50% تخفیف خرید سامانه پیامکی، ویژه نوروز 1402
خرید

ارسال انبوه

ارسال انبوه پرکاربردترین ابزار در سامانۀ ملی‌پیامک است. در این راهنما، قصد داریم تمام آنچه برای آشنایی و استفاده از این ابزار لازم است را به شما آموزش دهیم.

ارسال انبوه چیست؟

همانطور که از نام این ابزار پیداست، این ابزار به شما کمک می‌کند در یک زمان به تعداد بالایی پیامک ارسال کنید. حالا این افراد می‌توانند کسانی باشند که در خبرنامۀ شما عضو شده‌اند و از این طریق در دفترچه تلفن شما ذخیره شده‌اند، یا لیست شماره‌های شما که به‌صورت فایل اکسل در اختیار شماست و یا شماره‌هایی که به صورت دستی وارد سامانه می‌کنید.

کاربردهای ارسال انبوه

تقریبا بیشترین بار بازاریابی پیامکی را ابزار ارسال انبوه به دوش می‌کشد. همانطور که می‌دانید بیشترین نتیجه از بازاریابی پیامکی زمانی حاصل می‌شود که برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی از مشتریان خود اجازه بگیرید، لیستی از آنها تهیه کنید و به مرور این لیست را افزایش دهید. پس از آن برای لیست مشتریان خود پیامک انبوه ارسال کنید. قرار نیست برای کل کرۀ زمین پیامک تبلیغاتی بفرستید در این صورت همه را کلافه خواهید کرد. در ادامه چند کاربرد اساسی این ابزار را به شما خواهم گفت. شما متناسب با کسب‌وکار خود می‌توانید خیلی کاربردهای دیگر هم به آن اضافه کنید.

امکانات جدید کسب‌وکار خود را برای تمام مشتریانتان ارسال انبوه کنید

شما می‌توانید هر امکان یا قابلیت جدیدی در کسب‌وکارتان را برای مشتریان خود پیامک کنید. تصور کنید شما یک آموزشگاه دارید و قرار است دوره‌ای جدید را آغاز کنید، با ارسال یک پیامک انبوه برای تمام هنرجویان آموزشگاه آنها را به شرکت در دورۀ جدید آموزشگاهتان ترغیب کنید.

در شرایط اضطراری در کمترین زمان ممکن به افراد زیادی اطلاع‌رسانی کنید

تصور کنید قرار است به تمام کارکنان خود اطلاع بدهید که به علت آلودگی فردا شرکت شما تعطیل است، به جای ساعت‌ها تلفن زدن، در کمتر از ۳ دقیقه می‌توانید به تمام آنها اطلاع‌رسانی کنید. تمام مواردی از این قبیل به سادگی ارسال یک پیامک با ارسال انبوه ممکن است.

تخفیف‌ها و پیشنهادات هیجان‌انگیز خود را برای مشتریان خود ارسال کنید

برای هر کسب‌وکاری زمان‌های رکود وجود دارد، زمان‌هایی که خلوت و بی‌مشتری سپری می‌شود، مثلا روزهای هفته برای کافی‌شاپ‌ها یا ماه رمضان برای آرایشگاه‌ها و خیلی زمان‌های دیگر. ارسال یک کد تخفیف جانانه بهترین راه برای فرار کردن از این رکود و رونق گرفتن کسب‌وکار شماست. کافی است یک پیامک تخفیف تنظیم کنید و با چند کلیک ساده آن را برای مشتریان خود  ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت ارسال انبوه

برای یادگیری نحوه استفاده از ارسال انبوه، کافیست چند دقیقه وقت بگذارید و ویدیو آموزشی زیر را ببینید یا خلاصه آن را در ادامه مطالعه کنید.

مرحله اول: ایجاد ارسال انبوه و وارد کردن تنظیمات اولیه

برای شروع وارد بخش ارسال سامانه بشوید و گزینۀ ارسال انبوه را انتخاب کنید. سپس، برای ارسال انبوه پیامک برروی گزینۀ ارسال جدید کلیک نمایید.

مرحله اول آموزش ارسال انبوه

پس از کلیک بر روی گزینه ارسال جدید، یک پنجره‌ به شکل زیر برای شما باز می‌شود. در ادامه، ما تک‌تک بخش‌های این پنجره را به شما توضیح خواهیم داد:

قدم دوم آموزش ارسال انبوه

 1. عنوان: انتخاب عنوان، صرفاً جهت تفکیک ارسال‌های مختلف می‌باشد و در متن پیامک شما هیچ تاثیری ندارد. با اینحال، انتخاب یک عنوان متناسب به شما کمک خواهد کرد بعدها این ارسال را راحت‌تر پیدا کنید.
 2. فرستنده: از این قسمت شماره‌ای را که قرار پیامک انبوه ارسال کند، انتخاب می‌کنید.
 3. متن پیامک: در این بخش متن پیامک خود را می‌نویسید. توجه کنید که اگر از یک متن تبلیغاتی چندین بار می‌خواهید استفاده کنید، پس از تایپ متن پیامک روی مثلث بالا سمت چپ کلیک کنید و از گزینۀ درج متن به متون سریع استفاده کنید. متن پیامک شما در ماژول متون سریع ذخیره خواهد شد.
 4. گیرندگان: شما به ۳ طریق می‌توانید شماره‌های خود را انتخاب کنید.
 • فایل اکسل: اگر می‌خواهید شماره‌های خود را از فایل اکسل وارد کنید، حتما شماره‌های خود را درون فایل اکسل نمونه بارگزار کنید و از هیچ فایل اکسل دیگری استفاده نکنید.
 • فایل متنی: از این قسمت می‌توانید به صورت دستی شماره‌های خود را وارد کنید یا اینکه از فایل پیشفرض موجود استفاده کنید.

برای استفاده از فایل پیشفرض همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، باید بر روی گزینۀ متنی کلیک کنید. سپس با کلیک راست بر روی گزینۀ فایل نمونه آنرا دانلود کنید و شماره‌های خود را در آن وارد کنید.

مرحله سوم ارسال انبوه

دو نکتۀ مهم:

شماره‌های شما حتما باید بدون صفر وارد شوند.

برای جدا کردن شماره ها را می‌توانید از کلید اینتر یا یکی از کاراکتر های , یا; یا | استفاده کنید.

حتما از همین فایل متنی برای شماره‌های خود استفاده کنید و فایل دیگری بارگزاری نکنید.

 1. دفترچه تلفن: شما میتوانید از شماره‌هایی که داخل ماژول دفترچه تلفن پنل خود ذخیره کرده‌اید، استفاده کنید. در این قسمت دقت داشته باشید که می‌توانید یک یا چند گروه از مخاطبان خود را انتخاب کنید، اما در صورت انتخاب یک گروه تمام شماره‌های آن گروه با هم انتخاب می‌شوند و نمی‌توانید صرفا بعضی شماره‌ها را انتخاب کنید.
 2. تنظیمات پیشرفته: با کلیک بر روی تنظیمات پیشرفته سه گزینۀ "ارسال به شماره های غیرتکراری"، "ارسال به کلیه شماره ها" و "ارسال به شماره های مشترک(تکراری)" برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت پیشفرض گزینۀ "ارسال به شماره های غیر تکراری" فعال است که در این حالت پیامک شما برای شماره‌هایی که در چند گروه ممکن است تکرار شده باشند ارسال نخواهد شد. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از سایر گزینه‌های این تنظیم استفاده کنید.
 3. ارسال تست: به شما توصیه می‌کنم حتما قبل از ارسال انبوه یک ارسال تست انجام بدهید. این کار چند فایده دارد:
  • باعث می‌شود از وصل بودن سامانۀ خود مطمئن شوید.
  • می‌توانید بررسی کنید متن پیامک شما به چه فرمی به گوشی ارسال می‌شود و اگر لازم است قبل از ارسال آنرا بررسی می‌کنید.
دقت داشته باشید که ارسال انبوه برای بیش از ده شماره انجام می‌شود و برای کمتر از این تعداد نمی‌توانید ارسال انبوه انجام دهید.
هر پیامک فارسی هر ۷۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود و در پیامک انگلیسی هر ۱۶۰ کاراکتر یک پیامک محسوب می‌شود.

با کلیک بر روی مرحله بعد، صفحه‌ای به شکل زیر برای شما ظاهر می‌شود که پیش‌نویسی از پیامک شما را به همراه مشخصت دیگری نشان می‌دهد. من برخی از آیتم‌ها که ممکن است برای شما واضح نباشد را برای شما توضیح خواهم داد.

مرحله چهارم ارسال انبوهدر این قسمت می‌توانید پیش‌نویسی از متن پیامک خود را به همراه سایر مشخصات آن (از جمله هزینه ارسال شما به صورت دقیق) همانگونه که در تصویر مشخص است، ببینید.

 1. تعداد بخش‌ها: به این معناست که اگر پیامک شما بیش از ۷۰ کاراکتر باشد دو پیامک محسوب شده و در دو بخش ارسال می‌شود. (البته متن پیامک شما کامل ارسال خواهد شد.)
 2. نوع پیامک: از این قسمت فارسی یا انگلیسی بودن پیامک شما تعیین می‌شود.
 3. ضریب خط: این ضریب در هزینۀ پیامک شما لحاظ می‌شود. برای اطلاع از ضرایب و خطوط مختلف می‌توانید به مقالۀ تفاوت و مزایای خطوط مختلف مراجعه کنید.
 4. هزینه ارسال: این قسمت تعداد پیامک را به همراه هزینه ارسال به شما نشان خواهد داد. دقت کنید که ضریب خط که در مورد قبل به آن اشاره کردم در این قسمت لحاظ می‌شود.
 5. زمان ارسال: از این قسمت می‌توانید تاریخ و زمان ارسال پیامک خود را تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید پیامک شما همان لحظه ارسال شود، تنظیمات پیشفرض ارسال را تغییر ندهید.

سپس روی دگمه ارسال کلیک کنید.

مرحله ی دوم: وضعیت ارسال و دریافت گزارش ارسال

بعد از ارسال پیامک انبوه در همان بخش رکورد ارسال ثبت میشود. در ادامه تک‌تک گزینه‌های این قسمت را به شما توضیح خواهم داد.

مرحله 5 ارسال انبوه

 

  1. کد ارسال: این کد ارسال پیامک شماست که هر زمان در گزارش ارسال خود به مشکل برخوردید یا سیستم شما ایراد پیدا کرد با ارائه این کد به اپراتور خود می‌توانید گزارش ارسال خود را دریافت کنید.
  2. عنوان: همان عنوانی است که برای ارسال خود انتخاب کرده بودید، با کلیک بر روی این عنوان پنجره‌ای به فرم روبرو برای شما باز می‌شود که عنوان ارسال، کد ارسال، شماره فرستنده، تعداد بخش، متن پیامک و توضیحات در آن درج شده است. مرحله 6 در ارسال پیامک انبوه
  3. زمان درخواست ارسال: این ساعت و زمانی است که شما پیامک انبوه خود را ثبت کرده بودید.
  4. زمان ارسال: این قسمت زمان تنظیم شده برای ارسال را به شما نشان می‌دهد.
  5. تعداد درخواستی: تعداد شماره های گیرندگان را به شما نشان می‌دهد.
  6. ارسال شده: از این قسمت تعداد پیامک‌های ارسال شده شما را نشان می‌دهد.
  7. ارسال نشده: از این قسمت می‌تواندی بفهمید پیامک شما برای چه تعدادی ارسال نشده است. معمولا این افراد پیامک‌های تبلیغاتی خود را بسته اند و شما برای ارسال به آنها یا می‌توانید از خطوط خدماتی استفاده کنید یا از قابلیت پیامک صوتی. برای آشنایی بیشتر به مقالۀ پیامک صوتی و خطوط خدماتی مراجعه کنید.
  8. وضعیت ارسال: درصورت ارسال شدن پیام وضعیت به "ارسال شده" تغییر میکند، درصورت تایید نشدن متن پیامک وضعیت به "تایید نشده" تغییر میکند و در صورت ارسال نشدن وضعیت به "ارسال نشده" تغییر می‌کند.
  9. دانلود گزارش: با کلیک بر روی این گزینه به شما یک فایل اکسل ارائه می‌شود که درآن شماره‌های شما  و وضعیت ارسال هرپیامک مشخص شده است.

 

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی