تا 30% تخفیف خرید پنل پیامکی تا آخر هفته
مشاهده تعرفه ها
تعداد کاراکتر پیامک و محاسبه هزینه هر پیام

تعداد کاراکتر پیامک و محاسبه هزینه هر پیام

272

هنوز هم کاربران زیادی هستند که برای ارسال پیامک تبلیغاتی درباره محاسبه قیمت هر اس ام اس و تعداد حرف‌هایی که مجاز به نوشتن آن هستند، سوال دارند! حالا هم که استفاده از ایموجی یا همان شکلک‌ها باب شده است، شاید بپرسید که آیا ایموجی هم به عنوان حرف حساب می‌شود یا خیر؟ فرق هزینه پیامک انگلیسی و فارسی چیست؟!

خیلی ساده بگویم که برای جواب به همۀ این سوال‌های مهم شما ما امروز می‌خواهیم دربارۀ کاراکتر پیامک یعنی همان تعداد مجاز برای حروف، اعداد و ایموجی‌ها در پیامک فارسی و انگلیسی صحبت کنیم!

کاراکتر پیامک چیست؟

تعداد کاراکتر هر پیامک و محاسبه هزینه هر پیامک در اپراتورهاوقتی شما در حال نوشتن و تنظیم متن یک پیامک هستید باید دربارۀ تعداد مجاز کاراکترها هم بدانید! بگذارید خیلی ساده بگویم که هر حرف یا نماد به عنوان یک کاراکتر مستقل حساب می‌شود، در واقع تمامی حروف، علامت‌ها و فضاهایی مثل فاصله بین کلمات به عنوان کاراکتر شناخته می‌شود. البته ایموجی‌ها از این قانون مستثنی هستند ولی بهتر است که خیلی هم از این شکلک‌ها استفاده نکنید.

تعداد مجاز کاراکتر برای پیامک فارسی

حالا یک سوال خیلی مهم! تعداد مجاز کاراکتر فارسی برای اس ام اس فارسی دقیقاً چه تعدادی است؟

اگر می‌خواهید اس ام اس تبلیغاتی فارسی بنویسید فقط تا 70 کاراکتر مجاز هستید که شامل فضاهای بین کلمات هم می‌شود. هرچقدر که پیام طولانی‌تر شود، هزینه‌اش بر اساس ساختار زیر محاسبه می‌شود:

 • پیامک دوم (صفحه دوم): 64 کاراکتر
 • پیامک سوم (صفحه سوم): 67 کاراکتر
 • پیامک چهارم (صفحه چهارم): 67 کاراکتر و باقی پیامک ها از چهارم به بعد نیز همان 67 کاراکتر محاسبه خواهد شد.

تمام حروف فارسی متن پیامک، کلیه علائم، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد یک کاراکتر مستقل محسوب می‌شود.

کاراکترهای مجاز پیامک لاتین

حالا برای پیامک غیرفارسی، چقدر مجاز به نوشتن هستیم؟ تعداد مجاز برای اس ام اس با حروف لاتین 160 کاراکتر است. هرچقدر از این تعداد بیشتر بنویسید، بر اساس شکل زیر حساب می‌شود:

 • پیامک اول (صفحه اول) : 160 کاراکتر
 • پیامک دوم (صفحه دوم) : 146 کاراکتر
 • پیامک سوم (صفحه سوم) : 153 کاراکتر
 • پیامک چهارم (صفحه چهارم) : 153 کاراکتر
 • سایر صفحات ، از چهارم به بعد 153 کاراکتر می باشند

کاراکتر پیامکنکات مهم محاسبه کاراکتر پیامک

این را باید در نظر بگیرید که علاوه‌بر تعداد مجاز حروف، تعداد صفحات هم برای ارسال اس ام اس مهم است. مثلاً اگر متن پیام لاتین شما 161 کاراکتر باشد، وارد صفحه دوم می‌شود و هزینه ارسال پیامک دو صفحه‌ای دقیقاً دو برابر هزینۀ اس ام اس تک صفحه‌ای خواهد بود.

پس هر چه تعداد صفحۀ پیامکی کمتر باشد، هم هزینۀ ارسال کمتر است و هم پیامک ارسالی به طور کامل به دست مخاطب خواهد رسید. شاید بپرسید مگر پیام نصفه هم ارسال می‌شود؟ باید بگویم بله! تا همین چند سال پیش، بعضی پیام‌های طولانی به دست مخاطب نمی‌رسید. پس برای اینکه متن کاملی به دست مشتری برسد، سعی کنید متن نوشته‌شده در یک صفحه گنجانده شود.

بعضی اوقات پیش می‌آید که شخصی در متن پیامک خود از هر دو زبان فارسی و لاتین استفاده می‌کند. در این شرایط مخابرات هزینۀ پیام را فارسی محاسبه می‌کند. البته این هم یادتان باشد که در هر شرایطی حتی اگر حواستان هم به تعداد مجاز کاراکتر پیامک نباشد، موقع نوشتن متن اس ام اس، پنل پیامکی هشدار لازم را در مورد تعداد کاراکترها می‌دهد.

هزینه ارسال پیامک در هر اپراتور

هر شخصی که از موبایل استفاده کند، برای ارتباط و انتقال داده از گوشی، برای آن هزینه هم می‌دهد. برای همین می‌خواهیم اشاره کوچکی به هزینۀ ارسال پیامک  در اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل داشته باشیم!

حتماً شما هم می‌دانید که تعرفۀ پیامک‌های فارسی و انگلیسی از گوشی با یکدیگر فرق دارد و هزینۀ متغیر آن از 8.9 تا 27 تومان است. اگر هم پنل دارید، بهتر است قبل از شروع ارسال پیام حتماً آخرین به‌روزرسانی‌های قیمت و تعرفه را بر اساس شماره سامانه‌ای که دارید، یعنی 2000، 3000 یا 5000 دنبال کنید. حالا که دارید درباره هزینه هر سامانه یا اپراتور تحقیق می‌کنید، شاید بپرسید اصلا چرا تعداد مجاز برای پیامک لاتین 160 حرف تعیین شده است؟

چرا 160 کاراکتر برای پیام لاتین؟

160 کاراکتر پیامک انگلیسیاگر برایتان این سوال پیش آمده که تعداد مجاز کاراکتر پیامک بر چه اساسی است و چرا 160 حرف انتخاب شده، بد نیست بدانید که پشت این قصیه داستان جالبی است!

سال ۱۹۸۵ شخصی به نام فریدهلم هیلبراند به عنوان رئیس سیستم جهانی ارتباطات سیار (GSM) برای ارائه تعداد مجاز حروف و کاراکتر پیامک انتخاب شد. او با شمردن کاراکترهای کارت‌پستال‌های مختلف و افکار تصادفی انسان عدد 160 را انتخاب کرد و از همان زمان تعداد حروف مجاز برای پیامک لاتین 160 حرف است که شامل علائم نگارشی و فضای بین کلمات هم می‌شود.

نتیجه تعداد مجاز برای نوشتن هر پیام کوتاه!

در این مقاله به صورت مختصر در مورد تعداد مجاز کاراکتر پیامک انگلیسی و فارسی صحبت کردیم. همچنین نه فقط به تعرفه پیامک‌های ارسالی از سامانه بلکه به تعداد مجاز اس ام اس فارسی و انگلیسی از اپراتورهای مختلف نظیر همراه اول، ایرانسل، رایتل نیز اشاره کردیم.

در صورتی که می‌خواهید ارسال پیامک‌ به مشتری را شروع کنید یا درحال‌حاضر از موبایل شخصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده می‌کنید، وقتش رسیده تا در سایت  ملی پیامک برای دریافت پنل شخصی درخواست دهید تا همکاران تیم پشتیبانی در اولین فرصت با شما تماس بگیرند و در زمینه بازاریابی پیامکی و تاثیراتش در کسب‌وکارتان شما را راهنمایی کنند.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
92دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • فرزان

  01 تیر 1402، 11:27

  سلام
  میخواستم بدونم که محدودیتی در طولانی بودن یه پیام در پیامک وجود داره؟ یعنی ممکنه کاراکترها از تعداد حد مشخصی بگذره پیامک ارسال نشه؟ مثلا من یه پیامی دارم که به اندازه 9 تا پیامک کاراکتر داره، آیا امکان ارسالش وجود داره و شخص گیرنده پیام رو به طور کامل می بینه؟

  • سمیه جابری

   06 دی 1402، 12:47

   سلام دوست عزیز
   بله ارسال میشه ولی هزینه چند پیامک از سیمکارت شما کسر میشه

 • Hosein

  07 آذر 1401، 14:10

  سلام
  میخواستم بدونم پیامی که بیش از 70 کاراکتر باشه هم امکان ارسال داره یا اصلا نمیشه؟؟
  اگه میشه فرستاد هزینش چجوری محاسبه میشه؟

  • سمیه جابری

   06 دی 1402، 16:03

   سلام وقت شما به خیر
   بله ارسال میشه ولی به طور مثال 2 پیامک در نظر گرفته میشه و هزینه اش هم دو برابر میشه تقریبا

 • امیر رضا حسینی

  08 مهر 1401، 12:54

  ببخشید متن پیام اگه از ۷۰ کارکتر کمتر باشه مثلا ۲۰ تا باز هزینه ی ۷۰ کارکتر کم میشه ؟ ممنون

  • زهره تاجیک

   17 دی 1402، 12:57

   سلام دوست عزیز،
   بله حتی اگر یک کاراکتر باشه، پیامک یک بخشی محسوب میشه.

 • پیمانه حمزه زاده

  30 خرداد 1401، 15:13

  من به ی شماره ۳تا اسمس دادم اما تعداد ایموجی و تعداد کاراکتر زیاد بوده ،زمانی که پرینت گرفتم دیدم به جای ۳تا اسمس ۱۳ یا ۱۴ تا اسمس خروجی از طرف من بوده .خواستم بدونم دلیلش چی هست

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 11:29

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز این مورد به دلیل تعداد بخش پیامک و ضریب خط فرستنده پیامک‌های شما بوده!
   پیشنهاد می‌کنم برای اطلاع از هزینه‌ها و اینکه فرمول دقیقش با پشتیبانی به شماره 02163404 تماس بگیرید.

 • masih

  30 خرداد 1401، 08:00

  سلام ببخشید سوالی که میپرسم شاید خیلی به مقاله شما ربطی نداشته باشه ولی نمیدونم چیکار کنم واقعا.اگه بشه کمکم کنین ممنون میشم
  من وقتی میخوام برای کسی پیامک بفرستم فقط تا سقف سه پیام میتونم بنویسم.تعداد کارکتر ۳ پیامم ک تموم میشه برام هشدار میده که پیامک به پیام چند رسانه ای تبدیل شده

  واقعا برام دردسر شده.نمیتونم یکم بیشتر تایپ کنم.باید تکه تکه پیاممو ارسال کنم.
  شما راه حلی ندارین که بشه سقف تعداد پیام رو بالا ببرم که چند رسانه ای نشه؟

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 11:31

   درود بر شما
   مدل گوشی موبایل‌تون چی هست؟

   • نازنینم

    20 اردیبهشت 1402، 03:30

    سلام من هم دقیقا همون مشکل رو دارم .
    پیامم رو باید تیکه تیکه بفرستم..مدل گوشیم سامسونگ هستa12
    باید چیکار کنم؟؟

 • zolfaghari

  28 خرداد 1401، 17:57

  یه سوال
  ببخشید این کاراکتر های اینجوری فقط برای پنل های اس ام اس هست یا برای موبایل هم همینطوریه؟

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 11:55

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   این مورد توی سامانه‌های پیامکی و موبایل یکسان هستش و از قانون کلی پیامک استفاده می‌کنه!

 • علی واصلی

  25 خرداد 1401، 09:55

  سلام؛ من پیام خودمو توی word نوشتم و کپی میکنم توی قسمتی که باید متن پیامک نوشته بشه ولی به جای این که متنم از 70 تا کاراکتر خونده بشه از 160 خونده میشه چرا خارجی حساب میکنه متن منو؟

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 11:32

   سلام دوست عزیز،
   برای این مورد وقتی متن خودتون رو توی قسمت “متن پیامک” کپی کردین، بعد از کپی، انتهای متن رو یک کاراکتر اضافه بنویسید و بعدش کاراکتر اضافه رو پاک کنید تا به‌صورت صحیح بهتون نمایش داده بشه!

 • طاهره علی ابادی

  20 خرداد 1401، 16:48

  سلام من یه پیامک 5 بخشی نوشتم با فونت انگلیسی ولی یه کاراکتر انگلیسی قرار دادم ، هزینه کل پیامک رو فارسی حساب کرد به بقیه دوستان هم پیشنهاد میکنم این کارو کنند

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 11:35

   سلام
   بله، کاملاً درسته!
   متن پیامکی که ترکیبی از حروف فارسی و انگلیسی باشه، همه متن به‌صورت فارسی محاسبه میشه!

 • عارف

  11 خرداد 1401، 09:25

  سلام وقتتون بخیر سوالی ازتون داشتم ما میتونیم روی سامانه شما پیامک هم دریافت کنیم هرکسی بهمون پیام داد پیامشون رو ببینم روی پنل یا حتی روی گوشیم ممنون از پاسخگوییتون

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 12:10

   سلام عارف جان،
   بله، پیامک‌های دریافتی روی سرشماره اختصاصی خودتون رو می‌تونین از قسمت {پیام ها –» دریافتی} داخل پنل مشاهده بفرمائید.
   اگر هم بخوایین یک نسخه از پیامک‌های دریافتی سرشماره اختصاصی به سیمکارت خودتون پیامک بشه، می‌تونین قابلیت “انتقال پیامک” رو فعال کنین! برای این مورد هم می‌تونین ویدئوی راهنمای انتقال پیامک‌های پنل به شماره‌های خاص رو مشاهده بفرمائید.

 • حسن پرور

  24 اردیبهشت 1401، 10:53

  ایموجی ها هم جز کاراکتر پیامک محسوب میشه؟
  و اینکه چطور میتونیم ایموجی داخل متن پیامکم بزارم؟

  • ایمان عمادی

   06 تیر 1401، 12:03

   درود بر شما دوست عزیز
   اگه با گوشی موبایل یا تبلت استفاده بفرمائید، توی کیبورد سیستمتون کافیه که وارد قسمت ایموجی‌ها بشید و از ایموجی مورد نظرتون داخل پیامک استفاده کنین تا سامانه پیامکی یا همون پنل اس ام اس شما هم اون رو برای مخاطبین‌تون ارسال کنه!
   اگر با کامپیوتر دارین استفاده می‌کنین، توی مرورگر گوگل کروم می‌تونین توی کادر مربوط به “متن پیامک” با نشانگر ماوس راست کلیک کنین یا از دکمه‌های ترکیبی Win + Period روی کیبوردتون استفاده کنین تا ایموجی‌های ویندوز براتون نمایش داده بشه!
   اگر هم با مروگرهای غیر از گوگل کروم دارین استفاده می‌کنین، کافیه که توی گوگل کلمه “emoji” رو جستجو کنین و از سایت‌هایی که براتون میاره، ایموجی مورد نظرتون رو جستجو کنین و کپی کنین داخل پیامک!
   موفق باشین!

 • سهیل علیخانی

  13 شهریور 1400، 10:02

  سلام وقت بخیر اگر متن پیامک به صورت لاتین و هم به صورت ق فارسی باشه همون فارسی محاسبه می شود دیگه ؟
  و برای این که ما بتونیم لینک رو کوتاه تر کنیم تا تعداد بخش پیامک کمتر بشه به چه صورت هست راهنمایی بفرمایید

  • زهره تاجیک

   17 دی 1402، 12:58

   سلام دوست عزیز،
   بله پیامک شما فارسی حساب میشه.
   برای کوتاه کردن لینک هم میتونید از قابلیت لینک ترکر استفاده کنید و هم از کوتاه کننده‌های لینک دیگه.

 • رضایی

  04 شهریور 1400، 10:21

  سلام خسته نباشید من یک سوالی ازتون داشتم که اگه ما در متن پیامکمون ایموجی اضافه کنیم هر ایموجی در متن ما چند کاراکتر محاسبه میشه
  ممنون از پاسخگوییتون

  • سمیه جابری

   06 دی 1402، 12:52

   سلام دوست عزیز
   تمام حروف فارسی متن پیامک، همه علائم، اموجی، فاصله و حتی اینتر زدن برای رفتن به سطر بعد یک کاراکتر مستقل حساب میشه

 • شیدا نظری

  04 شهریور 1400، 08:38

  سلام ارسال لینک از طریق خطوط شما ایا امکان پذیر هست یا این که حتما باید شرکت ثبت شده و شخصیت حقوقی باشیم که بتونیم ارسال لینک رو انجام بدیم من می خوام لینک سایت پس از هر خرید برای مخاطب های خودم ارسال بشه این مورد امکان پذیر هست

  • زهره تاجیک

   17 دی 1402، 12:59

   سلام دوست عزیز،
   شما میتونید به عنوان شخصیت حقیقی از خط 50004 استفاده کنید.

 • حیدریان

  01 شهریور 1400، 09:48

  سلام اگر تعداد بخش های پیامک بالا بره در گوشی کامل براشون ارسال میشه؟
  کار ما جوری هستش که اطلاعات مهم و باید درج کنیم و قابل ویرایش نیست
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • سمیه جابری

   03 اسفند 1402، 11:39

   درود بر شما
   بله در یک پیامک ارسال میشه همش

 • یاسر دلبری

  31 مرداد 1400، 14:24

  باسلام
  بنده قصد دارم تبلیغات زیادی ارسال داشته باشم میخواستم بدونم پایین ترین تعرفه مربوط به کدام اپراتور هستش که من همون رو تهیه کنم.

  • سمیه جابری

   03 اسفند 1402، 11:41

   لام وقت شما به خیر
   هزینه ارسال هر پیامک متناسب با نوع پنل و سرشماره شما تعیین میشه
   لطفا برای بررسی این موضوع صفحه تعرفه ها رو مشاهده کنید

 • رقیه اصحابی

  30 مرداد 1400، 18:22

  سلام من مقاله شما خوندیم و متنمو تنظیم کردم تقریبا 10 بخش شد ایا امکان ارسال پیامک 10 بخشی موردی ندارد؟پنل امکان ارسال پیامک با این تعداد بخش را دارا میباشد؟
  نهایتا با خلاصه نویسی شاید بتونم بکنمش 8 بخش تقریبا ممنون میشم کامنت منو مطالعه بفرمایید پاسخ بندرو بدید.

  • زهره تاجیک

   17 دی 1402، 13:00

   سلام دوست عزیز،
   من پیشنهاد می‌کنم از ابزارهای دیگه مثل ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. چون پیامک ده بخشی حوصله کاربر رو سر میبره.

 • یغما شعبانی

  27 مرداد 1400، 19:33

  درود
  میخواستم بدونم اگه متن پیامک فارسی باشه میتونم از ایموجی مربوطه داخل پیامک استفاده کنم تا مشتری ترغیب بشه به خرید ؟
  و اینکه اگه این امکان هستش به چه صورت حساب میشه ؟؟

  • سمیه جابری

   06 دی 1402، 13:30

   سلام وقت شما به خیر
   بله امکانش هست
   هر اموجی 2 کاراکتر حساب میشه

 • زهرا عباسی

  21 مرداد 1400، 09:16

  سلام روزتون بخیر؛ سوالی که من دارم آیا ملی پیامک اپلیکیشن هم ارائه میده اگر ارائه میدید من از کجا میتونم دانلود کنم و استفاده کنم؟
  اگر ندارید ایا امکان استفاده برروی گوشی وجود داره؟

  • زهره تاجیک

   23 دی 1402، 16:08

   درود بر شما،
   دوست عزیز ما اپلیکیشن نداریم اما میتونید از نسخه وب اپلیکیشن استفاده کنید. اینطوری که اول ملی پیامک رو توی مرورگر باز کنید یعد به عنوان برنامه روی گوشی نصب کنید.

 • راهب

  18 مرداد 1400، 09:27

  سلام وقت بخیر
  اگر متن پیامک ما به صورت فارسی باشه و داخل متن پیامک بخوایم از لینک ارسال کنیم این مورد به صورت فارسی محسوب میشه یا به صورت ترکیبی به صورت فارسی و لاتین محسوب میشود

  • مونا هادی

   18 مرداد 1400، 09:59

   سلام وقت شما هم بخیر
   دوست عزیز، اگر متن پیامک شما ترکیبی از حروف فارسی و انگلیسی باشه، در واقع متن پیامک شما فارسی محاسبه خواهد شد.
   فقط در حالتی که متن اس ام اس شما کاملاً انگلیسی باشه و هیچ‌گونه کاراکتر فارسی نداشته باشه، به حالت لاتین محاسبه خواهد شد.

 • لیلا کاظمی

  31 تیر 1400، 17:43

  اها پس یعنی مثه گوشی محاسبه میشه و هیچ تفاوتی نداره
  الان به نظر شما متن پیامک تبلیغاتی باید بلند باشه یا کوتاه؟ وقتی از ایموجی استفاده میکنیم توی همه گوشی ها نشون میده یا به صورت : ( و ) ; نشون داده میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • نیلوفر اکبریان

   03 مرداد 1400، 10:01

   متن پیامک رُ باید به نسبت کسب و کاری که دارید، طراحی و تایپ بفرمایید. ممکنه برای یه کاری نیاز باشه تا متن اس ام اس 2 الی 3 بخشی باشه و برای کسب و کار دیگری، متن پیامک 1 بخشی کفایت کنه!
   پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان مجرب بخش فروش تماس بگیرید تا مشاوره خوبی ارائه کنن! 02163404

 • محمد شجاع

  28 تیر 1400، 15:55

  سلام؛ من میخوام به خارج از ایران ارسال پیامک داشته باشم و برخی اطلاع رسانی باید به شماره هایی توی خارج از ایران انجام بشه آیا شما ارسال پیامک به استرالیا انجام میدین یا خیر؟

  • سمیه جابری

   06 دی 1402، 13:18

   سلام دوست عزیز
   وقت شما به خیر
   قابلیت ارسال به خارج از کشور به تازگی فراهم شده و میتونید به کمک پیامک بین الملل این کار رو انجام بدید

 • شاه کرمی

  20 تیر 1400، 09:41

  سلام اگر تعداد بخش های پیامک زیاد بشه در گوشی موبایل های قدیمی بصورت کامل نشون میده یا در قالب 2 تا پیامک میره براشون؟
  میدونم خیلی نباید متن پیامک زیاد باشه ولی کار ما جوری هستش که اطلاعات مهم و باید درج کنیم
  لطفا راهنمایی کنید
  سپاس

  • نیلوفر اکبریان

   22 تیر 1400، 13:36

   دوست عزیز در قالب یک پیامک طولانی ارسال میشه

 • علی فراز

  19 تیر 1400، 09:40

  من اگر پیامکم فارسی باشه و داخلش لینک باشه که به طور انگلیسی ثبت میشه پیامکاش به چه ترتیب محاسبه میشه؟
  پیشاپیش از توضیحات شما سپاسگزارم.

  • نیلوفر اکبریان

   19 تیر 1400، 11:36

   خیر، متن شما در نهایت فارسی حساب میشه

 • کریم

  25 اسفند 1399، 11:55

  سلام یه پاسخ برای خانم سارا میخواستم بذارم و امیدوارم جواب کامنت من رو ببینن. این چیزی که نوشته بودن، نیم فاصله رو من تست کردم داخل پنلم، متاسفانه فرقی با فاصله عادی نمی کرد و اتفاقا متنش به هم چسبیده روی بعضی از گوشی ها نشون میداد و به نظرم زشت بود.
  راهکار بهتر برای کوتاه کردن متن اینه که خلاقیت داشته باشی

 • حسن زراعت پیشه

  20 اسفند 1399، 15:18

  آیا این مورد تعداد کاراکتر هایی که توضیح دادید روی موبایل هم به این شکل هستش یا فقط روی سامانه های پیامکی این مورد صدق میکنه

  • نیلوفر اکبریان

   10 فروردین 1400، 15:45

   دوست عزیز ارسال اس ام اس تکی با گوشی موبایل 60 کاراکتر هست

 • سارا

  19 اسفند 1399، 15:21

  سلام خوب هستید ؟ می خواستم یه موردی رو که خودم کشف کردم در مورد متن پیامک به بقیه بگم تا هزینه ارسال پیامکشون کم بشه برای اینکه متنتون کوتاه تر بشه می تونید از نیم فاصله توی کیبورد ( کنترل + شیفت + @ ) استقفاده کنید چون اسپیس خودش یک کاراکتر حساب میشه بنابراین با این روش تعداد کاراکتر بیشتری می تونید وارد کنید

 • سراجی

  18 اسفند 1399، 18:48

  سلام
  چرا 160 کاراکتر برای پیام لاتین رو گفتید ولی چرا 70 کارکتر رو برای فارسی رو نگفتید؟
  باتشکر

 • منوچهر

  16 اسفند 1399، 22:26

  من میوه فروشی دارم
  میخوام برای عید یه تبلیفات حوب بکنم میخواستم بدونم پنل هاتون مادامالعمر هستن؟و اینکه 259 توومن بدیم 5000 تا پیامک فقط میتونیم بفرستیم؟
  میشه راهنمایی بفرمایید.

  • نیلوفر اکبریان

   17 اسفند 1399، 08:35

   دوست عزیز پنل‌ها تمدید سالانه نیاز دارند
   هزینه خرید پنل از هزینه شارژ پنل جداست
   در قسمت تعرفه که لینکشو گذاشتم براتون، قیمت هر اس ام اس نوشته شده و می‌تونید برآورد هزینه داشته باشید.

 • نازنین غفوری

  16 اسفند 1399، 15:31

  سلام ممنون از مقاله خوبتون
  سوالی ازتون داشتم space و علامت هایی مثله ویرگول و یا ایموجی هم توو پنل های پیامکی کاراکتر محاسبه میشه؟ واینکه تووو هزینه هم این موارد تاثیرگزار خواهدبود یا خیر؟ و در متن که فارسی هستش لینک بزارم فارسی حساب میشه یا انگلیسی؟
  سپاس

  • نیلوفر اکبریان

   17 اسفند 1399، 08:53

   بله دوست عزیز فاصله و ایموجی کاراکتر محسوب میشه و بیشتر از 70 کاراکتر هزینه پیام بیشتر حساب میشه
   در مورد سوال دومتون هم بله، در متن فارسی هم می‌تونید لینک بگذارید

 • ایلیا قاسمی

  11 اسفند 1399، 09:52

  سلام من یادمه یه زمانی روی گوشی های موبایل هم همچنین چیزی داشت قبلنا ولی روی این گوشی جدیدا نمیزنه تا زمانی که متن طولانی نشه
  نیم فاصله هم کاراکتر محاسبه میشه؟؟ چون بهترین چیزه برای کلمه هایی که نمیشه سرهم کرد و باید فاصله داشته باشه

  • نیلوفر اکبریان

   12 اسفند 1399، 10:06

   اگر نیم‌فاصله بگذارید، یک کلمه حساب میشه

 • زینب تابش خو

  26 بهمن 1399، 23:10

  توی متن پیامک فارسی، اگه ادرس وبسایت بذاریم هزینه اش سه برابر میشه؟
  انگلیسی شناخته میشه؟

  • نیلوفر اکبریان

   28 بهمن 1399، 08:36

   نه دوست عزیز پیامک فارسیه و 70 کاراکتر میتونه باشه

 • سهیل

  21 بهمن 1399، 10:48

  سلام وقت بخیر یک سوالی داشتم ایا محدودیتی تو تعداد کارکتر ها وجود دارد من قراره یک متنی ارسال کنم و از هیچ جای متن هم نمی تونم کم کنم و باید ارسال کنم اگر اشتباه نکنم حدودا 20 تا کارکتر میشه این متن به صورت یک جا ارسال می گردد و قابلیت ارسال درد

  • نیلوفر اکبریان

   21 بهمن 1399، 11:01

   بله ارسال پیام محدودیت داره. قوانین رُ می‌تونید در بخش کاراکتر پیامک که براتون گذاشتم، مطالعه کنید

 • داریوش

  20 بهمن 1399، 19:56

  من تازه الان فهمیدم چرا ارسال پیامک انگلیسی با موبایلم میزنم اینقدر هزینه میاد برای من و زود شارژم تموم میشه پس این طوری هستش که سه برابر حساب میشه.

 • میلاد بندری

  19 بهمن 1399، 15:31

  سلام خوب هستید چرا وقتی از بعضی خط ها پیامک ارسال می کنم بعضی 67 تا کاراکتر نشون میده ولی از بعضی خط های دیگه می خوام پیام ارسال کنم 70 تا کاراکتر بهم نشون میده؟ دلیلش چی هست؟ و چطور می تونم از ارسال به این شماره ها ارسال پیامک داشته باشم که بتونم موفق باشم و البته هزینه ارسال پیامک هام کاهش پیدا کنه چون خیلی تعرفه ارسال گرون شده

  • نیلوفر اکبریان

   18 فروردین 1400، 14:00

   دوست عزیز بخاطر ضرایب خطوط هست
   بهتره پنل تجاری تهیه کنید که کمترین تعرفه رُ در ارسال پیام داره

 • فریده

  16 بهمن 1399، 18:32

  من فکر میکردم هرچندتا کاراکتر باشه میشه یک پیامک کاش زودتر این مقاله رو میخوندم و محتوای پیامکم رو تاثیرگزار تر می نوشتم.درکل باتشکر از شما.

 • زهره سلطانی

  13 بهمن 1399، 10:40

  ببخشید متن پیام ما 6 بخشه و میخوایم ارسال برای 8.000 تا مشتری که شماره هاش رو داریم ارسال کنیم سوالی که دارم اینه که 6 تا پیام در یک پیام بصورت یکجا ارسال میشه یا 6 پیام جدا؟ همچنین هزینه ایرانسل و همراه اولش فرق میکنه یا نه؟

  • نیلوفر اکبریان

   13 بهمن 1399، 16:15

   دوست عزیز پیامتون در قالب یک اس ام اس ارسال میشه ولی اگر از 70 کاراکتر بیشتر بشه هر یک پیام به اندازه 6 پیام محاسبه میشه!

 • حسن وند

  13 بهمن 1399، 10:16

  سلام وقت بخیر ایا امکان ضمیمه کردن عکس در پیامک و به اصطلاح MMS نیز در پنل شما مقدور؟
  و اینکه اگر مقدوره هزینه پیامک چقدر محاسبه میشه؟
  ایا هزینه ها با هزینه های پیامک عادی و متنی متفاوت است؟
  ممنون از بررسی و پیگیری شما

  • نیلوفر اکبریان

   14 بهمن 1399، 09:05

   سلام. دوست عزیز سرویس Mms ارائه نمیشه اما پیشنهاد میکنیم که عکس رُ توی سایت‌های آپلود فایل، آپلود کنین و لینک دانلود رُ با خط 3000 و 50004 برای مشتری بفرستید. میتونین لینک دانلودی که طولانیه، داخل سایتهای کوتاه کننده لینک، کوتاه کنین

 • ایرانیان

  11 بهمن 1399، 23:48

  سلام وقتتون بخیر. پنل‌هاتون تست و یا تخفیف داره؟
  تعریف شما رو از چندتا از همکارام شنیدم. میخواستم از پنلتون استفاده کنم. میشه کمک کنین و توضیحات بدین؟ من ایمیلمم وارد کردم، اگه میشه ایمیل کنین برام توضیحات رو یا شماره بدین که باهاش تماس بگیرم.

  • نیلوفر اکبریان

   12 بهمن 1399، 08:53

   دوست عزیز باید با بخش فروش 02163404 تماس بگیرید

 • نازیلااا

  11 بهمن 1399، 11:51

  ممنون از مقاله خوبتون
  یک سوالی داشتم ازتون که امکان گذاشتن ایموجی در متن پیامک وجود داره و اینکه ایموجی ها چند کاراکتر محاسبه میشوند؟
  و یک سوال دیگر که هزینه ی ارسال به شماره های ایرانسل و همراه اول متفاوت هستند یا خیر یکسان محاسبه میشوند؟

  • نیلوفر اکبریان

   11 بهمن 1399، 12:34

   بله دوست عزیز می‌تونید ایموجی بگذارید و هر ایموجی به عنوان حرف شناخته می‌شه! هزینه یکسانه برای اپراتورهای مختلف، فرقی نداره.

 • سالار عباس زاده

  03 بهمن 1399، 22:17

  سلام وقت بخیر ممنون از مقاله ی خوبتون بنده یک سوالی دارم اگه متن پیامک فارسی باشه و داخل متن پیامک یک لینک به طور مثال قرار بگیره این پیامک فارسی محسوب میشه یا لاتین یا ترکیبی از هر دو
  ممنون

  • نیلوفر اکبریان

   04 بهمن 1399، 09:14

   دوست عزیز پیامکتون فارسی محسوب میشه ولی یادتون باشه فقط از خطوط 3000 و 50004 می‌تونید لینک بفرستید.

 • سجاد حاجی

  30 دی 1399، 17:57

  اگر اول پیامک مون انگلیسی باشه بقیش فارسی باشه چجوری محاسبه میشه؟
  یا برعکس همین؟
  هزینش بیشتر میشه ؟

  • نیلوفر اکبریان

   17 فروردین 1400، 15:10

   دوست عزیز پیامک‌های ترکیبی ( چه فارسی اول/ چه انگلیسی اول ) همیشه فارسی حساب میشن

 • مهرنوش شیرازی

  08 دی 1399، 01:34

  عذرخواهی میکنم فاصله بین کلمات و علامت هایی مثله ویرگول و یا ایموجی هم توو پنل های پیامکی کاراکتر محاسبه میشه؟ واینکه تووو هزینه هم این موارد تاثیرگزار خواهدبود یا خیر؟ مثلا ممکنه توو متن پیامک از ایموجی لبخند استفاده بشه ممکنه پیامک گرونتر محاسبه بشه؟
  سپاس

  • نیلوفر اکبریان

   08 دی 1399، 10:32

   دوست عزیزم تمام ایموجی‌ها و علائم نگارشی به عنوان کاراکتر شمرده میشن ولی استفاده از این علائم باعث بیشتر شدن هزینه اس ام اس نمیشه مگر اینکه اونقدر طولانی بنویسید که دوتا متن حساب بشه.

 • امین فراز

  05 دی 1399، 17:22

  با سلام؛ من یکی از کاربرانتون هستم این مورد برای من خیلی سوال بود که چرا تعداد کاراکتر ها توی سامانه به این صورت محاسبه میشه که همکارانتون بهم توضیح دادم و منو ارجاع دادن به این مقاله و تازه فهمیدم کلا توی همه جا به این صورت محاسبه میشه. ولی اگر این مقاله رو هم توی خود سامانتون بخش کاربری قرار بدید خوب هستش که کسانی که مثل من به شک میوفتن این مقاله رو بخونن

  • نیلوفر اکبریان

   06 دی 1399، 09:00

   ممنون از پیشنهادتون، حتما در قسمت راهنما درباره کاراکتر پیامک توضیحات کافی رو قرار میدیم

 • کاوه جنتی

  03 دی 1399، 07:06

  سلام وقت عالی بخیر
  من پنل شما رو خریدم و دارم استفاده میکنم. بازخورد هم داده خداروشکر.
  یه چیزی که هست من پیج فروشگاهی اینستاگرامی دارم هر موقع پست جدید میذارم، به مشتریای وفادار خودم لینک پست رو میفرستم ولی لینکش طولانیه و اس ام اس من نزدیک 3 صفحه میشه. راهی هست بتونم لینکو یه جوری بذارم که کاراکترهای پیامکم بیاد پایین تر؟

  • نیلوفر اکبریان

   04 دی 1399، 08:41

   سلام دوست عزیز، از کتاب بازاریابی پیامکی کمک بگیرین که لینکشو براتون گذاشتم.
   این کتاب قسمتی داره که برای کوتاه نوشتن متن بهتون کمک میکنه

 • مینا اوجی

  02 دی 1399، 11:04

  سلام وقتتون بخیر یه سوالی که در خصوص این مقاله برام پیش اومد این بود که در پنل های پیامکی وقتی متن پیامک 2 بخشی بشه متن که در گوشی افراد دو تا پیامک نمیره درسته؟
  و اینکه گویا با این تعرفه های گفته شده نتیجه میگیریم فارسی را پاس بداریم

  • نیلوفر اکبریان

   06 دی 1399، 09:14

   سلام، دوست عزیز دو بخشی شدن بر اساس کاراکتر هزینه پیامک رو برای شما محاسبه میکنه، ولی پیامک به صورت کامل و یک بخشی برای مخاطبتون ارسال میشه!

 • فرشته حسينى

  30 آذر 1399، 09:49

  يه سوالى داشتم توى متن پيامك هامون ميتونيم از ايموجي استفاده كنيم پنل اين قابليت را داره كه گزينه ايموجي مثلا داشته باشه تا بتونيم از اونها در متن پيامكمون استفاده كنيم؟

  • نیلوفر اکبریان

   30 آذر 1399، 11:36

   بله میتونین از ایموجی هم استفاده کنید ولی یادتون باشه از کاراکتر پیامک کم میشه

 • صابرمحمدی

  28 آذر 1399، 18:11

  مرسی خیلی خوب توضیح داده شد فقط یک سوال اگر متن بنده فارسی باشه من بخوایم ی کلمه لاتین وارد کنم یا مثلا لینک سایت خودم رو داخل متن پیامک درج کنم این پیامک فارسی حساب میشه یا لاتین یا تلفیقی از هر دو محسوب میشه؟!

  • نیلوفر اکبریان

   29 آذر 1399، 09:03

   دوست عزیز فارسی محسوب میشه پیامکتون

 • پریا

  21 آذر 1399، 17:17

  اها پس با توجه به این مقاله شما به این نتیجه رسیدیم که تعداد کاراکتر پیامک هم توی گوشی هم توی پنل ها به یک شکل هستن درسته؟ با تشکر از شما.

  • نیلوفر اکبریان

   23 آذر 1399، 09:32

   بله، در هر دو صورت برای نوشتن پیامک فارسی تا 70 کاراکتر مجاز هستید

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها 3 روز تست رایگان

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید