پیامک مناسبت

تا به حال به مناسبت‌های مختلف برای مشتری‌های خود پیامک فرستاده‌اید؟ در زمان تولد آن‌ها چه می‌کنید؟

استفاده از ماژول پیامک مناسبت به شما در ارسال اس ام اس های مناسبتی کمک زیادی می‌کند. برای آموزش این ماژول در این نوشته همراه ما باشید.

پیامک مناسبت چیست؟

اس ام اس مناسبت در حقیقت پیامکی است که شما به مناسبت خاصی برای مخاطب خودتان ارسال می‌کنید. مواردی مثل سالگرد ازدواج یا مناسبت‌های رسمی را می‌توان با استفاده از این سرویس به مخاطبان تبریک گفت و با این حرکت ساده و کم‌هزینه، احساس خاص بودن را در آن‌ها ایجاد کرد که در نهایت می‌تواند باعث وفاداری مشتری به شما شود. پیش از خواندن این راهنما توصیه می‌کنیم ویدئو ارسال خودکار پیامک تبریک تولد با پیامک مناسبت را در کانال آپارات ملی پیامک مشاهده کنید تا بهتر با این ماژول آشنا شوید.

کاربردهای پیامک مناسبت

ماژول پیامک مناسبت کاربردهای گوناگونی دارد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از این کاربرد بهره‌مند شوید. برای اینکه کمی با فضای این قابلیت بیشتر آشنا شوید، برخی از کاربردهای آن را با هم بررسی می‌کنیم.

تبریک مناسبت‌ها

یکی از مهم‌ترین کاربردهای پیامک مناسبت همانطور که از اسم آن مشخص است، تبریک مناسبت‌های رسمی و شخصی است. مثلا به راحتی می‌توانید اطلاعات مشتری خود را ثبت کنید تا در زمان تولد، اس ام اس تبریک برای آن‌ها ارسال شود.

بیشتر بانک‌ها، موسسه‌ها و سازمان‌های بزرگ مناسبت‌های مختلف را به همین روش به مشتری‌های خود تبریک می‌گویند.

یادآوری تاریخ اتمام بیمه

یکی دیگر از کاربردهای اس ام اس مناسبت استفاده آن در دفاتر بیمه است. زیرا به کمک این ماژول می‌توانید تاریخ انقضای بیمه را به مشتری‌های خود اعلام کنید و از آن‌ها بخواهید پیش از تمام شدن بیمه، آن را تمدید کنند.

اطلاع از پایان سرویس‌های سالیانه

همانطور که می‌دانید بسیاری از خدماتی که شرکت‌ها و سازمان‌ها (چه خصوصی و چه دولتی) ارائه می‌دهند به صورت اشتراک سالیانه یا ماهانه هستند. یکی از بهترین خدماتی که می‌تواند تجربه مشتریان شما را لذت بخش‌تر و کامل‌تر بکند این است که چند روز قبل از اتمام سرویس، به مشتری خبر بدهید تا بتواند برنامه‌ریزی درستی برای تمدید سرویس خود داشته باشد. سرویس پیامک مناسبت یکی از ابزارهای مناسب برای انجام این کار است.

آموزش استفاده از قابلیت پیامک مناسبت

برای آموزش نحوه استفاده از این ماژول، به راهنمای زیر توجه کنید. همچنین برای آموزش بهتر به ویدئویی که در ابتدای همین مطلب قرار دادیم مراجعه کنید.

مرحله اول: ایجاد پیامک مناسبت و تنظیمات اولیه

برای شروع از منوی سمت راست پنل خود قسمت «ابزار ویژه» را انتخاب کنید. سپس طبق تصویر 1، گزینه «پیامک مناسبت» را بزنید تا صفحه برای شما باز شود و روی «+ درج پیامک مناسبت جدید» کلیک کنید.

مازول پیامک مناسب پنل اس ام اس

شکل 1 - مازول پیامک مناسب پنل اس ام اس

بعد از اینکه روی گزینه «درج پیامک مناسبت جدید» کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

تنظیمات اولیه پیامک مناسبت

شکل 2 - تنظیمات اولیه پیامک مناسبت

عنوان

انتخاب عنوان، صرفا جهت تفکیک پیامک های مناسبت مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها پیامک مناسبت خود را راحت‌تر بتوانید پیدا کنید. در حقیقت یک نوع دسته‌بندی به حساب می‌آید.

ساعت ارسال

در این قسمت، ساعتی که می‌خواهید پیامک شما ارسال شود را تنظیم کنید.

فرستنده

از این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را به منظور ارسال پیامک انتخاب نمایید.

مناسبت (تاریخ ارسال)

این قسمت را باید با توجه به بخش مناسب در مازول دفترچه تلفن انتخاب کنید. مثلا اگر برای مخاطب خود گزینه تاریخ تولد را انتخاب کرده‌اید، در این بخش نیز باید همان را انتخاب کنید تا ماژول راه‌اندازی شود.

به عنوان مثال برای تبریک تولد، از این لیست باید تاریخ تولد انتخاب شود و همینطور اگر قصد ارسال پیامک مناسبت‌های دیگر را دارید از لیست، مناسبت موردنظر را انتخاب نمایید.

ارسال چند روز قبل از موعد

دراین بخش می‌توانید مشخص کنید چند روز زودتر از موعد، پیامک شما ارسال شود.

متن پیامک

در این قسمت متن پیامک خود را وارد کنید. می‌توانید از فیلدهایی که در بالای این قسمت مشاهده می‌کنید، برای جایگزین شدن در متن پیامک و شخصی سازی نمودن آن برای هر مخاطب استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر بخواهید تاریخ تولد دوستانتان را تبریک بگویید و متن پیامک شما «سارا امامی عزیز تولدتان مبارک» باشد به صورت زیر عمل نمایید:

روی کلمه نام و سپس نام خانوادگی کلیک کنید، سپس متن «تولدتان مبارک» را به ادامه آن بیفزایید: #gender#  #lastname# عزیز تولدتان مبارک.

سامانه به صورت خودکار نام و نام خانوادگی هر مخاطب را از دفترچه تلفن جایگزین  #gender# و  #lastname# خواهد کرد و نیازی نیست که خودتان به صورت دستی، اطلاعاتی را وارد کنید.

گروه مخاطبین

دراین بخش، همه گروه‌های دفترچه تلفن به شما نمایش داده می‌شود. اگر گروه یا گروه‌های خاصی برای این پیامک مد نظرتان است، خیلی راحت می‌توانید از این بخش انتخاب کنید.

در آخر روی گزینه «ثبت» کلیک کنید تا رکورد شما ثبت شود.

بررسی، دانلود گزارش و حذف اس ام اس مناسبت

پس از ثبت رکورد خود، در همان صفحه می‌توانید وضعیت آن را مشاهده کنید. متن پیامک، زمان ارسال و وضعیت در این صفحه قابل مشاهده هستند. به کمک دو ابزاری که در سمت چپ تصویر قرار دارند، می‌توانید این رکورد را ویرایش کنید و یا آن را کاملا حذف کنید. این ماژول تا زمانی که آن را حذف یا متوقف نکنید، هر سال پیامکی که برای آن تنظیم کرده‌اید را در زمان تعیین شده برای مخاطبان شما ارسال می‌کند.

گزارش ماژول پیامک مناسبت

شکل 3 - گزارش ماژول پیامک مناسبت

نکته) شما می‌توانید چندین پیامک مناسبت برای مناسبت‌های متفاوت و برای گروه‌های مختلف دفترچه تلفن ایجاد نمایید.

سخن پایانی

به کمک اس ام اس مناسبتی به راحتی با مشتری‌ها خود ارتباط بگیرید و حس خوبی به آن‌ها منتقل کنید. اگر در این مسیر سوالی داشتید، می‌توانید از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ملی پیامک در اولین فرصت با شما ارتباط خواهند گرفت.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی