منشی پیامکی

منشی پیامکی یکی از ساده‌ترین و در عین حال مفیدترین ماژول‌های ملی پیامک است. با استفاده از این ماژول می‌توانید مخاطبانتان را از رسیدن پیام‌شان به سامانه مطلع کنید و به آن‌ها پاسخ دهید.

برای آشنایی با این ماژول و آموزش آن می‌توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید.

منشی پیامکی چیست؟

منشی پیامکی می‌تواند در ازای هر پیامی که دریافت می‌کند، برای فرستنده آن، یک پیامک مشخص و ثابت ارسال کند. توجه کنید که برای آن فرقی ندارد که چه پیامی دریافت کند. زیرا منشی فقط یک پاسخ مشخص را ارسال خواهد کرد و پاسخ‌های متفاوتی در ازای پیام‌های متفاوت ارائه نمی‌کند. منشی دقیقا مانند یک پیغام‌گیر تلفن عمل می‌کند. پیغام‌گیر یک صدای ضبط شده ثابت است که افراد بعد از شنیدن آن برای شما پیغام می‌گذارند. اما همانطور که می‌دانید در مقابل پیغام‌های متفاوتی که دریافت می‌کند، هرگز جواب‌ متفاوتی ارائه نمی‌دهد. زیرا یک صدای ثابت و ضبط شده است!

در سامانه پیامکی ملی پیامک این قابلیت برای شما طراحی شده است. یعنی می‌توانید پیامی مانند «پیام شما را دریافت کردیم. باتشکر» را به منشی بدهید. سپس به محض اینکه فردی به سامانه شما پیامکی ارسال کند، این پیام برای او ارسال می‌شود.

دو کاربرد مهم منشی پیامکی

این ماژول کاربردهای زیادی برای شما دارد. در این بخش به دو مورد از مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

برقراری تعامل میان شما و مشتریان

همانطور که می‌دانید تعامل یکی از مهم‌ترین اصول برای حفظ و نگهداری مشتریان است. این تعامل می‌تواند به شکل‌های مختلف مانند حضوری، تلفنی و انواع روش‌ها بین شما و مشتری انجام شود. یکی از بهترین روش‌ها از طریق سامانه پیامکی و به خصوص امکان منشی است. مشتری شما برای شما یک پیامک می‌فرستد و شما با یک پیامک پاسخ از او تشکر می‌کنید و این دقیقا آغاز یک تعامل مثبت میان شما و مشتریان است.

شما به مشتریان خود اهمیت می‌دهید

به نظرتان چه عاملی است که باعث می‌شود یک مشتری بارها از یک مکان خاص خرید کند؟ چه چیزی یک مشتری معمولی را به یک مشتری همیشگی و وفادار تبدیل می‌کند؟ علاوه بر عواملی همچون کیفیت خدمات، پشتیبانی و سایر مواردی از این قبیل، احساس تعلق خاطر به یک فضا نیز برای آن‌ها بسیار مهم است.

هنگامی که شما با یک پیامک از مشتری خود تشکر می‌کنید، مشتری شما به کسب‌وکار شما احساس تعلق خاطر می‌کند و دقیقا همین ویژگی است که او را بارها به کسب‌وکار و فضای شما می‌کشاند.

آموزش استفاده از قابلیت منشی پیامکی

برای شروع، وارد بخش «ابزار ویژه» سامانه بشوید و ابزار «منشی» را انتخاب کنید. سپس، برای ایجاد منشی پیامکی بر روی گزینه «+ درج منشی جدید» کلیک نمایید.

آموزش ورود به بخش منشی پیامکی پنل ملی پیامک

شکل 1 - آموزش ورود به بخش منشی پیامکی پنل

پس از کلیک بر روی گزینه درج جدید، یک پنجره‌ pop-up جدید مطابق شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

فرم درج منشی جدید

شکل 2 - فرم درج منشی جدید

عنوان منشی

انتخاب عنوان، فقط برای تفکیک منشی‌های مختلف شما است و در نحوه عملکرد این ابزار و متن پیامک تاثیری ندارد.

گیرنده

از این قسمت، یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. این همان شماره‌ای است که مخاطب شما کد را به آن ارسال می‌کند.

نکته) شما نمی‌توانید به صورت همزمان شماره گیرنده را با شماره گیرنده در ماژول‌های منشی هوشمند، کدخوان و تحلیلگر یکسان قرار دهید.

فرستنده

از این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. این همان شماره‌ای است که برای کاربر شما پیامک ارسال می‌کند.

اعمال بازه زمانی

در این قسمت بازه زمانی  را که می‌خواهید این سیستم فعال باشد را به پنل اضافه کنید.

نکته) دقت داشته باشید که چنانچه این تنظیم را انجام ندهید منشی شما فعال نخواهد شد.

متن پیامک

از این قسمت می‌توانید متن پیامکی را تنظیم کنید که می‌خواهید برای مخاطب در ازای پیام‌های ارسالی از آن‌ها، فرستاده شود.
در پایان دکمه ثبت را بزنید. اکنون درخواست شما ثبت شده است.

بررسی، دانلود گزارش و حذف منشی پیامکی

بعد از ثبت اطلاعات یک رکورد برای شما درج می‌شود. در این رکورد ردیف «منشی‌های ایجاد شده»، «عنوان»، «تاریخ شروع»، «تاریخ خاتمه»، «حالت فعال یا منقضی شده»، (براساس آنچه در بازه زمانی مشخص کرده‌اید) و دو امکان برای «ویرایش» و «حذف» برای شما قرار داده شده است. بعد از اینکه پیامک شما توسط منشی ارسال شد، شما می‌توانید گزارش ارسال‌های خود را نیز ببینید.

رکورد ثبت شده برای منشی

شکل ۳ - رکورد ثبت شده برای منشی

سخن آخر

امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد و بتوانید از آن برای ارسال پیام‌های خود بهره ببرید. اگر در بخش‌هایی از ماژول منشی پیامکی سوالی داشتید و یا با مشکلی مواجه شدید از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی