انتقال پیامک

انتقال پیامک یکی از جالب‌ترین و در عین حال ساده‌ترین ماژول های ملی‌پیامک است که باعث ساده‌تر شدن خواندن و reserve پیامک‌های دریافتی شما می‌شود. این ماژول یک نسخه از پیام‌های دریافتی شما را به شماره تلفن همراه‌تان ارسال می‌کند. در این نوشته سعی کردیم به صورت تصویری و ویدئویی این ماژول را برای شما توضیح دهیم. همراه ما باشید.

انتقال پیامک چیست؟

پیامک جایگاه مهمی در ارتباطات ما دارد و یک راه ارتباطی خوب و ارزان به حساب می‌آید. به وسیله اس ام اس می‌توانید حتی زمانی که اینترنت ندارید و نمی‌توانید به پنل پیامکی‌تان متصل شوید، پیام‌های دریافتی‌تان را کنترل کنید. با این کار به راحتی می‌توانید آمار ارسال‌های خود و پیامک‌هایی که از مشتریان دریافت کرده‌اید را ببینید.

آموزش استفاده از قابلیت انتقال پیامک

برای شروع باید از سمت راست پنل خود وارد «ابزار ویژه» شوید. سپس گزینه «انتقال پیامک» را انتخاب کنید و در صفحه باز شده روی «+ درج انتقال پیامک جدید» کلیک کنید.

ماژول انتقال پیامک

شکل 1 - ماژول انتقال پیامک

سپس بر اساس توضیحاتی که در ادامه قرار دادیم، صفحه زیر را در پنل خود تکمیل کنید.

تنظیمات اولیه ماژول انتقال پیامک

شکل 2 - تنظیمات اولیه ماژول انتقال پیامک

 

عنوان انتقال پیامک

در این قسمت یک عنوان مناسب برای دسته‌بندی و یادآوری خودتان قرار دهید. این عنوان در متن شما هیچ تاثیری ندارد و برای تفکیک رکوردهای شماست.

گیرنده

این قسمت خطوط اختصاصی‌تان را مشخص می‌کند. در این بخش می‌توانید خطوط اختصاصی که برای دریافت پیامک قرار داده‌اید را انتخاب کنید. به علاوه، می‌توانید با انتخاب گزینه همه شماره‌ها، تمام پیامک‌های دریافتی‌تان را از تمام خطوط اختصاصی، در گوشی موبایل‌تان دریافت کنید. توجه داشته باشید که با انتخاب خط اختصاصی، تنها پیامک‌های دریافتی آن خط را می‌توانید در صندوق دریافتی موبایل‌تان مشاهده کنید.

اعمال بازه زمانی

در این قسمت باید بازه زمانی را که می‌خواهید ماژول انتقال پیامک فعال باشد را تنظیم کنید. اگر بازه زمانی را اعمال نکنید، این امکان به صورت مادام‌العمر کار خواهد کرد.

گیرندگان

افرادی که قصد دارید پیامک‌های دریافتی شما برایشان ارسال شود را در این بخش وارد کنید. شما به 4 روش می‌توانید این افراد را انتخاب کنید.

اکسل

برای قرار دادن شماره‌ها به صورت فایل اکسل، می‌توانید از گزینه «دانلود فایل نمونه» استفاده کنید.

وارد کردن شماره‌ها به صورت فایل اکسل

شکل 3 - وارد کردن شماره‌ها به صورت فایل اکسل

 

بعد از دانلود فایل، مطابق نمونه شماره‌های موردنظرتان را در اکسل قرار دهید. سپس این فایل را در قسمت choose file قرار دهید.

شکل 4 - نمونه فایل اکسل

متنی

برای استفاده از قابلیت متنی، باید شماره‌های خود را در فایل متنی که حاوی پسوند های txt یا dat هستند وارد کنید. سپس فایل را در بخش choose file آپلود کنید.

وارد کردن شماره‌ها به صورت فایل متنی

شکل 5 - وارد کردن شماره‌ها به صورت فایل متنی

دفترچه تلفن

اگر می‌خواهید گیرندگان پیامک را از بین افراد دفترچه تلفن پنل پیامکی خود انتخاب کنید، روی این گزینه کلیک کنید. تمامی گروه‌های دفترچه تلفن برای شما نمایش داده خواهد شد و به راحتی می‌توانید گروه مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است شما بخواهید برای چند همکار خود پیامک‌های دریافتی پنل ارسال شود. برای این کار می‌توانید در دفترچه تلفن خود گروهی با این نام ایجاد کنید و سپس همان گروه را در این بخش انتخاب کنید.

وارد کردن شماره‌ها از طریق دفترچه تلفن پنل اس ام اس

شکل 6 - وارد کردن شماره‌ها از طریق دفترچه تلفن پنل اس ام اس

وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

آخرین گزینه که به شما در وارد کردن شماره‌ها کمک می‌کند، استفاده از کادر دستی است. در این قسمت باید شماره‌ها را زیر هم وارد کنید.

وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

شکل 7 - وارد کردن شماره‌ها به صورت دستی

تنظیمات پیشرفته

در این بخش باید تنظیمات نهایی را انجام دهید.

  • ارسال به شماره های غیر تکراری: با انتخاب این گزینه پیامک‌ها فقط برای شماره‌هایی که تکراری نیست ارسال خواهد شد. اگر در فایل‌های شما شماره تکراری وجود داشته باشد، پیامک‌های دریافتی شما برای آن ارسال نمی‌شود.
  • ارسال به کلیه شماره ها: با انتخاب این گزینه، پیامک برای همه شماره‌ها اعم از تکراری و غیر تکراری ارسال خواهد شد.
  • ارسال به شماره های مشترک ( تکراری ) : با زدن این گزینه پیامک‌ها فقط برای شماره‌های تکراری ارسال می‌شوند.

پس از انجام تنظیمات اولیه، روی «ثبت» کلیک کنید تا رکود شما ذخیره شود.

بررسی، دانلود گزارش و حذف انتقال پیامک

بعد از ثبت رکورد، صفحه‌ای مطابق شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. افرادی که شماره آن‌ها را وارد پنل کردید، با ارسال پیامک به سرشماره اختصاصی شما، پیامک‌های دریافتی پنل برایشان ارسال می‌شود. در این بخش می‌توانید تنظیمات رکورد خود را «ویرایش» کنید و یا حتی آن را «حذف» کنید.

رکورد نهایی ماژول انتقال پیامک

شکل 8 - رکورد نهایی ماژول انتقال پیامک

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم تا آموزش انتقال پیامک های دریافتی پنل را به شماره مورد نظر شما آموزش دهیم. امیدواریم این راهنما برای شما مفید باشد. اگر درباره پنل سوالی داشتید، از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی