30% تخفیف بهاره خرید پنل پیامکی، فقط تا 31 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

ایمیل پیامک

آیا با ماژول ایمیل پیامک که یکی از پرکاربردترین ابزار در سامانه ملی‌پیامک است، آشنایی دارید؟ در این راهنمای تصویری و قدم به قدم، قصد داریم همه آنچه را که برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است، به شما آموزش دهیم.

ایمیل پیامک چیست؟

ایمیل پیامک، همانطور که از اسمش هم مشخص است، سرویسی است که شما با استفاده از آن، یک یا چند آدرس ایمیل به پنل خودتان وارد می‌کنید، و هر بار که پیامکی بر روی سرشماره اختصاصی پنل اس ام اس خود دریافت می‌کنید، یک نسخه از این پیامک دریافتی را به آن ایمیل یا ایمیل‌ها هم ارسال خواهد کرد.

پیشنهاد می‌کنم ویدئوی آموزشی انتقال پیام دریافتی پنل به ایمیل دلخواه با ایمیل پیامک را از کانال آپارات ملی پیامک تماشا بفرمائید.

ایمیل پیامک چه کاربردهایی دارد؟

برای اینکه سریع‌تر بتوانید پیامک‌های دریافتی پنل اس ام اس خودتان را بررسی کنید و به کاربران و مشتریان خود پاسخ بدهید یا backup بگیرید، این ماژول از سامانه ملی پیامک، با انتقال یک نسخه از اس ام اس دریافتی پنل به ایمیل شما این امکان را برای‌تان فراهم می‌کند.

بدون نیاز به ورود به پنل اس ام اس

یکی از کاربردهای مهم ایمیل پیامک برای افرادی است که در طول روز دسترسی به سامانه برای آن‌ها سخت است و نمی‌توانند برای چک کردن مداوم پیامک‌های دریافتیشان، وارد سامانه بشوند و پیامک‌های دریافتی را بررسی کنند. این ابزار به این افراد کمک می‌کند تا با ثبت ایمیل خود در این بخش، یک نسخه از پیامک‌های دریافتی پنل اس ام اس به ایمیل آن‌ها انتقال داده می‌شود.

بدون نیاز به ارائه دسترسی پنل پیامک به همکاران و دیگر مدیران

یکی دیگر از کاربردهای این ماژول که می‌توان به اشاره کرد این است که مثلاً شما می‌خواهید تعدادی از اطرافیان یا همکاران شما پیامک‌هایی که از طریق سامانه دریافت می‌کنید را مشاهده کنند، اما نمی‌خواهید که اطلاعات ورود به پنل را به آن‌ها بدهید که به بقیه بخش‌ها و قسمت‌های سامانه هم دسترسی داشته باشند. پس شما می‌توانید با استفاده از ایمیل پیامک، ایمیل‌های این افراد را در این بخش ثبت کنید تا بدون نیاز به ارائه اطلاعاتِ ورود جهت دسترسی پنل پیامک به آن‌ها، یک نسخه از پیامک‌های دریافتی به همه‌ی این افراد به‌طور همزمان ارسال شود.

آموزش: چگونه از ایمیل پیامک استفاده کنیم؟

برای یادگیری نحوه استفاده از این ماژول، کافی است قدم به قدم با این آموزش همراه شوید.

ایجاد ایمیل پیامک و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع، مطابق شکل 1 وارد بخش ابزار ویژه سامانه بشوید و گزینه ایمیل پیامک را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه +درج ایمیل پیامک جدید کلیک نمایید.

ایمیل پیامک

شکل 1 - ماژول ایمیل پیامک

پس از کلیک بر روی این گزینه، یک پنجره‌ به‌صورت Pop-up و مطابق شکل 2 برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک‌تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

تنظیمات ایمیل پیامک

شکل 2 - تنظیمات ایمیل پیامک

عنوان ایمیل پیامک

انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک رکوردهای مختلف می‌باشد و در عملکرد ماژول ایمیل پیامک شما هیچ تأثیری ندارد. با این حال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد که بعدها رکورد‌های مختلف خودتان را راحت‌تر پیدا کنید.

گیرنده

از این قسمت شماره اختصاصی مدنظر خود را انتخاب نمایید. این خط مجازی، شماره خط اختصاصی است که پیامک‌های کاربران و مشتریان شما به این شماره ارسال خواهد شد. در صورت انتخاب "همه شماره‌ها" تمامی پیامک‌های دریافتی بر روی همه شماره‌های اختصاصی پنل‌تان، به ایمیل یا ایمیل‌هایی که مشخص کرده‌اید، انتقال داده خواهند شد.

نکته) به منظور تفکیک پیامک‌های دریافتی از هر شماره اختصاصی، شما می‌توانید برای هر یک از خطوط اختصاصی پنل‌تان، یک ایمیل پیامک مجزا ایجاد نمایید.

اعمال بازه زمانی

چنانچه قصد دارید این ایمیل پیامک فقط برای یک بازه زمانی مشخص فعال باشد، از این قسمت می‌توانید تاریخ شروع و پایان فعالیت آن را مشخص کنید. برای این کار کافی است مقدار "از" و "تا" را تنظیم نمائید.

نکته) در صورت عدم تغییر در مقادیر پیشفرضی که به شما نمایش داده می‌شود، رکورد انتقال پیامک به ایمیل شما، باید به‌صورت دستی غیرفعال شود.

ایمیل‌ها

در این بخش شما می‌توانید ایمیل‌هایی که می‌خواهید به آنها پیامک‌های دریافتی پنل‌تان انتقال داده شود را وارد نمایید. شما می‌توانید چند ایمیل را با کاراکترهای جداکننده مانند ", ; |" از هم جدا کنید تا انتقال پیامک‌ها به صورت همزمان برای همه ایمیل‌ها ارسال گردد.

نکته) توجه کنید که حتما ایمیل‌ها را به صورت صحیح مانند "melipayamak@gmail.com" یا "info@melipayamak.com" وارد نمایید و از قرار دادن عبارت "www" در ابتدای ایمیل بپرهیزید.

در آخر بر روی گزینه ثبت کلیک نمایید.

بررسی، ویرایش و حذف ایمیل پیامک

بعد از درج ایمیل پیامک در همان بخش، مطابق شکل 3 رکورد آن ثبت می‌شود و امکان ویرایش و حذف نیز خواهید داشت.

رکود ایمیل پیامک

شکل 3 - رکورد ایمیل پیامک

جمع‌بندی

اگر در هنگام ایجاد ایمیل پیامک با هر نوع خطا و یا عدم دسترسی به این ماژول مواجه شدید، همواره می‌توانید از قسمت "پشتیبانی" برای کارشناسان ملی پیامک تیکت ارسال نمائید و یا با شماره 02163404 داخلی 1 و سپس داخلی 2 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی