ارسال متناظر

تا به حال برای شما پیش آمده که بخواهید همزمان برای افراد مختلف متن پیامک‌های متفاوتی ارسال کنید؟

برای ارسال این گونه پیامک‌ها می‌توانید از ماژول ارسال متناظر ملی پیامک استفاده کنید.

ارسال متناظر چیست؟

ارسال متناظر پیام کوتاه به شما کمک می‌کند تا به طور هم‌زمان برای شماره موبایل‌های مختلف، پیامک‌هایی با محتوای متنی متفاوت ارسال کنید. اگر بخواهید برای تک تک کاربران به صورت جداگانه پیام‌های مختلف ارسال کنید، وقت و هزینه زیادی از شما می‌گیرد. اما با امکان ارسال متناظر دیگر نیازی به ارسال تکی نیست. زیرا سیستم نام‌های متفاوت و متن‌های متفاوتی که برای آن‌ها نوشتید را به صورت خودکار ارسال خواهد کرد. پیش از خواندن مطلب، توصیه می‌کنیم ویدئو زیر را ببینید. همچنین می‌توانید برای شناخت بیشتر این نوع ارسال، مقاله ارسال پیامک نظیر به نظیر با نام مشتری را بخوانید.

پیش از هر چیز توصیه می‌کنیم ویدئوی آموزش ارسال پیامک نظیر به نظیر | ارسال اس ام اس متناظر را در کانال آپارات ملی پیامک ببینید.

کاربردهای ارسال متناظر

شما با توجه به نیاز خود می‌توانید استفاده‌‌های متنوعی از ارسال متناظر داشته باشید. برای درک بهتر کاربردهای ارسال متناظر، به نمونه‌های زیر توجه کنید.

ارسال اطلاعیه در شرکت‌ها و سازمان‌ها

یکی از کاربردهای ارسال پیامک متناظر، ارسال اطلاعیه‌ها برای کارمندان شرکت‌ است. مثلا برای ارسال فیش حقوق کارمندان می‌توان از این ماژول استفاده کرد. با توجه به اینکه اطلاعات فیش حقوقی کارمندان با هم متفاوت است، به جای اینکه به صورت تکی این فیش‌ها را ارسال کنید، می‌توان با استفاده از ارسال متناظر متن مجزا برای هر فرد را در فایل اکسل وارد کرد تا به صورت انبوه پیام‌ها ارسال شود.

اطلاع‌رسانی به مشتریان فروشگاه

فرض کنید شما قصد دارید برای مشتریان خود کدهای تخفیف و یا پیشنهادات مجزا ارسال کنید. مثلا به یک مشتری تبریک تولد بگویید، به یکی کد تخفیف 10 درصدی بدهید و به دیگری بگویید اگر تا آخر هفته ثبت سفارش کند، برای او ارسال رایگان در نظر می‌گیرید. پس نیاز دارید که SMS هایی با متن‌های متفاوت ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت ارسال متناظر

برای آموزش نحوه استفاده این ماژول، بر اساس مراحل زیر همراه ما باشید. همچنین برای آموزش بهتر به ویدئویی که در ابتدای همین مطلب قرار دادیم مراجعه کنید.

مرحله اول: ایجاد ارسال متناظر و تنظیمات اولیه

برای شروع، وارد بخش «ارسال» سامانه بشوید و «ارسال متناظر» را انتخاب کنید. سپس روی گزینه «+ درج ارسال جدید» کلیک کنید.

 ماژول ارسال متناظر در پنل ملی پیامک

شکل 1 - ماژول ارسال متناظر در پنل ملی پیامک

بعد از آن، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود.

تنظیمات ماژول ارسال متناظر پیامک

شکل 2 - تنظیمات ماژول ارسال متناظر پیامک

شماره فرستنده

از این قسمت یکی از سرشماره‌‌های اختصاصی پنل خود را انتخاب کنید. با این سرشماره پیامک برای مخاطب‌های ما ارسال می‌شود.

فایل اکسل شماره و متن

از این قسمت، فایل اکسلی که شامل شماره موبایل‌ مخاطب‌های شما و محتوای متنی است را آپلود کنید.

دانلود فایل نمونه

برای وارد کردن شماره موبایل‌ها و متن‌ها، باید از فایل نمونه ارسال متناظر استفاده کنید. این فایل را دانلود کنید و مطابق شکل زیر، در ستون اول شماره موبایل و در ستون دوم متن اختصاصی پیامک هر کدام را وارد کنید. سپس این فایل را در بخش فایل اکسل شماره و متن (مطابق شکل 2 کادر 5) بارگذاری کنید.

نحوه وارد کردن شماره موبایل و متن در فایل اکسل

شکل 3 - نمونه فایل اکسل تکمیل شده متناظر

نکته) شماره موبایل‌ها باید بدون صفر اولیه، بدون فاصله و بدون 98+ در فایل اکسل درج شوند. (مطابق شکل 3)
نکته) توجه داشته باشید که باید شماره‌ها به انگلیسی وارد کنید.

ارسال به شماره‌های تکراری مجاز باشد

تصور کنید می‌خواهید برای یک شماره موبایل 2 پیام متفاوت بفرستید. مثلا در یک اس ام اس تولد او را تبریک بگویید و در دیگری موعد اقساطش را اعلام کنید. اگر بخواهید هر دو پیام برای او ارسال شود، این گزینه را تیک بزنید. اگر این تیک را فعال نکنید، سیستم به صورت خودکار اولین پیام را که در فایل اکسل تنظیم کرده‌اید، برای مخاطب شما ارسال می‌کند.

با کلیک بر روی گزینه «ارسال»، تصویر زیر برای شما باز می‌شود. در اینجا گزارش کوتاهی از تعداد رکوردهای شما و وضعیت آن را مشخص می‌کند. با کلیک کردن روی دکمه «تایید»، پیامک‌های شما ارسال خواهد شد.

پیام سیستم در ثبت اولیه ارسال پیامک نظیر به نظیر

شکل 4 - پیام سیستم

بررسی، دانلود گزارش و حذف ارسال متناظر

پس از تایید، رکوردهای شما در 2 بخش از پنل اس ام اس ثبت خواهد شد.

ثبت رکورد در ماژول ارسال متناظر

پس از ثبت ارسال خود، در همان صفحه، رکوردهای فایل اکسل شما نمایش داده می‌شود. به دلیل اینکه پیامک‌های شما به هر شماره موبایل به صورت مجزا ارسال شده است، رکورد هر کدام از آن‌ها نیز به صورت جداگانه ثبت خواهد شد. در این صفحه می‌توانید شماره فرستنده که سرشماره اختصاصی شماست و پیامک‌های خود را مشاهده کنید. زمان ارسال پیامک‌های شما نیز در همین صفحه نمایش داده می‌شود.

گزارش ماژول ارسال متناظر در پنل پیامکی

شکل 5 - گزارش ماژول ارسال متناظر در پنل اس ام اس

وضعیت ارسال

منتظر ارسال: بعد از ارسال نیاز است که پیامک‌های شما در صف ارسال قرار بگیرند.
انجام شد: درخواست اس ام اس شما با موفقیت انجام شده و پیامک‌ها به شماره موبایل‌های مورد نظر ارسال شده است.

عملیات گروهی

با کلیک بر روی عملیات گروهی، 3 گزینه خروجی اکسل، چاپ و حذف برای شما باز می‌شود. برای دریافت گزارش‌های خود به صورت فایل اکسل بر روی خروجی اکسل کلیک کنید. اگر به پرینتر وصل باشید، می‌توانید گزارش‌های خود را به صورت چاپ شده دریافت کنید. اگر قصد حذف هر کدام از رکوردها را داشتید، کافی است روی گزینه حذف کلیک کنید.

عملیات گروهی

شکل 6 - عملیات گروهی

ثبت رکورد در ماژول پیام‌های ارسالی

رکورد ارسال اس ام اس های متناظر شما در بخش پیام‌ها و در قسمت ارسالی نیز ثبت می‌شوند. در این صفحه می‌توانید بخش‌هایی مانند متن پیامک و تاریخ و ساعت ارسال خود را مشاهده کنید. فرستنده، سرشماره اختصاصی شماست که با آن پیامک را ارسال کرده‌اید. اگر پیام‌های شما ارسال نشده بود و یا هر مشکلی دیگر در مسیر ارسال آن وجود داشت، از بخش پشتیبانی به کمک کد پیامک می‌توانید پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 گزارش ارسال متناظر در ماژول ارسالی

شکل 7 - گزارش ارسال متناظر در ماژول ارسالی

سخن پایانی

امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد و بتوانید به کمک آن پیامک‌های خود را ارسال کنید. در این مسیر اگر با مشکلی روبه‌رو شدید و یا نیاز به راهنمایی داشتید، از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره  02163404 تماس بگیرید.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی