حتماً برای شما هم پیامک‌های تبلیغاتی زیادی در طول روز ارسال می‌شود. شاید حتی به این موضوع هم دقت کردید که این پیام‌ها با شماره‌های متفاوتی فرستاده می‌شوند. برخی از این شماره‌ها با خط  1000 شروع می‌شوند و طولانی‌ترینشان تا 14 رقم است.

حالا قصه این خطوط 1000 چیست؟ اگر کسی بخواهد برای کسب‌وکار و تبلیغاتش از ارسال پیامک استفاده کند، سرشماره 1000 برایش مناسب است؟ در ادامه با ما همراه باشید چون در این مقاله می‌خواهم دربارۀ مزایا و معایب استفاده از خطوط مقدمه خط 10001000 صحبت کنم و به سوالات مهم شما در این مورد پاسخ دهم.

پنل پیامکی چیست؟

پنل نرم افزاری آنلاین و تحت وب است که برای ارسال پیامک به مخاطب در سطح انبوه استفاده می‌شود. بگذارید به زبان ساده بگویم. اگر می‌خواهید بازاریابی پیامکی شروع کنید، یعنی برای مشتریان پیامک تبلیغاتی ارسال کنید، کد تخفیف یا نظرسنجی بفرستید، بعد از خرید با ارسال پیامک از آن‌ها تشکر کنید، این کار را با موبایل شخصی نمی‌توانید انجام دهید. در واقع هم هزینه ارسال این پیام‌ها زیاد می‌شود و هم سیمکارت شخصی ارسال پیامک انبوه را پشتیبانی نمی‌کند. پس به یک نرم افزار احتیاج دارید تا این کار را برایتان انجام دهد.

پنل پیامکی هم نرم افزاریست که با هزینه مناسب‌تر، سرعت بهتر و البته دسترسی به بانک شماره و ابزارهای ارسال پیامک تبلیغاتی به راحتی ارسال و دریافت پیام‌هایتان را مدیریت می‌کند.

اگر بخواهید از سامانه ارسال پیامک استفاده کنید، بعد از دریافت پنل باید خط هم داشته باشید تا از طریق این خط برای مشتریان پیامک بفرستید. خط 1000 یکی از همین خطوط ارسال پیامک است. به سرشماره‌هایی که با 1000 شروع می‌شوند و امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق اینترنت را دارند، خطوط پیامکی می‌گویند. هر کدام از این خطوط با سرشماره‌های مختلف مانند 1000، 2000، 3000، 5000 و… توسط شرکتی خاص ارائه می‌شوند. موضوع صحبت امروز ما فقط خطوط 1000 است که توسط اپراتور رهیاب رایانه گستر ارائه می‌شود.

همه‌چیز دربارۀ خط 1000 اپراتور رهیاب رایانه گستر

خطوط پیامکی مانند خطوط تلفن همراه توسط اپراتورهای متفاوت پشتیبانی می‌شوند و هر کدام معایب و مزایای خودشان را دارند. تمام شرکت‌های ارائه‌دهندۀ  پنل‌های اس ام اس برای ارسال پیامک انبوه با این اپراتورها قرارداد می‌بندند تا مجاز به ارائه خدمات پیامکی به کاربران باشند.

انتخاب خط 1000

شرکت رهیاب رایانه گستر با سرمایه گذاری شرکت خدماتی تاید واتر به عنوان سرمایه‌گذار اصلی در سال 1377 راه اندازی شد. در سال 1384 هم رهیاب رایانه گستر به عنوان اولین شرکت ارائه‌دهنده پیامک‌های انبوه معرفی شد.

از مهم‌ترین مزایا این اپراتور می‌توان به انتخاب شماره پیامک به‌صورت دلخواه توسط کاربر، کیفیت و سرعت بالای ارسال، تعرفه مناسب و امکان دریافت گزارش اشاره کرد. البته خط 1000 معایبی هم دارد که مهم‌ترینش روند فعال‌سازی طولانی‌تر نسبت به سایر اپراتورهاست. خط 1000 تا 24 ساعت بعد از خرید فعال می‌شود و این مورد از معایب خط است.

انتخاب خطوط 1000

نحوه انتخاب شماره‌های 1000 آزاد است. در واقع کاربر هیچ محدودیتی برای انتخاب شماره ندارد. بگذارید با یک مثال ساده توضیح دهم. شما به عنوان کاربر می‌توانید هر شماره‌ای که دوست دارید، مثلاً شماره موبایلتان را بعد از سرشاخه 1000 بگذارید و درخواست فعال‌سازی بدهید. البته در صورتی که این شماره توسط شخص دیگری فعال نشده باشد، در اختیارتان قرار می‌گیرد. تعداد ارقامی که کاربر برای شماره‌های 1000 می‌تواند انتخاب کند، از 6 تا 14 رقم است.

مزایای استفاده از خط 1000

حلا که با خط 1000 خوب آشنا شدیم، خوب است که بیشتر دربارۀ مزایای استفاده از این خط بدانیم. علاوه بر سرعت و کیفیت بالای ارسال، این خطوط ویژگی‌های مثبت دیگری هم دارد که به شرح زیر است:

 • پایداری و یکنواختی سرویس‌دهی
 • قابلیت انتخاب کامل خط، به شرطی که شخص دیگری شمارۀ موردنظرتان را ثبت نکرده باشد.
 • قدمت اپراتور راهیاب رایانه گستر در ارائه خطوط، تجربه کاری بالا در حوزه ارائۀ خطوط پیامکی نسبت به سایر رقبا
 • قیمت مناسب در ارائه بسته‌های متنوع برای کاربران و نمایندگان
 • گزارش‌گیری دقیق وضعیت پیامک‌های ارسال شده

کاربران اپراتور خط 1000

کاربران اپراتور 1000در کنار تمام مزایای خط 1000 این را هم نباید فراموش کرد که خطوط 1000 از قدیمی‌ترین خطوط در حوزۀ پنل‌های پیامکی است. بسیاری از ارگان‌ها و سازمان‌ها، بانک‌های دولتی و خصوصی، شرکت‌ها و برندهای مشهور از خط 1000 برای ارتباط و تعامل با مشتریانشان استفاده می‌کنند. از بین معروف‌ترین کاربران خطوط 1000 باید به کاربران زیر اشاره کرد:

 • در حوزه بانک و موسسات مالی و اعتباری: ملی،صادرات، تجارت، مسکن، انصار، قوامین، پاسارگاد، توسعه تعاون و …
 • در حوزه صدا و سیما: شبکه یک، شبکه سه، تهران، نسیم، خبر، رادیو ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی و …
 • در حوزه سازمان‌ها و نهادهای دولتی: اداره کل ورزش و جوانان، اداره برق، سازمان انتقال خون، تامین اجتماعی و …
 • در حوزه خودروسازان و کارخانجات صنعتی: ایرانخودرو، سایپا، بهران، بوتان و …
 •  باشگاه ورزشی استقلال

خط 1000 را از کجا بخریم؟

حالا باید به آخرین سوال جواب دهیم. یعنی اگر می‌خواهید برای بازاریابی پیامکی و تعامل با مشتری از خط 1000 استفاده کنید، چگونه باید آن را تهیه کنید. اگر یادتان باشد، اوایل مقاله گفتم که استفاده از خطوط پیامکی نیاز به دریافت سامانه ارسال اس ام اس دارد. یعنی شما اول باید پنل پیامکی داشته باشید و بعد درخواست سفارش خط 1000 بدهید.

ملی پیامک به عنوان یکی از پیشگامان ارائه‌دهندۀ خدمات پیام کوتاه با شرکت رهیاب رایانه گستر قرارداد دارد، در نتیجه این شرکت شرایط و امکان خرید خط اختصاصی با شماره 1000 را برای کاربرانش فراهم کرده است. شما می‌توانید بعد از خرید پنل پیامکی، به محیط کاربری‌تان وارد شوید. در قسمت خطوط، به‌صورت آنلاین شماره دلخواه خود را از این اپراتور انتخاب کنید و درخواست فعال‌سازی بدهید.

دریافت پنل از ملی پیامکدر حال حاضر امکان خرید خطوط 1000 از 6 تا 14 رقم در دسترس کاربران ملی پیامک قرار دارد. بعد از دریافت خط، شما می‌توانید از دیگر مزایای ملی پیامک یعنی:

 • ارسال پیامک هدفمند و دریافت فایل گزارش
 • تماس با پشتیبانی در تمام روزهای هفته، از ساعت 8 صبح تا 10 شب
 • 30 روز گارانتی عودت وجه
 • آموزش نحوه کار با پنل و چگونگی ارسال پیام تبلیغاتی از طریق ویدئوهای آموزشی آپارات و کتابچه بازاریابی پیامکی

استفاده کنید.

همین حالا شروع کنید!

خرید پنل از ملی پیامکتا اینجا مفصل دربارۀ ارسال پیامک با سرشماره 1000 صحبت کردیم. با شرکت رهیاب رایانه گستر به عنوان اپراتور ارائه‌دهندۀ خط 1000 آشنا شدیم و دربارۀ مزایای استفاده از این سرشماره می‌دانیم.

اگر می‌خواهید بازاریابی پیامکی خود را با این خطوط شروع کنید، می‌توانید همین حالا در صفحه اصلی سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید یا با 02163404 تماس بگیرید و درخواست دریافت پنل بدهید.

تعرفه مناسب پیامک‌های تبلیغاتی، امکان دریافت فایل گزارش، دسترسی به بانک شماره‌های مختلف و البته امکان برندسازی با قیمت مناسب همگی دلایل استفاده بیشتر و بیشتر از اس ام اس مارکتینگ است. اگر شما هم تجربۀ خوبی از این روش بازاریابی دارید، در ادامه و در قسمت کامنت‌ها برایمان بنویسید.

همه‌چیز دربارۀ خط 1000 اپراتور رهیاب رایانه گستر
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید