آموزش حذف تبلیغات تلگرامبا ظهور اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مثل تلگرام، حجم بالایی از ارتباطات متنی به سمت این دسته از نرم‌افزارها کشیده شد. رایگان‌ بودن و راحتی استفاده از این اپلیکیشن‌ها باعث شد که تلگرام بین ایرانی‌ها محبوب شود، اما مانند بسیاری از پدیده‌های نو‌ظهور، تلگرام هم مضراتی را برای کاربرانش به دنبال داشته است. شاید بپرسید چه مضراتی؟ در جواب باید گفت: تبلیغات ناخواسته!

طی یک سال گذشته با توجه به محبوبیت بالای تلگرام، ایجاد کانال یا گروه به یک نیاز سازمان‌ها، شرکت‌ها و ارگان‌های مختلف تبدیل شده است، اما همین امکانات باعث شده که برخی اسپمرها و افراد سود‌جو برای کسب کمی درآمد بیشتر، آسایش کاربران را از بین ببرند. این مزاحمت باعث شد تا سراغ موضوع مهم آموزش حذف تبلیغات تلگرام برویم و راه خلاصی از دست تبلیغات را برایتان بگوییم.

چرا تبلیغات تلگرام زیاد شد؟

تلگرام محبوباحتمالاً شما هم مثل دیگران روزانه پیامک‌های تبلیغاتی زیادی را به صورت ناخواسته روی تلگرام گرفتید یا بدون اینکه اجازه دهید در گروه‌های مختلف عضو شدید، که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارید.

دریافت هر روزه تبلیغات بی‌سر‌و‌ته که گاهی محتوای غیراخلاقی هم دارند، بسیار خسته‌کننده است. از طرف دیگر، مطمئناً می‌دانید که اضافه‌ کردن افراد به گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی نیاز به اجازه کاربر دارد که متاسفانه اسپمرها به این موضوع اهمیت نمی‌دهند.

 اما راه چاره چیست؟ چگونه می‌توانیم از شر این پیامک‌های تبلیغاتی راحت شویم؟ اصلاً چرا این پیامک‌های تبلیغاتی برای ما ارسال می‌شوند؟

اگر دقت کرده باشید، علاوه بر اپلیکیشن رسمی تلگرام، ده‌ها اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام هم وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا بوسیله آن‌ها، روی بستر تلگرام پیام‌های خودتان را ارسال کنید. اما چرا؟ چه دلیلی دارد که یک اپلیکیشن غیر رسمی برای استفاده از تلگرام وجود داشته باشد، در حالی‌ که خود تلگرام خدماتش را به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

پاسخ آن روشن است؛ پول! اما چطور؟ بسیاری از این اپلیکیشن‌های غیر رسمی تلگرام (برای مثال تلگرام فارسی) رایگان هستند و هیچ پولی بابت استفاده از کاربر دریافت نمی‌کنند که دقیقاً نکته همینجاست!

مشکلی به نام تلگرام غیر رسمی

بیشتر اپلیکیشن‌های غیر رسمی موجود، از ترفند تبلیغات تلگرام و افزایش ممبر برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. زمانی که شما از اپلیکیشن غیر رسمی تلگرام استفاده می‌کنید، صاحب این اپلیکیشن‌ها امکان مدیریت حساب شما را دارند. به این ترتیب، بسیاری از کانال‌ها که قصد افزایش ممبر و تبلیغات در تلگرام را دارند، با صاحبان این اپلیکیشن‌ها وارد مذاکره می‌شوند و در ازای پرداخت مبلغی از آن‌ها می‌خواهند که تعداد اعضای کانالشان را زیاد کنند. به این ترتیب، صاحبان این اپلیکیشن‌ها به صورت انبوه کاربرانشان را (بدون اجازه!) در کانال مورد نظر عضو می‌کنند. به این روش افزایش ممبر اجباری گفته می‌شود.

البته افزایش ممبر دو نوع دیگر نیز دارد. نوع اول افزایش ممبر اختیاری (که برای کاربر نوتیفیکیشن ارسال می‌کند) و نوع دوم افزایش ممبر فیک است. بنابراین، اگر هربار که تلگرام‌تان را باز می‌کنید و با تعداد زیادی کانال روبرو می‌شوید، بهتر است بدانید به افزایش ممبر اجباری مبتلا شدید و نیاز به آموزش حذف تبلیغات تلگرام دارید.

آموزش حذف تبلیغات تلگرام

آموزش حذف تبلیغات تلگراماولین آموزش حذف تبلیغات تلگرام پاک کردن تمام اپلیکیشن‌های غیر رسمیست. توصیه می‌کنم برای حفظ اطلاعات و امنیت حساب کاربری‌تان فقط از اپلیکیشن رسمی تلگرام استفاده کنید.

با این حال، اگر این کار را انجام دادید و باز هم تبلیغات تلگرام کلافه‌تان کرد، بهتر است علت را در یک اپلیکیشن فارسی دیگر جست‌وجو کنید. ممکن است یک بازی یا یک اپلیکیشن دیگر باعث این تبلیغات شده، چون بیشتر این اپلیکیشن‌ها معمولاً رایگان هستند و کار چندان خاصی را هم انجام نمی‌دهند.

مراحل حذف تبلیغات تلگرامی

حال بعد از پیدا کردن اپلیکیشن خطاکار و نصب نرم افزار رسمی تلگرام، مراحل زیر را طی کنید:

  • در مرحلۀ اول باید به صفحۀ تنظیمات تلگرام بروید و گزینۀ Privacy and Security را انتخاب کنید.
  • در صفحۀ جدید روی گزینۀ Groups بزنید.
  • در بالای صفحۀ نوشته شده “چه کسانی می توانند من را به گروه‌ها اضافه کنند” و حالت پیش فرض این بخش بروی Everybody تنظیم شده است. برای اینکه از تبلیغات تلگرام خلاص شوید، وضعیت آن را از Everybody به My Contacts تغییر دهید. به این ترتیبT تنها افرادی که در دفترچه تلفن شما ذخیره شدند، می‌توانند شما را در گروه‌های مختلف اضافه کنند.
  • در قسمت پائین صفحۀ Groups تنظیمات تلگرام می‌توانید فهرستی از افرادی که می‌خواهید یا نمی‌خواهید تا شما را به گروه‌ها یا کانال‌های مختلف اضافه کنند، ایجاد کنید.

گزینۀ اول یعنی Never Allow به شما امکان می‌دهد، لیست سیاهی از افرادی که نمی‌خواهید هرگز شما را به گروهی اضافه کنند، ایجاد کنید. گزینۀ دوم یعنی Always Allow  هم به شما این امکان را می‌دهد تا فهرست افرادی که اجازه دارند تا همیشه شما را به کانال یا گروهی اضافه کنند، بسازید.

جمع‌بندی

آموزش حذف تبلیغات تلگرامتا اینجا با آموزش حذف تبلیغات تلگرام تنها از طریق چند کلیک ساده آشنا شدید تا با چند کلیک از دست تبلیغات تلگرام خلاص شوید. پس اگر از تبلیغات و گروه‌های بی‌ربط تلگرام خسته شدید، همین حالا تنظیمات اپلیکیشن تلگرام خودتان را تغییر دهید. اگر نرم افزار تلگرام شما قدیمی است، سریعاً به‌روزرسانی کنید و تنظیمات لازم را انجام دهید.

امیدواریم برای خلاصی از دست تبلیغات مزاحم به شما کمک کرده باشیم. در آخر هم اگر سوال یا تجربه‌ای دارید، می‌توانید در قسمت کامنت‌ها برایمان بنویسید.

راهنمای غیر فعال سازی تبلیغات تلگرام
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید