده است.

 

شکل 6 - دانلود گزارش لینک ترکر

گزارش لینک کمپین

همانطور که گفتیم، لینک ترکر برای هر کدام از مخاطب‌های شما یک لینک مخصوص می‌سازد تا از طریق آن بتواند رفتار مخاطب را بررسی کند. با کلیک بر روی این گزینه، شماره موبایل مخاطبان و لینک اختصاصی هر کدام از آن‌ها قابل مشاهده است.

رکوردهای ارسال

در این بخش می‌توانید رکوردهایی که تا الان ثبت کرده‌اید را سرچ و پیدا کنید.

حذف

اگر قصد دارید این رکورد را پاک کنید، از گزینه حذف استفاده کنید. توجه کنید که اگر تصمیم گرفته‌اید که رکورد خود را حذف کنید، هنگامی که وضعیت ارسال در حالت «منتظر تایید» است، این کار را انجام دهید. در صورتی که وضعیت ارسال شما، در حالت دیگری باشد، با حذف کردن رکورد لینک ترکر، امکان جلوگیری از ارسال پیامک شما وجود نخواهد داشت. زیرا درخواست شما به محض تایید، به اپراتور ارسال می‌گردد و این عملیات غیرقابل بازگشت خواهد بود.

سخن پایانی و کلام آخر

امیدواریم این ارسال برای شما مفید باشد و به وسیله آن بتوانید اطلاعات دقیقی از لینک‌های خود به دست بیاورید. اگر در ارسال لینک ترکر و یا هر بخش دیگر پنل خود سوالی داشتید، از بخش پشتیبانی، تیکت بفرستید و یا با شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید تا در اولین فرصت کارشناسان مجرب ما شما را راهنمایی کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی