اگر صاحب کسب‌وکار خودتان هستید، حتماً به تبلیغات فکر می‌کنید یا بودجه‌ای مشخص را به این کار اختصاص دادید. شاید هم دربارۀ بازاریابی پیامکی شنیدید  و برای دریافت سامانه ارسال پیام کوتاه درخواست داده باشید. در این صورت است که باید حتماً دربارۀ روش های بازاریابی اس ام اسی بدانید و به‌خوبی با اصول اس ام اس مارکتینگ آشنا شوید.

امروز می‌خواهیم مفصل دربارۀ روش های بازاریابی پیامکی صحبت کنیم تا هم با هزینۀ مقرون‌به‌صرفه بتوانید حسابی تبلیغات کنید، هم با مشتریانتان همیشه در ارتباط باشید و برای جشنواره‌های فروش به آن‌ها اطلاع دهید. پس برای آشنایی با این روش‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

روش های بازاریابی اس ام اسی

تابه‌حال به روش های بازاریابی اس ام اسی فکر کردید؟ تقریباً برای همۀ ما این روزها پیام‌های تبلیغاتی مختلفی فرستاده می‎‌شود. این پیام‌ها چه نکات مهم و جذابی دارند که توجه شما را به یک برند مشخص جلب می‌کند؟ اگر با یک اس ام اس به خرید ترغیب شدید یا مشتری فروشگاهی شوید، باید گفت که این روش تبلیغاتی روی شما هم تاثیر داشته است. حالا چطور؟

ساده بنویسید

قانون طلایی در روش های بازاریابی اس ام اسی اینست که کوتاه، ساده، مستقیم و البته جذاب بنویسید. برای نوشتن متن ساده و جذاب پیامک تبلیغاتی، از کلمات تاثیرگذاری مثل تخفیف، جشنواره، فروش فوق‌العاده استفاده کنید و حتماً برای مشتری زمان خرید تائید کنید.

مثلاً مهلت خرید تا “آخر دی ماه، تا آخر هفته یا فقط امروز” تاثیرگذار است. از طرف دیگر بد نیست که گاهی اوقات پیشنهادات ویژه مثل ارسال رایگان هم به مشتری ارائه دهید.

حتماً خودتان را معرفی کنید.

در متن پیامک حتماً خودتان را معرفی کنید. نام فروشگاه، لینک سایت یا پیج اینستاگرام، شماره تلفن با فرمت درست پیامکی از چیزهایی است که باید حتماً در متن اس ام اس نوشته شود. راستی نگران ارسال لینک هم نباشبد، چون با خط 3000 و 50004 می‌توانید برای مشتری لینک بفرستید.

پیشنهادهای شگفت‌انگیز

شاید تابه‌حال برایتان پیام‌های زیر آمده باشد:

با نشان دادن این پیامک، 15٪ تخفیف ویژه سفارش غذا را دریافت کنید
با استفاده از کد تخفیف OFF25 از 25 درصد تخفیف روی کالکشن پوشاک بهاره برخوردار شوید

همه این موارد پیشنهادهای شگفت‌انگیز و خوبی هستند که اگر به عنوان اس ام اس برای مشتری ارسال شوند، هم نام برند را در ذهنش ماندگار می‌کنند و هم او را به خرید وسوسه می‌کنند. این روزها اسنپ مارکت و فروشگاه اینترنتی کورش از همین روش، یعنی ارسال پیشنهاد ویژه خرید با اس ام اس مشتریان را برای خرید بیشتر ترغیب می‌کنند.

ارسال انبوهارسال انبوه

یکی از مهم‌ترین روش های بازاریابی اس ام اسی ارسال پیامک انبوه به مشتریان مختلف است. با ارسال انبوه شما به مشتریان زیادی دسترسی دارید و می‌توانید آن‌ها را به مشتریانی همیشگی تبدیل کنید.

معمولاً اخبار افتتاحیۀ یک مجموعه، اطلاع‌رسانی‌های مهم، تغییر ساعت کار، ارسال لینک برای خرید مستقیم، به صورت پیامک انبوه برای مشتری ارسال می‌شود.

پیامکتان را شخصی‌سازی کنید

پنل‌های پیامکی ابزار مهمی را برای شخصی‌سازی پیام در اختیارتان قرار می‌دهند تا بتوانید مشتری را با نام خودش صدا کنید:

احسان عزیز
سلیقه شما کدومه؟
25% تخفیف ویژه سفارش پرطرفدارترین شیرینی ها از اسنپ فود
فقط تا شنبه 4 بهمن

پس اگر دفترچه تلفنی از شمارۀ مشتریان قدیمی را دارید، پیشنهاد می‌کنم برای جلت توجه آن‌ها حتماً این روش را امتحان کنید.

ارسال منطقه‌ایSend regional

ارسال پیامک منطقه‌ای از آن روش های بازاریابی اس ام اسی است که نباید آن را دست‌کم بگیرید. شما با این روش می‌توانید برای هر منطقه که دوست دارید، پیامک تبلیغاتی بفرستید، به‌صورت ویژه روی برخی محله‌ها بیشتر تبلیغ کنید، شرایط ارسال رایگان را برای محله‌های نزدیک‌تر ارائه دهید و خلاصه از بهترین ابزار تبلیغاتی استفاده کنید که تقریباً جای دیگری پیدا نمی‌کنید.

شرایط ارسال منطقه‌ای برای شهرهای بزرگی مثل تهران، مشهد، اصفهان و … به‌صورت ارسال از روی نقشه است. برای شهرهای کوچک‌تر هم می‌توانید از ارسال منطقه‌ای با کدپستی استفاده کنید.

ارسال به بانک اصناف و مشاغل

ارسال پیامک به اصناف و مشاغل هم پیشنهاد بعدی ما به عنوان یکی از روش های بازاریابی اس ام اسی برای مشاغلیست که با گروه‌های خاصی همکاری دارند. در این قسمت شما می‌توانید برای مشاغل مورد نظرتان در استان‌های مختلف پیامک بفرستید. هر کدام از این مشاغل خود به چندین شاخۀ دیگر تقسیم می‌شوند تا جامعۀ هدفتان کوچک‌تر شود و بتوانید فقط برای کسانی که به کالا و خدمات شما نیاز دارند، تبلیغات کنید.

نتایج مثبت روش های بازاریابی اس ام اسی!نتایج مثبت روش های بازاریابی اس ام اسی!

تا اینجا به مهم‌ترین روش های بازاریابی اس ام اسی اشاره کردیم که برای کسب‌وکارتان می‌تواند سکوی پرتاب خوبی باشد. البته مزایای بازاریابی پیامکی از این لیست ما بیشتر است و ما فقط به مهم‌ترین موارد اشاره کردیم.

در صورتی که می‌خواهید از این مزایا در کسب‌وکارتان استفاده کنید، در صفحه اصلی سایت ملی پیامک ثبت‌نام کنید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی با شما تماس بگیرند و برای دریافت پنل راهنمایی‌تان کنند. برای آموزش بیشتر در این مورد هم می‌توانید کتاب بازاریابی پیامکی را مطالعه کنید تا به‌سرعت کسب‌وکارتان را گسترش دهید و مشتری بیشتری جذب کنید.

 

مهم‌ترین روش های بازاریابی اس ام اسی که باید بدانید
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید