گنجینه پیامک

گنجینه پیامک یکی از ابزارهای پنل ملی‌پیامک است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

گنجینه پیامک چیست؟

گنجینه پیامک ابزاری است که در آن پیامک‌هایی با مضامین متفاوت قرار دارند که بر اساس مناسبت‌ها، گروه‌بندی شده‌اند. شما می‌توانید در مناسبت‌های مختلف از این پیامک‌ها استفاده نمایید. این پیامک‌ها معمولاً بیشترین میزان ارسال را بین کاربران پنل‌های اس ام اسی داشته‌اند. بنابراین سعی شده است که محبوب‌ترین پیامک‌ها در دسته‌بندی‌های مختلف(مانند اعیاد، سال‌روزهای خاص، شهادت‌ها و...) در این ماژول جمع‌آوری شود.

گنجینه پیامک چه کاربردهایی دارد؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که در مناسبت‌های مختلف می‌خواهید پیامکی در خصوص آن برای اطرافیان، همکاران، مشتریان و ... را به صورت گروهی و تکی ارسال کنید. با استفاده از گنجینه پیامک می‌توانید برای مخاطبان خود پیامک‌های مناسبتی و خاصی که در این ماژول دسته‌بندی شده‌اند را ارسال کنید.

در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

نمونه پیامک عیدهای مختلف

اگر سری به تقویم بزنید، حتماً تعطیلات رسمی مختلفی را مشاهده خواهید کرد که مناسبت برخی از این تعطیلی‌ها، عیدهای مختلف هستند. عید نوروز، عید فطر، عید قربان و... از جمله اعیادی هستند که می‌توانید با ارسال یک پیامک تبریک به دوستان، آشنایان، فامیل‌ها، پرسنل شرکت و یا مخاطبین و مشتریان‌تان، عید را به ایشان تبریک بگویید. ضمن ارسال پیامک تبریک این مناسبت‌ها، می‌توانید به همین دلیل به آن‌ها تخفیف هم بدهید.

نمونه پیامک روز مادر و روز پدر

در ماژول گنجینه اس ام اس، می‌توانید به لیست انواع پیامک‌های مناسبتی روز مادر، روز زن، روز دختر، روز پدر و روز طبیعت و... دسترسی داشته و برای عزیزان و آشنایان خود پیامک انبوه ارسال کنید.

نمونه پیامک وفات و ولادت

سعی کرده‌ایم انواع مختلفی از پیامک‌های تبریک ولادت و یا تسلیت وفات‌ها را در این ماژول جمع‌آوری کنیم تا بتوانید در زمان‌های مقرر، از این نمونه پیامک‌ها استفاده کنید.

آموزش استفاده از قابلیت گنجینه پیامک

برای یادگیری نحوه استفاده از گنجینه پیامک، کافی است قدم‌به‌قدم با این آموزش همراه شوید.

مشاهده نمونه پیامک‌ها در ماژول گنجینه پیامک

برای شروع وارد بخش «امکانات» سامانه بشوید و گزینه «گنجینه پیامک» را انتخاب کنید. صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود که حاوی انواع پیامک‌ها با موضوعات متنوع است.

ماژول گنجینه پیامک در پنل اس ام اس

شکل 1 - ماژول گنجینه پیامک در پنل اس ام اس

برای پیدا کردن پیامک‌های مربوط به هر مناسبت در گنجینه پیامک، قسمت جستجو را بزنید. 2 فیلد «گروه» و «کلید واژه» برای شما باز می‌شود. در قسمت گروه، مطابق شکل 2، مناسبت‌های مختلف قرار دارند. بر اساس نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

گروه‌های گنجینه پیامک

شکل 2 - گروه‌های گنجینه پیامک

در بخش کلید واژه، کلمه مورد نظر خود را بنویسید. همانطور که در شکل 3 می‌بینید ما در گروه عید نوروز، کلید واژه سال نو را نوشتیم. پنل مجموعه‌ای از پیامک‌هایی که حاوی عبارت سال نو بود را به ما نمایش داده است.

جستجوی پیامک

شکل 3 - جستجوی پیامک

در لیست بالا متن‌پیامک، تعداد بخش‌ و دفعات ارسال این پیامک به دیگران مشخص شده است.

با کلیک بر روی «ارسال به...» وارد صفحه ارسال پیامک از گنجینه پیامک خواهید شد. در ادامه بخش‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد.

ارسال اس ام اس از گنجینه پیامک

شکل 4 - ارسال اس ام اس از گنجینه پیامک

شماره فرستنده

از این قسمت یکی از شماره‌‌های اختصاصی خود را انتخاب کنید. این همان سرشماره‌ای است که با آن پیام مربوطه به مخاطب شما ارسال می‌شود. برای مشاهده خطوط اختصاصی پنل پیامکی خود، از قسمت تنظیمات، بخش شماره‌ها را انتخاب کنید.

متن پیامک

این قسمت متن پیامک شما را نشان می‌دهد.

ارسال تست

به شما توصیه می‌کنیم حتما قبل از ارسال، یک ارسال تست انجام بدهید. این کار باعث می‌شود از وصل بودن سامانه خود مطمئن شوید. همچنین می‌توانید بررسی کنید متن پیامک شما به چه فرمی به گوشی ارسال می‌شود و اگر لازم است قبل از ارسال آن را ویرایش کنید.

گیرندگان

شما به 4 روش می‌توانید شماره‌هایی که قصد دارید برای آن‌ها پیامک ارسال کنید را انتخاب کنید. این روش‌ها به شرح زیر است:

فایل اکسل

برای وارد کردن شماره‌ها به صورت اکسل، روی گزینه «اکسل» کلیک کنید، دانلود فایل نمونه را بزنید و شماره‌های خود را در این فایل وارد کنید. سپس فایل را در بخش Choos File بارگذاری کنید.

وارد کردن شماره گیرندگان به صورت اکسل

شکل 5 - وارد کردن شماره گیرندگان به صورت اکسل

فایل متنی

برای ارسال از طریق فایل متنی، روی گزینه «متنی» کلیک کنید. سپس شماره‌های خود را در فایل نمونه وارد کنید. سپس فایل را در بخش Choos File بارگذاری کنید.

وارد کردن شماره‌ها به صورت متنی

شکل 6 - وارد کردن شماره‌ها به صورت متنی

دفترچه تلفن

از بخش شماره‌هایی که داخل ماژول «دفترچه تلفن» پنل پیامکی خود ذخیره کرده‌اید، می‌توانید برای ارسال از طریق گنجینه پیامک استفاده کنید. در این قسمت می‌توانید یک یا چند گروه را انتخاب کنید و برای آن‌ها پیامک بفرستید.

وارد کردن شماره‌ها از دفترچه تلفن

شکل 7 - وارد کردن شماره‌ها از دفترچه تلفن

وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

برای وارد کردن شماره‌ها به صورت «دستی» از کادر استفاده کنید.

نکته) هر شماره موبایل را در یک سطر جداگانه وارد کنید.
نکته) شماره موبایل‌ها را بدون فاصله و بدون 98+ ابتدای آن، وارد کنید.
وارد کردن دستی شماره‌ها

شکل 8 - وارد کردن دستی شماره‌ها

تنظیمات پیشرفته

مطابق شماره 7 شکل 4، با کلیک بر روی تنظیمات پیشرفته کلیک کنید تا گزینه‌های زیر برای شما نمایش داده شوند.

ارسال به شماره‌های غیرتکراری: اگر در لیست‌های خود شماره‌های تکراری داشته باشید، پیامک برای شماره‌های تکراری ارسال نخواهد شد و برای هر شماره فقط یک بار ارسال می‌شود.
به کلیه شماره‌ها: این پیامک برای همه شماره‌های تکراری و غیر تکراری ارسال می‌شود.
به شماره‌های مشترک (تکراری): پیامک شما فقط برای شماره‌های تکراری ارسال می‌شود.

با کلیک بر روی مرحله بعد، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصات دیگری نشان می‌دهد.

پیش نمایش ارسال

شکل 9 - پیش نمایش ارسال

شماره فرستنده

شماره اختصاصی که پیامک با آن ارسال می‌شود را نمایش می‌دهد. برای دیدن شماره‌های اختصاصی خود، از قسمت تنظیمات وارد بخش شماره‌ها شوید.

شماره‌های صحیح،تکراری و نادرست

تعداد شماره موبایل‌های صحیح، تکراری و نادرستی که در لیست گیرندگان و مخاطبین شما وجود دارد، نمایش داده می‌شود. مثلا ممکن است شما شماره‌ای را اشتباه وارد کرده باشید. در این صورت این شماره نادرست قلمداد می‌شود. اگر یک شماره را چندین بار وارد کرده باشید، در این صورت نادرست به حساب می‌آید.

تعداد بخش‌ها

اگر اس ام اس شما بیشتر از 70 کاراکتر باشد، 2 پیامک محسوب می‌شود. (البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد.)

نوع پیامک

نوع پیامک شما که فارسی یا انگلیسی است را نمایش می‌دهد.

ضریب خط

اپراتورهای مختلف سرشماره‌های مختلفی هم دارند. این سرشماره‌ها ویژگی‌ها، تعرفه و سرعت متفاوتی دارند. برای آشنایی بیشتر مقاله انواع اپراتورهای پیامکی را مطالعه کنید.

هزینه ارسال

این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردم در این قسمت لحاظ می‌شود.

سپس روی دکمه تایید کلیک کنید تا پیامک شما ارسال شود.

بررسی، دانلود گزارش و حذف گنجینه پیامک

بعد از ارسال از طریق گنجیه پیامک، رکورد شما در بخش «ارسال انبوه» درج خواهد شد.

رکورد ارسال از گنجینه پیامک در ماژول ارسال انبوه

شکل 10 - رکورد ارسال از گنجینه پیامک در ماژول ارسال انبوه

بعد از ارسال پیامک، رکورد ارسال شما ثبت می‌شود. در این صفحه رکورد اس ام اس خود را «بررسی» کرده و یا آن را «حذف» کنید. بعد از ارسال از گنجینه پیامک، می‌توانید «دانلود گزارش» خود را دریافت کنید.

سخن آخر

امیدواریم با نحوه استفاده از گنجینه پیامک آشنا شده باشید و از نمونه پیامک‌های متنوع و گسترده آن در ارسال پیامک‌های خود استفاده کنید. در صورتیکه متن پیامکی را سراغ دارید که جایش در بین دیگر نمونه‌های پیامکی خالی است، حتماً با ما در میان بگذارید. اگر در ارسال‌های خود با مشکلی برخوردید و یا سوالی داشتید، از طریق پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی