در این مطلب سعی داریم تا شما را از چگونگی رهایی از پیام های تبلیغاتی که روزانه به گوشیتان ارسال می شود آشنا سازیم تا با خیال راحت از تلفن همراه خود استفاده کنید.

قطعا برای شما هم پیش آمده است که گوشی خود را باز کنید و شاهد پیامک های آزار دهنده تبلیغاتی باشید.

انواع پیامک های تبلیغاتی

پیامک های تبلیغاتی که به گوشی کاربران تلفن همراه فرستاده می شوند عمدتا به 3 شکل زیر می باشد:

تبلیغات

پیامک هایی که با دریافت آن ها هزینه ای از شما کسر نخواهد شد و در راستای معرفی و تبلیغ کسب و کاری می باشد.

اطلاع رسانی

پیامک هایی که در قبال دریافت آن ها هزینه ای پرداخت نمی کنید و در راستای اطلاع رسانی ارسال می گردد. همانند پیامک های بانکی

پیامک های ارزش افزوده با کسر هزینه

برای حذف و غیر فعال سازی این شماره ها کافی است شماره *800# را بگیرید و در بخش ارزش افزوده، سرویس های فعال خود را دریافت کنید.

پیامک هایی که از خطوط و شماره های موبایل ارسال می گردد

برای عدم دریافت این چنین پیامک هایی که به حریم کسانی که پیامک تبلیغاتی خود را بسته اند، تجاوز می کنند می توانید شماره مورد نظر خود را به شماره 195 پیامک کنید.

نحوه جلوگیری از پیامک های تبلیغاتی

نحوه شکایت از پیامک های تبلیغاتی از طریق *800#

برای رهایی از شر پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شود می توانید با شماره گیری *800 # نسبت به جلوگیری از آن اقدام کنید. پس از شماره گیری *800# با انتخاب گزینه قطع تبلیغات می توانید تبلیغاتی که از طریق سامانه های پیام کوتاه ارسال می شوند را متوقف کنید.

چگونه از طریق 195 جلوی پیامک های تبلیغاتی را بگیریم؟

بنا به گفته معاون وزیر ارتباطات سامانه رسیدگی به شکایت پیامک های تبلیغاتی شخصی (سامانه پیامکی 195) به صورت آزمایشی از 24 مهرماه سال 1396 و با اعلام وزیر ارتباطات آغاز به کار کرده اما از ابتدای آبان‌ماه به صورت رسمی فعالیتش را شروع کرد. برای جلوگیری از پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، کاربران تلفن همراه می‌توانند ‎شماره ارسال‌کننده پیامک را به همراه کد مانند ********۰۲۱ و به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰ و ***۳۰۰۰ و برای شماره‌های همراه شخصی به شکل *********۰۹ را برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند تا پیگیری برای برخورد با ارسال کننده پیامک تبلیغاتی یا مزاحم انجام شود.

بنا به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آنها به محتوای پیامک ها ورود نخواهند کرد بلکه بر مبنای دریافت گزارش‌های مردمی و تعداد پیامک‌هایی که طی چند روز از این سیم کارت ارسال می‌شود آن را مزاحم تشخیص داده و با آن برخورد خواهد شد.

فلاح جوشقانی در ادامه افزود که مشترکان باید شکایت خود را از طریق پیامک به سامانه 195 ارسال کنند و این ارسال پیامک، هیچ هزینه‌ای برای آن‌ها نخواهد داشت.

پس همانطور که دریافتیم کاربران تلفن همراه می توانند با دو روش از شر آن ها خلاص شوند:

  1. پیام هایی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می شود را می توان با شماره گیری *800 # نسبت به جلوگیری از آن اقدام کرد.
  2. برای جلوگیری از پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی ارسال می شوند، کاربران تلفن همراه می‌توانند شماره‌ های همراه شخصی به شکل *********۰۹ را برای سامانه ۱۹۵ ارسال کنند.

در صورتی که همچنان سوالی دارید می توانید در بخش نظرات همین مقاله مطرح کنید تا تیم ما در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگو شما باشد.

راهنمای شکایت از سامانه های پیام کوتاه
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید