30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

منشی هوشمند

اگر بخواهید برای همه شماره موبایل‌هایی که برای خط اختصاصی شما اس ام اس می‌فرستند، یک پاسخ شخصی‌سازی شده با اطلاعات مربوط به خودشان ارسال کنید، باید از چه ماژولی کمک بگیرید؟ منشی هوشمند در این مسیر همراه شماست.

منشی هوشمند چیست؟

این ماژول به شما کمک می‌کند تا در قبال هر پیامکی که از طرف مشتری‌های خود دریافت می‌کنید، یک پاسخ شخصی‌سازی شده در جواب آن‌ها ارسال کنید. تصور کنید شرایطی را فراهم کرده‌اید که کارمندان سازمان شما می‌توانند با ارسال کد ملی خود، از تعداد مرخصی‌های ماهیانه خود آگاه شوند. آن‌ها کد ملی خود را به شماره اختصاصی شما ارسال می‌کنند. ماژول منشی هوشمند به شما کمک می‌کند تا برای هرکدام با توجه به مشخصات شخصی آن‌ها پیامک شخصی‌سازی شده بنویسید. برای اینکه بیشتر با این ماژول و نحوه استفاده از آن آشنا شوید، ویدئو پاسخگوی خودکار پیامک با منشی و منشی هوشمند را در کانال آپارت ملی پیامک مشاهده کنید.

منشی هوشمند چه کاربردی دارد؟

هر ماژولی که در پنل اس ام اس خود مشاهده می‌کنید کاربردهای خاص خود را دارند که به کمک آن می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید و به اهداف بازاریابی خود برسید. بیایید با برخی از مهم‌ترین کاربردهای منشی هوشمند آشنا شویم.

ارسال پیامک شخصی سازی شده

در ماژول منشی، هر کلیدواژه‌ای که مخاطب برای شما ارسال کند، فقط یک جواب دریافت می‌کند. یک تلفن گویا را در نظر بگیرید که صدایی ضبط شده است و برای همه شماره موبایل‌ها، فقط یک متن را می‌خواند. ولی منشی هوشمند بر اساس کلید واژه‌هایی که دریافت می‌کند، پاسخ‌های متفاوت و شخصی‌سازی شده ارسال می‌کند. مثلا برای هر فرد با نام و نام خانوادگی پیامک ارسال می‌کند.

ارسال اطلاعات در اس ام اس ام

حتما شما در کسب‌وکار خود دیده‌اید که کارمندان شما باید بارها به سوالات مشخص و تکراری مشتریان متعدد پاسخ دهند. مثلا تاریخ انقضای بیمه من چه زمانی است؟ این تماس‌های تلفنی مکرر شاید در نگاه اول آنقدرها مهم نباشند. اما در بلند مدت خواهید دید چقدر از زمان و هزینه خود را باید صرف پاسخگویی به آن‌ها کنید. با کمک منشی هوشمند به راحتی و با تنظیم یک متن، می‌توانید کاری کنید تا پنل اس ام اس به مشتری‌های شما پاسخ بدهد.

ارسال کد اصالت کالا، گارانتی و...

همانطور که می‌دانید برخی از محصولات کد اصالت کالا و گارانتی دارند. مشتری کد را برای شرکت ارسال می‌کند و از اصالت کالا و میزان و نوع گارانتی خود با خبر می‌شود. از این ماژول به راحتی می‌توانید برای ارسال این نوع پیامک‌ها استفاده کنید.

آموزش استفاده از قابلیت منشی هوشمند

برای شروع از سمت راست پنل خود وارد «ابزار ویژه» شوید و گزینه «منشی هوشمند» را انتخاب کنید. سپس روی « + درج منشی هوشمند جدید» کلیک کنید.

نکته) دقت کنید که شما نمی‌توانید برای یک خط اختصاصی همزمان کدخوان، منشی هوشمند، تحلیلگر و اضافه به لیست را انتخاب کنید. در صورتی که از قابلیت‌های مختلف می‌خواهید استفاده کنید باید از خطوط اختصاصی متفاوت استفاده کنید.
تصویر ماژول ارسال منشی هوشمند در پنل ملی پیامک

شکل 1 - ماژول ارسال منشی هوشمند

سپس پنجره pup-up زیر برای شما باز می‌شود.
تصویر بخش بارگذاری فایل نمونه برای ارسال منشی هوشمند

شکل 2- بارگذاری فایل نمونه

فایل اکسل

در این بخش باید «دانلود فایل نمونه» را بزنید و اکسلی که در این بخش قرار دارد را دانلود کنید. سپس اطلاعات مورد نظر خود را در اکسل وارد کنید. سپس فایل اکسل را در این بخش بارگذاری کنید.

تصویر اکسلی که اطلاعات مخاطب ها در آن وارد شده است

شکل 3 - نمونه اکسل

در این بخش باید متغیرهایی که قصد دارید در پیامک شما لحاظ شوند را به عنوان یک ستون اضافه کنید. متغیر «کلید واژه» و «شماره موبایل» باید در فایل شما باشند. اما سایر ستون‌ها را می‌توانید بر اساس نیاز خود تغییر دهید. پس از بارگذاری این فایل اکسل، روی «مرحله بعد» کلیلک کنید تا pup-up جدیدی برای شما باز شود.

تنظیمات ارسال منشی هوشمند

شکل 4 - تنظیمات ارسال منشی هوشمند

عنوان

از این قسمت می‌توانید یک عنوان مناسب برای منشی هوشمند خود انتخاب کنید. دقت کنید که این عنوان در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد و صرفا برای تفکیک منشی‌های هوشمند متفاوت شما استفاده می‌شود.

از تاریخ، تا تاریخ..

اگر قصد دارید فقط مدت زمانی مشخص منشی هوشمند فعال باشد، از این قسمت می‌توانید تاریخ شروع و پایان این ماژول را انتخاب کنید. در صورتی که این تنظیم را تغییر ندهید ماژول همیشه برای شما فعال خواهد بود.

فرستنده

در این قسمت شماره اختصاصی خود که قصد دارید پیامک پاسخ به مخاطب‌ها با آن ارسال شود را انتخاب کنید.

ستون‌های موجود در فایل اکسل

این قسمت دقیقا شامل ستون‌هایی است که شما در فایل اکسل خود وارد کرده‌اید. با کلیک روی هر کدام از این آیتم‌ها معادلی که در فایل اکسل وارد کرده بودید در متن پیامک وارد می‌شود.

متن پیامک

در این بخش پیامکی که قصد دارید برای مخاطب شما در جواب کلید واژه ارسالی‌شان فرستاده شود را بنویسید. برای نوشتن پیامک باید از متغیرهایی که در فایل اکسل وارد کردید استفاده کنید. مثلا برای نوشتن «خانم» باید متغیر «پیشوند» را بزنید تا به صورت کد #2# در متن پیامک شما دیده شود. این کار باعث می‌شود این پیامک برای همه شماره‌ها شخصی سازی شود.

انتخاب پیش نویس

در این بخش می‌توانید از متن‌های پیامکی که پیش از این در ماژول متون سریع ذخیره کرده‌اید استفاده کنید.

بعد از انجام تنظیمات، روی گزینه «ثبت» کلیک کنید تا رکورد شما ثبت شود.

بررسی، دانلود گزارش و حذف منشی هوشمند

برای دیدن گزارش ارسال‌ها و دریافت‌های خود باید به شیوه زیر عمل کنید.

دریافتی

برای دیدن پیامک‌های دریافتی از مخاطب‌های خود، از قسمت راست پنل خود وارد بخش «پیام ها» شوید و گزینه «دریافتی» را بزنید. در این قسمت می‌توانید پیام‌هایی که از مخاطب‌های خود دریافت کرده‌اید را ببینید. مطابق شکل زیر، مخاطب شما برای دیدن میزان روزهای مرخصی خود، کلیدواژه‌ای که شما در نظر گرفته بودید را ارسال کرده است.

صفحه پیام‌های دریافتی از مخاطب‌ها

شکل 5 - پیام‌های دریافتی

ارسالی

سپس وارد بخش «ارسالی» شوید تا ببینید وقتی مخاطب شما کلید واژه را به شماره شما ارسال کرده است، پاسخی از پنل شما برای آن رفته است یا نه.

صفحه پیام‌های ارسالی پنل ملی پیامک

شکل 6 - صفحه پیام‌های ارسالی

حرف آخر

همانطور که دیدید شما می‌توانید در پاسخ به پیامک‌های مشتری‌های خود، اس ام اس های شخصی‌سازی شده ارسال کنید. این ماژول می‌تواند در هزینه و زمان شما صرفه‌جوبی کند و شما را به اهداف سازمانی‌تان برساند. اگر برای ارسال منشی هوشمند دچار مشکل شدید و یا در بخش‌های مختلف پنل پیامکی خود سوال داشتید، از بخش پشتیبانی، تیکت بفرستید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی