چرا اعضای خبرنامه پیامکی اشتراک خود را لغو می کنند؟

چرا اعضای خبرنامه پیامکی اشتراک خود را لغو می کنند؟

Engagements Icon
1


 چرا اعضای خبرنامه پیامکی اشتراک خود را لغو می کنند؟

بازاریابی پیامکی، در صورتی که به درستی انجام شود، پدیده ی بسیار شگفت انگیزی می باشد. گاهی اوقات، کاربرانی به ما مراجعه می کنند و از ما دلیل موفق نبودن کمپین ارسال پیامکی خود را جویا می شوند. ملی پیامک سعی دارد تا با ارائه ی بهترین خدمات پیامک به مشتریان، آنها را در تجارتشان یاری نماید. خب، گاهی اوقات لازم است که برای موفقیت، روش ها و استراتژی های پیشین خود را تغییر دهید و گاهی اوقات بهتر است که همه چیز را از ابتدا شروع نمایید. در هر صورت در این مقاله تلاش کردیم علت های نادیده گرفتن پیامک ها توسط مشترکین و اعضای خبرنامه ی پیامکی شما را بررسی نماییم و راهکار موثری را در این رابطه به شما عزیزان نشان دهیم.

تعداد پیامک های ارسالی شما بسیار زیاد است

هیچ فردی دوست ندارد که هر روز پیامک تبلیغاتی دریافت نماید. حتی اگر وفادارترین مشتری و طرفدار شماره یک شما باشد، در نهایت از اینکه هر روز از شما پیامک دریافت کند خسته می شود و آن را نوعی تجاوز به حریم خصوصی تلقی می کند. اگر شما به مشترکین خود قول داده اید که ماهی 5 پیامک برایشان ارسال نمایید، پس سر قول خود بمانید و شرایط خود را با عضویت آن ها تغییر ندهید. از این طریق شما می توانید اعتماد آن ها را نسبت به برند تجاری خود جلب نمایید. با دنبال کردن قوانینی که خود برای سامانه پیامکی تان وضع کرده اید، مطمئنا تعداد طرفدارن شما به مرور زمان بیشتر خواهند شد.

پیامک های شما در زمان نامناسبی در روز ارسال می گردند

هیچ فردی نمی خواهد که در ساعت 3 صبح پیامک دریافت کند یا حداقل از یک برند تجاری در آن ساعت پیامک دریافت کند. مطمئنا شما هیچ وقت در این زمان برای مشترکین خود پیامک ارسال نکرده اید، اما بهتر است که برنامه ی زمانی مناسبی را برای خود در نظر بگیرید. برای مثال بیشتر افراد در طول هفته ار 9 صبح تا 5 بعد از ظهر مشغول به کار هستند، بنابراین بهترین زمان برای ارسال پیامک های تبلیغاتی/خدماتی در ظهر هنگام وقت ناهار و بعد از ساعت 5 بعد از ظهر می باشد. اگر شما در 11 شب روز شنبه برای مشترکین خود پیامک ارسال می کنید، تعجبی ندارد که بعد از مدتی مشترکین شما پیام های شما را نادیده بگیرند. اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که هر شغلی مخاطبین خاص خود را دارد، بنابراین بهتر است برای زمان بندی کردن پیامک های خود نحوه ی فعالیت مشترکین خود را در نظر بگیرد یا با متخصصان ملی پیامک در این زمینه مشورت کنید.

پیامک های نامربوط و اسپم گونه ی بسیاری را ارسال کرده اید

کاملا بدیهی است که اگر به طور مداوم از مشترکین خود بخواهید که از شما خرید کنند در نهایت مشترکین خبرنامه ی پیامکی شما از خواندن اس ام اس های شما خسته خواهند شد. هنگامی که سامانه ارسال پیامک خود را راه انداختید بهتر است در ابتدای کار، خود را جای مشتریان قرار دهید. آیا خود شما می خواهید که به طور مداوم چنین پیشنهاداتی را دریافت کنید؟ در هنگام ارسال پیامک های خود کاملا مطمئن شوید که پیامک هایتان کاملا با نیازهای مشتریانتان مرتبط هستند و به آن ها چیز به خصوصی پیشنهاد می کنید.

مشترکین شما صلاحیت کافی را ندارند

اگر شما از بانک شماره تلفنی که سامانه پیامکی تان در اختیارتان قرار داده است استفاده می کنید یا به صورت رندوم به شماره های مختلف پیامک می فرستید، تعجبی ندارد که از ارسال پیامک های انبوه جواب نگیرید. ما همیشه این نکته را به مشتریان خود گوشزد می کنیم که مهم نیست فهرست مخاطبان شما چقدر گسترده است، مهم این است که مشترکان و مخاطبان شما چقدر به فعالیت های شما علاقه نشان می دهند و خود را درگیر تجارت شما می کنند. اگر فهرست ارسال پیامک شما شامل 14،000 نفر است و تنها 100 نفر از طریق پیامک به شما مراجعه می کنند، مطمئنا مشکل بسیار بزرگی در اینجا وجود دارد. داشتن شماره تماس بسیار در تجارت به شما کمکی نخواهد کرد، داشتن مشترکینی وفادار چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.

زمانبندی پیامک های شما قابل پیش بینی نیستند

اکثر مشترکین پیامک های شما صرف "قابل پیش بینی" بودن را دوست می دارند، حتی اگر به صورت نا خود آگاه باشد. به طور فرض اگر شما در روزهای چهارشنبه پیشنهاد ویژه ای به مشتریان خود می دهید، هنگامی که این کار به طور مستمر صورت بگیرد، مطمئنا این پیشنهاد در ضمیر ناخود آگاه آنها قرار می گیرد و در نهایت از این پیشنهاد شما استقبال خواهند کرد. این کار به نفع کسب و کار شما خواهد بود، زیرا مشترکینتان را منتظر پیامک پیشنهادی شما نگه می دارد. اما اگر زمانبندی پیامک های شما قابل پیش بینی نباشد و شما به صورت رندوم این کار را انجام دهید، در نهایت مشتریان شما از این پیامک های تبلیغاتی خسته می شوند حتی اگر اشتراک خبرنامه ی پیامکی خود را نیز لغو نکنند.

***

در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید یا سوالی برایتان پیش آمده است، با بخش پشتیبانی ملی‌پیامک به شماره تلفن 02188003373 تماس بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید