تصمیم‌تان برای حذف تلگرام جدی است؟ اگر جواب این سوال مثبت است که این مطلب را بخوانید. در این راهنمای گام‌به‌‌گام به شما می‌گوییم که دیلیت اکانت تلگرام چگونه است و برای حذف اکانت تلگرام چه مراحلی را باید طی کنید.

قدرت پیامک تبلیغاتی را دست کم نگیرید!

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، با ثبت نام در ملی پیامک و ارسال پیامک تکی و انبوه، مشتریان جدیدی جذب و از آن ها نگهداری کنید و رابطه و تعاملی طولانی ایجاد کنید.
10% تخفیف!
MPC10
کپی کد
برای ارسال پیامک تکی و انبوه همین الان ثبت نام کنید
ثبت نام و ارسال پیامک آنی

این تلگرام عزیز!

تلگرام یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در دنیا، به‌ویژه بین ما ایرانی‌هاست. ویژگی‌های جذاب تلگرام باعث شده که کاربران، آن را به پیام‌رسان‌های دیگر ترجیح بدهند. امکان ساخت گروه با 200،000 هزارنفر، ساخت کانال‌ برای کسب‌و‌کار و چندین و چند ویژگی دیگر باعث شده تلگرام پای ثابت اکثر گوشی‌های هوشمند باشد. در کنار این ویژگی‌ها، امنیت بالای این پیام‌رسان هم در نوع خودش بی‌نظیر است. اما بعضی وقت‌ها استفاده از تلگرام آنقدر وقت شما را می‌گیرد که تصمیم می‌گیرید عطای آن را به لقایش ببخشید!

دو روش برای پاک کردن اکانت تلگرام وجود دارد که در ادامه آنها را توضیح می‌دهیم. اما قبل از اینکار باید به شما بگوییم بعد از حذف حساب کاربری در تلگرام، تمام اطلاعات شما از بین خواهد رفت و راهی برای بازگشت آنها وجود ندارد. تمام چت‌ها، مخاطبین، گروه‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های شما برای همیشه پاک می‌شوند. پس بهتر است پیش از پاک کردن اکانت برای همیشه اطلاعات مهم خودتان را ذخیره کنید.

روش اول: حذف خودکار تلگرام!

در ابتدای متن از امنیت بالای تلگرام گفتیم. به‌عنوان بخشی از ویژگی‌های امنیتی، اکانت‌های تلگرام بعد از زمان مشخصی از عدم فعالیت به‌طور خودکار پاک می‌شوند. این مدت به صورت پیش‌فرض 6 ماه است. یعنی اگر به مدت 6 ماه به تلگرام خودتان سر نزنید، اکانت شما همراه با تمام اطلاعاتش به طور خودکار از بین می‌رود.

شما نمی‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید، اما می‌توانید زمان تعیین شده را از 1 ماه تا 12 ماه تغییر دهید. پس اگر برایتان مهم است که اکانت شما به‌صورت خودکار حذف نشود و درعین حال بعضی اوقات وقت سر زدن به تلگرام خودتان را ندارید حتماً این زمان را روی 12 ماه تنظیم کنید.

راه آسان‌تر

یکی از راه‌های آسان‌تر پاک کردن اکانت تلگرام این است که این زمان را روی 1 ماه تنظیم کنید و یک ماه وارد تلگرام نشوید؛ به همین راحتی اکانت شما برای همیشه حذف می‌شود. این روش می‌تواند از جهاتی خوب باشد. مثلا اینکه شما خیلی طبیعی و به آرامی از دنیای تلگرام خداحافظی می‌کنید. شاید این راه برای شما بهتر از ناپدید شدن یک روزه باشد! برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد تلگرام شوید و از قسمت تنظیمات setting وارد بخش Privacy & Security شوید. در قسمت Advanced گزینۀ Delete my account if away for را بزنید.حذف خودکار تلگرام

حالا مدت زمان را روی 1 ماه تنظیم کنید و تمام! بعد از یک ماه اثری از شما در تلگرام نخواهد بود. اگر هم می‌خواهید این زمان را افزایش دهید کافیست به جای 1 ماه، 12 ماه را انتخاب کنید تا از حذف خودکار اکانت‌تان جلوگیری کنید.دیلیت اکانت تلگرام

روش دوم: حذف دستی اکانت تلگرام

اگر حوصله صبر کردن به مدت 1 ماه را ندارید و به هر دلیلی مجبورید که همین الان اکانتتان را پاک کنید، باید از روش دستی استفاده کنید. نکتۀ مهم در این روش، این است که شما نمی‌توانید حساب کاربری خودتان را از اپلیکیشن تلگرام پاک کنید. برای اینکار باید از مرورگر تلفن همراه یا کامپیوتر استفاده کنید. تصمیم‌تان را گرفته‌اید؟ راهی جز پاک کردن اکانت تلگرام ندارید؟ پس مراحل زیر را انجام بدهید.

مراحل حذف دستی تلگرام

ابتدا باید وارد صفحه حذف اکانت تلگرام در وبسایت تلگرام شوید. شما می‌توانید هم از مرورگر گوشی وارد این صفحه شوید هم از کامپیوتر استفاده کنید. همانطور که می‌دانید دسترسی به تلگرام از ایران مسدود است. پس برای اینکار باید از وی‌پی‌ان استفاده کنید.

در این صفحه، شماره تلفنی که می‌خواهید اکانت تلگرام آن را حذف کنید، وارد کنید. دقت کنید که فرمت درست شماره به‌صورت شماره تلفن بدون صفرهمراه با پیش‌شماره کشو است، مثلاً ***989123456+ برای تلگرام قابل فهم است. بعد از وارد کردن شماره تلفن دکمۀ آبی Next را بزنید.روش حذف اکانت تلگرام

اگر شمارۀ تلفن را درست وارد کرده باشید، تلگرام یک کد برای شما ارسال می‌کند. این کد از طریق اپلیکیشن تلگرام روی تلفن همراه شما ارسال می‌شود. وارد تلگرام شوید و این کد را کپی یا یادداشت کنید. حذف دایمی اکانت تلگرام

دوباره به صفحه مرورگر برگردید و کدی که کپی کردید را در کادر Confirmation code وارد کنید و روی Sign In کلیک کنید.دیلیت اکانت تلگرام

در صفحۀ جدید دلیل دلیت اکانت تلگرام‌تان را بنویسید. البته این گزینه اختیاری است و می‌توانید این کادر را خالی بگذارید. در نهایت دکمه Delete My Account را بزنید.پاک کردن اکانت تلگرام

با اینکار پنجره‌ای باز می‌شود که برای بار آخر از شما می‌پرسد که واقعاً می‌خواهید تلگرام را ترک کنید؟ راه بازگشتی نیست؟ اگر پاسخ مثبت است، دکمۀ قرمز Yes, delete my account را بزنید و کار تمام است.

دانلود اطلاعات تلگرام

می‌خواهید اکانت تلگرام را پاک کنید ولی نگران اطلاعات خودتان هستید؟ نگران نباشید. شما به‌راحتی می‌توانید تمام اطلاعات‌تان مثل مخاطبان، سابقه چت‌ها، عکس و فیلم، ویس‌ها و … را داشته باشید. برای اینکار حتماً باید از نرم‌افزار دسکتاپ تلگرام (مخصوص کامپیوتر) استفاده کنید. وارد تلگرام دسکتاپ شوید و به Setting بروید. گزینه Export Telegram data را انتخاب کنید و در پنجرۀ جدید مشخص کنید، کدام اطلاعات برای شما مهم است و می‌خواهید آن را دانلود کنید.روش پاک کردن اکانت تلگرام

توضیح گزینه‌ها

در این قسمت گزینه‌هایی دارید، که در ادامه توضیحات آن‌ها را برایتان آوردم:

Account information: اطلاعات اکانت شامل نام، نام کاربری، عکس پروفایل و شماره تماس.

Contact list: تمام مخاطبینی که در تلگرام دارید.

Personal chats: چت‌های شخصی شما با دیگران (پی‌وی)

Bot chats: چت شما با ربات‌های تلگرام.

Private groups: گروه‌های خصوصی مثل گروه نوروز 1400 شمال!

Private channel: کانال‌های خصوصی.

Public channel: کانال‌های گروهی مثل کانال تلگرام ملی‌پیامک.

Photos: تمام عکس‌هایی که دیده‌اید.

Video files: تمام فیلم‌هایی که دیده‌اید.

Voice massages: پیام‌های صوتی که فرستاده‌اید یا دریافت کرده‌اید.

Round video massages: پیام‌های ویدئویی ارسالی و دریافتی.

Stickers: استیکرها.

Animated GIFs: گیف‌ها.

Files: فایل‌های دیگر مثل PDF.

بعد از انتخاب اطلاعات گزینۀ Human-readable HTML را انتخاب کنید و EXPORT را بزنید. حداکثر 24 ساعت برای آماده‌سازی اطلاعات شما زمان لازم است. بعد از اینکه اطلاعات شما آماده شد، تلگرام پیامی برایتان می‌فرستد که اطلاعات شما آماده دانلود است. دوباره EXPORT را بزنید تا دانلود آغاز شود.

نکاتی که قبل از دیلیت اکانت تلگرام باید بدانید!

حذف شدن تمام پیام‌ها: بعد از حذف اکانت تلگرام همه اطلاعات شما از چت‌های خصوصی و گروهی و کانال‌ها تا فایل‌های دانلود شده و مخاطبین از بین می‌روند.

دیلیت اکانت و رفع بلاک: خیلی‌ها وقتی بلاک می‌شوند تصور می‌کنند اگر اکانت تلگرامشان را پاک کنند و مجدداً در تلگرام ثبت‌نام کنند، از بلاک خارج می‌شوند. این تصور اشتباه است! بلاک شدن اکانت تلگرام روی شمارۀ تلفن اعمال می‌شود، حتی اگر اکانت خودتان را پاک کنید و دوباره اقدام به ساخت اکانت با همان شماره کنید، بازهم بلاک خواهید بود.

عدم بازگشت اطلاعات بعد از ثبت نام مجدد: اگر اکانت خودتان را پاک کنید و دوباره با همان شماره وارد تلگرام شوید، اطلاعات شما باز نمی‌گردد. برای همین حتماً قبل از دلیت اکانت تلگرام، از اطلاعاتتان نسخۀ پشتیبان تهیه کنید.

محدودیت دیلیت اکانت تلگرام: به این نکته توجه کنید که اقدام به حذف اکانت محدودیت‌هایی دارد. شما بیشتر از 3 بار در هفته نمی‌توانید اکانت خودتان را پاک کنید. اگر این اتفاق بیافتد اکانت شما بلاک می‌شود. اگر بعد از خارج شدن از بلاک بازهم اینکار را انجام دهید، جرایم سنگین‌تری در انتظارتان خواهد بود!

دیلیت اکانت تلگرام طلایی و موبوگرام

تلگرام طلایی، موبوگرام و پیام‌رسان‌های دیگری که ظاهری مثل تلگرام دارند، در واقع همان تلگرام با تغییرات جزئی هستند. هستۀ اصلی این پیام‌رسان‌ها تلگرام است. پس برای دیلیت اکانت تلگرام طلایی از همان روشی که برای تلگرام گفتیم استفاده کنید. توصیۀ ما به شما این است که به‌خاطر امنیت پایین، از تلگرام طلایی و موبوگرام استفاده نکنید.

آیا برنامه‌ای برای دیلیت اکانت تلگرام وجود دارد؟

برای دلیت اکانت تلگرام نیاز به هیچ برنامه‌ای نیست. تنها راه، رفتن به سایت تلگرام و ارسال درخواست از آنجاست. پس گول بعضی برنامه‌های موجود در مارکت‌ها را نخورید. بیشتر این برنامه‌ها با هدف جذب مشتری و سواستفاده از شمارۀ تلفن شما طراحی شده‌اند.

سخن آخر

تلگرام مزایای زیادی دارد، سریع و ایمن است و امکانات بسیاری را هم دارد. در طرف مقابل گشت‌وگذار در کانال‌های مختلف هم وقت‌گیر است. بعضی مواقع راهی جز خداحافظی و حذف اکانت تلگرام وجود ندارد. اگر وضعیت برای شما اینگونه است، خیلی راحت با روش‌هایی که گفتیم می‌توانید اکانت خودتان را برای همیشه پاک کنید.

حذف اکانت تلگرام با دو روش ساده
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید