تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها

مسابقه

286مسابقه:

از طریق این ماژول میتوانید یک یا چند مسابقه پیامکی راه‌اندازی نموده و برای هر مسابقه چندین سوال در نظر بگیرید. هنگامی که مخاطب کلیدواژه تعریف شده برای شرکت در مسابقه را ارسال نماید، مسابقه شروع شده و سوالات به ترتیب برای وی ارسال خواهد شد. در انتها سیستم به صورت خودکار جمع‌بندی کرده و امتیاز مخاطب را برآورد و برایش ارسال می‌کند.
بدین منظور، روی "درج مسابقه جدید" کلیک نمایید.

287

  1. عنوان مسابقه: در این قسمت عنوان مناسبی وارد نمایید.
  2. شماره گیرنده: یکی از خطوط اختصاصی پنل خود را انتخاب نمایید. مخاطبین، کلیدواژه شرکت در مسابقه و نیز پاسخ سوالات را به این شماره باید ارسال نمایند.
  3. کلید واژه: کلمه‌ای است که مخاطب بعد از ارسال آن، موافقت خود برای شرکت در مسابقه را اعلام کرده و سوالات مسابقه برای ایشان ارسال می شود. مانند Mosabeqe
  4. امتیاز مثبت: مقداری است که به ازای هر پاسخ صحیح برای مخاطب در نظر گرفته می شود.
  5. امتیاز منفی: مقداری است که از مجموع امتیازات مخاطب، به ازای هر پاسخ غلط کسر می گردد. این مقادیر قابل تغییر می باشند.
  6. متن شروع مسابقه ومتن اتمام مسابقه نیز به دلخواه قابل تغییر می باشند.
  7. در کادر مقابل عبارت "اتمام مسابقه بعد از رسیدن به"، مقداری را وارد نمایید که شرط خروج مخاطب از مسابقه می باشد.
  8. با کلیک بر روی"اعمال بازه زمانی" این امکان را خواهید داشت که مسابقه را تنها برای زمان خاصی فعال نمایید. در صورت عدم تغییر مقادیر پیش فرض، مسابقه برای همیشه فعال و قابل اجرا خواهد بود.

288

  1. در نهایت روی ثبت کلیک نمایید. رکورد مربوط به مسابقه ایجاد شده را در همان صفحه مشاهده خواهید نمود.

289

سوالات:
برای طرح سوالات مسابقه بر روی "سوالات"کلیک بفرمایید. در صفحه ای که مطابق شکل زیر مشاهده می کنید می توانید سوال ها و پاسخ هر یک را وارد نمایید.
290

 1. متن هر سوال را در کادر مربوط به متن سوال وارد نمایید.
 2. برای تنظیم ترتیب دلخواه سوالات مسابقه، برای هر سوال قسمت ترتیب را با عدد مشخص کننده ترتیب مد نظر خود، مقداردهی نمایید. درهنگام ارسال سوالات مسابقه، به ترتیب تنظیم شده سوالات ارسال میگردد.
  اگر گزینه ترتیب را صفر قرار دهید، سیستم به صورت خودکار ترتیب سوالات را بنا به ترتیبی که نوشته شده اند تنظیم می نماید.
 3. پاسخ هر سوال میتواند عدد، متن فارسی یا لاتین یا ترکیبی از آنها باشد ولی بهتر است این متن عدد باشد چرا که تشخیص آن برای سیستم ساده تر خواهد بود.
 4. پس از پر نمودن فیلدها، گزینه ثبت را کلیک نموده تا سوالاضافه گردد. سوال ثبت شده، در همان قسمت اضافه می شود. برای ویرایش یا حذف هر سوال میتوانید روی ویرایش یا حذف انتهای هر سطر کلیک نمایید.
  پس از نوشتن سوالات، با بستن این صفحه وارد صفحه قبل خواهید شد.

پاسخ ها:
با کلیک بر روی پاسخ ها، پاسخ های دریافت شده از جانب مخاطبین قابل مشاهده خواهد بود.
ویرایش:
از قسمت ویراش می توانید برای ویرایش عنوان مسابقه، شماره گیرنده، متن شروع مسابقه و ... که در ابتدا تنظیم کرده بودید، استفاده نمایید. برای غیر فعال کردن مسابقه بدون حذف نمودن آن می توانید در قسمت وضعیت، مقدار را روی غیر فعال قرار داده و تغییرات را با کلیک بر روی گزینه ثبت، تایید نمایید.
حذف:
با کلیک بر روی حذف نیز، مسابقه حذف خواهد شد.

291کد دهی:

با استفاده از این ماژول می توان این امکان را برای مخاطبین فراهم نمود تا با ارسال یک کلیدواژه به سامانه، بصورت خودکار،کدی دریافت نمایند. این کدها با اهداف مختلفی تولید و به مخاطبین ارائه خواهند شد. به عنوان مثال، کدشارژ، کدهای فعالسازی و... . در این حالت مخاطب با دریافت کد از امکانی که بدان منظور کد را تولید نمودید، استفاه خواهد نمود.

  1. به منظور ایجاد و استفاده از این امکان روی ارسال جدید کلیک نمایید.
  2. عنوان:ابتدا عنوان مناسبی وارد نمایید. در صورتی که قصد ایجاد کددهی های مختلف داشته باشید، با انتخاب عنوان متناسب با هر کدام، از یکدیگر قابل تشخیص خواهند بود.
  3. گیرنده: از این قسمت، یکی از شماره های اختصاصی که مخاطب قرار است به آن پیامک حاوی کلیدواژه را ارسال نماید، انتخاب کنید.
  4. فرستنده: از ان بخش نیز یکی از شماره های اختصاصی برای ارسال پیامک های حاوی کد به مخاطبین را، انتخاب نمایید. شماره گیرنده و فرستنده می توانند یکی باشند.
  5. چنانچه قصد فعالسازی این امکان را تنها برای زمان محدودی داشته باشیم، ساعت و تاریخ شروع و پایان بازه¬ی زمانی مورد نظر را در قسمت های "از تاریخ" و "تا تاریخ" تنظیم نمایید. در غیر اینصورت برای همیشه فعال خواهد بود.
  6. کلیدواژه: در کادر مقابل کلیدواژه، کلیدواژه مدنظر را وارد نمایید که بهتر است عدد باشد. این عدد توسط مخاطب به شماره گیرنده ارسال شده و در جواب کد برای ایشان ارسال خواهد شد.
  7. در صورتی که هیچ کدی در سیستم وجود نداشته باشد، متنی که در کادر مقابل"متن ارسالی (در صورت اتمام کدها)"نوشته شود، برای مخاطب ارسال میشود.

292

  1. همچنین اگر شماره موبایل تکراری باشد و به عبارتی مخاطب بیش از یک بار کلیدواژه را ارسال نماید و گزینه"شماره تکراری مجاز" علامتدارنباشد، متنی که در کادر مقابل "متن ارسالی(شماره تکراری)" نوشته شود، برای مخاطب ارسال میشود.
  2. در صورتی که کد در سیستم موجود باشد، متن نوشته شده در کادر مقابل "متن ارسالی" برای مخاطب ارسال شده و در این متن کد مورد نظر جایگزین #Code# میگردد. شما میتوانید استایل متن را با حفظ #Code# به دلخواه تغییر دهید.
  3. چنانچه بخواهیم مخاطب با هر بار ارسال کلیدواژه، کد دریافت نماید، لازم است تیک عبارت "شماره تکراری مجاز" را بزنیم و کادر مقابل "متن ارسالی(شماره تکراری)" را خالی رها کنیم.
  4. در صورتی که گزینه"محدود کردن به دفترچه تلفن" علامتدار باشد، سیستم فقط به اعضای دفترچه تلفن پاسخ خواهد داد.
  5. با کلیک روی "فرستنده پاسخ به دفترچه تلفن اضافه شود"، می توان یک یا چند گروه از بین گروه های موجود در دفترچه تلفن را انتخاب نمود. بدین ترتیب هر مخاطبی که کلیدواژه ارسال نماید، ضمن دریافت کد، شماره موبایلش، به گروه انتخابی دفترچه تلفن پنل نیز افزوده خواهد شد. از این امکان می توان جهت دریافت هزینه و ثبت نام مخاطبین استفاده نمود. برای عضویت خودکار در گروه ها چنانچه از این قسمت تنظیماتی انجام ندهیم، می توانیم با استفاده از ماژول اضافه به لیست، این کار را انجام دهیم.

293

  1. می توانید میزان اعتباری که تمایل دارید از اعتبار اعضای دفترچه تلفن بابت دریافت پیامک از این قسمت، کسر گردد را در کادر مربوط وارد نمایید.
  2. روی ثبت کلیک نموده تا رکورد مربوط به کددهی ایجاد شده، ثبت گردد.

294

درج کد:
پس از درج کددهی، در رکورد ثبت شده روی درج کد کلیک نموده تا فایل اکسل حاوی کدها را در سامانه بارگذاری نموده و روی ثبت کلیک نمایید.
295
این فایل باید مطابق فایل نمونه باشد.
296
می توان از همین فایل برای ورود کدهای مورد نظر استفاده نمود.
برای تولید کد توسط سامانه، می توان از "تولیدکد" استفاده نمود.
در این قسمت پس از ورود کاراکترهای مورد نظر شامل حروف یا اعداد یا ترکیبی از آنها، حداقل و حداکثر طول کدها و تعداد آنها را مشخص نموده و روی "تولید و ثبت کدها" کلیک نمایید. کدهای تولید شده بصورت خودکار ثبت خواهند شد.
297
نمایش کدها:
باکلیک کردن برروی نمایش کدها،کدهایی که واردنمودیدبه شمانمایش داده خواهدشد وازگزینه جستجودرکدهابرای پیدا کردن کدمورد نظر خود میتوانیداستفاده نمایید. امکان درج کد بصورت دستی نیز وجود دارد. در صورت تخصیص یافتن کدها به مخاطبین، در لیستی که مشاهده می نمایید، وضعیت تخصیص و شماره موبایلی که کد به آن تخصیص یافته نمایش داده خواهد شد. امکان ویرایش و یا حذف هر کد نیز وجود دارد.
298
ویرایش و حذف:
برای غیرفعال نمودن کددهی ایجاد شده و ویرایش آن، از گزینه ویرایش و برای حذف کلی آن از گزینه حذف موجود در رکورد ثبت شده کددهی می توان استفاده نمود.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی