کمترین هزینه، بیشترین نتیجه؛ با پنل اس ام اس هدفمند!

کمترین هزینه، بیشترین نتیجه؛ با پنل اس ام اس هدفمند!

Engagements Icon
13


اگر شما هم صاحب کسب‌و‌کاری هستید حتماً تا الان اندر احوالات بازاریابی پیامکی زیاد شنیده‌اید. برای همین کش و بسطش نمی‌دهیم و به همین توضیح مختصر بسنده می‌کنیم که: ارسال پیامک از طریق پنل اس‌ام‌اس یکی از موثرترین روش‌ها برای آگاه کردن مخاطب و برقراری ارتباط با مشتریان است. (برای تصدیق این گفته هم کافی‌ست همین الان سرتان را به اطراف بچرخانید و نگاهی به سر‌های خمیده در موبایل بیندازید!)

ولی آیا همه ما درست و بهینه از پنل اس‌ ام‌ اس استفاده می‌کنیم؟ شاید بگویید مگر استفاده‌ درست و غلط هم دارد؟ خب متن را برای تعدادی مخاطب ارسال می‌کنیم و تمام! خیر! قضیه به همین سادگی‌ها هم که شما فکر می‌کنید نیست! توصیه می‌کنم در این مقاله همراه ما باشید چون می‌خواهم یک پنل پیامک هدفمند را بر اساس منطقه، محله، شهر، شغل، جنسیت و سن بررسی کنم.

(البته در نظر داشته باشید که یک اس‌ ام‌ اس موثر تبلیغاتی، فقط نوع ارسالش مهم نیست، مسئله‌ بسیار مهمِ دیگر هنر نوشتن متن پیامک تبلیغاتیشماست که در مقاله‌ای جداگانه به‌طور کامل راجع به آن توضیح داده‌ایم.)

اصلاً چه لزومی دارد از اس‌ام‌اس هدفمند استفاده کنیم؟

یک آقای کارمندی را تصور کنید که از سر کار برگشته و با نوتیفیکیشن اس‌ام‌اس انبوه مواجه می‌شود، گوشی را برمی‌دارد و می‌بیند که بله! 30 درصد تخفیف کراتین و رنگ مو از آرایشگاه بانوی شرقی!ارسال اس ام اس هدفمنداین جا دقیقاً جاییست که نیاز به ارسال پیامک هدفمند، بیشتر از هر وقت دیگری احساس می‌شود! همه ما دوست داریم با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را دریافت کنیم و کاری که در این نوع پنل اس‌ام‌اس انجام می‌دهیم دقیقاً همین است:

جامعه هدف را شناسایی می‌کنیم، دسته‌بندی می‌کنیم، پیام خود را به گوشی آن‌هایی که باید، می‌رسانیم و به این ترتیب از اتلاف هزینه جلوگیری می‌کنیم.

اما سوال اصلی اینجاست که مخاطبان پیامک را چطور دسته‌بندی کنیم؟

دسته‌بندی پنل پیامک یک فرمول ثابت و جادویی ندارد که برای هر نمونه‌ای نتیجه بدهد. کسب‌و‌کار شما باید طبق ویژگی‌های منحصر خودش بررسی شود و دسته‌بندی مخاطبان بر اساس منطقه، محله، شهر، شغل، صنف، جنسیت و سن انجام شود.

1. ارسال اس‌ام‌اس بر اساس منطقه، محله و شهر

تصور کنید شما به تازگی فروشگاهی در میدان شوش افتتاح کرده‌اید و قصد دارید اطرافیان را برای افتتاحیه باخبر کنید، آیا لازم است به ساکنان شهر‌ها و مناطق دیگر هم پیام ارسال کنید؟ منطقی است که آنها استقبالی از این پیام نکنند. به همین دلیل توصیه ما استفاده از سرویس منطقه‌ هدفمند ملی پیامک است. زیرا:

  • با ارسال منطقه‌ای پیامک از هدر رفتن هزینه‌ها جلوگیری می‌کنید
  • به کمک این نوع از تبلیغ در همان محله، منطقه و یا شهری که می‌خواهید، به راحتی شناخته می‌شوید و مشتریان خودتان را پیدا می‌کنید

برای اطلاع از نحوه ارسال پیامک منطقه هدفمند، راهنمای منطقه هدفمند را مطالعه کنید.

2. ارسال پیامک از طریق دکل مخابرات ایرانسل

یک سرویس مفید دیگر برای ارسال پیامک بر اساس منطقه، BTS  است، در این روش، پیامک تبلیغاتی از طریق دکل‌های مخابراتی ایرانسل به شماره‌ افرادی که در آن منطقه حضور دارند ارسال می‌شود.

به شخصه از طرفداران این روش ارسال پیامک جذاب هستم! تصور کنید یک موبایل فروشی در طبقه سوم یک مرکز خرید دارید و قصد معرفی مدل جدید گوشی فروشگاهتان را دارید که به تازگی در بازار عرضه شده است. در یک لحظه به تمام افراد حاضر در مجتمع پیامک ارسال می‌شود و برای بررسی آخرین مدل گوشی از آن‌ها دعوت می‌شود، شاید هم یک تخفیف ویژه چند درصدی در انتهای پیام برایشان ارائه شود، جالب نیست؟

3. ارسال پیامک از طریق کد پستی مناطق مختلف تهران

یک امکان ویژه دیگر، ارسال از طریق کدپستی است، توسط این ماژول می‌توانید به مناطق مختلف پستی شهر تهران، به تفکیک کدپستی، پیامک ارسال کنید. ارسال به دو طریق کد پستی همراه اول و کد پستی ایرانسل انجام می‌شود، که راهنمای کامل آنها در مقاله‌های مربوطه موجود است.

4. ارسال پیامک از روی نقشه (سرویس پیامپ)

پیامپ از بهترین سرویس‌های حاضر برای تبلیغات محلی و جذب مشتری است، تصور کنید فردی در نزدیکی کسب‌و‌کار شما زندگی می‌کند و با پیام شما، از حضورتان در اطراف خانه‌اش مطلع می‌شود، حالا چی بهتر از اینکه برای رفع نیازش به شما مراجعه کند؟

برای درخواست، تنها کافیست پس از انتخاب شهر مربوطه، مناطق مورد نظرتان در آن شهر را از روی نقشه انتخاب کنید. با انتخاب هر محدوده بر روی نقشه، می‌توانید تعداد مشترکین همراه اول و ایرانسل را به تفکیک روی نقشه مشاهده نمایید، و به‌راحتی پیامک‌های تبلیغاتی خودتان را ارسال کنید.

5. ارسال اس‌ام‌اس بر اساس شغل و صنف

یکی دیگر از طبقه‌بندی‌های بانک شماره ملی پیامک، بر اساس شغل و اصناف است. هر کسب‌و‌کاری با صنف‌های خاص خودش بیشتر در ارتباط است و تمرکز روی این مساله و دوری از حاشیه‌ها برای او بهتر است؛ مثلاً اگر شما شرکت واردات تجهیزات بیمارستانی داشته باشید بیشتر با جامعه پزشکان ارتباط برقرار می‌کنید یا طلافروشان؟! مسلماً پزشکان!ارسال بر اساس شغل

6. ارسال اس‌ام‌اس براساس سن و جنسیت

در مثال بالا دیدیم که بعضی زمینه‌ها منحصر به جنسیت خاصی است. همان‌طور که پیامک آرایشگاه برای یک آقا جذابیت ندارد، تخفیف زمستانه فروشگاه کت و شلوار هم برای یک خانم کاربردی ندارد!

انواع تبلیغات قالیشویی ، بهترین روش برای جذب مشتری کدام است؟حتما بخوانید: انواع تبلیغات قالیشویی ، بهترین روش برای جذب مشتری کدام است؟

راه حل جلوگیری از ارسال چنین پیامک‌های اشتباهی استفاده از ماژول ارسال سن و جنسیت است. در واقع شما بانک شماره‌ای که با آن می‌توانید مشتری‌ها و مخاطبین خود را بر اساس سن و جنسیتشان، هدف پیامک تبلیغاتی قرار داده و SMS تبلیغاتی مرتبط را برایشان ارسال کنید.

همانطور که قبلا در مقاله‌ راهنمای تصویری ارسال سن و جنسیت شرح داده شده، برای استفاده از این پنل اس‌ام‌اس، شهر مورد نظر را انتخاب، سپس بازه سنی مثلاً متولدین 1360 تا 1375 را مشخص کنید و در پایان جنسیت مورد نظر (خانم یا آقا) را تعیین کنید. مزایای این روش نیز:

  • یک گروه سنی یا جنسیت خاص، نیازهای مشابه دارند لذا زمینه معرفی و فوروارد پیام به اطرافیان وجود دارد
  • استفاده از لحن و بیان مناسب در متن پیامک برای بازه‌های سنی مشخص
  • تمرکز روی جنسیت و سن خاص برای دریافت نتیجه‌ بیشتر

حالا وقت آن است که با یک پنل اس‌ام‌اس بهینه دست به کار شویم!

و اما نکته آخر اینکه شما هم برای شروع تبلیغات هدفمند به یک پنل اس‌ام‌اس نیاز دارید. با کمک این پنل می‌توانید با کمترین هزینه و اصولی‌ترین روش، مشتری جدید بگیرید. پنل‌های پیامکی علاوه‌بر امکاناتی که در بالا گفتیم، ویژگی‌های جذاب و کارآمد دیگری هم دارند که اگر مایل بودید، می‌توانید با بررسی صفحه تعرفه‌ها همه آن‌ها را تک‌به‌تک بررسی کنید.

اگر برای انتخاب سامانه ارسال پیام کوتاه نیاز به راهنمایی دارید به شماره 02163404 زنگ بزنید تا با کمک رایگان کارشناسان ما، بهترین تصمیم را برای کسب‌وکارتان بگیرید.

به دنبال رشد کسب و کارتان هستید؟ ملی‌پیامک به شما امکان جذب، نگهداری و تعامل با مشتری را می دهد.
ثبت نام و ارسال پیامک ثبت نام در کمتر از 1 دقیقه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید! ارسال دیدگاه

تیم تحریریه ملی پیامک

هر آنچه در ملی پیامک می خوانید، حاصل یک کوشش تیمی است؛ کوششی در جهت یافتن درست‌ترین پاسخ به مسائل و انتقال آن به شما. ما امیدواریم تلاش‌های مجموعه ما بتواند تاثیری هر چند کوچک در بهبود کیفیت فضای دیجیتال ایران داشته باشد.
درباره تیم ما بیشتر بدانید
بدون دیدگاه
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

ارسال پیامک از اینترنت

ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه با شماره های اینترنتی
مشاهده تعرفه ها فعالسازی در کمتر از 1 دقیقه

ثبت نام

در کمتر از 1 دقیقه ارسال پیامک را شروع کنید.
شرایط و قوانین را مطالعه کرده و قبول دارم.

پنل خود را انتخاب کنید