شکایت از پیامک تبلیغاتی چه زمانی رخ می‌دهد؟

شکایت از پیامک تبلیغاتی چه زمانی رخ می‌دهد؟

Engagements Icon
103


چطور از پیامک تبلیغاتی شکایت کنیم؟

بسیاری از شهروندان از پیام‌های تبلیغاتی که برایشان ارسال می‌شود، راضی نیستند. از آن طرف بسیاری از کسب‌وکارها هم بدون توجه به اصول بازاریابی پیامکی در ساعات نامناسب یا حتی بدون تمایل مشتری برای او مکرر پیام می‌فرستند. اگرچه اصول اس ام اس مارکتینگ همیشه روی ارسال پیامک با تمایل مشتری آن هم در ساعات مناسبی از روز تاکید دارد، اما همچنان تعدادی از کاربران به این مسئله مهم بی‌توجه هستند و در چنین شرایطی راهی جز شکایت از پیامک تبلیغاتی آن‌ها نیست.

اگر شما هم چنین انتخابی دارید، ما نحوه شکایت از سامانه‌ها را در ادامه برایتان توضیح می‌دهیم. در ابتدا بیایید ببینیم پنلی که با آن پیامک های تبلیغاتی و چطور عمل می‌کند.

ابراز شکایت یک نفر از دریافت پیامک تبلیغاتی مزاحم در ساعت نامناسب

پنل پیامکی چیست؟

همه پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی که روی گوشی شما نمایش داده می‌شوند، از پنل‌های ارسال اس ام اس ارسال می‌شوند. یعنی افراد با شماره شخصی اجازه ندارند چنین پیام‌هایی ارسال کنند. البته شماره‌های شخصی توانایی ارسال پیامک به شماره‌های زیاد را هم ندارند. پنل اس ام اس یک نرم‌افزار تحت وب است که به کمک آن می‌توان پیامک‌های انبوه و تکی را در مدت زمان بسیار کوتاه ارسال کرد. اگر می‌خواهید با این پنل و قابلیت‌های آن بیشتر آشنا شوید و یا یکی از آن‌ها را برای کسب‌وکار خود تهیه کنید، توصیه می‌کنیم مقاله پنل اس ام اس چیست را مطالعه کنید. البته باید قول بدهید به درستی از آن استفاده کنید و با ارسال‌های بی‌موقع و مکرر، حوصله مخاطب را سر نبرید. چرا که تنها خروجی این کار از دست دادن مشتری و شکایت از پیامک تبلیغاتی شماست.

وقتی قصد دارید از بازاریابی پیامکی برای پیشبرد اهداف سازمانی و کسب‌وکار خود استفاده کنید، برای جلوگیری از شکایت از پیامک تبلیغاتی، بهتر است با اصول این نوع بازاریابی آشنا باشید و بر اساس استانداردهای آن عمل کنید.

انواع پیامک‌های ارسالی از طرف کسب‌وکارها

با 100میلیون پیش صاحب ویلا شوید.
با سند
اقساط+ وام بانکی
09120544909

اس ام اس های تبلیغاتی پیام‌هایی هستند که روزانه برای شما از سمت کسب‌وکارهای مختلف و یا سازمان‌ها ارسال می‌شوند. هدف هر کدام از این پیامک‌ها متفاوت است. برخی از آن‌ها محصولی را تبلیغ می‌کنند، کد تخفیف می‌فرستند، تولد شما را تبریک می‌گویند و برخی دیگر اخبار را برای شما ارسال می‌کنند. در کل اما این نوع اس ام اس ها به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند.

پیامک‌های تبلیغاتی

ارسال پیام‌های تبلیغاتی از طرف کسب‌وکارهاست و هزینه‌ای برای مشتری ندارد. در واقع همانطور که از نامش پیداست، این پیامک کاملا جنبه تبلیغاتی دارد و تنها کالا یا خدماتی را معرفی می‌کند.

پیامک‌های خدماتی و اطلاع رسانی


ورود به موبایل بانک در تاريخ 1399/11/28 - 10:59 ق.ظ بانک پاسارگاد

دسته دوم پیامک‌های اطلاع‌رسانی هستند. این پیامک‌ها هم اگر از طرف مشاغل ارسال شوند، هزینه‌ای برای مشتری ندارند ولی اگر از طرف بانک باشد، هزینه‌اش از حساب مشتری کم می‌شود.

پیامک‌های ارزش افزوده

دسته سوم پیامک‌های ارزش افزوده هستند که با کسر هزینه از مشتری ارسال می‌شود و معمولا برای آموزش، ارسال پیامک انگیزشی یا اخبار استفاده می‌شود. با توجه به اینکه اس ام اس های ارزش افزوده هزینه دارد، شاید برخی از کاربران تمایلی به دریافت این پیامک‌ها نداشته باشند. برای حذف و غیرفعال‌سازی این پیام‌ها کافیست #800* را با موبایلتان بگیرید، سپس عدد 2 را بفرستید تا خدمات ارزش افزوده یا همان محتوایی مسدود شود.

نحوه شکایت از پیامک های تبلیغاتی

حالا که راهی برای متوقف کردن پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم وجود ندارد و آن‌ها بدون توجه به خواست شما برایتان کوهی از اس ام اس را ارسال می‌کنند، شاید راهی جز شکایت از پیامک های تبلیغاتی پیش روی شما نباشد. برای اینکه بتوانید از سامانه‌های ارسال اس ام اس مزاحم شکایت کنید چندین راه وجود دارد.

شکایت از سامانه های پیامکی با #800*

شکایت یک کاربر از پیامک تبلیغاتییکی از سریع‌ترین راه‌های شکایت از پیامک‌های تبلیغاتی، استفاده از کد دستوری است. برای این کار می‌توانید #800* را شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌گیری، گزینه قطع تبلیغات را انتخاب کنید تا دیگر برایتان پیام تبلیغاتی ارسال نشود. به همین راحتی!

شکایت از سامانه های اس ام اس از طریق 195

شماره‌گیری 195 برای شکایت از سامانه‌های پیام کوتاه است. بنا به گفته معاون وزیر ارتباطات، سامانه رسیدگی به شکایت پیامک‌های تبلیغاتی شخصی، سامانه پیامکی 195 را به‌صورت آزمایشی از 24 مهرماه سال 1396 فعال کرده است. برای جلوگیری از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، کاربران می‌توانند ‎شماره ارسال‌کننده را به همراه کد به این سامانه ارسال کنند.

آموزش کامل تنظیمات اینترنت رایتل در اندروید و آیفونحتما بخوانید: آموزش کامل تنظیمات اینترنت رایتل در اندروید و آیفون

در این سامانه، شماره‌ها را با فرمت‌هایی مانند ********۰۲۱ و به شکل ***۱۰۰۰، ***۲۰۰۰ و ***۳۰۰۰ ارسال کنید. برای شکایت از سامانه‌های پیام کوتاه و برای شماره‌های شخصی هم باید پیام با فرمت *********۰۹ برای سامانه ۱۹۵ ارسال شود. بعد از ارسال پیام، شکایت ثبت می‌شود تا پیگیری برای برخورد با ارسال‌کننده پیامک مزاحم انجام شود.

راهکار جلوگیری از شکایت پیامک های تبلیغاتی: ارسال عدد 11

به تازگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راهکار عملی جلوگیری از شکایت علیه پیام تبلیغاتی را ارائه کرده و طی مصوبه‌ای به همه اپراتورهای سی پی و اس پی اعلام کرده است. بر اساس این قانون، کسب‌وکارها و سازمان‌هایی که از پنل اس ام اس و ارسال پیامک تبلیغاتی دارند، موظف هستند در انتهای پیامک، از عبارت «لغو11» استفاده کنند. بدیهی است عواقب عدم رعایت این قانون، بر عهده کسب‌وکارها و سازمان‌ها خواهد بود. شما می‌توانید با رعایت این قانون، از شکایت‌های به‌جا یا بی‌مورد افراد جلوگیری کنید. زیرا با این روش توانسته‌اید راهی را پیش روی افرادی که تمایل به دریافت پیامک ندارند، بگذارید.

روش فعالسازی مجدد دریافت پیامک از سرشماره خاص: ارسال عدد 12

افراد دریافت کننده پیامک، می‌توانند با ارسال عدد 11 به آن خط اختصاصی، دریافت پیامک از آن سرشماره را قبل از اقدام به شکایت، مسدود کنند. ممکن است بپرسید که چطور می‌توان مجدداً دریافت پیامک سیمکارت را از آن سرشماره فعال کرد؟ راهکار آن، ارسال عدد 12 به همان سرشماره است.

سخن آخر

شما به عنوان دریافت کنندگان پیامک‌های تبلیغاتی حق دارید هر جا و هر زمانی که دوست نداشتید، این اس ام اس ها را متوقف کنید و یا حتی از پیامک‌های مزاحم شکایت کنید. اگر خودتان هم پنل دارید و قصد دارید از این روش با مشتری‌های خود ارتباط بگیرید، با رعایت نکات مهم اصول بازاریابی پیامکی، شکایت از پیامک تبلیغاتی خود را به صفر برسانید. بهتر است اصول این بازاریابی را درک کنید و در راه درست قدم بگذارید تا تاثیر آن را در بهبود ارتباط و حتی فروش خود ببینید. اگر در این زمینه سوالی داشتید می‌توانید از بخش پشتیبانی، تیکت ارسال کنید و یا با شماره 02163404 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان شما را راهنمائی کنند.

سوالات متداول

شکایت از پیامک تبلیغاتی یعنی چه؟

همه ما روزانه اس ام اس های تبلیغاتی زیادی دریافت می‌کنیم. اگر تعداد این پیام‌ها زیاد باشند و طبق اصول بازاریابی پیامکی ارسال نشوند، ممکن است مخاطب از شما شکایت کند و یا پیامک‌های شما را مسدود کند. برای جلوگیری از این کار باید بر اساس اصول بازاریابی پیامکی عمل کنید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

چگونه می‌توان پیامک تبلیغاتی را مسدود کرد؟

یکی از روش های حذف پیامک های تبلیغاتی، استفاده از سامانه‌های پیامکی #800* است. پس از شماره گیری گزینه قطع تبلیغات را انتخاب کنید. روش دیگر استفاده از سامانه پیامکی 195 است که در مقاله به آن اشاره کردیم.

پس از مسدود کردن اس ام اس های تبلیغاتی، دیگر پیامی برای ما ارسال نمی‌شود؟

اگر به درستی مراحل مسدود کردن سرشماره‌های پیامکی را انجام داده باشید، دیگر پیامکی دریافت نخواهید کرد. البته برخی از سازمان‌ها بدون اجازه مشتری و بدون در نظر گرفتن مسدود بودن خط، همچنان اس ام اس های تبلیغاتی خود را ارسال می‌کنند که کار آن‌ها تخلف محسوب می‌شود.
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
31دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
ارسال دیدگاه

 • Gravatar Icon

  فهیمه پناهی

  16 دی 1402، 01:11

  شرکت نگرش فردا از من هم کلاهبرداری کرده مبلغ۳,۵گرفته از فعال کردن پنل پیامک هم خبری نیست

  • Gravatar Icon

   سمیه جابری

   16 دی 1402، 09:59

   سلام دوست عزیز
   متاسفیم همچین تجربه تلخی داشتید
   امیدواریم به زودی بتونید خسارت خودتون رو دریافت کنید.

 • Gravatar Icon

  حسین ریگی

  19 آبان 1402، 20:10

  سلام من ی بسته پیام خریدم 50تایی اما فعال نشده چرا پول کسر شد؟

  • Gravatar Icon

   سمیه جابری

   03 دی 1402، 12:31

   سلام وقت شما به خیر
   ما سامانه ارسال پیامک های تبلیغاتی و خدماتی هستیم
   شما برای پاسخ سوالتون باید با اپراتور سیمکارت خودتون تماس بگیرید

 • Gravatar Icon

  مجید

  18 تیر 1402، 17:52

  من با شرکت نگرش پیامک قرار داد بستم.ولی همون لحظه قرارداد رو کنسل کردم.و قرار شد مبلغ۶۹۰۰۰۰ تومانی که من کارت کشیدم به حسابم برگشت بشه.ک متاسفانه این شرکت مبلغ منو کلاهبرداری کرد و عودت نداد.دوستان مراقب این شیادان باشید

  • Gravatar Icon

   سمیه جابری

   03 دی 1402، 12:31

   سلام وقت شما به خیر
   ممنون از اینکه از تجربه تون برای ما گفتید

 • Gravatar Icon

  سپهر

  07 فروردین 1402، 15:53

  سلام
  اگر شخصی با شماره شخصی با ارسال پیام کوتاه اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت کند چه باید بکنیم؟؟

  • Gravatar Icon

   حسام کریمی

   08 فروردین 1402، 09:17

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   لطفاً این مورد رو با یک وکیل مشورت بفرمائید و با نظر ایشون عمل بفرمائید و یا از طریق پلیس فتا پیگیری بفرمائید.

 • Gravatar Icon

  ایوب

  20 بهمن 1401، 13:18

  از سامانه نگرش پیامک بخام شکایت کنم بخاطر کلاهبرداری چه راحلی و از کجا باید شروع کنم. مبالغی هم که برای شارژ حسابم واریز کردم ب حساب شخصی بنام مهران صابری بوده.خرید از سامانه نبوده گفتن ب کارت مدیر عامل باید کارت بکارت کنم

  • Gravatar Icon

   سمیه جابری

   03 دی 1402، 12:32

   سلام دوست عزیز
   جرایم این شکلی رو باید به پلیس اطلاع بدید و از اون طریق عمل کنید

 • Gravatar Icon

  یاسین اکبریان

  01 دی 1401، 15:18

  سلام.
  در مورد تخلف های شرکت های ارائه دهنده خدمات پیامک هم باید به 195 شکایت کرد یا مرجع دیگه ای جود داره؟

  • Gravatar Icon

   پشتیبانی

   18 دی 1401، 10:02

   سلام وقت بخیر
   برای این مورد در مرحله اول اگر سامانه خریداری کردید بهتر هست که از اینماد وبسایتشون شکایت کنید.

 • Gravatar Icon

  احمدی

  11 آبان 1401، 15:28

  سلام
  رستورانی که یک بار از اون خرید اینترنتی کردم دو ساله داره پیامک تبلیغاتی میزنه و من هیچ جوره نمیتونم اکانتم رو در اون سایت غیرفعاال کنم. انقدر پیام میزنن که علیرغم اینکه یکبار تماس گرفتم با رستوران و مطرح کردم رسیدگی نشد و میخوام شکایت کنم. چطور انجامش بدم؟

  • Gravatar Icon

   سمیه جابری

   03 دی 1402، 12:35

   سلام دوست عزیز
   میتونید به همون شماره عدد 11 رو بفرستید تا پیام هاشون لغو بشه.

 • Gravatar Icon

  بهنود بهمنش

  29 تیر 1401، 19:10

  این سامانهٔ پیامکی GADIR هر چند روز با ارسال پیامک مسابقه، ایجاد مزاحمت می‌کند ولی نه میشه بلاکش کرد و نه شماره‌اش را دید، چطور میتونم این سامانه که متعلق به خانوادهٔ درسا است را بلاک یا محدود کنم؟

 • Gravatar Icon

  یوسف دنیوی

  20 تیر 1400، 08:43

  با سلام . از مدتی پیش هر چند وقت یه بار پیامکهای بدون شماره فرستنده به خط یکی از بستگان ارسال میشه و قصد خراب کرن زندگی ایشان را دارند(هم پیامک معمولی هم واتساپ و هم تلگرام) میخواستم ببینم چطور میتونیم اونو پیدا کنیم در کل باید چکار بکنیم ؟ ممنون

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   21 تیر 1400، 08:32

   دوست عزیز بهترین کار این هست که از طریق پلیس فتا شکایت کنید و حتما اسکرین تمام پیام‌های تلگرام و واتساپو در روند شکایت همراه داشته باشید تا پیگیری بشه

 • Gravatar Icon

  یاشار

  07 اردیبهشت 1400، 19:20

  سلام
  خطوط خدماتی قانونا امکان واگذاری به غیر رو دارن؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   11 اردیبهشت 1400، 09:50

   سلام دوست عزیز، خیر امکان‌پذیر نیست

  • Gravatar Icon

   رضامرادی

   05 بهمن 1401، 19:09

   سلام. من پنل پیامکی شماراخریدم. وهمکارشماگفتندتایکسال بدون محدودیت میتونیدپیام ارسال کنید. حالاکه اومدم ارسال کنم میگیدبایدشارژش کنم. اگرقراربود شارژ کنم ازپنل خودم استفاده میکردم وبیخودی۶۷۰هزارتومان نمیدادم

   • Gravatar Icon

    سمیه جابری

    03 دی 1402، 12:38

    سلام دوست عزیز
    هزینه خرید پنل به صورت جداست ولی شمار برای ارسال پیامک هم باید پنل خودتون رو شارژ کنید هر مبلغی که مد نظر خودتون هست. مثل خرید سیمکارت که شما میخریدش و برای تماس و ارسال پیامک، باید خط خودتون رو شارژ کنید.
    منظور همکاران ما این بود که این پنل در اختیار شماست و کاربری اش برای خودتون هست. اگر باز در این زمینه سوالی داشتید خوشحال میشیم شما رو راهنمایی کنیم. میتونید با شماره 02163404 تماس بگیرید تا دقیق تر دربارش توضیح بدیم.

 • Gravatar Icon

  احمدی

  24 بهمن 1399، 17:21

  سلام من از یکی از سرشماره ها از طریق ۸۰۰۷ شکایت کردم حالا میخام صرف نظر کنم باید به کجا پیام بدم

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   25 بهمن 1399، 08:43

   دوست عزیز به همون ارگانی که شکایت رو ثبت کردید، باید مراجعه کنید

 • Gravatar Icon

  مهدی خدامی

  04 دی 1399، 12:47

  سلام
  تشکر برای توضیحات.
  برای من از سرشماره 21000 پیامک تبلیغاتی ارسال می‌شود.
  مثلا شماره زیر:
  21000224569
  ولی وقتی این شماره را به ۱۹۵ ارسال میکنم، این پاسخ برای من ارسال می‌شود که قالب ارسالی شما اشتباه است.
  هم به صورت 21000224569 ارسال کردم هم به صورت 021000224569 ولی باز هم همان پیغام خطا را دریافت کردم.

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   10 دی 1399، 12:26

   دوست عزیز 021 بگذارید، این پیام از طرف خط 021 اومده و همون شماره‌ای که پیام داده، شماره ثابت دفتر یا شرکتی هست که شما مخاطبش هستید. میتونین تماس بگیرین و ازشون بخواین براتون پیام نفرستن یا مشکلتون رو اعلام کنین.

 • Gravatar Icon

  سیدجواد کاظمی میر

  11 آبان 1399، 16:10

  پیامک تبلیغاتی برای من ارسال شده و شماره را برای 195 ارسال کردم میگه قالب پیام اشتباه است
  حالا راهنمایی بفرمائید من شماره +982100000000؟؟؟ رابه چه صورت باید ارسال کنم؟

  • Gravatar Icon

   نیلوفر اکبریان

   15 آبان 1399، 10:37

   دوست عزیز از کد #980* استفاده کنید

 • Gravatar Icon

  عبدالمحمد وحیدی راد

  11 اردیبهشت 1397، 06:21

  سلام بعضی پیامک‌ها باعث بد آموزی میشود . مثال پیامک برای من آمده مبنی بر تبلیغ پمادهای جنسی و حجم دهنده آخه این پیامک بدون اطلاع قبلی روی گوشی ها بفرستند کا صحیحی نیست و من که راضی نیستم راجع به این پیامک‌ها لطفاً تذکر داده شود

 • Gravatar Icon

  سعید عباس راده

  24 آبان 1396، 22:32

  لطفا شماره و پیام مرا با تمام مشخصاتم را در دنیا منتشر کنید که در برابر ایجاد مزاحمت چهرصد هزار وجه نقد هم می خواهند در حالی که ملیاردها تومان به من خسارت زده اند…که اگر قطع نمیکردن این مبلغ طی هشت ماه بر حلال و پاکی دریافت میکردن.ضزب المثل .نه خود خورد نه کس دهد…در برابر مزاحمت وجه کلان مطالبه میکند در برابر ان همه درامد دست از سرقت و طلم برنمی دارد

  • Gravatar Icon

   امین الا رحمانی

   04 آذر 1401، 20:43

   من برام چندین باره که پیامک میاد که با زبان افغانی وبه شماره تلفن ایرانسل نمیدونم یا اعتباری که من افغانی هستم چنیدن سکه پیدا کردم. داشتم چاه میزدم با یک عدد مجسمه و می‌خواهم بفروشم خواستم بدونم چطور میتونم از ایشون شاکی بشم چون چندین باره که اذیت میکنه این شماره ۰۹۰۴۴۰۱۷۶۰۵ این شمارای هست که برام چنیدن بار با زبان افغانی فرستاده که من ۱۲۷عدد سکه طلا تو چاه که کندم با یک مجسمه متوسط حالا خواستم شما بفرماید. من با این چیکار کنم چگونه باید پیگیرش باشم چند بار شمارشو فرستادم به ۱۹۵ هیچ جواب درستی بهم نداد

   • Gravatar Icon

    زهره تاجیک

    15 آبان 1402، 15:57

    سلام دوست عزیز. شما لطفا این شماره رو روی گوشیتون مسدود یا بلاک کنید. اینکه به 195 گزارش دادید خیلی خوبه اما برای اینکه دیگه مزاحمتون نشن فقط شماره رو بلاک کنید و قرار حضوری نگذارید.

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید