برای تبلیغات کسب‌وکارتان تا امروز به چه روش‌هایی فکر کردید یا برای هر کدام چقدر هزینه پرداختید؟

در دنیای شلوغ و مدرن امروز که همۀ ما ساعت‌های طولانی را با گوشی و تبلت‌ سرگرم هستیم، راه تبلیغات و بازاریابی از همین مسیر موبایل می‌گذرد. برای همین بود که ما سامانه ارسال اس ام اس را طراحی کردیم تا بتوانید با جمله‌هایی کوتاه و کلماتی جذاب، مشتری بیشتری جذب کنید.

اگر شما هم کسب‌وکاری دارید که برای آن به دنبال سامانۀ ارسال اس ام اس هستید، اول از همه باید پنلی به نام خودتان داشته باشید و بعد استعلام شماره سامانه پیامکی را انجام دهید تا اگر خط مورد نظرتان آزاد بود، بازاریابی پیامکی‌ کسب‌وکارتان را شروع کنید. برای خرید پنل و استعلام سامانه پیامک هم اصلاً نگران نباشید، چون ما اینجا هستیم تا قدم‌به‌قدم به شما بگوییم دقیقاً باید چه کارهایی انجام دهید!

استعلام شماره سامانه پیامکی

سامانه پیامکی چیست؟

تابه‌حال به این فکر کردید که پیامک‌هایی مانند معرفی رستوران جدید، کد تخفیف فروشگاه آنلاین یا مثلاً پیام تبریک تولد از طرف بانک چگونه ارسال می‌شود؟ این پیامک‌ها همگی توسط سامانه یا پنلی ارسال می‌شود که به عنوان پنل پیامک یا سامانه ارسال اس ام اس شناخته می‌شود. این سامانه در اصل نرم‌افزاری تحت وب است که می‌تواند به بانک شماره‌های همراه اول و ایرانسل به صورت همزمان پیام‌هایی را ارسال کند.

امروزه عمده کسب‌وکارها از سامانه ارسال اس ام اس استفاده می‌کنند، برای همین من و شما و بسیاری دیگر از کاربران از خطوطی با پیش‌شماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000 و … پیامک‌های تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی، کد تخفیف و …. دریافت می‌کنیم.

کسب‌وکار شما هم از بازاریابی پیامکی جدا نیست. فروشگاه آنلاین، مغازه در یکی از پاساژهای شهر، استارتاپ یا حتی کسب‌وکارهای کوچک همه به پنل پیامکی نیاز دارند و می‌توانند شماره اختصاصی خودشان را داشته باشند.

خط ارسال پیامک

حالا که کلیت کار را می‌دانید، بد نیست کمی هم با خط ارسالی پیامک آشنا شوید. بعد از دریافت پنل شما می‌توانید هم می‌توانید خط سفارش دهید و هم می‌توانید به صورت رندم برای خط درخواست دهید. اینجاست که باید درباره دو مفهوم خط سفارشی و خط غیرسفارشی بیشتر بدانید.

خط سفارشی

فرض کنید که با سرشماره 2000، درخواست خط بدهید. برای این سرشماره شما تا 10 رقم حق انتخاب دارید که قاعدتاً هرچقدر تعداد این اعداد کمتر باشد، مثلاً 9 رقم، هزینه سفارش خط گران‌تر می‌شود. حالا اگر این ارقام را خودتان انتخاب کنید، خط سفارشی است و باید از مسیری که در این مقاله، در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد آزاد بودن آن را استعلام کنید. اگر اعداد سفارشی شما آزاد نباشد، اپراتور از شما می‌خواهد خط دیگری را انتخاب کنید.

خط غیرسفارشی

خط غیرسفارشی دقیقاًبرعکس چیزی است که در بالا گفتم. یعنی شما پنل را دریافت می‌کنید و می‌خواهید با سرشماره 1000 پیام بفرستید، خیلی هم برایتان فرقی ندارد که شماره شما از چه اعدادی تشکیل شده باشد. اینجاست که اپراتور به صورت رندوم و بعد از تائید مدارک خطی را به شما اختصاص می‌دهد که اصطلاحاً به آن غیر سفارشی می‌گویند.

نحوه استعلام شماره سامانه پیامکی

برای استعلام شماره سامانه پیامکی مورد نظر باید در سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید. این ثبت‌نام با نام و نام‌خانوادگی و شماره موبایل در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود و مرحلۀ بعدی آن احراز هویت است. همچنین باید حتماً اطلاعات تکمیلی صاحب پنل نظیر کدملی و کدپستی را وارد نمایید.

بعد از تکمیل اطلاعات شخصی و تائید اطلاعات توسط اپراتور، باید هزینۀ پنل را بپردازید و نهایتاً تا یک ساعت منتظر تائید بمانید. بعد از احراز هویت و تائید هزینۀ پرداختی می‌توانید بازاریابی پیامکی خود را شروع کنید، اما در این مرحله به استعلام شماره سامانه پیامکی نیاز دارید.

استعلام سامانه پیامک

برای استعلام شماره سامانه پیامکی بعد از ورود به پنل، همانند عکس زیر باید در قسمت بالای صفحه روی سفارش خط که برایتان با کادر قرمز مشخص کردیم، کلیک کنید.

مرحله اول استعلام سامانه پیامک

بعد از بازشدن صفحۀ جدید، مطابق عکس به پایین صفحه بروید و روی سفارش شماره که کادر قرمز دارد، کلیک کنید تا پنجره کوچکی برای شما باز شود.

مرحله دوم استعلام سامانه پیامک

در پنجرۀ جدید مطابق عکس زیر تنها کاری که باید انجام دهید: تکمیل اطلاعات، انتخاب سرشمارۀ موردنظر از بین سرشماره‌های 1000، 2000، 3000 و 5000 و واردکردن شمارۀ دلخواهتان است تا این خط سفارشی در سامانه استعلام شود.

مرحله سوم استعلام شماره سامانه پیامکی

با زدن دکمۀ تایید بر اساس شماره و سرشمارۀ منتخب اول هزینۀ استعلام سامانه پیامک برایتان ظاهر می‌شود و با پرداخت هزینه تقریباً کار تمام می‌شود. حالا باید بین نیم ساعت تا یک ساعت منتظر تائید اپراتور مانده و بعد پنل اختصاصی کسب‌وکار خودتان را داشته باشید.

سرشماره‌های سامانه پیامکی

پیامک‌های تبلیغاتی و خدماتی از خطوط مختلفی ارسال می شود که کنجکاوی کاربران را همراه دارد و بسیاری می‌خواهند بدانند تفاوت این خطوط باهم چیست؟!

این خطوط پیامکی فعلا با سرشماره‌های 1000، 2000، 3000، 5000، 026، 021 و 21000 در پنل ملی پیامک قابل استعلام است، اما شاید در هنگام انتخاب برای شما این سوال پیش آمده باشد که این سرشماره‌ها چه تفاوتی باهم دارند و باید کدام را انتخاب کرد.

مهم‌ترین تفاوت این سرشماره‌ها شامل قیمت و هزینه، سرعت ارسال پیامک، ارائه گزارش دقیق از ارسال پیام و برگشت هزینه پیامک‌های ناموفق است. البته تمام این سرشماره‌ها شامل خط عمومی و خط اختصاصی هم می‌شود که در ادامه بیشتر دربارۀ آن‌ها صحبت می‌کنیم!

سرشماره قدیمی خطوط 1000

خط 1000 از خطوط قدیمی سامانه ارسال پیامک است که مهم‌ترین مزیت آن ارسال گزارش دقیق است و سرعت بالای ارسال پیامک است. تقریباً بیشتر ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی از سرشماره 1000 برای ارسال پیام استفاده می‌کنند

اگر برای کارتان این سرشماره را انتخاب کردید، از 6 رقم که هزینه‌اش نیاز به مذاکره دارد تا 14 رقم که هزینه‌اش 70 هزار تومان است را می‌توانید انتخاب کنید.

خط 2000، سرشمارۀ گران خطوط پیامکی

خطوط 2000 را در میان خطوط ارسال پیامک باید یکی از سریع‌ترین و البته باکیفیت‌ترین خطوط دانست که اگر پیامکی ارسال نشود، هزینه آن را پس می‌دهد. البته این خطوط قیمت بالایی هم دارد و اگر بخواهید از سرشماره‌های 2000 برای مشتریان پیامک ارسال کند، باید هر سال هزینه تمدید آن را بدهید چون تنها برای یک سال این خط به کسب‌وکارتان تعلق دارد.

تقریبا بیشتر شماره‌های خط 2000 آزاد است و کاربر می‌تواند سامانه‌ای از 6 تا 12 رقم را با این سرشماره داشته باشد.

خط 3000

خط 3000 خطی قدیمی و معتبر است که هم گزارش دقیقی از ارسال پیام‌ها ارائه می‌دهد و هم سرعت ارسال بالایی دارد. ارگان‌های دولتی زیادی از جمله صداو سیما از خطوط 3000 برای ارسال پیامک استفاده می‌کنند‌ و از سرعت ارسال پیامک‌هایش راضی هستند.

برای خط 3000 هم می‌توانید سرشماره‌ای از 8 رقم تا 14 رقم داشته باشید ولی این را بدانید که سرشماره 3000 شامل تعرفه رند و غیر رند نمی‌شود.

خط 5000 یکی از خطوط پرکاربرد پنل پیامکی

خط 5000 را باید پرکاربردترین خط پنل پیامکی دانست که هم سرعت بالایی در ارسال پیام دارد و هم هزینۀ تعرفه‌هایش مناسب است. سرشماره‌های این خط با 50001 و 50004 شروع می‌شود. برای سرشماره 50001 از می‌توانید سامانه‌ای از 6 تا 15 رقم داشته باشید و با 50004 هم می‌شود سامانه‌ای از 8 تا 14 رقم سفارش دهید.

استعلام سامانه پیامکیاین خطوط هزینۀ پیامک‌های ارسال نشده را به حساب بازمی‌گرداند و گزارش دقیقی مانند دیگر خطوط بعد ارسال هرگونه پیام به صاحب پنل ارائه می‌دهد.

البته ما خیلی خلاصه به تفاوت بین سرشماره‌ها اشاره کردیم. این سرشماره‌ها هر کدام ویژگی‌ها و قیمت اختصاصی خودشان را دارند که می‌توانید درباره تفاوت‌ها و مزایای خطوط مختلف بیشتر بخوانید.

خط 021 و 026 برای دو استان تهران و البرز

اگر کسب‌وکارتان در دو استان تهران و یا البرز است و می‌خواهید با شماره شرکت یا دفترتان برای مخاطب پیامک بفرستید، به خطوط 021 و 026 نیاز دارید. این روش یک مزیت مهم دارد، اگر مشتری شماره تلفن شما را لازم داشته باشد به همان شماره‌ای که از آن پیامک گرفته است، تماس می‌گیرد.

این دو خط سرعت و کیفیت خوبی را در ارسال پیامک دارند و با این سرشماره سامانه شما می‌تواند از 6 تا 10 رقم داشته باشد.

خط 21000

اگر ساکن استان‌های دیگر هستید و می‌خواهید مانند استان کرج و تهران از خط دفتر خودتان به مشتری پیامک بزنید، باید سامانه 21000 را بخرید. سامانه این سرشماره از 7 تا 15 رقم تعریف شده است و تعرفه مناسبی دارد. این سرشماره هم مانند دیگر خطوط هزینۀ پیامک‌های نرسیده به مشتری را به پنل بازمی‌گرداند.

ما تا جای ممکن تفاوت خطوط ارسال پیامک را توضیح دادیم، بااین‌حال شما هنگام دریافت پنل آموزش‌های بیشتری خواهید داشت و می‌توانید سوال‌های بیشتر را از پشتیبان ملی پیامک بپرسید.

مدارک سفارش خط 021 و 026 برای افراد حقیقی

اگر صاحب مغازه هستید و جواز کسب دارید، با ارائه مدارک زیر در تهران و کرج می‌توانید با ملی پیامک تماس بگیرید و برای خط 021 و 026 سفارش دهید:

1- تصویر کارت ملی هوشمند
2- تصویر جواز کسب و یا پروانه کسب
3- دانلود و تکمیل فرم تعهدنامه و تهیه تصویر سلفی به همراه کارت ملی (چهره باید واضح باشد)

مدارک سفارش خط 021 و 026 برای شرکت‌ها و اشخاص حقوقی

در صورتی هم که می‌خواهید از طریق شماره شرکت با مشتری در ارتباط باشید، به عنوان شخص حقوقی باید مدارک زیر را آماده کنید و برای ملی پیام بفرستید:

1- تصویر کارت ملی هوشمند
2- دانلود و تکمیل فرم تعهدنامه و تهیه تصویر سلفی به همراه کارت ملی (چهره باید واضح باشد)
3- ارسال آخرین روزنامه رسمی شرکت
4- ارسال معرفی نامه نماینده شرکت

بعد از تائید اپراتور تیم پشتیبانی با شما تماس خواهد گرفت و با دریافت نام کاربری و رمز عبور می‌توانید بازاریابی پیامکی کسب‌وکارتان را شروع کنید

نتیجۀ استعلام سامانه پیامکی

نتیجه استعلام شماره سامانه پیامکیاگر می‌خواهید برای کسب‌وکارتان پنل اختصاصی ارسال پیامک داشته باشید، در کمتر از نیم ساعت می‌توانید در سامانه ملی پیامک ثبت‌نام کرده و بعد از تائید هویت درخواست شماره اختصاصی بدهید. درصورتی که شماره موردنظر قبلاً به نام کسی ثبت نشده باشد، توسط اپراتور تایید می‌شود و می‌توانید از همان لحظه ارسال پیامک‌های موردنظرتان را شروع کنید.

درصورتی که درباره پنل اختصاصی ارسال پیامک نیاز به مشاوره و آموزش بیشتر دارید، با شماره 02163404 تماس بگیرید و با مشاوران فنی تیم ما صحبت کنید یا در انتهای همین متن کامنت بگذارید تا به سوال‌هایتان پاسخ دهیم. ما در طول هفته و در طول تعطیلات به تمام سوال‌های شما درباره سامانه ارسال اس ام اس و استعلام شماره سامانه پیامکی جواب می‌دهیم.

آموزش کامل استعلام شماره سامانه پیامکی
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید