30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

تنظیمات

در هر دستگاه و برنامه‌ای یک تنظیمات وجود دارد. برای کار کردن با هر نرم‌افزاری هم باید به تنظیمات آن دسترسی داشت تا بتوان آن را بر اساس نیازها و تمایلات خود چید. در این راهنما قرار است راجع‌به تنظیمات پنل اس ام اس ملی پیامک صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش بخش تنظیمات پنل پیامکی

برای اینکه بتوانید از قسمت تنظیمات، پنل پیامکی را بر اساس نیازهای خود بچینید، باید ابتدا از منوی سمت راست صفحه روی آخرین گزینه یعنی «تنظیمات» کلیک کنید. حالا یک زیرمنوی برایتان باز می‌شود که شامل چندین و چند بخش است. برای استفاده از تنظیمات باید روی ماژول اول، یعنی «تنظیمات» کلیک کنید.

ورود به بخش تنظیمات ملی پیامک

شکل 1- ورود به بخش تنظیمات ملی پیامک

شماره پیش‌فرض

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید از میان شماره‌های اختصاصی خود، کدامیک به عنوان شماره پیش فرض انتخاب شود. از این شماره پیامکی، در هنگام ارسال پیامک اطلاع‌رسانی به شما و کاربرانتان استفاده می‌شود.

نکته) اگر از میان گزینه‌ها روی «همه شماره‌ها» کلیک کنید، سیستم یک شماره را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند.
شماره پیش فرض

شکل 2- شماره پیش فرض

اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری

یکی از ماژول‌های ملی پیامک در بخش «ارسال زماندار»، ماژول «پیامک اعتباری» نام دارد. در ماژول پیامک اعتباری شما یک پیام به مشتری خود می‌فرستید؛ اما هزینه از اعتبار او کم می‌شود. مانند پیامک‌های فال حافظ یا قیمت ارز و طلا.

حالا این گزینه «اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری» همان هزینه‌ای است که تعیین می‌کنید از مشتری شما کم شود. بنابراین تنها در زمان‌هایی که می‌خواهید پیامک اعتباری بفرستید به کارتان می‌آید.

اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری

شکل 3- اعتبار قابل کسر در بخش پیامک اعتباری

APIKey جهت استفاده از وبسرویس

APIKey یک کد منحصر‌به‌فرد است که به جای رمز عبور یا همان password برای اتصال افزونه‌ها به پنل در قسمت وب سرویس پیامکی استفاده می‌شود. این کد باعث می‌شود امنیت شما افزایش پیدا کند.

کپی کردن APIKey

در کنار قسمت apikey دو آیکون وجود دارد. اگر می‌خواهید از APIKey  استفاده کنید، باید آن را کپی کنید. با کلیک روی آیکون سمت چپ، مطابق چیزی که در تصویر مشخص شده، می‌توانید آن را کپی کنید.

 

کپی کردن APIKey

شکل 4- کپی کردن APIKey

ساخت کد جدید

برای اینکه یک APIKey جدید برای شما ساخته شود، باید روی آیکون سمت راستی کلیک کنید. لازم نیست هر بار از یک APIKey استفاده کنید. اما برای افزایش امنیت توصیه می‌شود در بازه‌های زمانی مختلف از یک کد جدید استفاده کنید و کد قبلی را منقضی کنید.

ساخت کد جدید

شکل 5 -ساخت کد جدید

آیپی های مجاز برای ورود به سامانه

در این قسمت از تنظیمات پنل پیامکی می‌توانید مشخص کنید چه آیپی‌هایی مجاز ورود به سامانه هستند. البته دقت کنید که آیپی وارد شده باید IP جایی باشد که ثابت است و قرار نیست تغییر کند.

وارد کردن IP های مجاز برای ورود به سامانه پیامکی برای این است که کسی خارج از مجموعه یا شرکت شما نتواند وارد پنل شود. اما از طرفی اگر خارج از ساعت اداری و از یک سیستم دیگر بخواهید وارد پنل شوید، اجازه ورود نخواهید داشت.

  • در صورتی که در این بخش آیپی وارد نمایید، فقط از این آیپی امکان ورود به سامانه وجود خواهد داشت.
  • در وارد کردن آیپی دقت نمایید چرا که در صورت تغییر کردن آیپی، شما دیگر قادر به ورود به سامانه نخواهید بود.
  • هر آیپی را در یک خط وارد نمایید مانند : ۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۵۱
  • برای وارد کردن یک رنج آیپی از خط تیره استفاده نمایید مانند : ۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۰-۸۷٫۱۰۷٫۱۲۱٫۲۵۵
  • در صورت نداشتن اطلاعات فنی در این زمینه از وارد کردن هر گونه اطلاعات در فیلد زیر خودداری نمایید.
آیپی های مجاز به ورود به سامانه و استفاده از وبسرویس

شکل 6 - آیپی های مجاز به ورود به سامانه و استفاده از وبسرویس پیامکی

ساعات مجاز ورود به سامانه

در این قسمت از تنظیمات، می‌توانید ساعات مجاز ورود به سامانه را مشخص کنید. مثلا می‌توانید مانند شکل زیر، ساعات کاری را وارد کنید تا خودتان و پرسنل فقط در این بازه زمانی بتوانید از پنل اس ام اس استفاده کنید. این مورد کاملا بستگی به سیاست‌های شغلی شما دارد و لزومی بر انجام آن نیست.

  • در صورتی که بخواهید فقط در ساعات خاصی وارد سامانه شوید میتوانید از این بخش ساعات مورد نظر را تنظیم نمایید.
  • دقت نمایید در صورت تنظیم این بخش در ساعات غیر از ساعات تنظیم شده قادر به ورود نخواهید بود.
ساعات مجاز ورود به سامانه

شکل 7- ساعات مجاز ورود به سامانه

تنظیمات هشدار کاهش موجودی

با انجام تنظیمات این قسمت، در صورتی که میزان اعتبار و شارژ پنل شما از یک حدی پایین‌تر آمد، سامانه به صورت اتوماتیک و خودکار به شما یک پیامک هشدار کمبود موجودی می‌فرستد. پر کردن این قسمت برای افراد و کسب‌وکارهایی که از وبسرویس و API استفاده می‌کنند، توصیه می‌شود. زیرا ممکن است موجودی پنل شما تمام شود و نتوانید کد یک‌بار مصرف یا پیامک تایید سفارش را به کاربران سایت یا نرم‌افزار خود بفرستید.

نکته) هزینه پیامک هشداری که از طرف سامانه برای شما ارسال می‌شود، از اعتبار خودتان کم می‌شود.
نکته) به خاطر بسپارید که تنها یک بار پیامک هشدار برایتان ارسال می‌شود. یعنی این پیامک هشدار، یادآوری دوباره ندارد.
نکته) عددی که در قسمت «حداقل میزان موجودی» وارد می‌کنید بر مبنای پیامک است. یعنی مثلا موجودی شما از 50 پیامک پایین‌تر آمد، هشدار کاهش موجودی برایتان ارسال می‌شود.
تنظیمات هشدار کاهش موجودی

شکل 8- تنظیمات هشدار کاهش موجودی

سایر تنظیمات ورود به سامانه

در آخرین قسمت از تنظیمات مربوط به پنل اس ام اس، دو گزینه وجود دارد که با زدن تیک آن‌ها می‌توانید امنیت ورود به سامانه را افزایش دهید.

ارسال پیامک پس از ورود

با علامتدار کردن باکس اول، مشخص می‌کنید که هر بار هر کسی وارد این سامانه شد با یک پیامک به شما اطلاع داده شود.

رمز یکبار مصرف

این قسمت هم درواقع همان رمز دو مرحله‌ای شماست. با زدن تیک این قسمت پس از ورود به سامانه یک رمز یک بار مصرف برای شما ارسال می‌شود.

پس از اینکه تمام مراحل مورد نظر خود را انجام دادید، باید روی دکمه سبز رنگ «تایید» کلیک کنید تا تنظیمات شما در سیستم ذخیره شوند.

سایر تنظیمات ورود به سامانه

شکل 9- سایر تنظیمات ورود به سامانه

جمع‌بندی تنظیمات

در این راهنمای کوتاه تمام مطالب مربوط به تنظیمات پنل اس ام اس ملی پیامک را برایتان شرح دادیم. اگر همچنان در رابطه با مطالب گفته شده یا هنگام استفاده از ماژول‌های دیگر مشکلی داشتید، برایمان تیکت ارسال کنید. همچنین می‌توانید با شماره 02163404 تماس بگیرید تا پشتیبانان ما پیگیر مشکلات شما باشند و به سوالاتتان پاسخ دهند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی