ارسال پیام صوتی

آیا می‌دانستید شما می‌توانید به جای فرستادن اس ام اس متنی، از پیام صوتی استفاده کنید؟

شما به کمک ماژول ارسال پیام صوتی به راحتی این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که جهت استفاده از این ماژول، نیاز است که ابتدا فایل های صوتی خود را در ماژول «فایل های صوتی» ذخیره کنید.

برای اینکه با این ماژول و نحوه استفاده از آن بیشتر آشنا شوید، ویدئو آموزش ارسال پیام صوتی انبوه و تبلیغاتی را در کانال آپارت ملی پیامک مشاهده کنید.

ارسال پیام صوتی چیست؟

همه ما از اس ام اس برای ارتباط با افراد مختلف استفاده می‌کنیم. اما نوع دیگری از اس ام اس ها، پیام‌های صوتی هستند. به این صورت که متن پیامک شما به صورت فایل صوتی برای افراد پخش می‌شود و می‌توانند آن را گوش کنند. برخی از سازمان‌ها نیاز دارند از این نوع ارسال برای بازاریابی پیامکی خود استفاده کنند. در اصل برای پیام صوتی باید فایل صوتی مورد نظر خود را در «ماژول فایل‌های صوتی» بارگذاری کنید و سپس به کمک این قابلیت آن را بفرستید.

کاربردهای ارسال پیام صوتی

تمامی ماژول‌های ملی پیامک کاربردهای متفاوت و متعددی برای تمامی کسب‌و‌کارها دارند. به همین دلیل هر سازمانی می‌تواند بر اساس نیاز خود از آن‌ها استفاده کند. در ادامه به برخی از کاربردهای اصلی پیام صوتی اشاره خواهیم کرد.

ارسال تبلیغات

گاهی اوقات ممکن است بخواهید برای تبلیغات خود، به جای فرستادن پیام‌های متنی از پیام صوتی استفاده کنید. حتما شما هم نمونه‌هایی از تبلیغات صوتی مختلف را شنیده‌اید. به این صورت که گوشی موبایل شما زنگ می‌خورد و یک تبلیغ صوتی برای شما پخش می‌شود.

ارسال پیام صوتی برای اطلاع‌رسانی موارد ضروری

در مواقعی که لازم است یک خبر فوری و ضروری برای مخاطب فرستاده شود، پیام صوتی بسیار کارآمد است. زیرا ممکن است افراد اس ام اس را نبینند، ولی یک تماس را راحت‌تر پاسخ می‌دهند.

کد تایید برای اپلیکیشن‌ها

وقتی قرار است یک اپلیکیشن جدید نصب کنید، راه‌های مختلفی برای دریافت کد تایید آن‌ها وجود دارد. یکی از آن‌ها کد تایید با پیام صوتی است. اگر شما هم یک اپلیکیشن دارید، به کمک کد تایید صوتی، می‌توانید برای مخاطب‌های خود کد بفرستید.

آموزش استفاده از ارسال پیام صوتی

برای اینکه با نحوه استفاده از این قابلیت آشنا شوید، این راهنما را تا آخر مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید از ویدئویی که در ابتدای مطلب منتشر کرده‌ایم، کمک بگیرید.

مرحله اول: ایجاد ارسال پیام صوتی و تنظیمات اولیه

برای پیام صوتی متنی، از قسمت سمت راست پنل پیامکی خود وارد بخش «پیام صوتی» شوید. سپس گزینه «ارسال پیام صوتی» را انتخاب کنید و روی «+ ارسال جدید» کلیک کنید.

ماژول ارسال پیام صوتی

شکل 1 - ماژول ارسال پیام صوتی

سپس یک پنجره pup-up به شکل زیر برای شما باز خواهد شد. در ادامه تمام بخش‌های آن را توضیح خواهیم داد.

تنظیمات ارسال صوتی

شکل 2 - تنظیمات ارسال صوتی

عنوان

این بخش فقط برای خود شما نمایش داده می‌شود و در متن پیام شما هیچ تاثیری ندارد. ولی بهتر است عنوانی انتخاب کنید که خودتان بعدا بتوانید این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.

انتخاب فایل صوتی

برای استفاده از ماژول پیام صوتی، باید ابتدا فایل خود را در فایل‌های صوتی آپلود کنید. سپس از این بخش فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

گیرندگان

در این بخش گیرندگان پیام صوتی خود را انتخاب کنید. شما به 4 روش می‌توانید این گیرندگان را انتخاب کنید.

فایل اکسل

برای اینکه شماره‌های گیرندگان را به صورت فایل اکسل وارد کنید، دانلود فایل نمونه را بزنید و شماره‌های خود را در همین فایل دانلود شده، وارد کنید. سپس در همان بخش آپلود کنید.

فایل متنی

اگر بخواهید شماره های خود را به صورت متنی وارد کنید، فایل نمونه را دانلود کنید و شماره ها را در آن وارد کنید و همین فایل را در بخش Choos File وارد کنید.

دفترچه تلفن

یکی دیگر از روش‌های وارد کردن شماره موبایل‌ها، استفاده از «دفترچه تلفن» است. در این قسمت می‌توانید یک یا چندین گروه از مخاطب‌های خود را انتخاب کنید.

وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

آخرین روش وارد کردن شماره موبایل‌ها به صورت دستی در کادر است. (مطابق شکل 2)

تلاش مجدد

از این بخش تعیین کنید اگر مخاطب‌های شما پیام شما را دریافت نکردند، چند مرتبه دیگر برای آن‌ها ارسال صورت بگیرد.

سپس روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

پیش فاکتور

شکل 3 - پیش فاکتور و پیش نمایش ارسال پیام صوتی

در این بخش پیش فاکتوری از ارسال شما نمایش داده خواهد شد. در این قسمت تعداد شماره‌های صحیح، تکراری و نادرست برای شما نمایش داده میشود. همچنین طول فایلی که ضبط کردید و تعداد تلاش برای تماس مجددا که در قسمت قبلی وارد کرده بودید، در این صفحه نمایان است.

اگر می‌خواهید این پیام را در زمان و تاریخ مشخصی ارسال کنید از بخش «زمان ارسال» تنظیمات خود را انجام دهید. ولی اگر قصد دارید پیام شما همان لحظه فرستاده شود، تنظیمات را تغییر ندهید.

پیش فاکتور در اصل برای این است که قبل از اینکه بفرستید، وضعیت خود را ببینید. برای مثال ممکن است ناخواسته شماره‌هایی را اشتباه وارد کرده باشد. برای اصلاح ارسال خود از دکمه «مرحله قبل» استفاده کنید. در غیر این صورت با کلیک بر روی «ارسال»، رکورد شما ثبت خواهد شد.

بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال پیام صوتی

پس از درج، رکورد شما در همان صفحه نمایش داده خواهد شد. در این رکورد جزئیات ارسال خود را مشاهده می‌کنید. به کمک دو آیکون موجود در سمت چپ تصویر، می‌توانید «گزارش ارسال» خود را به صورت فایل اکسل دریافت کنید و حتی این رکورد را برای همیشه از صفحه خود «حذف» نمایید.

رکورد ارسالی پیام صوتی

شکل 4 - رکورد ارسالی پیام صوتی

وضعیت ارسال

منتظر تایید: نیاز است ارسال شما توسط اپراتور بررسی شود.

منتظر ارسال: درخواست ارسال شما تایید شده است و اگر برای آن زمان ارسال تعیین کرده باشید، اپراتور منتظر است تا در زمان مشخص شده پیام شما را بفرستد.

در حال ارسال: زمان ارسال پیام شما فرا رسیده است.

تایید شده/ارسال شده: درخواست ارسال پیام صوتی شما با موفقیت انجام شده است.

تایید نشده: اگر پیام صوتی شما حاوی عبارات و کلماتی باشد که در خلاف ادب و اخلاق و قوانین سامانه باشد، پیام صوتی شما تایید نخواهد شد.

ارسال نشده: به دلایل مختلف ممکن است پیام شما ارسال نشود. کم بودن موجودی پنل شما، اختلال موجود در اپراتورها و.. برخی از این دلایل به حساب می‌آیند

سخن آخر

امیدواریم این آموزش برای شما کارساز باشد و برای ارسال پیام‌های صوتی خود از آن بهره ببرید. اگر در ارسال پیام‌های خود دچار مشکل شدید و یا نیاز به مشاوره در زمینه‌های مختلف پنل پیامکی خود داشتید فقط کافی است از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما ارتباط بگیرند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی