30% تخفیف خرید پنل اس ام اس، ویژه سایبر ماندی (فقط تا جمعه)
خرید پنل پیامکی

ارسال از موبایل

371

گاهی اوقات به اینترنت دسترسی ندارید و نمی‌توانید لپتاپتان را با خودتان به هر جا ببرید تا پیامک ارسال کنید. ما فکر اینجا را هم کرده‌ایم و قابلیت ارسال پیامک از موبایل را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

در سامانه پیامکی «ملی‌پیامک» بخشی به نام "ارسال از موبایل" وجود دارد. روش کار ارسال از موبایل به این صورت است که شما ابتدا یک شماره در پنل سامانه پیامکی تعریف می‌کنید و بعد اگر بخواهید از طریق موبایلتان اقدام به ارسال پیام کوتاه کنید یک SMS از همان شماره تعریف شده به سامانه می‌فرستید. بعد از اینکه سامانه تشخیص داد شماره پیامک دریافتی با شماره‌ای که در سایت وارد کرده بودید یکسان است، پیامک مورد نظرتان را ارسال می‌کند. برای فعال کردن امکان ارسال از موبایل سامانه پیامکی، مراحل زیر را انجام دهید.

 • ابتدا وارد پنل پیامکی‌تان شوید و از بخش ابزارهای ویژه، ارسال از موبایل را انتخاب کنید.
 • سپس روی گزینه "درج پیامک از موبایل جدید" کلیک نمایید.ارسال-پیامک-انبوه-با-موبایلحالا پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که طبق دستورالعمل‌های زیر باید آن را پر کنید.
  372
 • عنوان: برای اینکه بعداً دسترسی راحتتری به پیامک‌های ارسالی داشته باشید یک عنوان برای آن گروه انتخاب کنید. اشتباهی که اکثر مخاطبین ملی‌پیامک می کنند این است که فکر می‌کنند این عنوان در متن پیامک برای مخاطبشان ارسال می شود. اما چنین نیست و عنوان صرفاً برای دسته‌بندی پیام‌های شماست و برای مخاطب شما ارسال نمی‌شود.  شما پس از ارسال، رکوردی را مشاهده می کنید که این عنوان در آن درج می شود.
 • گیرنده: در این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی پنل خود که قرار است پیامک را از موبایل خود به آن ارسال نمایید، انتخاب کنید.
 • فرستنده: در این قسمت یکی از شماره‌های اختصاصی خود را که می‌خواهید به مخاطبان پیامک بفرستد، انتخاب نمایید. گیرنده و فرستنده می توانند یک شماره باشند.

توجه: خط احتصاصی همان خط ارسال و دریافت پیامک است که با پیش‌شماره‌های  1000، 2000، 3000، 5000، و 021 آغاز می شود و در هر پنل پیامکی باید وجود داشته باشد. در ملی‌پیامک حداقل دو خط به شما اختصاص داده می‌شود.

 • کلیدواژه: در این بخش یک کلیدواژه که شامل عدد یا کلمه ۴ کاراکتری است به عنوان رمز وارد نمایید، بهتر است این کلیدواژه یک عدد رند نباشد.
 • شماره های آشنا:درج شماره‌های آشنا کاملاً اختیاری است. درصورتیکه این بخش را بدون مقداردهی رها کنید، تمام کسانی که کلید واژه را دارند میتوانند از امکان ارسال از موبایل سامانه استفاده کنند؛ ولی برای افزایش امنیت میتوانید این امکان را فقط به برخی شماره های خاص محدود نمایید.

سامانه-پیامک

 • ایمپورت : این قسمت برای محدود کردن ارسال کلیدواژه، تنها از شماره موبایل‌هایی است که نحوه درج کردنشان را در ادامه توضیح می‌دهیم.
 • اکسل : در این قسمت توضیحاتی را مشاهده می‌کنید که شما را برای استفاده از این قسمت راهنمایی می‌کند پس از مطالعه توضیحات، روی دانلود فایل نمونه که با رنگ قرمز مشخص است، کلیک کرده و شماره‌های‌تان را در این فایل اکسل نمونه کپی کنید و فایل را بدون تغییر نام در سیستم‌تان ذخیره کرده و سپس در قسمت choose file بارگذاری کنید.
 • متنی : اگر شماره‌هایتان در فایل txt و یا notpad ذخیره شده است پس از دانلود فایل نمونه در این قسمت، مانند مرحله قبل شماره‌ها را کپی و در فایل نمونه متنی کپی، ذخیره و بازخوانی کنید.
 • دفترچه تلفن : و اما دفترچه تلفن! این قسمت برای زمانی‌ست که شماره‌ها را از قبل در قسمت دفترچه تلفن پنل‌تان که در قسمت امکانات قرار دارد، تنظیم کرده‌اید.

مانند تصویری که در ادامه مشاهده می‌کنید، پس از کلیک کردن روی دفترچه تلفن دو گزینه دیگر نیز دارید که اولی درج مخاطب جدید است، که با کلیک در آن می‌توانید مخاطبین جدیدی را به صورت تک به تک به دفترچه تلفن‌تان اضافه کنید. گزینه دوم هم مدیریت گروه‌هاست که با کلیک بر روی آن می توانید از همین قسمت و بدون وارد شدن به بخش دفترچه تلفن، گروه مخاطبینتان را ایجاد، حذف یا ویرایش کنید.

اگر نیازی به تغییر در دفترچه تلفن‌تان ندارید، از این دو گزینه صرف نظر کرده و گروه مخاطبینتان را که در زیر عنوان جستجو قرار دارد، پس از کلیک بر روی + در کنار گروه مخاطبین، و باز کردن انتخاب نمایید.

اگر به عکس بالا دقت کنید کادری را می‌بینید که خالی‌ست. اگر نمی‌خواهید شماره‌هایتان را از طریق فایل متنی، اکسل و یا دفترچه تلفن وارد کنید، خیلی را حت می توانید شماره‌ها را در یک ستون در همین کادر وارد کنید.

 نکته : دقت کنید که شماره‌ها حتماً باید با صفر وارد شوند.

 • تنظیمات پیشرفته : اگر این قسمت را کلیک کنید گزینه‌های مختلفی را دارید:

ارسال به شماره‌های غیر تکراری: که در این صورت شماره‌های تکراری را ارسال نمی‌کند.

ارسال به همه شماره‌ها: که در این قسمت به همه شماره‌ها اعم از تکراری و غیر تکراری ارسال می‌کند.

ارسال به شماره‌های مشترک (تکراری): که فقط به شماره های تکراری ارسال می‌کند.

 • گروه مخاطبین: این قسمت نیز مخاطبین دفترچه تلفن‌تان است که با انتخابشان می‌توانید به آنها ارسال داشته باشید.
 • در پایان اگر دکمه ثبت را بزنید، رکوردی برای شما ثبت می‌شود که اطلاعاتی از قبیل عنوان، کلیدواژه، شماره‌های آشنا و وضعیت را می‌توانید ببینید. همینطور با کلیک بر روی حذف، میتوانید رکورد را حذف کرده و با کلیک بر روی ویرایش، ارسال از موبایل‌تان را ویرایش کنید.

نکته: اگر خواستید این عملیات را متوقف کنید پیش از پاک کردن رکورد، باید در قسمت ویرایش و سپس وضعیت، دکمه غیرفعال را بزنید.

373

 • حالا برای ارسال گروهی پیامک از طریق موبایلتان، کافی است یک پیامک با فرمت زیر به شماره گیرنده که در سامانه مشخص کرده بودید، ارسال نمایید:
  @sms@ کلیدواژه@متن پیامک
  به عنوان مثال اگرکلیدواژه ۱۲۳۴ باشد:
  @sms@1234@salam
  با ارسال این پیامک به شماره گیرنده تنظیم شده، متن پیامک تایپ شده به گروه یا گروه‌های انتخابی از دفترچه تلفن، ارسال خواهد شد.

 

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی