30% تخفیف خرید پنل پیامکی به مناسبت عید فطر، فقط تا 23 فروردین
مشاهده تخفیف‌ها

ارسال پیامک

ماژول ارسال پیامک ساده‌ترین نوع ارسال در پنل اس ام اس است که در آن می‌توانید یک متن واحد پیامک را به تعدادی شماره ارسال نمایید. برای آشنایی با این سرفصل و استفاده از آن، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

135ارسال پیامک چیست؟

تصور کنید به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون نیاز به ملاحظات خاصی، قصد دارید از طریق خطوط اختصاصی خود برای تعدادی از افراد پیامک واحدی ارسال کنید. شما با استفاده از این ماژول به راحتی می‌توانید متن خود را بنویسید و آن را برای شماره‌های مختلف ارسال کنید. مثلا قصد دارید به اعضای دفترچه تلفن خود پیام خاصی را ارسال کنید. این ماژول و ابزارهای آن به شما کمک می‌کنند تا در کم‌ترین زمان این کار را انجام دهید.

قبل از هر چیز، پیشنهاد می‌کنم ویدئوی آموزشی نحوه ارسال اس ام اس از طریق اینترنت و گزارش ارسال و دریافت را در کانال آپارات ملی پیامک مشاهده کنید.

کاربرد ارسال پیامک چیست؟

کاربرد اصلی این ماژول، از نام آن پیداست. زیرا به شما این امکان را می‌دهد تا از خطوط اختصاصی خود برای افرادی خاص که شماره موبایل‌های آن‌ها را دارید، پیامک ارسال کنید. این ساده‌ترین نوع ارسال در پنل اس ام اس ملی پیامک است.

آموزش: چگونه از ارسال پیامک استفاده کنیم؟

برای ارسال هر پیامک کافی است با توجه به راهنمای متنی و تصویری زیر عمل کنید و یا ویدئویی که در ابتدای مطلب قرار دادیم را تماشا کنید.

مرحله اول: درج ارسال اولیه

پس از ورود به پنل کاربری خود، از منوی پنل اس ام اس خودتان، بخش «ارسال» را انتخاب کنید و از منوی باز شده، روی گزینه «ارسال پیامک» کلیک کنید. (مطابق شکل 1)

ماژول ارسال پیامک در پنل اس ام اس ملی پیامک

شکل 1 - ماژول ارسال پیامک در پنل اس ام اس

در همین صفحه (شکل 1) می‌توانید درخواست خود را ثبت کنید. برای شروع طبق توضیحات زیر عمل کنید.

شماره فرستنده

این فیلد به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید یکی از خطوط اختصاصی خود پنل پیامکی‌تان را برای ارسال پیامک‌ها انتخاب کنید.

نکته) توجه داشته باشید که امکان ارسال اس ام اس از خطوط عمومی در این ماژول وجود ندارد. جهت مشاهده لیست خطوط اختصاصی پنل کاربری خود، وارد قسمت «تنظیمات» و سپس گزینه «شماره ها» شوید.

متن پیامک

هر متنی که قصد دارید ارسال کنید را در این بخش وارد کنید. (فیلد شماره 4 در شکل 1)

ارسال تست

برای اینکه مطمئن شوید خط اختصاصی شما به درستی کار می‌کند، می‌توانید یک شماره موبایل در این بخش وارد کنید و پیامک خود را به‌صورت تستی و آزمایشی برای آن سیمکارت ارسال کنید. بعد از انجام تست، محتوای پیامک‌تان را برای شماره موبایل‌های مورد نظر خود بفرستید.

گیرندگان

شما می‌توانید به چهار روش مختلف گیرندگان اس ام اس خود را انتخاب کنید. اگر فایل اکسلی از شماره موبایل آن‌ها و اطلاعات‌شان دارید، گزینه «اکسل» را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید شماره آن‌ها را از طریق فایل txt اضافه کنید، گزینه «متنی» و اگر قصد دارید از دفترچه تلفن پنل اس ام اس خود استفاده کنید، گزینه «دفترچه تلفن» را انتخاب کنید. ممکن است شما بخواهید شماره موبایل گیرندگان پیامک خود را به‌صورت «دستی» اضافه کنید، در این صورت کافی است شماره موبایل هر یک از آن‌ها را در «کادر گیرندگان» و هر کدام را در یک سطر و به‌صورت زیر هم وارد کنید.

وارد کردن دستی شماره موبایل در پنل اس ام اس

شکل 2- وارد کردن دستی شماره موبایل در ماژول ارسال پیامک

 

نکته) زمانی که می‌خواهید از روش دستی استفاده کنید، مطابق شکل 2 می‌توانید شماره‌ها را هم با صفر و هم بدون صفر وارد کنید.

تنظیمات پیشرفته

تنظیمات پیشرفته شامل سه گزینه ارسال به شماره‌های غیرتکراری، ارسال به کلیه شماره‌ها و ارسال به شماره‌های مشتری (تکراری) است. در این بخش شما می‌توانید انتخاب کنید که دوست دارید ارسال شما به کدام یکی از این شماره صورت گیرد.

ارسال به شماره های غیر تکراری: یعنی فقط شماره موبایل‌هایی که حداقل یک بار در لیست آمده است.
ارسال به کلیه شماره ها: یعنی شامل همه شماره موبایل‌ها می‌شود. حتی شماره موبایل‌هایی که چندبار تکرار شده‌اند.
ارسال به شماره های مشترک (تکراری) : یعنی فقط به شماره موبایل‌هایی که حداقل 2 بار یا چند بار در لیست وجود دارند و یا به زبان ساده‌تر آن‌هایی که تکراری هستند.

در پایان روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید تا پنجره جدید و ادامه مراحل برای شما باز شود.

مرحله دوم: تایید نهایی ارسال پیامک

مطابق شکل 3 جزئیات و اطلاعات درخواست ارسال پیامک‌تان مشاهده کنید. اصطلاحا پیش‌فاکتور آنلاین یا همان پیش‌نویس ارسال اس ام اس را می‌توانید ملاحظه کنید.

گزارش و تایید نهایی ارسال اس ام اس

شکل 3 - گزارش و تایید نهایی ارسال پیامک

شماره فرستنده

سرشماره‌ای است که با آن پیامک شما ارسال خواهد شد. همانطور که قبل‌تر در همین مقاله به آن اشاره کردیم، این سرشماره، یکی از خطوط اختصاصی پنل کاربری شما در ملی پیامک است که توسط شما در مرحله قبلی، انتخاب شده است.

تعداد شماره‌های صحیح، تکراری و نادرست 

در این بخش شماره موبایل‌های صحیح، تکراری و نادرستی که در لیست گیرندگان و مخاطبین شما وجود داشت، نشان داده می‌شود. مثلا ممکن است به‌جای شماره موبایل، شماره تلفن ثابت در لیست گیرندگان شما وجود داشته باشد که این مورد جز شماره‌های نادرست محسوب می‌شود و یا اگر از یک سیمکارت، 2 بار یا بیشتر در لیست مخاطبین و گیرندگان ارسال پیامک شما وجود داشته باشد، جز شماره‌های تکراری حساب خواهد شد.

تعداد بخش‌های پیامک

اگر پیامک شما زیر 70 کاراکتر باشد یک بخشی و اگر بیش از این تعداد باشد 2 یا 3 بخشی خواهد شد. به این معنا که در این صورت هزینه ارسال پیامک شما نیز 2 یا 3 برابر خواهد شد.

نوع پیامک

در این بخش نوع پیامک که شما می‌تواند فارسی و انگلیسی باشد را نشان می‌دهد.

نکته) اگر محتوای متن اس ام اس شما تماما فارسی و یا ترکیبی از کلمه‌ها و جملات فارسی و انگلیسی باشد، نوع پیامک شما نیز فارسی خواهد بود. در غیر اینصورت اگر متن پیامک شما کاملا انگلیسی و لاتین باشد، نوع پیامک شما نیز انگلیسی در نظر گرفته می‌شود.

ضریب خط

اپراتورهای مختلف سرشماره‌های گوناگونی نیز دارند. هر کدام از این سرشماره‌ها ویژگی‌ها، تعرفه، سرعت ارسال متفاوتی دارند. برای اطلاع بیشتر مقاله انواع اپراتورهای پیامکی را مطالعه کنید.

 هزینه ارسال

 هزینه نهایی ارسال شما بر اساس تعداد کاراکترهای متن sms، تعداد گیرندگان و نوع سیمکارت‌ها (همراه اول، ایرانسل و...) در این بخش قابل مشاهده است.

درصورت تایید، پیامک مورد نظر ارسال می‌شود. برای ویرایش پیام خود می‌توانید بر روی بازگشت کلیک کنید تا به صفحه قبل برگردید.

نکته) بعد از تایید، جهت مشاهده گزارش ارسال پیامک خود، ادامه مطلب را بخوانید.

بررسی، مشاهده گزارش و حذف ارسال پیامک

با توجه به تعداد گیرندگان متن اس ام اس شما، رکورد ماژول ارسال پیامک در یکی از 2 قسمت‌های زیر درج می‌گردد. در ادامه مطلب هر کدام را به اختصار بررسی می‌کنیم.

حالت اول: رکورد در قسمت پیام‌ها

اگر تعداد پیام‌های شما  10 عدد یا کمتر باشد، باید برای دیدن گزارش نهایی پیامک خود، از منوی سمت راست پنل اس ام اس وارد بخش «پیام‌ها» شوید و روی گزینه «ارسالی» کلیک کنید. همانطور که در شکل 4 مشاهده می‌کنید پیامک شما با موفقیت ارسال شده است. در این بخش جزئیاتی درباره زمان، شماره گیرنده و فرستنده، کد پیامک و... وجود دارد.

در سمت چپ تصویر سه گزینه دیگر برای شما قرار داده شده است. «ارسال پیامک به دیگران» برای زمانی است که قصد دارید همین پیام را برای شماره‌های دیگری نیز ارسال کنید. اگر پیام‌های شما برای برخی از سیمکارت‌ها ارسال نشده باشد، می‌توانید روی گزینه «ارسال مجدد به ارسال نشده‌ها» کلیک کنید. همچنین برای دیدن جزئیات بیشتر، وارد بخش «جزئیات/پاسخ» شوید.

بررسی گزارش پیامک‌های ارسالی

شکل 4 - بررسی گزارش پیامک‌های ارسالی

در پایین همین صفحه دکمه‌ای به نام «عملیات گروهی» قرار دارد. اگر بخواهید حذف و انتقال پیام، گرفتن خروجی اکسل و... را انجام دهید این بخش به شما کمک خواهد کرد.

عملیات گروهی

شکل 5 - عملیات گروهی در ماژول ارسال پیامک

حذف و حذف همه

شما می‌توانید هر پیامی که می‌خواهید را انتخاب کنید و با کلیک روی گزینه «حذف»، آن را از لیست خود پاک کنید.

در صورتی که بخواهید تمامی پیام‌های خود را حذف کنید، گزینه «حذف همه پیام‌ها» را انتخاب کنید.

انتقال

با کلیک روی این گزینه می‌توانید پیام خود را به یکی از بخش‌های لیست پیام‌ها یعنی دریافتی، ارسالی و حذف شده انتقال دهید.

خروجی اکسل

برای دریافت گزارش از ارسال‌های خود با کلیک کردن روی این گزینه، از اطلاعات خود خروجی اکسل دریافت کنید.

خروجی در بازه زمانی

اگر قصد داشته باشید در یک بازه زمانی خاصی خروجی اطلاعات خود را دریافت کنید، می‌توانید با انتخاب این گزینه و وارد کردن زمان مورد نظر، خروجی را دریافت کنید.

چاپ

اگر به دستگاه پرینتر وصل باشید، می‌توانید خروجی اطلاعات خود را پرینت کنید.

حالت دوم: رکورد در ارسال انبوه

اگر تعداد گیرندگان شما مساوی 11 عدد یا بیشتر باشد ، رکورد آن در قسمت «ارسال انبوه» ثبت می‌شود. به همین دلیل «عنوان» شما «درج خودکار از ارسال تکی» خواهد بود. در بخش «وضعیت ارسال» وضعیت درخواست ارسال پیامک شما در حالت «منتظر تایید» قرار گرفته و کمی بعد اپراتور خط فرستنده شما درخواست را بررسی خواهد کرد و وضعیت آن اعلام خواهد شد.

رکورد ارسال پیامک در ماژول ارسال انبوه

شکل 6 - رکورد ارسال پیامک در ماژول ارسال انبوه

نکته) توجه داشته باشید که اگر قصد ارسال پیامک از خط خدماتی را داشته باشید، باید از منوی پنل پیامکی‌تان گزینه "ارسال" و سپس ماژول "ارسال انبوه" استفاده کنید که پیشنهاد می‌کنم برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای آموزشی ارسال انبوه را مطالعه کنید.

سخن پایانی

امیدواریم این آموزش برای شما مفید باشد و بتوانید از آن برای ارسال پیامک‌های خود استفاده کنید. اگر در هر یک از مراحل ارسال اس ام اس خود سوالی داشتید و یا با مشکلی مواجه شدید وارد سامانه شوید و از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید. کارشناسان مجرب ما در کوتاه‌ترین زمان به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.

پنل خود را انتخاب کنید

مشاوره تلفنی رایگان
مشاوره رایگان تلفنی