دقیقاً همان‌طور که شما می‌توانید از طریق گزارشِ دلیوری (Delivery Report) موبایلتان، وضعیت اس‌ام‌اس‌های ارسالی را چک کنید که آیا به دست مخاطب رسیده است یا نه، در سامانه ملی پیامک هم این امکان وجود دارد. البته با این تفاوت که پنل اس ام اس امکانات گزارش‌گیری و دلیوری بسیار گسترده‌تری دارد.

ارزیابی نتیجه یک پیامک تجاری واقعاً مهم است؛ چراکه لازم است تا بدانید که چند نفر از مشتریان‌تان پیامک تبلیغاتی‌ را دریافت کرده‌اند. با استفاده از این اطلاعات شما می‌توانید برای کمپین‌های پیامکی بعدی خودتان هم برنامه‌ریزی کنید.

خب، حالا در این مقاله اول وضعیت ارسال اس ام اس در موبایل را مرور می‌کنیم، و در ادامه وارد بحث پنل اس ام اس می‌شویم تا 3 قدم اصلی برای سنجش بازدهی یک پیامک را یاد بگیریم.

وضعیت ارسال اس ام اس در موبایل

ارسال اس ام اسفرض کنید همین الان قصد دارید تا یک پیامک بفرستید. اول متن مورد نظر را می‌نویسیم و بعد گزینه ارسال را می‌زنیم، حالا می‌خواهیم پیامک را همراهی کنیم و ببینیم برای رسیدن به دست دوستمان چه مسیری را طی می‌کند.

  • پیامک اول در وضعیت sending قرار می‌گیرد، یعنی چند لحظه‌ کوتاه در قسمت outbox گوشی ما باقی می‌ماند.
  • بعد از آن وارد شبکه می‌شود و باقی کارهای هدایت به خط مورد نظر، از طریق شبکه انجام می‌شود.
  • در نهایت اس‌ام‌اس ما به گوشی مخاطب می‌رسد و در این لحظه گزارش دلیوری برایمان ارسال می‌شود.

چرا گزارش تحویل (دلیوری) برای من ارسال نمی‌شود؟

آن روزی که من گوشی موبایل جدیدم را خریده بودم؛ حسابی ذوق داشتم و امکانات مختلف آن را بررسی می‌کردم تا اینکه پیامک ساده‌ای را برای دوستم فرستادم و هر چه منتظر ماندم گزارش دلیوری را دریافت نکردم. گوشی جدیدم در امکانات اولیه مرا ناکام گذاشته بود!

اگر شما هم مشکل مشابهی دارید و گزارش تحویل پیامکتان را نمی‌گیرید، باید این امکان را در تنظیمات اس‌ام‌اس گوشی‌‌تان فعال کنید. ممکن است در گوشی‌های مختلف گزینه‌ها کمی متفاوت باشند؛ اما به‌طور کلی روش زیر جواب می‌دهد:

  • وارد قسمت پیام‌های گوشی شوید و گزینه تنظیمات را بزنید.
  • گزینه گزارش دلیوری (delivery report) را پیدا کنید، اگر در این صفحه چیزی پیدا نکردید (مانند گوشی من) به سراغ تنظیمات بیشتر یا more settings بروید.گزارش دلیوری در موبایل
  • گزینه پیام‌های متنی (text messages) را انتخاب کنید. (البته اگر شما از MMS هم استفاده می‌کنید می‌توانید گزارش دلیوری آن را هم فعال کنید.)
  • حالا گزارش دریافت‌تان را فعال کنید.فعال کردن گزارش دلیوری موبایل

گزارش‌ گیری از پنل اس ام اس

یک سامانه پیامکی خوب به شما اجازه می‌دهد تا گزارش کاملی را از وضعیت پیامک‌های ارسالی داشته باشید. این گزارش مشخص می‌کند که چه تعداد پیامک به دست مخاطبان‌تان رسیده است و چه تعداد از آنها بازگشت خورده‌اند. به این ترتیب، تعداد دقیق کسانی که پیامک را دیده‌اند، مشخص می‌شود. برای آشنا‌شدن با نحوه گزارش در سامانه ملی‌‌پیامک می‌توانید به بخش راهنما در قسمت گزارشات مراجعه کنید.

ثبت بازخورد پیامک

اگر می‌خواهید میزان تعامل مشتری‌هایتان را بررسی کنید، می‌توانید کاری کنید که آنها به پیامک شما پاسخ بدهند؛ مثلا از آنها بخواهید تا در صورت تمایل، برای استفاده از خدمات شما عدد 1 را ارسال کنند. حالا از طریق پیام‌های دریافتی می‌توانید ببینید چه تعداد از مشتریان شما به پیامکتان پاسخ داده‌اند.

اندازه‌گیری نرخ تبدیل

برای محاسبه نرخ تبدیل کافی است تا تعداد مشتریانی را که از طریق این پیامک به دست آورده‌اید را بر تعداد پیامک‌های ارسالی تقسیم کنید تا نرخ تبدیل پیامک شما (منظور نرخ تبدیل مخاطب به مشترک یا مشتری است) اندازه‌گیری شود.

برای نمونه، زمانی که شما ده هزار پیامک ارسال کرده باشید و 100 نفر در خبرنامه پیامکی شما عضو شده باشند، نرخ تبدیل شما 10% است.

اندازه‌گیری بازگشت سرمایه

اگر قصد دارید میزان بازگشت سرمایه خودتان را از یک تبلیغ پیامکی اندازه بگیرید، لازم است تا سودی را که از ارسال این پیامک عایدتان می‌شود، اندازه بگیرید و آن را تقسیم بر هزینه نهایی تبلیغ کنید.

بگذارید به مثال قبل بازگردیم. شما 10 هزار پیامک ارسال کردید و 50 مشتری به دست آوردید. و این 50 مشتری از شما 1 میلیون خرید انجام داده‌اند. بنابراین، اگر هزینه ارسال را 100 هزار تومان در نظر بگیریم، نرخ بازگشت سرمایه شما حداقل 10 برابر است.

و حرف آخر

اگر پنل پیامکی دارید، حتماً حواستان باشد تا گزارش‌ها را خوب بررسی کنید تا متوجه شوید که کدام پیامک‌ها بازخورد بهتری را گرفته‌اند و متناسب با آن برای کمپین‌های بعدی برنامه‌ریزی کنید.

اما اگر هنوز پنل پیامکی ندارید و در نظر دارید تا هرچه زودتر برای افزایش فروش‌تان تبلیغ کنید، بهتر است بدانید که از تبلیغات پیامکی ارزان‌تر نداریم! همین حالا یک سر به صفحه تعرفه‌ها بزنید تا خودتان به چشم قیمت‌ها را ببینید. در صورتی‌که در انتخاب پنل مناسب کسب‌وکارتان دچار تردید شدید، با بچه‌های ملی پیامک تماس بگیرید تا راهنماییتان کنند. شماره تماس ما هم این است: 02163404

اطلاع از وضعیت دلیوری پیامک های ارسالی و گزارش گیری از آن‌ها
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید