حتماً همه‌ شما با شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام آشنایی دارید. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که از طریق آن می‌توانید با دوستانتان در ارتباط باشید و لحظات شادی را با به اشتراک گذاشتن بخشی از زندگیتان سپری کنید. حالا فرض کنید که ناگهان، یک روز صبح از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید که نمی‌توانید وارد اپلیکیشن محبوبتان شوید! مشکل از کجاست؟ رمز ورودتان را فراموش کردید؟! در چنین شرایطی تنها می‌توانید از طریق بازیابی رمز اینستاگرام مشکل خودتان را برطرف کنید؛ پس همراه ما باشید.

بازیابی رمز اینستاگرام با پیامک

نیازی نیست دستپاچه شوید و یا از کوره در بروید. این اتفاق برای هر کسی ممکن است بیفتد. سه روش مختلف وجود دارد تا شما رمزتان را بازیابی کنید:

  • ارسال ایمیل
  • استفاده از اکانت فیس بوک
  •  ارسال پیامک (برای افرادی که هنگام ایجاد اکانت اینستاگرام شماره‌ موبایل خودشان را وارد کرده‌اند.)

البته ما در این مطلب روش بازیابی رمز اینستاگرام از طریق ارسال پیامک را به شما یاد می‌دهیم. دو روش برای این کار وجود دارد: بازیابی رمز از طریق سایت اینستاگرام و بازیابی رمز از طریق اپلیکیشن اینستاگرام. تنها کافیست مراحل ساده‌ زیر را انجام دهید تا به راحتی آب خوردن با یک پیامک، رمز خودتان را بازیابی کنید.

بازیابی رمز از طریق سایت اینستاگرام

اولین کاری که باید بکنید این است که وارد https://www.instagram.com شوید و بر روی گزینه‌ی Log in که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

وارد صفحه بعدی که شدید، روی گزینه‌ی ?Forgot password که در پایین قسمت Log in قرار دارد، کلیک کنید.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

در این قسمت لازم است که شما نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفنی را که قبلاً برای ساختن اکانت‌تان وارد کرده بودید، دوباره تایپ کنید. پس از اینکه از مرحله‌ی چک امنیتی گذشتید؛ روی دکمه‌ Reset Password کلیک کنید.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

اگر شماره موبایل خودتان را وارد کنید، شماره‌ای که در هنگام ایجاد اکانت ثبت کرده‌ بودید، پیامکی برای شما ارسال می‌شود که در آن لینک بازیابی اکانت اینستاگرام شما قرار دارد.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

در این پیامک متنی با عنوان Tap to reset your Instagram password قرار دارد که با کلیک کردن روی آن می‌توانید رمز عبور جدیدی را برای خودتان انتخاب کنید.

در صفحه زیر، یک رمز عبور مناسب تایپ کنید و آن را در هر دو فیلد، وارد کنید؛ سپس بر روی گزینه‌ی Reset Password کلیک کنید. رمز عبور شما به همین سادگی بازیابی شد!

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

بازیابی رمز از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی‌های اندرویدی

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن هم، کار بسیار راحتی است! اگر گوشی شما از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کند به روش زیر عمل کنید تا بتوانید رمز خودتان را با یک پیامک ساده بازیابی کنید:

به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی خودتان وارد شوید و روی گزینه‌ی Get help Signing in کلیک کنید.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

در این قسمت می‌توانید یکی از سه گزینه ارسال ایمیل، ارسال پیامک یا وارد شدن با فیسبوک را انتخاب کنید. ما گزینه‌ی ارسال پیامک (with sms) را انتخاب می‌کنیم تا رمز اینستاگرام را به این روش بازیابی کنیم.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

بعد از انتخاب این گزینه، یک پیامک حاوی لینک بازیابی رمز اکانت اینستاگرام برای شما ارسال می‌شود. وقتی روی آن کلیک کنید، صفحه زیر ظاهر می‌شود.

آموزش تصویری نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

حالا رمز عبور جدیدتان را وارد کنید و گزینه‌ی Reset password را بزنید. سعی کنید رمز عبورتان را طوری انتخاب کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشد و خودتان هم همیشه آن را به خاطر داشته باشید.

بازیابی رمز اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی‌های آیفون

بازیابی رمز اینستاگرام در گوشی‌های آیفون هم مثل گوشی‌های اندروید است و به روش بالا انجام می‌شود. البته در بعضی موارد ممکن است به جای گزینه‌ get help signing in گزینه‌

?forgot password را ببینید. لازم است بدانید که این دوتا گزینه هیچ فرقی با هم ندارند و برای بازیابی رمزتان باید روی یکی از آن‌ها کلیک کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا بازیابی رمز اینستاگرام را هم از طریق سایت و هم از طریق اپلیکیشن به طور کامل برای شما توضیح بدهیم.

یه خاطر داشته باشید که داشتن یک رمز عبور قوی امنیت حساب کاربریتان را در اینستاگرام بالا می‌برد و حدس زدن آن را برای دیگران سخت می‌کند. سعی کنید رمزی را برای اکانت اینستاگرامتان انتخاب کنید که همیشه در خاطرتان بماند و نیازی نباشد تا با هر بار ورود و خروج مراحل بالا را از اول طی کنید!

در آخر اگر به مشکلی برخوردید و یا به راهنمایی نیاز داشتید، کامنت بگذارید. ما در کوتاه‌ترین زمان، جواب شما را می‌دهیم.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید