تفاوت خطوط پیامکی اختصاصی و عمومی در پنل اس ام اس

تفاوت خطوط پیامکی اختصاصی و عمومی در پنل اس ام اس

Engagements Icon
8


تابلوسازان عزیز با ما تامین باشید حتی در تعطیلات
مرداس روشنای کسب و کارتان
02166740046

ارسال این دست پیام‌های تبلیغاتی جذاب حالا به یکی از روش‌های اثبات‌شده در تبلیغات تبدیل شده است. بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها با توجه به تعرفه مناسب ارسال پیامک تبلیغاتی سراغ اس ام اس مارکتینگ رفتند، از همین مسیر تعامل خوبی با مشتری‌های قدیمی دارند و البته تعداد زیادی مشتری جدید جذب کردند.

خطوط پیامکیاگر در حال خواندن این مقاله هستید مشخص است که هنوز چیز زیادی دربارۀ خطوط پیامکی و ارسال اس ام اس‌های تبلیغاتی و خدماتی نمی‌دانید. به همین بهانه می‌خواهیم با شما کاربران جدید درباره انواع خطوط ارسال پیامک صحبت کنیم تا بتوانید بهتر برای تبلیغات پیامکی‌تان تصمیم بگیرید. با ما همراه شوید.

پنل ارسال پیام کوتاه چیست؟

بیایید پیش از آشنایی با خطوط پیامکی، درباره موضوع اصلی بحث یعنی سامانه ارسال پیام کوتاه صحبت کنیم.

سامانه ارسال پیامک در اصل نرم افزاری آنلاین است که برای ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتری، دریافت پاسخ، تعامل با مخاطب و مدیریت پیام‌ها استفاده می‌شود.

برای دریافت سامانه ارسال پیامک کوتاه باید با شرکت‌های ارائه‌دهنده پنل تماس بگیرید و درخواست سامانه و البته خطوط پیامکی بدهید.

بر همین اساس، توصیه من استفاده از خطوط پیامکی شرکت ملی پیامک است و بر مبنای سیاست‌های همین شرکت خوشنام و معتبر در ادامۀ دربارۀ انواع خطوط پیامکی صحبت خواهم کرد.

آشنایی با انواع خطوط

برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا همین پیامک‌های رمز عبور و کد تائید که شاید برای هر کدام از ما چندین بار ارسال شده، بعد از دریافت پنل باید سفارش خط بدهید.

خطوط پیامکی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند که با تفاوت‌هایشان در ادامه آشنا خواهیم شد. یادتان باشد که برای ارسال پیامک به مشتریان به هر دو نوع خط نیاز دارید و بهتر است به یک مورد بسنده نکنید.

نگاهی به خطوط عمومی

نگاهی به خطوط عمومیدر میان خطوط پیامکی به آن دسته از شماره‌هایی که بین کاربران مشترک باشند، خط عمومی گفته می‌شود.

بگذارید ساده‌تر توضیح دهم. این خطوط به چندین کاربر تعلق دارند، یعنی مثلاً من به عنوان صاحب پنل برای فروشگاه آنلاینم از همین خطوط عمومی برای مشتری پیامک میفرستم و شما هم ممکن است از همین خط برای ارسال پیامک انبوه استفاده کنید.

با توجه به اشتراکی بودن خطوط عمومی، این شماره‌ها امکان دریافت پاسخ مشتری را ندارند و تقریباً چند نفر به آن دسترسی دارند. از این خطوط نمی‌توان برای مشتری لینک سایت یا پیج اینستاگرام ارسال کرد و فقط باید به نوشتن متن کوتاه، جذاب و البته تاثیرگذاری بسنده کرد.

در ضمن خطوط عمومی شماره‌هایی رند و کوتاه دارند که بعد از دریافت پنل از سامانه ملی پیامک در اختیارتان قرار خواهند گرفت.

دربارۀ خطوط اختصاصی بیشتر بدانیم

شماره‌های اختصاصی همان خطوط پیامکی هستند که مثل اسمشان فقط به خود شما تعلق دارند، یعنی هیچ کاربر دیگری به این خطوط دسترسی ندارد. پس شما با خطوط اختصاصی می‌تواند پاسخ ارسالی به مشتری را دریافت کنید.

اگر این خطوط را از اپراتور 3000 یا 50004 تهیه کنید، لینک سایت یا پیج اینستاگرام یا هر لینک دیگری را می‌توانید برای مشتری بفرستید. از خدمات وب‌سرویس برای اتصال سایت به پنل استفاده کنید و خلاصه این خطوط را به نام خودتان در سامانه ثبت کنید.

نحوه ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتیحتما بخوانید: نحوه ارسال پیام کوتاه با شماره خدماتی

با این همه مزایایی که معرفی کردم، احتمالاً این سوال برایتان پیش آمده که قیمت خطوط پیامکی اختصاصی چقدر است؟ حق دارید که چنین سوالی بپرسید. چون خطوط اختصاصی رند که معمولاً 6 رقمی و 8 رقمی هستند، قیمت تقریباً بالایی دارند. اما اگر خط اختصاصی 14 رقمی و 12 رقمی سفارش دهید با قیمت مقرون‌به‌صرفه و مناسبی می‌توانید خط اختصاصی ارسال پیامک دریافت کنید.

مزایای استفاده از خطوط پیامکی اختصاصی

مزایای خطوط اختصاصیاما یکی از سوالات همیشگی کاربرات، مزایای خطوط پیامکی اختصاصی است. بگذارید این مزایا را با کمک گرفتن از پنل برایتان توضیح دهم. برای ارسال پیامک انبوه که بیشترین کاربرد آن، جذب مشتریست، خیلی نیاز به دریافت پاسخ از طرف مخاطب ندارید. بلکه شما با فرستادن این پیام صرفاً می‌خواهید کسب‌وکارتان را معرفی کنید.

اما در قسمت حفظ و نگهداری مشتری، باید به جای ارسال عادی از ارسال ویژه استفاده کنید. یعنی از ابزارهایی مثل ارسال پیامک نظرسنجی یا قرعه‌کشی پیامکی استفاده کنید. این ابزارها نیاز به دریافت پاسخ از طرف مشتری دارد و تنها با با خطوط احتصاصی قابل ارسال است.

از طرف دیگر اگر سایت داشته باشید، برای ارسال پیامک‌های خدماتی مانند ارسال رمز عبور، ارسال شناسه کاربری یا عضویت و پیام‌های مشابه باید از خدمات وب‌سرویس استفاده کنید که باز هم به خطوط اختصاصی نیاز دارد.

جمع‌بندی

دربارۀ خطوط اختصاصی بیشتر بدانیمتا اینجا با انواع خطوط پیامکی آشنا شدید و حالا بهتر می‌توانید برای سفارش خط درخواست بدهید. البته تفاوت خطوط به همین دو مورد نمی‌رسد و شما می‌توانید از اپراتورهای مختلفی مثل 1000، 2000، 3000 و .... درخواست خط بدهید.

در ضمن یادتان باشد که خطوط عمومی توسط سامانه ملی پیامک خریداری شده و در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. در نتیجه اگر از این خطوط استفاده می‌کنید، نمی‌توانید آن را به خط اختصاصی تبدیل کنید و باید برای ارسال ویژه حتما سفارش خط اختصاصی بدهید.

اگر در بازاریابی پیامکی تازه‌کار هستید، بد نیست که برای شروع تبلیغات پیامکی نگاهی به کتابچه بازاریابی پیامکی داشته باشید. همچنین برای نحوه کار با پنل هم می‌توانید از ویدئوهای آموزشی ملی پیامک در آپارات استفاده کنید. در صورتی هم که نیاز به مشاوره رایگان دارید، با 02163404 تماس بگیرید و با تیم پشتیبانی ملی پیامک صحبت کنید.

برچسب سرشماره
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید