قبل از شروع بحث تبلیغات پیامکی می‌خواهم داستانی که باعث شد این مقاله را برایتان بنویسم را بگویم:

یکی از روزهای آذر ماه پاییز ساعت حوالی 10 شب بود، باران تند و شدیدی تمام آسمان و زمین را پر کرده بود. عجله داشتم و تمام لباس‌هایم خیسِ خیس بود. هول هولکی یک تپسی گرفتم. یک پراید سفید سفر مرا قبول کرد. دو دقیقه بیشتر نگذشته بود که یک پراید سفید رنگ کمی جلوتر از پایم توقف کرد. همانطور که به سمت ماشین حرکت می‌کردم و در دلم از تپسی تشکر می‌کردم و تمام ستاره‌های آسمان را نثار راننده‌ها و اپلیکیشن تپ‌سی می‌کردم، با صدای نوتیفیکیشن اس ام اس موبایلم به خودم آمدم!

“متاسفانه به علت شرایط بد آب و هوا راننده سفر شما را لغو کرده است.”

در آن لحظه‌ای که این اس ام اس را می‌خواندم به سمت دستگیرۀ در آن پراید خم شده بودم که به عقب برگشتم. وارد اپلیکیشن شدم و شماره پلاک ماشین را بررسی کردم، با آن ماشین مطابق نبود. با ترس و عجله از آن ماشین فاصله گرفتم و تلاش کردم یک تپسی دیگر بگیرم.

از آن به بعد اپلیکیشن تپسی برای من ارزش فوق‌العاده پیدا کرد. به طوری که پس از آن تقریبا همیشه از تپ‌سی استفاده کردم. نمی‌دانم اگر آن شب آن پیامک برای من نیامده بود چه اتفاقی میافتاد. چراکه من در آن باران اصلا به فکر چک کردن شماره پلاک ماشین نیافتاده بودم و آن پیامک تپسی مرا از اتفاق ناگواری که در آن باران ممکن بود بیافتد نجات داده بود. در حقیقت من به مشتریان دائمی تپ‌سی تبدیل شدم، شاید باورتان نشود فقط به خاطر یک پیامک!

من آنروز این ماجرا را در اینستاگرام خود منتشر کردم و خیلی از فالوورهای من هم تجربیات مشابهی نوشتند؛ از اس ام اس های به موقعی که خوشحالشان کرده بود و نام آن برند را در ذهنشان ماندگار کرده بود.

مزایای تبلیغات پیامکی برای تمام انواع شرکت‌های حمل‌ونقل

جزئیات و ریزه‌کاری‌هاست که هویت یک برند را مشخص می‌کند و نام آن برند را در ذهن مشتریان زنده نگه می‌دارد. برای شما که کسب‌وکارتان مربوط به حمل و نقل است، حالا هر نوع آن که می‌خواهد باشد از تاکسی‌ها، نرم‌افزارهای تاکسی‌رانی، شرکت‌های باربری و تمام موارد از این قبیل، هیچ چیزی مانند ارسال پیامک مشتریان شما را خوشحال نمی‌کند. تکرار می‌کنم داشتن یک پنل اس ام اس قابلیت فوق‌العاده‌ای برای مشتریان شما دارد.

در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح خواهم داد که یک داشتن یک پنل اس ام اس چگونه برای شرکت‌های حمل و نقل از نان و خیار شب واجب‌تر است.

مزایای اس ام اس برای سرویس‌های حمل و نقل

اصولا تمام مشتریان حمل‌ونقل نیاز دارند که در لحظۀ درست به آنها اصلاعات درست داده شود. در حقیقت دقایق در این بیزینس فوق‌العاده تعیین کننده است و اگر اطلاع‌رسانی دیر صورت بگیرد، دیگر هیچ فایده‌ای ندارد. حتما می‌دانید که از پیامک هیچ‌راه‌حل بی‌واسطه‌تر و سریع‌تری وجود ندارد.

از طرف دیگر خود شما هم دلتان نمی‌خواهد که با ترافیک تماس آدم‌هایی مواجه شوید که لحظه به لحظه می‌خواهند بدانند چه زمان بار به دستشان می‌رسد؛ چراکه کلی پرسنل باید استخدام کنید. پیامک راه‌حل ارزان‌تر و فوق‌العاده تری نیست؟

پرداخت‌ها را از طریق اس ام اس کنترل کنید

بحث حساب‌کتاب‌ها عموما برای تمام شرکت‌ها و کسب‌وکارها از زمان و هزینۀ زیادی می‌برد. با داشتن یک پنل اس ام اس بار این مسئولیت دشوار و خسته‌کننده را روی دوش پنل اس ام اس بیاندازید. اگر از نرم‌افزار حسابداری استفاده می‌کنید، به راحتی می‌توانید این نرم‌افزار را به پنل اس ام اس خود متصل کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به مقالۀ همه چیز دربارۀ اتصال نرم‌افزار حسابداری به پنل پیامک مراجعه کنید.

اس ام اس تنها چیزی است که مشتریان شما می‌خوانند

عموما نحوۀ ارتباط شرکت‌های حمل‌ونقل و تاکسی‌رانی‌ها با مشتریان خود یک فرآیند قدم به قدم است. منظور من از این حرف چیست؟ در حقیقت مشتریان شما نیاز دارند که در هر مرحله‌ای که بخشی از کارشان انجام می‌شود، از انجام آن مطلع باشند. مثلا اینکه بارشان از مبدا تحویل گرفته شده، یا مادرشان به مقصد رسیده است. آزانسشان تا 10 دقیقه دیگر می‌رسد و تمام چیزهایی از این قبیل..

هر کدام از این مراحل فرصتی برای کسب‌وکار شماست که با مشتریان خود درگیر شوید و ارتباطتان را با آنها تقویت کنید. با استفاده از پنل اس ام اس آنها را در هر لحظه از جزئیات آگاه کنید. این کم‌هزینه‌ترین روش برای تمام شرکت‌های حمل‌ونقل و تاکسیرانی است که تصویر مثبت و جذابی از برند خود در ذهن مشتریان بگذارند.

به آژانسی فکر کنید که تاخیر را با اس‌ام‌اس به شما گزارش می‌دهد و شما لازم نیست ده دقیقه در گرما و سرما به انتظار ماشین بایستید و چند بار با دفتر تماس بگیرید. به باربری فکر کنید که لحظۀ تحویل بار را به شما گزارش می‌دهد و شما را از هول و نگرانی باری که نرسیده است در می‌آورد و خیلی موارد دیگر …

آن پیامک فقط 10 تومن هزینه دارد، اما هزاران برابر برای برند شما ارزش کیفی دارد. چرا که به وقت و زمان مشتریان خود اهمیت می‌دهید و هیچ چیز  مانند این آنها را خوشحال نمی‌کند. شما برای وقت و اعصاب مشتریانتان ارزش قائلید.

فرصت‌هایی که ما به شما پیشنهاد می‌دهیم اس ام اس ارسال کنید:

این تنها لیست پیشنهادی ماست. شما با بررسی دقیق بیزینس خود می‌توانید کلی موارد دیگر اضافه کنید.

  1. وقتی سفارششان ثبت شد، یا از شما تقاضای ماشین کردند، یک پیامک بفرستید.
  2. با پیامک مدت زمان تخمینی که انجام کار آنها طول می‌کشد.
  3. هنگامی که سفارش آنها در راه است با یک پیامک آنها را مطمئن کنید. (بیشتر در مورد باربری‌ها صادق است)
  4. هنگامی که کار مشتریان به پایان می‌رسد. بار تحویل داده می‌شود و یا مسافر به مقصد می‌رسد. یک پیامک نهایی بفرستید.

البته آخرین مرحله که کار تمام شده است را می‌توانید با ارسال ایمیل هم پوشش دهید. اما در سایر مراحل پیامک با نرخ دیده‌شدن 93% بهترین گزینه برای ازتباط بی‌واسطه و سریع با مشتریان شماست. می‌دانید که اس ام اس‌ها در کمتر از 3 دقیقه خوانده می‌شوند.

مزایای اس ام اس برای سرویس حمل و نقل

در پایان از مشتریان خود نظرسنجی کنید

تقریبا این مهم‌ترین مرحلۀ کار شماست. در مورد تک تک مراحل از مشتریان خود نظرسنجی کنید. خبر خوشحال کننده این است که ما در ملی‌پیامک یک ماژول نظرسنجی داریم که کار را برای شما حسابی راحت کرده است. در مورد اینکه چه سوالاتی در نظرسنجی می‌توانید بپرسید هم به مقالۀ 5 سوال اساسی برای نظرسنجی مراجعه کنید.

پیشنهادات ویژۀ خود را از طریق پیامک برای مشتریان خود ارسال کنید

سرتان خلوت شده و به مشتریان بیشتری نیاز دارید؟ سریع دست به کار شوید. یک تخفیف ویژه بگذارید، یک مسابقه پیامکی راه بیاندازید و یا یک پیشنهاد فوق‌العاده بدهید. خواهید دید که از پیشنهادتان چه استقبالی می‌شود. فقط دقت کنید که پیشنهاد ارزشمندی به مشتریان خود ارائه دهید.

نتیجه‌گیری

بازاریابی پیامکی برای کسب‌وکارهای حمل‌ونقل و تاکسی‌رانی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. چرا که در این بیزینس‌ها بیشترین چیزی که برای مشتری اهمیت دارد، منظم بودن و آگاه بودن مشتری از وضعیت است. با سامانه پیامکی به تمام بخش‌ها نظم دهید و مشتری را از تماس‌های مکرر راحت کنید. همین کار به ظاهر پیش‌پاافتاده زمین تا آسمان شما در بازار رقابت جابه‌جا می‌کند. یکی از مهم‌ترین دلایل فراگیر شدن اپلیکیشنی مانند اسنپ همین بود که در لحظه می‌توانستی ببینی که راننده کجاست، چه زمان می‌رسد و مقصد کی تمام می‌شود.

پس شما هم همین اصل ساده را در بیزینس خود پیاده کنید. اگر در مورد بازاریابی پیامکی نمی‌دانید به ای بوک ما در ملی پیامک مراجعه کنید.

 

قبل از اینکه مشتری بپرسد، اطلاعات لازم را به او بدهید
به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید