مسابقه

ابزارهای تبلیغات پیامکی کم نیستند. یکی از این ابزارها، برگزاری مسابقه پیامکی است. شما با خلاقیت خودتان می‌توانید مخاطبان و مشتریان خود را با استفاده از یک مسابقه، درگیر برند خود کنید. در ادامه این مطلب آموزش استفاده از ماژول مسابقه را به شما آموزش خواهیم داد.

ماژول مسابقه پیامکی چیست؟

همان‌طور که از نام این ماژول مشخص است، از این قابلیت برای برگزاری یک مسابقه پیامکی استفاده می‌شود. برندهای کوچک و بزرگ می‌توانند برای اینکه مشتریان را کمی بیشتر با خود درگیر کنند، یک مسابقه ترتیب بدهند. مثلا می‌توانید درباره محصولات و خدمات خود سوال کنید و از آنان بخواهید در مسابقه شرکت کنند.

آموزش: چگونه از مسابقه پیامکی استفاده کنیم؟

برای اینکه بتوانید از ماژول مسابقه استفاده کنید و کاربران و مشتریان خود را سرگرم و البته به خود وفادار کنید، کافی است مراحل زیر را گام به گام با ما انجام دهید.

درج مسابقه جدید

برای «درج مسابقه جدید» باید ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید. از منوی سمت راست، روی گزینه «امکانات» کلک کنید. حالا از زیرمنوی باز شده، گزینه «مسابقه» را انتخاب کنید. برای شروع یک مسابقه جدید هم کافی است مطابق شکل 1، در صفحه باز شده، روی دکمه سبزرنگ «درج مسابقه جدید» کلیک کنید.

درج مسابقه جدید

شکل 1- درج مسابقه جدید

عنوان مسابقه

در این قسمت باید یک عنوان برای مسابقه خود انتخاب کنید. این عنوان در پیامک برای مخاطبان فرستاده نمی‌شود و فقط برای این است که بعدا بتوانید ارسال‌ها را از هم تشخیص دهید. بنابراین عنوانی را انتخاب کنید که به خاطر سپردن آن دشوار نباشد.

گیرنده

شماره اختصاصی خودتان را در این قسمت انتخاب کنید. درواقع پیامکی که افراد در جواب سوالات مسابقه برای شما می‌فرستند را روی این خط دریافت می‌کنید.

کلیدواژه

یک کلیدواژه برای شروع مسابقه انتخاب کنید. این کلیدواژه می‌تواند به صورت عدد، حروف فارسی یا حروف لاتین باشد. این کلیدواژه همان چیزی است که کاربران باید برای شما ارسال کنند تا مسابقه برای آن‌ها شروع شود.

امتیاز مثبت

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید به ازای هر پاسخ مثبت، چند امتیاز به کاربران داده شود.

امتیاز منفی

در این قسمت هم می‌توانید میزان امتیازهای منفی را بنویسید.

متن شروع مسابقه

می‌توانید یک متن برای شروع مسابقه در این فیلد بنویسید. اگر دوست ندارید هم می‌توانید همان متن پیش‌فرض سیستم را به عنوان متن شروع مسابقه به مخاطبان خود ارسال کنید.

متن اتمام مسابقه

درست مانند متن شروع، پس از اتمام مسابقه پیامکی، یک پیامک برای کاربران فرستاده می‌شود تا بدانند مسابقه تمام شده است.

تنظیمات اولیه مسابقه پیامکی

شکل 2- تنظیمات اولیه مسابقه پیامکی

اتمام مسابقه پیامکی

در این قسمت می‌توانید مشخص کنید اگر امتیاز یک کاربر به چند رسید مسابقه برای او تمام شود. مثلا در تصویر زیر، امتیاز را روی 0 گذاشته‌ایم که اگر کسی پس از چند پاسخ منفی امتیازش به 0 رسید، مسابقه به صورت خودکار برای او تمام شود.

اعمال بازه زمانی

در نهایت می‌توانید یک بازه زمانی خود مشخص کنید. برای این کار روی تیک کنار «اعمال بازه زمانی» بزنید. سپس دو بازه «از» و «تا» برایتان باز می‌شود که می‌توانید ساعت، دقیقه و تاریخ شروع و اتمام مسابقه را مشخص کنید.

در نهایت پس از انجام تمام تنظیمات اولیه، روی دکمه «ثبت» کلیک کنید.

تنظیمات بازه زمانی و اتمام مسابقه در ماژول مسابقه

شکل 3- تنظیمات بازه زمانی و اتمام مسابقه در ماژول مسابقه

طراحی سوالات مسابقه پیامکی

حالا که تنظیمات اولیه را انجام دادید، نوبت به طراحی سوالات می‌رسد. پس از ثبت کردن تنظیمات، در صفحه اصلی این ماژول، یک رکورد ایجاد می‌شود که از این قسمت می‌توانید به تعداد دلخواه سوال طراحی کنید.

طراحی سوالات مسابقه پیامکی

شکل 4- طراحی سوالات مسابقه پیامکی

متن سوال

محتوای سوال خود را در این قسمت بنویسید. بهتر است سوالات را به صورت چند گزینه‌ای طراحی کنید که مخاطب بتواند با ارسال عدد گزینه به سوالات پاسخ دهد.

یک دکمه به نام «انتخاب پیش‌نویس» پایین قسمت متن سوال وجود دارد. با کلیک روی آن، باکس سیاه‌رنگی برایتان باز می‌شود. با انتخاب «مدیریت متون سریع» وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن قسمت می‌توانید متن‌هایی که از قبل نوشته‌اید را مشاهده و انتخاب کنید. اگر روی «درج متن به متون سریع» کلیک کنید هم، محتوای نوشته شده ذخیره می‌شود تا در آینده بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

متن سوال

شکل 5- متن سوال

ترتیب

در این قسمت می‌توانید ترتیب ارسال سوالات را مشخص کنید. اگر ترتیب را روی 0 قرار دهید، سیستم به صورت خودکار سوالات را به ترتیبی که نوشته‌اید برای افراد ارسال می‌کند.

پاسخ سوال

جواب صحیح هر پرسش را باید در این قسمت بنویسید تا سامانه بعدا بتواند پاسخ کاربران را تحلیل کند.

پاسخ سوالات می‌تواند به صورت عدد، حروف لاتین و فارسی باشد. اما بهتر است سوالات را به صورت چندگزینه‌ای طراحی کنید که پاسخ به صورت عدد باشد. تحلیل و آنالیز اعداد برای سیستم آسان‌تر است. بنابراین نتایج دقیق‌تری را در انتهای فرآیند خواهید داشت.

سپس روی دکمه«افزودن» کلیک کنید تا سوال شما به مسابقه پیامکی اضافه شود. سپس به همین ترتیب سوالات دیگر را هم اضافه کنید.

پاسخ سوال

شکل 6- پاسخ سوال

ویرایش و حذف سوالات

اگر می‌خواهید سوالات و پاسخ سوالات را ویرایش و حذف کنید، می‌توانید از همین قسمت طراحی سوالات این کار را انجام دهید.

ویرایش و حذف سوالات مسابقه

شکل 7- ویرایش و حذف سوالات مسابقه

ویرایش و حذف کلی مسابقه

اگر می‌خواهید مسابقه را به طور کلی حذف کنید، باید از آخرین آیکون سمت چپ، که روی آن علامت سطل زباله است استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید آن را ویرایش کنید، باید از آیکون کناری آن، همان‌طور که در تصویر مشخص کرده‌ایم، استفاده کنید.

دقت کنید که ویرایش کلی مسابقه با ویرایش سوالات متفاوت است و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.

ویرایش و حذف کلی مسابقه

شکل 8- ویرایش و حذف کلی مسابقه

امتیازدهی به کاربران

پس از اینکه کاربران کلیدواژه را برایتان ارسال کردند، مسابقه برای آنان آغاز می‌شود. پس از تمام شدن، امتیاز آنان و برنده مشخص می‌شود. شما می‌توانید امتیاز کاربران را در قسمت پاسخ‌ها مشاهده کنید.

امتیازدهی به کاربران

شکل 9- امتیازدهی به کاربران

چاپ و دریافت فایل اکسل امتیاز کاربران

با کلیک روی آیکون «پاسخ‌ها» می‌توانید شماره تلفن و امتیازهای افرادی که در مسابقه پیامکی شما شرکت کرده بودند را ببینید. اگر می‌خواهید این امتیازها و شماره موبایل‌ها را در دسترس داشته باشید، می‌توانید از آن‌ها یک خروجی فایل اکسل تهیه کنید و یا با زدن روی دکمه «چاپ» از آن‌ها پرینت بگیرید.

چاپ و دریافت فایل اکسل امتیاز کاربران

شکل 10- چاپ و دریافت فایل اکسل امتیاز کاربران

 

جمع‌بندی مسابقه پیامکی

در این مطلب سعی کردیم ماژول مسابقه را برایتان توضیخ دهیم و آن را گام به گام با شما اجرا کنیم. شما هم می‌توانید با خلاقیت خودتان، برای مشتریان خود یک سرگرمی ایجاد کنید و البته از این طریق، برندسازی و سود کنید. اگر همچنان درباره این ماژول سوالی داشتید یا در هنگام اجرای آن به مشکلی برخوردید، از قسمت پشتیبانی برایمان تیکت بفرستید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی