دقیقا همانطور که در موبایلتان می‌توانید از طریق گزارشِ دلیوری (Delivery Report) ببینید که وضعیت اس ام اس ارسالی شما چگونه است و آیا به دست مخاطب رسیده یا نه، در سامانه ملی پیامک هم قابلیت مشابهی وجود دارد، با این تفاوت که پنل اس ام اس امکانات گزارش‌گیری و دلیوری بسیار گسترده‌تری دارد.

در حقیقت ارزیابی نتیجه یک پیامک تجاری واقعاً مهم است. چراکه شما باید میزان بازخوردتان را از ارسال پیامک انبوه خود بتوانید بررسی کنید، بنابراین لازم دارید بدانید که چند نفر از مشتریان شما پیامک تبلیغاتی تان را دریافت کرده‌اند و متناسب با آن برای پیامک های بعدی در سامانه پیامکی خود برنامه‌ریزی کنید.

خب، حالا در این مقاله اول وضعیت ارسال اس ام اس در موبایل را مرور می‌کنیم، و در ادامه وارد بحث پنل اس ام اس می‌شویم تا 3 قدم اصلی برای سنجش بازدهی یک پیامک را یاد بگیریم.

وضعیت ارسال اس ام اس در موبایل

متن مورد نظر را می‌نویسیم و گزینه ارسال را می‌زنیم، حالا می‌خواهیم پیامک را همراهی کنیم و ببینیم برای رسیدن به دوستمان چه مسیری را طی می‌کند؟

  • پیامک اول در وضعیت sending قرار می‌گیرد، یعنی چند لحظه‌ی کوتاه در قسمت outbox گوشی ما باقی می‌ماند.
  • بعد از آن وارد شبکه می‌شود و باقی کارهای هدایت به خط موردنظر از طریق شبکه انجام می‌شود.
  • نهایتا اس ام اس ما به گوشی مخاطب می‌رسد و همزمان در این لحظه گزارش دلیوری برایمان ارسال می‌شود.

چرا گزارش تحویل (دلیوری) برای من ارسال نمی‌شود؟

آن روزی که گوشی موبایل جدیدم را خریده بودم حسابی ذوق داشتم و امکانات مختلف آن را بررسی می‌کردم، تا اینکه پیامک ساده‌ای برای دوستم فرستادم و هر چه منتظر ماندم گزارش دلیوری را دریافت نکردم و مثل اینکه گوشی جدیدم در امکانات اولیه مرا ناکام گذاشته بود!

اگر شما هم مشکل مشابهی دارید و گزارش تحویل پیامکتان را نمی‌گیرید، باید این امکان را در تنظیمات اس ام اس گوشی فعال کنید. در گوشی‌های مختلف ممکن است گزینه ها کمی متفاوت باشند اما کلیت، همین روشی است که می‌گویم:

  • وارد قسمت پیام‌های گوشی شوید و گزینه تنظیمات را بزنید.
  • گزینه گزارش دلیوری (delivery report) را پیدا کنید، اگر در این صفحه چیزی پیدا نکردید(مانند گوشی من) به سراغ تنظیمات بیشتر یا more settings بروید.

آموزش مرحله به مرحله فعال کردن گزارش تحویل (دلیوری) در موبایل

 

  • گزینه پیام‌های متنی (text messages) را انتخاب کنید، (البته اگر شما از MMS هم استفاده می‌کنید می‌توانید گزارش دلیوری آن را هم فعال کنید.)
  • حالا گزارش دریافتتان را فعال کنید.

آموزش مرحله به مرحله فعال کردن گزارش تحویل (دلیوری) در موبایل

گزارش‌گیری از پنل اس ام اس

یک سامانه پیامکی خوب به شما اجازه می‌دهد گزارشی کامل از ارسال خود دریافت نمایید. این گزارش مشخص می‌کند که چه تعداد پیامک به دست مخاطبان رسیده است و چه تعداد از آنها بازگشت خورده‌اند. به این ترتیب، تعداد دقیق دریافت‌کنندگان مشخص خواهد شد. برای آشنا شدن با نحوۀ گزارش در سامانه ملی‌ پیامک می‌توانید به راهنمای ما بخش گزارشات مراجعه کنید.

ثبت بازخورد پیامک

اگر می‌خواهید ببینید چند نفر از مشتریان شما واقعا به پیامک تبلیغاتی شما اهمیت می‌دهند، می‌توانید کاری کنید که آنها به پیامک شما پاسخ دهند. مثلا از آنها بخواهید در صورت تمایل به استفاده از خدمات شما عدد 1 را ارسال کنند. حالا از طریق پیام‌های دریافتی می‌توانید ببینید چه تعداد از مشتریان شما به پیامکتان پاسخ داده‌اند.

اندازه گیری نرخ تبدیل

حال کافی است تعداد مشتریانی که از طریق این پیامک به دست آورده‌اید را بر تعداد پیامک‌های ارسالی تقسیم کنید تا نرخ تبدیل پیامک شما (منظور نرخ تبدیل مخاطب به مشترک یا مشتری است) اندازه‌گیری شود.

برای نمونه، زمانی که شما ده هزار پیامک ارسال کرده باشید و 100 نفر در خبرنامه پیامکی شما عضو شده باشند، پس نرخ تبدیل شما 10% است.

اندازه‌گیری بازگشت سرمایه

البته، همانطور که متوجه شدید، اگر قصد دارید دقیقاً میزان بازگشت سرمایه خود را از یک تبلیغ پیامکی اندازه بگیرید، لازم است که سود خود از مشتریان به دست آمده از ارسال مذکور را ثبت کنید. ثبت آن را تقسیم بر هزینه نهایی تبلیغ نمایید.

بگذارید به مثال قبل باز گردیم. شما 10 هزار پیامک ارسال کردید و 50 مشتری به دست آوردید. و این 50 مشتری از شما 1 میلیون خرید انجام داده‌اند. بنابراین، اگر هزینه ارسال را 100 هزار تومان در نظر بگیریم، نرخ بازگشت سرمایه شما حداقل 10 برابر است.

و حرف آخر

اگر پنل پیامکی دارید، حتما به گزارش‌های خود دقت کنید، ببینید کدام پیامک‌های شما بازخورد بهتری گرفته‌اند و متناسب با آن پیامک ارسال کنید.

اما اگر هنوز پنل پیامکی ندارید، حتما به خرید پنل اس ام اس فکر کنید، می‎‌توانید ای‌بوک آموزش بازاریابی پیامکی ما را در پنل ملی پیامک بخوانید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02163404 تماس بگیرید.

 

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
مشاهده تعرفه‌ها 3 روز تست رایگان
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید