پیامک زماندار

در این آموزش قصد داریم شما را با یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد سامانه ملی پیامک به نام پیامک زماندار آشنا کنیم.

188پیامک زماندار چیست؟

این ماژول امکان ارسال پیامک در زمان آینده را برای شما میسر می‌کند. شما می‌توانید با تنظیم ساعت، روز، هفته، ماه یا سال موردنظر، ارسال اس ام اس زماندار تکی و انبوه خود را به شماره موبایل‌های مشتریان و مخاطبین‌تان، انجام دهید.

در ویدئوی ارسال پیامک زمانبندی شده با پیامک زماندار نحوه ارسال اس ام اس‌های زماندار را به‌طور کامل برای شما توضیح دادیم. برای مشاهده دیگر ویدئو‌های آموزشی، کافی است به کانال آپارات ملی پیامک مراجعه کنید.

آموزش: چگونه از پیامک زماندار استفاده کنیم؟

اگر شما هم می‌خواهید با استفاده از این ابزار پیامک‌های اطلاع‌رسانی یا تبلیغاتی خود را در زمانی مشخص در آینده ارسال کنید، در ادامه مطلب می‌توانید خلاصه توضیحاتی که داخل ویدئو پیامک زمانبندی شده ارائه شده را به‌صورت مرحله‌به‌مرحله بخوانید.

درج پیامک زماندار و تنظیمات آن

پس از ورود به پنل پیامکی خود، مطابق شکل زیر(شکل 1) از منوی سامانه، گزینه "ارسال زماندار" را کلیک کنید و سپس بر روی آیتم "پیامک زماندار" کلیک کنید. حال کافی است گزینه "+ ارسال جدید" را انتخاب نمائید تا پنجره pop-up تنظیمات آن ظاهر گردد.

ارسال پیامک زماندار

شکل 1 - پیامک زماندار

عنوان

انتخاب عنوان تاثیری در متن پیامک ارسالی شما نخواهد شد و صرفاً جهت تفکیک رکوردهای مختلف اس ام اس زمانبندی شده شما به‌کار می‌رود. بدیهی است انتخاب عنوان مناسب به شما کمک می‌کند تا بعدها راحت‌تر بتوانید رکوردهای خود را جستجو و مدیریت کنید. (شکل 2)

فرستنده

در این کادر شما می‌بایست یکی از خطوط اختصاصی یا همان سرشماره‌های اختصاصی فرستنده پنل اس ام اس خود را انتخاب کنید. سرشماره‌ای که مالکیت آن متعلق به شما است در این بخش، قابل انتخاب خواهد بود. (شکل 2)

متن پیامک

نوبت به درج و تایپ کردن محتوای متن پیامک شما رسیده است. در کادر شماره فلان نیاز است تا محتوای متنی پیامک خودتان را بنویسید تا در زمان مشخصی در آینده ارسال گردد. (شکل 2)

تنظیمات ارسال پیامک زماندار

شکل 2 - تنظیمات ارسال پیام کوتاه زمانبندی شده

گیرندگان

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، با استفاده از ماژول پیامک زماندار شما می‌توانید به لیست شماره موبایل‌های خودتان و در زمان مشخصی در آینده، پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی خودتان را ارسال کنید.

همانگونه که در کادر شماره 7 قابل مشاهده است، شما می‌توانید به 4 روش شماره موبایل‌های مشتریان و مخاطبین خود را اضافه کنید.

  1. بارگزاری مخاطبین از طریق فایل اکسل
  2. ایمپورت گیرندگان از طریق فایل متنی
  3. انتخاب مخاطبین از دفترچه تلفن پنل اس ام اس
  4. افزودن سریع شماره موبایل‌ها در کادر گیرندگان (کادر شماره 8 در شکل 3)
در کادر شماره 8 شماره موبایل‌ها را طبق نمونه و در هر سطر درج کنید. مثال: 09121234567 یا 9350000000
گیرندگان ارسال پیامک زمانبندی شده

شکل 3 - گیرندگان پیام زماندار

زمان ارسال

در این قسمت شما می‌توانید زمانی را می‌خواهید پیامک شما در آن تاریخ و ساعت ارسال گردد را انتخاب کنید. همانطوری که در شکل 4 مشخص است، شما می‌توانید زمان ارسال پیام کوتاه را به‌صورت یکبار، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نیز تنظیم کنید. اگر بر روی هر کدام کلیک کنید، می‌توانید زمان، روز هفته یا روز ماه یا روز سال را تنظیم کنید.

تعیین زمان ارسال

شکل 4 - زمان ارسال پیامک

در انتها بر روی گزینه ثبت کنید تا رکورد پیامک زماندار شما در سامانه درج گردد.

بررسی، ویرایش و حذف پیامک زماندار

پس از اینکه رکورد شما با موفقیت در سامانه درج شد، شما می‌توانید پیامک زماندار خود را بررسی کنید، آن را ویرایش و یا حذف نمائید. در شکل 5 گزینه‌ای به نام دانلود گزارش وجود دارد که شما می‌توانید پس از اینکه پیامک‌های شما در زمان مشخص‌شده، ارسال شدند، گزارش ارسال پیامک زمانبندی شده خود را در فایل اکسل دانلود نمائید.

رکورد پیامک زماندار

شکل 5 - رکورد پیامک زماندار

کلام آخر

امیدوارم توانسته باشید با آموزش فوق، اس ام اس‌های خود را در زمان‌های دلخواه ارسال کنید و اگر در هنگام کار با این ماژول به مشکلی برخورد کردید و یا سوالی برایتان پیش آمد، می‌توانید ضمن درج تیکت در داخل سامانه، سوال خود را به‌صورت تلفنی نیز از کارشناسان ملی پیامک بپرسید. برای ارتباط با کارشناسان مجرب می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی