30% تخفیف خرید سامانه پیامکی، فقط تا آخر هفته
مشاهدۀ تعرفه‌ها

پیامک مناسبت

پیامک مناسبت یکی از پرکاربردترین امکانات ملی ‌پیامک محسوب می‌شود که می‌تواند موفقیت کسب و کار و کمپین‌های شما را چندین برابر کند. در این راهنما قصد داریم تمام آنچه را برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم دارید، به شما آموزش دهیم.

پیامک مناسبت چیست؟

پیامک مناسبت در حقیقت پیامکی است که شما به مناسبت خاصی برای مخاطب خودتان ارسال می‌کند. مواردی مثل سالگرد ازدواج یا مناسبت‌های رسمی را می‌توان با استفاده از این سرویس به مخاطبان تبریک گفت و با این حرکت ساده و کم‌هزینه، احساس خاص بودن را در آن‌ها ایجاد کرد که در نهایت می‌تواند باعث وفاداری مشتری به شما بشود!

کاربردهای پیامک مناسبت

در حین استفاده از سرویس پیامک مناسبت، شما گزینه‌های زیادی دارید و به اصطلاح دستتان باز است. برای درک بهتر کاربردهای پیامک مناسبت، ما در این قسمت چند استفاده خیلی متداول از این ابزار را به شما نشان خواهیم داد.

 • تبریک مناسبت ها

یکی از مهمترین کاربردهای پیامک مناسبت همانطور که از اسم آن مشخص است، تبریک مناسبت‌های رسمی و شخصی است. البته طبیعتاً برای استفاده از سرویس پیامک مناسب برای مناسبت‌های شخصی، قطعا به اطلاعات شخصی مخاطب خودتان نیاز خواهید داشد.

اگر دقت کرده باشید بیشتر بانک ها، موسسه ها و سازمان های بزرگ مناسبت ها را به مشتریان خود تبریک می‌گویند، شما میتوانید با استفاده از این ماژول تبریک تولد، سال نو، ازدواج و دیگر مناسبت ها را به مشتریان و یا کارکنان خود ارسال کنید.

 • یادآوری تاریخ اتمام بیمه

یکی دیگر از کاربردهای پیامک مناسبت استفاده آن در دفاتر بیمه می باشد. شما خیلی راحت می‌توانید از این ماژول برای یادآوری تاریخ انقضای بیمه نامه به مشتریان استفاده کنید.

 • اطلاع از پایان سرویس های سالیانه

همانطور که می‌دانید بسیاری از خدماتی که شرکت‌ها و سازمان‌ها (چه خصوصی و چه دولتی) ارائه می‌دهند بصورت اشتراک سالیانه یا ماهانه هستند. یکی از بهترین خدماتی که می‌تواند تجربه مشتریان شما را لذت بخش‌تر و کامل‌تر بکند این است که چند روز قبل از اتمام سرویس او، به مشتری خبر بدهید تا بتواند برنامه ریزی درستی بکند. سرویس پیامک مناسبت بهترین ابزار برای این کار است و فقط کافی است اطلاعات مشتری یا مخاطبتان را وارد کنید تا تمامی این یادآوری ها به صورت خودکار و سر وقت انجام شوند.

چگونه از پیامک مناسبت استفاده کنم: آموزش

در این قسمت یک راهنمای کامل ویدیویی و متنی برای شما آماده کردیم. ویدیو را نگاه کنید یا در ادامه، خلاصۀ آن را در قالب متن مطالعه کنید تا در چند قدم ساده، نحوۀ کار با پیامک مناسبت را یاد بگیرید.

برای شروع کار،  وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و پیامک مناسبت را انتخاب کنید. سپس برروی گزینه درج پیامک مناسبت جدید کلیک نمایید.

آموزش کار با پنل پیامک مناسبت

بعد از اینکه روی گزینه "درج پیامک مناسبت جدید" کلیک کردید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، تک‌تک بخش‌های این پنجره به جزئیات کافی برای شما توضیح داده شده است.

 1. عنوان تحلیلگر :انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک پیامک های مناسبت مختلف است و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها پیامک مناسبت خود را راحت‌تر بتوانید پیدا کنید. در حقیقت یک نوع دسته بندی به حساب می‌آید.
 2. ساعت ارسال: در این قسمت، ساعتی که میخواهید پیامک شما ارسال شود را خودتان تنظیم می‌کنید.
 3. فرستنده: از این قسمت یکی از شماره های اختصاصی پنل خود را به منظور ارسال پیامک از آن به مخاطبین انتخاب نمایید.
 4. تاریخ ارسال: در این قسمت تاریخ های مناسبتی که قبلا در ماژول دفترچه تلفن ذخیره کرده اید را به شما نشان میدهد.

شما متناسب با مناسبتی که در نظر دارید مناسبت را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال برای تبریک تولد، از این لیست باید تاریخ تولد انتخاب شود و همینطور اگر قصد ارسال پیامک مناسبت های دیگر را دارید از لیست، مناسبت موردنظر را انتخاب نمایید.

 1. ارسال چند روز قبل از موعد: دراین بخش میتوانید مشخص نمایید چند روز زودتر از موعد، پیامک شما ارسال شود.
 2. فیلدهای مخاطبین: سامانه به صورت خودکار تمامی ستون‌های درج شده در فایل اکسل در ماژول دفترچه تلفن را به شما نمایش می‌دهد. شما میتوانید از هر یک از این ستون‌ها داخل متن پیامک خود استفاده نمایید.
 3. متن پیامک: در این قسمت متن پیامک خود را وارد کنید. می‌توانید از فیلدهایی که در بالای این قسمت مشاهده می نمایید، برای جایگزین شدن درمتن پیامک و شخصی سازی نمودن آن برای هرمخاطب استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر بخواهید تاریخ تولد دوستانتان را تبریک بگویید و متن پیامک شما "آقای امامی تولدتان مبارک" باشد به صورت زیرعمل نمایید:

ابتدا روی کلمه جنسیت و سپس نام خانوادگی کلیک کنید، سپس متن "تولدت مبارک" را به ادامه آن بیفزایید که درنهایت متن به صورت زیرخواهدبود:

#gender#  #lastname#  تولدتان مبارک.

سامانه به صورت خودکار جنسیت و نام خانوادگی هر مخاطب را از دفترچه تلفن جایگزین  #gender# و  #lastname# خواهد نمود و نیازی نیست که خودتان بصورت دستی، اطلاعاتی را وارد کنید.

  1. گروه مخاطبین: دراین بخش، همه ی گروه های دفترچه تلفن به شما نمایش داده می‌شود. اگر گروه یا گروه‌های خاصی برای این پیامک مد نظرتان است، خیلی راحت می‌توانید از این بخش انتخاب کنید.

آموزش کار با پنل پیامک مناسبت

در آخر برروی گزینه ثبت کلیک نمایید.

از کجا بدانم که پیامم ارسال شده: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ثبت پیامک مناسبت در همان بخش رکورد آن ثبت میشود و امکان ویرایش و حذف نیز خواهید داشت.

آموزش کار با پنل اس ام اس مناسبت

شما میتوانید چندین پیامک مناسبت برای مناسبت های متفاوت و برای گروههای مختلف دفترچه تلفن ایجاد نمایید.

خب...!

حالا متوجه شدید که استفاده از سرویس ساده‌ای مثل سرویس پیامک مناسب چقدر می‌تواند کار شما را راحت‌تر کرده و در عین حال تصویر خوبی از شما در ذهن مخاطبتان ایجاد کند؟ همین که مخاطب شما بداند که شما به فکر او هستید و قصد دارید با تمامی امکانات خودتان، به آن ها خدمات ارائه بدهید، باعث می‌‍شود که رابطه نزدیک‌تری با شما داشته باشند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی