تیک آبی اینستاگرام یا نشان تایید (Verified Badge) اینستاگرام خیلی باکلاس است! به‌غیراز گاهی برای بعضی از کسب‌وکارها لازم است و گرفتنش از نان شب واجب‌تر می‌شود. اگر شما هم به دنبال راهی هستید تا این نشان را تهیه کنید، اما نمی‌دانید که از کجا شروع کنید، ادامه مطلب را بخوانید تا از مراحل و مدارک مورد نیاز برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام باخبر شوید.

تیک آبی اینستاگرام چیست؟

حتماً این سوال برای شما هم پیش آمده است که تیک آبی کنار نام بعضی افراد مشهور و برندهای مطرح به چه معناست و از کجا آمده است. داستان از آنجایی شروع شد که با گسترش اینستاگرام، تعداد پیج‌های تقلبی با نام افراد مشهور، به‌ویژه سلبریتی‌ها، زیاد شد. بعضی افراد با سواستفاده از نام‌ افراد مشهور اکانت اینستاگرام فیک می‌ساختند که مشکلاتی را در این شبکه اجتماعی بوجود آورد. اینجا بود که تاییده اینستاگرام وارد شد! تاییده اینستاگرام به این معنی است که اکانت شما به‌عنوان یک چهره مشهور، سلبریتی یا برند جهانی در اینستاگرام ثبت شده است. نشان تایید هم یک تیک آبی رنگ است که کنار نام پیج قرار می‌گیرد. شما می‌توانید تیک آبی اینستاگرام را هم برای حساب‌های شخصی و هم برای حساب‌های تجاری درخواست دهید.

تیک آبی به کاربران اینستاگرام کمک می‌کند تا پیج‌های تقلبی را دنبال نکنند و به‌راحتی برند یا سلبریتی مورد علاقه خودشان را پیدا کنند. تیک آبی در نتایج جستجو، پروفایل و پست‌ها ظاهر می‌شود. این به شما کمک می‌کند که اگر دنبال خواننده مورد علاقه‌تان هستید با راحتی پیج اصلی او را پیدا کنید و او را فالو کنید.تیک آبی در اینستاگرام

مزیت دیگر تیک آبی اینستاگرام این است که اگر به دنبال برند خاصی هستید و قصد خرید از صفحۀ آن را دارید با دیدن تیک آبی می‌توانید از خرید خودتان مطمئن باشید. گذشته از همۀ اینها، داشتن تیک آبی، اعتبار خاصی را به پیج می‌دهد؛ به گفتۀ خود اینستاگرام، تیک آبی نشانی از یک شخصیت برجسته است!

چه کسی واجد شرایط تیک آبی اینستاگرام است؟

اگر دریافت تیک آبی اینستاگرام کار راحتی بود تبدیل به آرزو نمی‌شد! درست است، گرفتن تاییده از اینستاگرام سخت است اما نشدنی هم نیست. به‌طور معمول تیک آبی به حساب‌هایی داده می‌شود که به اندازه کافی شناخته شده باشند. به همین دلیل است که این نشان اصالت را بیشتر در کنار نام سلبریتی‌ها و شرکت‌های مطرح دنیا می‌بینید.

برای گرفتن تیک آبی باید شرایط اینستاگرام برای ارائه سرویس و دستورالعمل‌های اینستاگرام را بپذیرید. علاوه‌بر این‌ها اکانت شما باید 4 ویژگی کلیدی داشته باشد:

معتبر باشید

واضح است که شما باید همانی باشید که می‌گویید! یعنی یک شخص واقعی یا یک شرکت با نام تجاری ثبت‌شده. اعتبار شما یک شرط مهم برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام است.

منحصربه‌فرد باشید

اگر می‌خواهید برای دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید باید یک پیچ داشته باشید. به‌طور دقیق‌تر هر فرد یا شرکت می‌تواند برای یکی از پیج‌های خودش درخواست تاییده اینستاگرام اقدام کند. البته اگر برای هر زبان یک پیج دارید (مثلا یک پیج برای فارسی‌‌زبانان و یک پیج برای انگلیسی‌زبان‌ها)، می‌توانید تیک آبی را برای هردو درخواست بدهید.

اینستاگرام می‌گوید اکانت‌هایی که در صفحه‌شان به علاقمندی‌های عمومی مثل دانستنی‌ها می‌پردازند، نمی‌توانند برای دریافت تاییده اقدام کنند. همچنین فن‌پیج‌ها هم واجد شرایط دریافت تیک آبی نیستند.

صفحۀ شما باید عمومی باشد

اگر به دنبال تاییده اینستاگرام هستید، پیج شما باید برای همه قابل مشاهده باشد. پس اگر صفحۀ شما شخصی است نمی‌توانید تیک آبی رنگ معروف را بگیرید.

اطلاعات صفحۀ شما باید کامل باشد

در نوشتن بیو دقت لازم را به‌کار بگیرید. باید تمام اطلاعاتی که نیاز هست را بنویسید. عکس پروفایل هم فراموش نشود. ایستاگرام، افرادی که به جای عکس پروفایل گل می‌گذارند را برای گرفتن تیک آبی تایید نمی‌کند! همچنین باید در پیج خود حداقل یک پست داشته باشید.

شناخته شده باشید

باز هم تاکید می‌کنیم که شهرت برای اینستاگرام خیلی مهم است. درنتیجه افراد عادی عملا شانسی برای گرفتن تیک آبی ندارند. پس یا باید برند مشهوری داشته باشید یا خودتان به اندازه کافی شناخته شده باشید.شرایط گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

آیا داشتن تیک آبی فیسبوک تضمینی برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام است؟

در سال 2012 فیسبوک توانست اینستاگرام را بخرد تا اینستاگرام به یکی از زیرمجموعه‌های فیسبوک تبدیل شود. فیسبوک هم به بعضی صفحات خود تیک آبی می‌دهد. حالا سوال اینجاست که اگر صفحۀ شما یا پیج شرکت‌تان در فیسبوک تیک آبی داشته باشد و برای دریافت تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید، آیا درخواست شما با موافقت اینستاگرام همراه می‌شود؟ لزوماً اینطور نیست. گرفتن تیک آبی در فیسبوک آسان‌تر است. فیسبوک مشاغل و سازمان‌های کوچک را تایید می‌کند اما اینستاگرام تنها حساب‌هایی را تایید می‌کند که به نفع مردم باشد و احتمال جعل آنها زیاد باشد.

نحوۀ درخواست تیک آبی اینستاگرام

تا اینجا از سختی‌های کار برایتان گفتم. حالا می‌خواهم یک خبر خوب به شما بدهم. درخواست تاییده اینستاگرام و تیک آبی فقط چند دقیقه از شما زمان می‌گیرد. روند درخواست بسیار ساده است و کار سختی پیش رو ندارید. در ادامه مراحل اینکار را توضیح می‌دهم.

مرحله اول:  وارد اکانت خودتان شوید

وارد حساب کاربری خودتان شوید. اگر بیش از یک حساب اینستاگرام دارید، مطمئن شوید که وارد حساب کاربری شده‌اید که می‌خواهید تیک آبی را برای آن بگیرید.نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

مرحله دوم: درخواست تیک آبی

وارد پروفایل خود شوید و آیکون سه خط را لمس کنید و گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید.درخواست تیک آبی

در صفحه تنظیمات اکانت (Account) را انتخاب کنید و درخواست تاییده (Request verification) را بزنید.روش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

مرحله سوم: تایید هویت!

در صفحه درخواست تیک آبی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را وارد کنید.اطلاعات لازم برای گرفتن تیک آبی

اطلاعاتی مثل:

نام کامل (Full Name)

نام کامل خود را همانطور که در شناسنامه و گذرنامه شما ثبت شده، وارد کنید.

دیگران شما را به چه نامی می‌شناسند؟ (Known As)

این گزینه می‌تواند اسم شما یا اسم شرکت شما باشد. اسمی را بنویسید که اکثر مردم شما را با آن می‌شناسند. مثلا اگر هنرمند هستید و مردم شما را با نام هنری شما می‌شناسند، آن را وارد کنید.

دسته‌بندی اکانت (Category)

در اینجا حوزه فعالیت پیج خودتان را از بین گزینه‌های زیر انتخاب کنید:

News/Media: اخبار و رسانه

Sports: ورزش

Government/Politics: دولتی یا سیاست

Music: موسیقی

Fashion: مد و فشن

Entertainment: تفریحات

Blogger/Influencer: بلاگر و اینفلونسر

Business/Brand/Organization: بیزینس، برند یا سازمان

بعد از پرکردن فرم بالا تصویر مدرک شناسایی معتبر خود را آپلود کنید. اگر برای پیج شخصی خودتان اقدام می‌کنید، می‌توانید از گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت ملی استفاده کنید. البته برای ما ایرانی‌ها تنها گذرنامه قابل قبول است. برای شرکت‌ها هم می‌توانید اظهارنامه مالیاتی یا صورتحساب شرکت را بفرستید. مطمئن شوید که نام موجود در مدرک ارسالی با نامی که در فرم وارد کرده‌اید یکسان باشد.

در نهایت هم دکمه ارسال (Send) را بزنید؛ به همین راحتی!

بررسی درخواست تاییده چقدر زمان می‌برد؟

وقتی دکمۀ ارسال را بزنید اینستاگرام بررسی درخواست شما برای تیک آبی را شروع می‌کند. درکنار ویژگی‌های دیگر، اینستاگرام به دنبال تایید اعتبار، منحصربه‌فرد بودن، کامل بودن و قابل توجه بودن حساب شما خواهد بود.

اینستاگرام پس از بررسی درخواست، به شما اطلاع می‌دهد که درخواست شما مورد موافقت قرار گرفته یا رد شده است. شما این پیام را در اعلان‌های اینستاگرام خواهید دید. انتظار نداشته باشید که پاسخ اینستاگرام به درخواست شما زود اتفاق بیافتد. هیچ زمان‌بندی مشخصی برای این فرایند وجود ندارد اما معمولاً حداقل دو روز طول می‌کشد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که اینستاگرام برای دادن تیک آبی به‌هیچ‌وجه از شما درخواست پول نمی‌کند. همچنین هیچ ایمیلی هم برای شما ارسال نمی‌شود. اگر چنین ایمیلی برای شما ارسال شد بدانید و آگاه باشید که کلاهبرداری است!

نکاتی برای گرفتن تیک آبی؛ بایدها و نبایدها!

ارسال درخواست تیک آبی اینستاگرام بسیار ساده است و هرکسی می‌تواند اینکار را انجام دهد. ارسال درخواست به این معنی نیست که حتماً حساب شما تایید می‌شود؛ اینکه اینستاگرام کدام درخواست را قبول کند، قسمت اصلی ماجراست. ما برای این قسمت هم پیشنهاداتی برای شما داریم. در ادامه به شما می‌گویم برای گرفتن مهر تایید اینستاگرام چه باید بکنید و از چه کارهایی باید پرهیز کنید.مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام

یک بیوگرافی عالی داشته باشید!

توضیحات بیو یکی از مواردی است که اینستاگرام هنگام تصمیم‌گیری به آن توجه می‌کند. هنگام نوشتن بیو دقت کنید که تمام گزینه‌های مورد نظر اینستاگرام را بادقت پر کنید. اینکار کمک زیادی به شما می‌کند.

صادق باشید!

در تمام مراحل تاییده اینستاگرام کاملاً دقیق و راستگو باشید. از نام واقعی خودتان استفاده کنید و یک دسته‌بندی دقیق برای حساب کاربری‌تان انتخاب کنید. از همه مهم‌تر، برای اثبات هویت‌تان از یک سند واقعی و بدون دستکاری استفاده کنید.

اگر در طول فرآیند تایید، اطلاعات غلط یا گمراه کننده‌ای ارائه بدهید حتی در صورت گرفتن تیک آبی، اینستاگرام آن را پس می‌گیرد و به احتمال خیلی زیاد اکانت شما را هم پاک می‌کند! پس به فکر تقلب نباشید.

خبرساز باشید!

مراحل بررسی اکانت شما به‌صورت دستی و توسط کارکنان اینستاگرام انجام می‌شود. یکی از نکات مهمی که این افراد به آن دقت می‌کنند این است که نام شما یا شرکتتان چقدر در خبرها ظاهر می‌شود. هرچه در رسانه‌های بیشتری از شما حرف بزنند شانس شما برای گرفتن تیک آبی هم بیشتر می‌شود. حالا چگونه می‌توانید در منابع خبری مختلف ظاهر شوید؟

اگر حرف جالبی برای گفتن دارید می‌توانید یک بیانیه مطبوعاتی منتشر کنید. با رسانه‌های محلی و کوچک‌تر آغاز کنید. از روزنامه‌ها کمک بگیرید و از هر فرصتی برای انتشار افکار و ایده‌های خودتان استفاده کنید. داشتن یک وبسایت یا وبلاگ هم کمک زیادی به شما می‌کند.

توجه کنید که محتواهایی که برای انتشار آنها پول پرداخت کرده‌اید و همچنین تبلیغات، به حساب نمی‌آیند.

خارج از اینستاگرام هم فعال باشید!

حتی اگر فالورهای خیلی زیادی داشته باشید ولی خارج از اینستاگرام فعالیتی نداشته باشید و اسمی از شما نباشد عملا شانسی برای گرفتن تیک آبی ندارید. اسم خودتان را در گوگل جستجو کنید. نتیجه چیست؟ این کاری است که کارمندان اینستاگرام برای سنجش شهرت شما انجام می‌دهند.

پس روی بهینه‌سازی و سئو سایت و وبلاگ خودتان کار بیشتر کنید تا در نتایج جستجو در خطوط اول ظاهر شوید. برای رشد بیشتر می‌توانید با سایت‌های دیگر فعالیت کنید و برای وبلاگ‌های مرتبط با فعالیتتان مطلب بنویسید.

منظم و مداوم پست منتشر کنید!

برای ارسال درخواست تیک آبی داشتن یک پست لازم است اما واضح است که کافی نیست. این نکته را فراموش نکنید؛ تا زمانی که پیج قوی ندارید برای تیک آبی درخواست ندهید. یک حساب غیرفعال کاندیدای خوبی برای نشان آبی اینستاگرام نیست. برای افزایش شانس دریافت نشان آبی حتماً به‌طور مرتب مطالب جدید منتشر کنید.

تعداد فالورهای خودتان را بیشتر کنید!

برای گرفتن تیک آبی فرمول مشخصی برای تعداد فالورها وجود ندارد اما واضح است که فالورهای بیشتر شانس شما را افزایش می‌دهد. یکی از نکاتی که اینستاگرام در فرایند تایید شما به آن توجه می‌کند امکان جعل پیج شماست. هیچکس به دنبال ساخت یک صفحه جعلی از پیجی با تعداد کم فالور نیست. در عوض هرچه افراد بیشتری شما را دنبال کنند احتمال ساخت پیج‌های تقلبی با نام شما بیشتر می‌شود و در نتیجه اینستاگرام از شما می‌خواهد که نشان تایید داشته باشید.

از بیوی خودتان به شبکه‌های اجتماعی دیگر لینک ندهید!

از بیو اینستاگرام برای به اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی دیگر استفاده نکنید. به‌ویژه از دنبال‌کنندگان خودتان نخواهید که با این لینک‌ها شما را در سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند. اگر این کار را بکنید قطعا اینستاگرام دست رد به سینه شما می‌زند.

تسلیم نشوید!

اگر درخواست اولیه شما برای گرفتن تیک آبی رد شد، که احتمال آن کم هم نیست، تسلیم نشوید. به جای آن وقت خود را صرف بهبود صفحه‌تان کنید و نکاتی که گفتیم را رعایت کنید و با قدرت بیشتری برگردید. شما می‌توانید 30 روز بعد از رد شدن درخواستتان، مجدداً برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام اقدام کنید.

نشان خود را از دست ندهید!

بعد از گرفتن تیک آبی، آن را از دست ندهید. گرفتن این نشان به این معنی نیست که کار تمام شده است. اینستاگرام به طور مداوم شما را زیر نظر خواهد داشت. پس باید تمام نکات و دستورالعمل‌ها را رعایت کنید.

می‌دانیم که این کار را نخواهید کرد اما اگر بعد از گرفتن نشان آبی اقدام به فروش پیج و نشان خود بکنید اینستاگرام علاوه بر پس گرفتن آن، اکانت شما را هم غیر فعال می‌کند. از اکانت خودتان برای ارتقای دیگران استفاده نکنید. گرفتن تیک آبی کار سختی است، پس اگر موفق به این کار شدید از آن خوب مراقبت کنید.

سخن آخر

تیک آبی اینستاگرام نشان اعتبار و شهرت صفحه شماست. داشتن این نشان یعنی شما یا برندتان شناخته شده است و اینستاگرام اعتبار و هویت شما را تایید می‌کند. اما دریافت این تاییده کار چندان راحتی نیست هرچند ارسال درخواست بسیار آسان است! اگر می‌خواهید تیک آبی را بگیرید باید برند یا نام خودتان را به بقیه معرفی کنید. خلاصه اینکه باید شناخته شده باشید. اگر فکر می‌کنید که صلاحیت لازم را دارید، با استفاده از آموزش بالا، همین الان برای دریافت تیک آبی اقدام کنید!

گرفتن تیک آبی اینستاگرام با سه قدم ساده (Verified Badge)
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید